Manželka workoholika

sonicika
9. nov 2013

mate stym niektora skusenost?
stale si pripadam sama, a aj ked sme spolu tak je myslou inde... hovori sa ze pracant mysli v praci na lyzovacku a workoholik mysli na lyzovacke na pracu
uz ma to nebavi ani sex ani spolocny cas ani nic uplne som ochladla a neviem ako dalej
+ praca ktora ho bavi je mizerne platena ale odist za lepsou ani za svet lebo to by chodil domov smutny a nestatny a este len by som videla!
deti by chcel 4 ale cas venovat mne a im minimalne neustale je zasnivany vnoci stale pracuje odchadza z postele ... boli sme na jednej jedinej dovolenke a aj tam pracoval po ceste (viezol nas kamarat) vnoci.. je to jeho zmysel zivota
nikdy nevymyslel program pre nas nikdy ziadne napady ohladom nas alebo rodiny furt len praca a peniaze biedne som z toho na nervy

iveta7677
9. nov 2013

@sonicika bolo by treba sa s ním porozprávať. Ináč aj ja uprednostňujem skôr pracovitých chlapov, ako lenivcov. Problém je v tom, že tento tvôj aj nejako málo zarába, nato, že koľko robí. Ináč člověk člověka nikdy nezmení. 😀

namornicka
9. nov 2013

kuwait, a to muž s takou pracovnou morálkou aj zarobí? Alebo ťaháš finančne ty rodinu a on robí iba preto aby akože nebol nezamestntný?

kuwait
9. nov 2013

@namornicka problem je ten ze on zarobi aj ked nic nerobi,preto nema motivaciu ale keby nebol lenivy tak by ziskal vyssiu poziciu v praci,takto je len maly manazer po 20 rokoch prace 😖 jeho kolegovia co s nim zacinali su uz sekcni sefovia,veduci projektov a on ma pod sebou 3 parchantov co nedavno z VS vysli.Ostuda 😠

farmacka
9. nov 2013

@kuwait ked to sa neda za druheho urcit, akym tempom a ako vela ma pracovat, aj ked ide o partnera..kazdy sme iny a kazdemu vyhovuje nieco ine, nie kazdy sa vidi v robeni kariery... viem si predstavit, ze ta to ako manzelku musi dobre stvat, ale podla mna s tym vela nenarobis, iba sa s tym zmierit..

maznacik007
9. nov 2013

@sonicika mne sa to cele nezda ... to kde prosim ta uci a ake predmety ... ked je tam tak dlho ... a co prosim ta programuje

ved dnes uz sa takto otrocky neprogramuje.... ani vo firmach na velkych projektoch...

ja by som mu prezrela ten notebook, ci pc a aj mobil lebo toto neni normalne ...

janickacrazy
9. nov 2013

@maznacik007 aj mna to napadlo, že či tam v noci nebehá na nejaké erotické stránky alebo niečo také, ved čo vie v škole tolko programovať? 😕

sonicika
autor
9. nov 2013

vysoka skola nie je len o uceni ale aj o vedeckej praci... a verte mi je co programovat ... lenze jeho to aj bavi... takze ... chce byt profesor raz uz je docent

kuwait
10. nov 2013

@sonicika pekne plany,nekaz mu ich ked ho povysia dobre bude zarabat,skor ho presvedc aby svoju pracu spenazil aby pracoval na niecom z coho sa da zbohatnut,podpor ho

felixa
10. nov 2013

@sonicika
Jeho pracovna disciplina je otrasna. Doobeda spi, cez den sedi za pocitacom v skole(?) a v noci opat za pocitacom. Ziadna fyzicka namaha, fyzicky relax, opak k svojej praci. Predpokladam, ze ked "oddychuje, tak tiez len za pocitacom. Nebude prvy ani posledny co za par rokov ochorie a s profesurou sa moze rozlucit.

Je plno takych "pracovnikov" co skoncia s psychiatrickymi, neurologickymi, onkologickymi ochoreniami. Managerov, ktori este poriadne ani neprisli do stredneho veku a uz skoncili so slubnou karierou. A ten tvoj to ani nema zaplatene. Nehovoriac o vasom otrasnom sukromnom zivote. Clovek si ma cez tyzden najst cas s rodinou na fyzicky oddych, ak pracuje len dusevne.

Skus ho motivovat, upozorni ho, ze to zdravotne dlho nevydrzi. V prvom rade vylucit ponocovanie za pocitacom a rano vstavat, zacat den rozcvickou. 🙂 a chodit rano do prace. Su bohati muzi, ktori sice pracovne zacinali ako tvoj muz, ale velmi rychlo upustili od takej rizikovej zivotospravy, ak sa chceli udrzat v konkurencii. Dnes uz vie programovat snad kazdy, najma mladi chalani, a je velke mnozstvo roznych stipendii a firiem, ktore financne podporuju skoly a studentov, ze zanedlho bude obrovska konkurencia. Ako medzi pravnikmi a ekonomami.

Clovek musi mat rovnovahu medzi pracou a sukromim. Skus ho dotiahnut k parovemu psychologovi, dohodnut s nim pravidla, nejake kompromisy. Na vikend vzdy zorganizuj ty nejaku fyzicku aktivitu. Ist na par hodin na turu alebo povysavat, nieco upratat,... mu naozaj neuberie na dusevnej praci. Prave naopak, "prevetra si hlavu". Ak to vsetko odmietne robit, potom uvazuj, co dalej je najlepsie pre teba.