Manželka workoholika

sonicika
9. nov 2013

mate stym niektora skusenost?
stale si pripadam sama, a aj ked sme spolu tak je myslou inde... hovori sa ze pracant mysli v praci na lyzovacku a workoholik mysli na lyzovacke na pracu
uz ma to nebavi ani sex ani spolocny cas ani nic uplne som ochladla a neviem ako dalej
+ praca ktora ho bavi je mizerne platena ale odist za lepsou ani za svet lebo to by chodil domov smutny a nestatny a este len by som videla!
deti by chcel 4 ale cas venovat mne a im minimalne neustale je zasnivany vnoci stale pracuje odchadza z postele ... boli sme na jednej jedinej dovolenke a aj tam pracoval po ceste (viezol nas kamarat) vnoci.. je to jeho zmysel zivota
nikdy nevymyslel program pre nas nikdy ziadne napady ohladom nas alebo rodiny furt len praca a peniaze biedne som z toho na nervy

janinah
9. nov 2013

a to si až teraz zistila,že je taký? alebo taký nebol ?alebo bol a tebe to nevadilo kvôli ružovým okuliarom?..s ním 4 deti?..radím manželskú poradňu,nech mu niekto cudzí vysvetlí,že takto teba stratí a k deťpm sa ani nedopracuje 😒 no,niet ti čo závidieť

mima4
9. nov 2013

@sonicika workholik je clovek, ktory si niečo v zivote pracou kompenzuje... nie je to v poriadku. Treba najst zdravu vyvazenu mieru medzi profesionalnou a sukromnou castou zivota, pravdaze pokial clovek chce travit cas s ludmi, ktorych miluje (a miluje ich vobec?).
Neviem či máte detičky, ale velmi to zvazuj...
Ale je aj dost vela muzov, ktori ovela radsej zostanu v praci, s kamaratmi, ako s rodinou... proste ich to domov netaha, vztah so zenou ich nenaplna.... a ich zeny si obycajne myslia, ako v praci chlapi tazko zarezavaju 😉

kuwait
9. nov 2013

@sonicika aj Bill Gates takto zacinal 😉 tiez spociatku len pracoval den aj noc a profit mal minimalny a teraz je miliardar,keby moj muz viac casu venoval praci a menej zabave uz by bol riaditelom fabriky keby mal pracovnu moralku tvojho muza ja by som bola rada.

sonicika
autor
9. nov 2013

Mame jedno dieta, a vedela som otom ale myslela som si ze sa to zmeni a aj sa trocha zmenilo ale pri traveni casu snami je ako bezduse...
on je zavisly na programovani nepotrebuje kamaratov sport nic on z prace chodi posledny domov...
a stale hovori ze ma toho vela ze ho nechapem atd.
mna to ale prestalo davno bavit mam pocit ze aj keby sa to teraz zmenilo nieco vomne zabil

kuwait
9. nov 2013

@sonicika programovanie,pocitace ako hovorim aj Bill Gates tak zacinal.Skor by si ho mala povzdudzovat pripadne,dat mu nejake napady,vies ako je dnes lahko cez pocitace zbohatnut ked sa tomu rozumies?

mima4
9. nov 2013

@sonicika no tym padom, ked si sla do manzelstva s nim takym aky je, tak čo teraz riešiš?
A to "ale myslela som si ze sa to zmeni" - to uz je tvoja chyba...dobre vies, ze to tak nie je.
Takze len akcpetovat, ze je taky, ze je workholik a karierista a naucit sa s tym zit 🙂

Dobrovolne si uzavrela manzelsky zvazok s tym, co si o nom vedela a svojim "ano" si ho akceptovala takeho aky je. Takze tak. 🙂

sonicika
autor
9. nov 2013

lenze on nezbohatne nikdy!!!! on sa susle v skolstve a robi otroka za 540 euro

sonicika
autor
9. nov 2013

lenze na chybach partnera sa ma aj pracovat a on nerobi nic to nie je moja chyba ze sa nestara o nas vztah

mima4
9. nov 2013

@sonicika
Ale ked vstupujeme do manzelstva, bereme si toho druheho takeho aky je bez toho, ze ocakavame zlepsenie. To ze ti to vadilo, si mala riesit predtym,pripadne si ho nevziat za manzela, kym sa v tom nezmeni. Nie cakat, ze po svadbe, ci narodenim dietata dojde k zmene. To takto nefunguje.
Prave na to je cas pred manzelstvom, aby ludia dobre zvazili, ci si vedia s tym druhym, takym akym je, predstavit zvysok zivota. TAKYM AKY JE, nie takym, akeho ocakavame v buducnosti..
Co mozes robit, je davat mu najavo svoju lasku, pohladit ho, pritulit sa k nemu, prichystat mu oblubene jedlo, vypnut elektriku 😀

afrika
9. nov 2013

@kuwait nie všetko je o peniazoch 🙂 🙂 sama som žila s workoholikom a není to vôbec jednoduché

kuwait
9. nov 2013

@sonicika ale ak vytvara softverove programy tak ich moze predavat ak nieco vytvara da sa zbohatnut treba ho asi nevnadit spravnou cestou nech vytvara programy a predava ich ,nech zalozi nove stranky rozneho druhu,sprevadzkuje ich,aj v skole si najde zakaznikov,tak zacinal Zuckerberg ,keby nebol rozbehol na skole facebook dnes by nebol miliardar.Ja na tvojom mieste by som ho podporila,nacrtla mu moznosti ako sa moze vo svojej vasni vyzit aj zarobit.Cez tu skolu sa da hodne ber tych tych ziakov-studentov ako potencionalnych zakaznikov,maj na mysli Zuckerberga,nacrtni to aj muzovi,spravte si plan ak je profik cez pocitace moze zbohatnut.

kuwait
9. nov 2013

@afrika ja preferujem workoholika pred bohemom,doma mam bohema a teda je to hroza 😠

afrika
9. nov 2013

@mima4 dosť scestné odudzovať ju, že jej to teraz prekáža.. keď išla do manželstva nemala dieťa, takže jej to možno až v takom rozsahu neprekážalo 🙂 ale...odsudzovať vieme všetky

afrika
9. nov 2013

@kuwait najlepší je zlatý stred 😀 😀

janinah
9. nov 2013

asi máš len jednu šancu...bude sa domov poháhľať,ak ho tam čaká namosúrená žena a príp. bez večere? alebo sa bude ponáhľať k niekomu,kto je milý,očakáva ho s radosťou a dobrým jedlom?..dieťa je asi ešte malé a stará sa oň skôr mama,ak podrastie a začne chodiť na krúžky ,na šport,tak toto je priestor pre ocka....vedela si koho si berieš,bola by si radšej ,ak by v krčme sedel? nie je to u vás idealne,ale to nie je nikde,chce to od teba vysokú školu diplomacie,aby si ho dokázala "ťahať domov",ale chce to čas

macamac
9. nov 2013

@sonicika 😀
a čo také programuje v školstve od rána do noci?
nie je nejak chorý? 😕 😅 🤐

kaktusik007
9. nov 2013

@sonicika nuz... co ti na to povedat... ak uprednostnuje pracu pred rodinou, je to problem... nejaky cas to vydrzis, budes to chciet zmenit, ale nezmeni sa nic a potom rezignujes.. a o par rokov sa uvidite pred rozvodovym sudom...

krute, ale realne a pravdive... ale ako povedala
@janinah - manzelska poradna by mohla pomoct mu vysvetlit, ze takto to proste NEJDE.

a to ze zaraba 540 eur -- ver mi, ak by zarabal 1500 eur, stvalo by ta to uplne rovnako - umerne s platom narastaju poziadavky... jediny cas, kedy by ti to nejaky ten rok ci dva ci tri nevadilo, by bol zrovna ten, ak by z 500 postupil financne o tu tisicku viac -- ale casom ak by sa proste venoval stale praci a nie rodine, rovnako by ti to slo na nervy...

moj prvy manzel bol programator, boli sme bezdetni, zarabal v cistom cosi okolo 3 tisic... A ti poviem, FAKT mi to liezlo na nervy, ze som stale sama, on stale pred pocitacom, absolutne nikam sme nechodili a ak ano, tak bez notebooku a inernetu to proste nikdy neslo...... tak som to ukoncila -- ziadne peniaze mi nestoja za to, aby som sa citila osamelo a opusteno... A to teda tento plat mal pred desiatimi rokmi 🙂 sme v kontakte, zmenit sa nezmenil, zaraba aktualne nieco okolo 7 tisic v cistom mesacne, a nasiel si partnerku - ideal k nemu, rovnako je v praci od nevidim do nevidim....

len - ja hold mam ine priority v zivote ako pracu a peniaze...

takze je to na tebe -- ake su tie tvoje priority. ak rodina, tak fakt manzelska poradna este co to moze zachranit,.... pretoze toto sa ruti do zahuby a fakt je fuk, kolko penazi zaraba 🙂 dolezite je, ze uprednostnuje pracu pred rodinou - TOTO je problem.

kaktusik007
9. nov 2013

@kuwait nie je programator a programator.. ti dnesni toho ani vela nevedia... casy, kedy sa dalo dobre zarobit su tatam -- ako da sa aj teraz, ale ten clovek naozaj cosi musi vediet...

a potom -- ako beriem, ze su zeny ktorym zlata klietka vyhovuje, avsak je fakt jedno, kolko penazi ti chlap nosi domov, pretoze ak uprednostnuje pracu pred rodinou, je to VZDY problem.

farmacka
9. nov 2013

no normalne to nie je.. praca ho bavi akosi privelmi a vztah s tebou k zivotu nepotrebuje..asi to treba brat tak, ako je.. mali by ste ist od seba, ty by si si mala najst niekoho primeraneho k sebe, kto bude zit s tebou a nie pri tebe a jeho nechat jeho praci..mne inak pripada, ze nie je celkom zdravy, ak je to tak ako pises.. tak by sa mozno hodilo navstivit psychiatra..

mima4
9. nov 2013

@afrika
nikoho neodsudzujem. Pokial je clovek zrely, ide do manzelstva s tym, ze si toho druheho bere takeho aky je a nemusia sa tieto veci menit, a mnohe sa ani nezmenia. Rozmyslat sposobom "ono sa to zmeni" je najivne uvazovanie.

afrika
9. nov 2013

@mima4 naivné, ale ľudské uvažovanie..

kuwait
9. nov 2013

@kaktusik007 tak ja neviem mne vadi ze mojho praca absolutne nebavi ale na zabavu je vzdy culi,mna z toho ide slak trafit ked vyspava ked uz mal davno v robote byt,kebyze mu tam nesefuje pribuzny tak by uz letel oblukom.Na sprostosti je ho ale v podnikani lenivy,je mu jedno co sa deje ci ho zamestnanci neokradnu,v praci tam chodi len pokracovat v nocnom dospavani.Aby nieco vytvoril,inventoval???Ale kdeze???Ja som mu dala perfektny plan na podnikanie,treba aby sa do toho on vlozil menom ale kdeze by on je na to lenivy na urad ist zaregistrovat a ja bez neho tu nemozem ,workoholik co stale pracuje takeho muza chcem,vynalezcu,koumaka a nie showmena 🙄

mima4
9. nov 2013

@afrika najivne je verit, ze svadbu a detmi sa clovek zmeni... čo poznam nefungujuce manzelstva, kazdy pribeh skormutenej zeny zacina "verila som, ze ked sa vezmeme/maly sa narodi... tak sa on zmeni"...
To takto nefunguje!!! U človeka môže dojsť k náprave ale aj nemusí.

afrika
9. nov 2013

@mima4 ale ja som vyššie napísala, že keď išla do manželstva možno to nebolo až tak moc zlé s ním.. + nemala dieťatko, čiže netušila čo a ako.. ja naivná niesom, viem, že dieťaťom sa nič nezmení k lepšiemu (práve naopak, problémy môžu byť ešte väčšie), no to, že urobila chybu neznamená, že teraz už musí tak žiť a nedá sa s tím nič robiť 😉 😉

kuwait
9. nov 2013

@afrika muzove chovanie sa zmeni az potom ked umrie

mima4
9. nov 2013

@afrika da sa s tym robit niečo, len ked on bude s tym chciet niečo spraviť. Je to na nom. Ale kazdopadne ked si niekoho berieme takeho aky je, mali by sme to do buducnosti respektovat.

iveta71
9. nov 2013

@sonicika
Nie je nič horšie, ako si myslieť, že manžela zmeníme. Je to nekonečný beh na dlhé trate bez cieľa !! Škoda energie, nervov, zdravia, času, všetkého.

farmacka
9. nov 2013

@kuwait tak by ste si mohli tych muzov vymenit 🙂

sonicika
autor
9. nov 2013

@kaktusik007 presne si to napisala keby zaraba viac mozno na rok by to cloveka upokojilo ale to je vsetko vzdy to bude problem
on hovori ze kdekolvek sa zamestna to bude len horsie ze by si nemohol rano pospat dlhsie atd. totiz on vnoci programuje a rano dlhsie spi lebo do skoly mu staci ist aj o 10 co ja ale z toho mam ... potom domov pride aj o pol 8 - 8 pohra sa s babom a ide zas pracovat a spat
nema nic ine na praci bez pocitaca chodi jak matoha nevie do coho pichnut
nikdy sa nezmeni viem to
je mi z toho zle vzdy som chcela s muzom chodit na turistiku, sportovat, mat spolocne zaujmy chodit s priatelmi von byt aktivny...
vsetko je zle
nechcela som nas vztah zahodit bez snahy len tak chcela som natom pracovat ale nevyslo to

farmacka
9. nov 2013

@sonicika on iny nebude, jemu staci k zivotu praca.. bud sa prisposobis alebo chodte od seba..