Manželov obrat

lea282
9. apr 2015

Žienky, poradte....čakám naše 4 dieťa...viem, je to veľa, ale žijeme si dobre, nič nám nechýba...Pred pár mesiacmi sme diskutovali, že neskôr, o nejakú dobu by sme ešte mohli mať dieťa...a teraz ked sa to stalo skutočnosťou, manžel sa obrátil o 180 stupňov...Neviem, čo sa mu stalo...Prišiel, dal mi peniaze do ruky s tým, že mám ísť na potrat...Pritom pochádza z rodiny silno veriacich a aj sám je veľký katolík, takže vôbec neviem, čo sa mu porobilo...Na môj argument, že ved sme sa o tom bavili a sám si bol aj pri splodení na mňa nakričal, že sa o to postará tými peniazmi na potrat...Ja fakt neviem, čo mám robiť...Vzoprieť sa mu a znášať jeho zlé správanie, alebo sa mu podvoliť??? Viem, žeby som ani nemala premýšľať nad jeho konaním, ale som v koncoch...Je zlý na mňa, aj na naše deti...Už som sa aj pýtala, či má milenku, alebo či má nejaké dlhy, o ktorých neviem...No všetko zamietol...Čo mám robiť? ☹

kafedame
9. apr 2015

Je to ťažká situácia,ale jedno viem iste-ja by som si dieťatko nechala!!! Nech sa deje čokoľvek.A tiež by som spravila,ako mamička píše vyššie,dala by som mu fotku na vidiťelné miesto-nech trošku porozmýšla 😠

maminuska
9. apr 2015

Muži sú rôzni , mne manžel zas povedal že ak by som išla na potrat bez jeho vedomia a súhlasu , tak so mnou nadobro skončil. 😅.

natalym
9. apr 2015

To by som ani nedovolila. Však je to aj jeho dieťa. To Ťa čo napadlo, prosím Ťa?

maminuska
9. apr 2015

@natalym mňa nič, takejto situácii som nebola ani nikdy vystavená , to som dostala ako preventívku od neho aby som v tom mala jasno , keby náhodou .
Tak mám v tom jasno , detí už mám dosť a jednou z mojich úloh je neotehotnieť. Ale ak by sa to stalo , nezbláznim sa .

natalym
9. apr 2015

@maminuska No veď práve. 🙂
A tak ja som mala taký nápad, fakt úplne vážne som nad tým uvažovala, keď som čakala druhú dcéru, ale my sme boli v takej situácii, že hroznej. Ale potom som si povedala, že to nemôžem takto urobiť. Človeka kadečo napadne, keď je v krízovej situácii.

elika74
9. apr 2015

Do niektorych tem prispievaju aj muzi, mohli by aj sem zabludit a vyjadrit svoj nazor, aby sme lepsie pochopili, co sa v ich hlavach v takejto situacii odohrava. Inac obdivujem zakladatelku, ze 3 deti a popritom studium a este aj pracu zvlada bez pomoci manzela. Tak ani nechapem, co teraz manzelik do toho keca. Pomahat nebude asi ani teraz. Aspon sa bude moct chvalit kolegom novym 7-8 miestnym autom.

natalym
9. apr 2015

Však ale on asi tiež preboha chodí do roboty...........

lea282
autor
9. apr 2015

@maminuska
@natalym
@jolinka rodina určite nie, oni by radi prijali...dokonca v januári na oslave jeho tety sa nás viacerí pýtali, či nechceme vyrovnať počet na párny...vtedy som povedala, že ak boh dá, bude...a viem, že to mysleli len úprimne a v dobrom...skôr by som povedala na kolektív...pred 2rokmi takúto situáciu riešila kamarátka (jej manžel tiež pracuje v tej istej firme ako môj) a plakala, že chodí domov nas*atý, že chlapi majú blbé pripomienky...a prenášal to potom na rodinu...a teraz si už ani nespomenie na tieto chvíle, takže ked to je aj príčina zmeny toho môjho, dúfam, že to ustojí a bude dobre!!!
Dakujem Vám všetkým 🙂

fra
9. apr 2015

@lea282 aha, tak to je potom jasné odkial vietor fúka ked sa to stalo aj kamarátke, tí chlapi v práci sú teda riadne sprostí- bez urážky, to je len diagnóza....

natalym
9. apr 2015

Ale že až takto, že hodil aj peniaze na potrat !!! To je urážka manželky, detí, Boha........ 😠

lea282
autor
9. apr 2015

@kafedame
@maminuska
@elika74
@natalym chodí do práce, áno, ale má v nej istotu, veľmi si ho tam vážia, je šikovný a svoju prácu robí najlepšie zo všetkých (to povedal jeho šéf na koncoročnej párty, bola som tam aj ja a videla som, že si ho fakt vážia a možno preto mu kolegovia závidia a aspoň takto doňho zapárajú???)...ja viem, ja iba sedím a čumím do počítača a prekladám a on maká ako kôň, preto som od neho nikdy nevyžadovala, aby sa nejako veľmi ešte doma zapájal do práce...a po dalšie, chrániť sa, ok, ale on "gumy" neznáša a ja zasa neznášam antikoncepciu....doktor mi predpísal asi všetky na trhu, ale ani jedna mi nerobila dobre...dokonca som kvôli jednej skončila aj v nemocnici...sterilizácia...to slovo samo o sebe znie hrozne, nemala by som odvahu na to...

lucinkax
9. apr 2015

@lea282 Je dosť zvláštne ak sa takto manžel správa, hlavne ak je veriaci a vie,že ísť na potrat nie je v súlade s vierou... Takisto, mnoho žien ,ktoré nemôžu alebo prídu o dieťa by o takejto situácii ani nerozmýšľalo..... Určite je dobré sa s ním porozprávať a vysvetliť si,prečo zaujal k tomu takýto postoj. prečo zrazu nechce dalsie dieta... Ci už ho viac zaujímaju aj peniaze, sociálna istota???
Ano, v dnešnej dobe sa uháname za tým, a samozrejme je to o zodpovednosti.... No kde bola jeho zodpovednost, ak by sa Ti vyhováral- ked ste splodili dieta ?
Takže všetko je o komunikácii a o tom,ako si to s ním vydiskutuješ.
Ja dieťa považujem za niečo ako dar, mnohým nie je dopriate a chceli by. Vážim si,že mám dieťa a pritom sme na neho čakali 2 roky 🙂

natalym
9. apr 2015

@lea282 Nemusíš sa ospravedlňovať, nemáš za čo.

lea282
autor
9. apr 2015

@natalym o áno, si nevieš predstaviť môj úžas! ja som ani slovo nemohla povedať, v takom šoku som bola! ved to ako keby milenke hodil peniaze za sex! strašne ma to urazilo ☹

xfenix
9. apr 2015

Dobry den, ked ste vychovali tri a nic vam nechyba, vychovate i stvrte dieta. Ako katolik by po Vas nemal chciet vrazdu vlastneho potomka.. podla mna ak by ste sli na potrat, pri pohlade na tri zive deti by ste si dosmrti vycitali, ako skoncilo to stvrte.

lea282
autor
9. apr 2015

@natalym Dakujem!!!!!!!!!!!!! 🙂

fra
9. apr 2015

sice som deti ked boli malé nebila, ale ak by som sa niekedy v buducnosti dozvedela, že toto urobil moj syn svojej manželke, neviem, neviem, či by som mu s prepáčením neprešla metlou po fasáde 🤐

natalym
9. apr 2015

@lea282 Až by som bála, že čoho je ešte schopný a čo ho ešte napadne. ☹
A či ho vôbec poznám.
Prepáč, nechcem Ti ubližovať a vzbudzovať pochybnosti.

maminuska
9. apr 2015

@lea282 ono naozaj to môže isť z práce, ja som bola tehotná druhýkrát keď mne samej v práci jeden úžasný kolega vravel že treba naučiť manžela že tesne predtým sa vytiahne a nie že ho chytím za hlavu a pritiahnem . Myslel si že je vtipný ale skôr to bol taký primitív. Cítila som sa vtedy ja sama blbo .

maminuska
9. apr 2015

@fra ja asi aj ano .

janickacrazy
9. apr 2015

@lea282 No len aby si potom ešte nemala aj dalšie neplánované deti, ked máte takýto zvláštny postoj k ochrane, ved si ešte mladá a to chceš potom ako riešiť? Ani teliesko nemožeš mať? Alebo tie náplaste? Ved niečo sa hádam musí nájsť. Akože nemyslím to v zlom, len podľa mna by ste si to mali dáko poriešiť. 🤐

lea282
autor
9. apr 2015

@fra
@natalym mna by ani nenapadlo, že je niečoho takého schopný...a tiež mi vrta v hlave, čo mu asi napadne nabudúce...čoho je schopný ešte...
@maminuska a že my ženy ohovárame, intrigujeme...a pritom chlapi sú omnoho horší... ☹

natalym
9. apr 2015

@lea282 Ja som s mojím 20 rokov a prekvapuje ma stále, aj v dobrom aj v zlom. A že spoznajte sa pred manželstvom. 😝

fra
9. apr 2015

@lea282 verím, že to bol nejaký skrat podmienený hlavne hlupymi chlapskymi rečami a že časom si to manžel uvedomí ako strašne si sa musela cítiť a že sa ešte ospravedlní a to dieťatko bude milovať.... no, každý robíme chyby... ale že až takéto 😔

lea282
autor
9. apr 2015

@janickacrazy vieš, najmladšie dieťa má 6 rokov...dávali sme si pozor prirodzene...6 rokov sme to zvládali, takže je evidentné, že chcel to dieťa aj on...keby som ho chcela len ja, asi by som mala smolu, pretože sa vie kontrolovať, takže až tak náhodne to nebolo...

nanervy_2
9. apr 2015

@lea282 darmo teraz antikoncepciu riesit, na dalsi rok mas aj tak naisto vystarane 😎
ako vidis, vacsina ti radi nechat manzela vychladnut, veru chlapsky kolektiv dokaze s muzmi zazraky, moj ma tiez par krat prekvapil/sklamal/ ked som zistila ako lahko je ovplyvnitelny.. ale co uz s nimi, len nakopnut znova myslenie a pripomenut...

teraz ma tu sice mozno nejake ukamenuju, ale su fungujuce pary na prirodzenej antikoncepcii (ano, je to narocnejsie na prax), podla toho deti maju/nemaju... (my podla toho mame hned ako sme chceli)

natalym
9. apr 2015

@lea282 A tak to budete mať celkom dobre. Detiská staršie Ti budú pomáhať. Ja sa už teším za Teba. 😀

natalym
9. apr 2015

Tiež si myslím, že teraz riešiť antikoncepciu je sprosté vŕtanie. 😠

lea282
autor
9. apr 2015

@nanervy_2
@natalym to je v pohode, ja príjmem akúkoľvek reakciu 🙂 Nemôžem chcieť, aby ma tu každý len povzbudzoval...nech si všetky povedia čo si myslia 🙂 Dakujem dievčence, asi ešte nikto takto pri mne nestál 🙂 Dakujem! 🙂

maminuska
9. apr 2015

@lea282 ja na tvojom mieste by som to teraz nechala tak akokeby sa nič nedialo , nestalo a počkala na tú magickú hranicu prekročenia 12 týždňov. už máš len tri týždne tak sa skús obrniť voči jeho výpadom . Peniaze by som zobrala a schovala a potom použila na dokúpenie výbavičky, ak by na tom naďalej trval jednoducho mu povedz že život jeho dieťaťa nepodlieha jeho rozmarom , raz ano , a raz nie. Je tu a tu aj na tomto svete ostane aj keď sa postaví na hlavu .
Ísť v tvojom prípade na interupciu by podľa môjho názoru bola riadna chyba, ktorú už nikdy ničím nenapravíš. V konečnom dôsledku to môže vraziť medzi vás taký klin , že sa vaše manželstvo už nikdy nespamätá .