Manželov obrat

lea282
9. apr 2015

Žienky, poradte....čakám naše 4 dieťa...viem, je to veľa, ale žijeme si dobre, nič nám nechýba...Pred pár mesiacmi sme diskutovali, že neskôr, o nejakú dobu by sme ešte mohli mať dieťa...a teraz ked sa to stalo skutočnosťou, manžel sa obrátil o 180 stupňov...Neviem, čo sa mu stalo...Prišiel, dal mi peniaze do ruky s tým, že mám ísť na potrat...Pritom pochádza z rodiny silno veriacich a aj sám je veľký katolík, takže vôbec neviem, čo sa mu porobilo...Na môj argument, že ved sme sa o tom bavili a sám si bol aj pri splodení na mňa nakričal, že sa o to postará tými peniazmi na potrat...Ja fakt neviem, čo mám robiť...Vzoprieť sa mu a znášať jeho zlé správanie, alebo sa mu podvoliť??? Viem, žeby som ani nemala premýšľať nad jeho konaním, ale som v koncoch...Je zlý na mňa, aj na naše deti...Už som sa aj pýtala, či má milenku, alebo či má nejaké dlhy, o ktorých neviem...No všetko zamietol...Čo mám robiť? ☹

alaguema
9. apr 2015

@lea282 ...ach tí katolíci...Neviem, čo máš robiť, ale cítim s tebou. Možno to chce len trošku času, aby si zvykol na tú myšlienku a potom sa spolu v kľude porozprávať.

elika74
9. apr 2015

@lea282 Skrat.
Ty sa drz svojich zasad. Z tych penazi si kup nieco pekne.
Ja by som mozno zapojila rodinu, svokru, nech sa s nim porozpravaju.
Alebo sposob, vsetko alebo nic, teda vsetci alebo nikto, odstahovat sa na par dni, kym sa mu rozum vrati. 🙂
Podla toho, co nanho zaberie, ty ho lepsie poznas.
Nestracaj pokoj.
Drzim palce, hlavne nech je malinké zdravé. 🙂

natalym
9. apr 2015

@lea282 No to by nasral, sklamal, šokoval. Ja neviem či by som sa aj nepobalila. Si si istá, že dieťa chcel?
V ktorom si týždni?

nanervy_2
9. apr 2015

sa divim ze to riesis s cudzimi.. a nie doma... ked si dieta chcela, urcite si ho nedaj vziat, len preto ze chlap sa zacal spravat divne. s tym pocitom ze si si nechala vziat dieta, budes zit hlavne ty, ak to bude pod jeho natlakom, vasmu vztahu to nijako neprospeje... nejaky dovod tam musi byt, len sa ti to bude hanbi/boji povedat.. nechaj ho vychladnut, ked bude najedeny, spokojny, skus sa len spytat, ze nerozumies co sa stalo, nech ti to vysvetli.. a nechaj ho, nech s tym pride sam...
zmena spravania je vzdy nejaky dovod, hlavne ak sa zacne spravat divne voci okoliu..

lalinko2010
9. apr 2015

@lea282 ahoj, tvoj prvý pocit je správny! čiže - nechať si dieťa. Ty si hlavná a tvoje deti, neber ohľad na človeka ktorý ťa k niečomu takémuto núti.
Tak sa drž a bi sa za svoje nenarodené dieťa.

ada274
9. apr 2015

@lea282 neodpustila by si si to a uz vobec nie jemu. Vazne by to poskodilo vas vztah, neskor by si ho obvinovala a to uz by ste asi nedali dokopy. Takto ma este sancu sa s tym zmierit a dieta prijat. Ja by som ho ignorovala, ak by sa agresivita, zla nalada alebo cokolvek stupnovalo musis byt silna a vyzadovat znormalizovanie stavu. ja by som sa nebala zaangazovat aj rodinu ak by ma a aj deti terorizoval za svoj vlastny neuvazeny krok. Je to pruser ako svina najprv dieta chciet a potom ho poslat na smrt, lebo co - som si to rozmyslel?
Ma svoje dovody ale nechce ti ich povedat. tak ci tak je to nemoralne.

lea282
autor
9. apr 2015

@alaguema
@elika74
@natalym
@nanervy_2
@lalinko2010
veľa žien rieši svoje problémy s cudzími...nie je nič zlé opýtať sa na názor cudzieho človeka...dá to iný pohľad na vec, ako keby som sa bavila so svokrou alebo mamou....tie by mi povedali, že sme manželia a máme si riešiť svoje problémy spolu....ale teraz to nejde....jednoducho sa s ním nedá baviť o ničom...
Som v 9týždni a vie to už mesiac...ale toto správanie sa začalo počas sviatkov...Len som mu chcela ukázať, že x žien má na to rovnaký pohľad ako ja, že či je to 2-3-4-5 dieťa, ak sa dá, nie je dôvod brať mu život...Ak som touto diskusiou niekoho urazila, veľmi sa ospravedlňujem...

natalym
9. apr 2015

@lea282 Asi by som mu povedala, že je to podraz od neho, obrovský podraz.
Že vzhľadom k tomu, že ste veriaci a tak aj vychovávate svoje deti, tak si dieťatko necháš, však kde sa najedia tri, naje sa aj štvrté, ale že sa budeš podľa tohto aj k nemu správať, tak nech to tak očakáva. A povedala by som to celej rodine, že si tehotná a čakáte.
A viac by som to nekomentovala.
Bože, ďakujem Ti za môjho muža, ja som kedysi chcela ísť na potrat a on mi to nedovolil. To dieťa je môj miláčik najväčší a strašne ma ľúbi, je veľmi šikovná a verím, že sa o mňa ešte postará.

natalym
9. apr 2015

@lea282 Neurazila. Cítim s Tebou.

elika74
9. apr 2015

@lea282 prednedavnom som tu obdivovala fotoalbum mamicky so 7 detmi, usila im trpaslicie ciapky, ona mala tie Snehulienkine saty, taki boli podareni, boli niekde na vylete, v dobrom som im zavidela. Kebyze ja v 20 rokoch zacnem rodit...! 🙂 taku fotecku vytlacit a dat na chladnicku s napisom: Moj tajny sen! Nech manzelik rozmysla a zamysli sa nad sebou. Ze pri 4. este zdaleka nechces skoncit. 🙂

lea282
autor
9. apr 2015

@elika74
@natalym
@nanervy_2
@lalinko2010
Dakujem za názory a povzbudenia...
@ada274

natalym
9. apr 2015

@lea282 Drž sa.
Ma napadlo. U nás v rodine ostala tehotná jedna žena s tretím dieťaťom. Veriaca. Mali už dve staršie a s týmto nerátala. Mala tak pred 40 tkou., vtedy bola stará. Dnes sa to tak už neberie. Plakala, hanbila sa, taká stará chodiť s bruchom, trápila sa, vážne zvažovala potrat, v tých časoch to bolo celkom normálne. Riešila to so sestrami. Nakoniec si ju nechala, dievča. Keď bolo dievča pred maturitou, pri nejakej príležitosti jej to sestra dotyčnej povedala, inak nechápem , že na čo, dúfam, že sa to moje dieťa nedozvie. Na stužkovej dávalo dievča mame kvet so slovami: Mama, ďakujem, že si si ma nechala.
Dnes bývajú spolu a to dievčatko ich pravdepodobne doopatruje, súrodenci sú rozbehaní po svete.
Pozdravujem manžela.

bubelko
9. apr 2015

@lea282 podla mna skratova reakcia...to neskor prislo skratka skor ako cakal... ak by som ja sama dieta chcela, tak by som peniaze odlozila a vobec to neriesila a pockala, kym ho to prejde a bude sa s nim dat opät normalne bavit.
pripadne si skusila ist na to cez tu katolicku vieru? ak chodi do kostola a ma spovednika, tak nech mu ten dohovori?

lea282
autor
9. apr 2015

@natalym
@elika74 Dakujem veľmi pekne, cením si vaše dobré slovo žienky 🙂

lea282
autor
9. apr 2015

@bubelko och áno, už som argumentovala skoro všetkým...kamarátka nedávno potratila, že toľko žien by chcelo a nemôžu mať...jeho bratranec je dokonca kňaz a študoval práve o rodine v Taliansku, už som mu volala, že ked bude najbližšie doma (lebo momentálne má farnosť v Liptovskom Mikuláši) , nech sa zastaví, že potrebujem jeho pomoc...manžel je ako hluchý a slepý...neviem si to vysvetliť ☹ nikdy sme nemali ,edzi sebou väčšie problémy, až teraz nastalo toto ☹ a ja neviem ako z toho von ☹

natalym
9. apr 2015

@lea282 Už sa teraz najbližšiu dobu k tomu nevracaj, nehovor s ním o tom.
Ak sa Ťa opýta, povedz, že rozmýšľaš. Nech rozmýšľa aj on.

263
9. apr 2015

dieťa je Boží dar,len málokedy si to uvedomujeme,určite má s ním nejaké plány,hovorím podľa vlastnej skusenosti,a ver bude najviac lúbené,boh má s každým jedným nejaký plán,len to sa dozvieme až neskôr,držím palčeky

womankc
9. apr 2015

@lea282 či ho nenahuckal dáky ohromný kamarát, alebo sa mu nevysmiali. Inak u neho je to parádny skrat. Dala by som tomu čas , už pár tu žien písalo podobné prípady a nakoniec boli tí muži rozmaznávači a na to dieťa zaťažení . Ale treba rátať aj opačne možno až pár dní po pôrode ho to pustí . Držím palce a posielam duševnú podporu. Ak ste tak veriaci, možno by bolo dobré dať odslúžiť omšu za neho

nanervy_2
9. apr 2015

@lea282 fakt to znie ako nieco aktualne a horuce, asi ho to prekvapilo... nechaj ho zatial vychladnut, akurat ked bude hnusny aj k tebe aj k detom, tak ho pekne poziadaj, aby sa k vam spraval normalne... ved ste uz nejaky cas spolu, sama vies, ze problemy sa nedaju riesit za horuca.. argumenty ako druhe chcu deti ti asi nepomozu, to je ako ked niekto povie ze deti hladuju v afrike... skor argument, ze popotratovy syndrom nie je vymysel a nevidis dovod, preco si mas vyrobit dozivotnu traumu kvoli tomu, ze on zmenil postoj... a ci by bol ochotny teraz sa zbavit niektoreho zo svojich deti, lebo keby tak reagoval pri hociktorom z nich, tak by tu nebolo..

ada274
9. apr 2015

@lea282 je to hrozne, byt postavena pred takuto situaciu. Drzim ti palce, aby ste to vsetci zvladli.

peneloppe
9. apr 2015

Ked vravis ze si zijete dobre a o dalsom dietati ste sa bavili a trosku ho aj planovali tak neviem preco je tvoj manzel takyto. Mozno je zaskoceny mozno to babatko planoval ovela neskor. Mozno sa mu to zda prilis narocne teraz, ved s 3 detmi je prace dost. My mame dve a mame plne ruky nonstop. 😀
Ale toto nic nevyriesi. Teraz sa tvari nestastne on a co bude potom? Keby si isla na tu nim navrhovanu interupciu? Ved predsa to nebude bez nasledkov. POtom budes ta nestastna ty a kto vie ci sa s tym vobec niekedy vyrovnas Porozpravaj sa s nim. Takto mu to vysvetli ze s tym nie si stotoznena a lahsie pre vas asi bude to dieta mat. Ved on ked ho uvidi, ked sa male narodi, bude stastny. Ale ty po potrate, asi tazko.

lea282
autor
9. apr 2015

@natalym
@263 Dakujem!!! Ja som mu vravela, že takto to asi máme dané v božích plánoch...

263
9. apr 2015

Určite,ver tomu,skús mu to nejako vysvetliť,keď je skutočne veriaci to pochopí,Boh keď dá sa aj postará,určitr má s ním nejaký zámer,bude dobré

kiki68
9. apr 2015

Maria Terezia ich mala 16, takze 4 kusy su furt v pohode 😉
Ak sa on v posteli nechranil, tak potom nema co navrhovat taketo riesenia, hlavne ak ste boli dohodnuti,ze este jedno dietatko by ste prijali. A ked je taky katolik pohrozila by som mu,ze pojdem za fararom a vsetko mu vyrozpravam a nech si ho zavola na kobercek. nadesny urcite nebude, ked sa tak strasne pretvaroval o krestanskom byti. A angazovat aj rodinu, urcite pomozu s tym dalsim babatkom,co pride.
Na potrat nechod a tych 30 striebornych mu daj naspat, pretoze teba by hryzlo svedomie a vedomie,ze si to dala prec viac nez jeho. A mozno aj jeho, urcite by to manzelstvo neprezilo. Znama mala rovnaku situaciu, jej muz ju takto pzoiadal,aby nemali 3. dieta, ona ho posluchla, su rozvedeni, ona dodnes chodi stale na pute, za knazom, proste sa s tym nevie vyrovnat,ze co spravila pod natlakom. A tiez by som rada vedela ci Tvoj muz pojde na spoved s tym,ze porusil 5. prikazanie. Ja by som ani kamoske nedokazala povedat,ze daj si to vziat, toto nema nikto pravo zene diktovat.

bubelko
9. apr 2015

@lea282 no myslim, ze to mu je momentalne jedno, ze ostatni deti mat nemozu, lebo on ma uz 3 a na ceste 4. s tym by som vobec neargumentovala. (moj muz mi vzdy, ked zacnem, ze existuju taki aj taki povie, ze toho nezaujima, lebo on zije so mnou a nie s nimi). vzhladom na to, ze ste doteraz nemali velke problemy, si naozaj myslim, ze ostal zaskoceny z toho, ze plany do buducnosti sa stali realitou... skratka nech s nim hodi pokec ten bratranec-knazm ak sa da co najskor. a ty uz to vobec nenacinaj, tak ako radi @natalym 😉 skratka rozmyslas a hotovo...

lea282
autor
9. apr 2015

@womankc
@nanervy_2
@ada274
@peneloppe
@263 Dakujem! 🙂 On miluje naše deti, dal by im modré z neba....všetko, čo si písknú, to im hned dá...Neviem, či sa bojí, že ked príde dalšie, či bude vládať dávať všetkým to, čo chcú, alebo čo...netuším...Len mu vždy pripomínam, že prvé dieťa som mala ako 18ročná, a ked som vtedy nešla na potrat, je nezmysel a úplné svinstvo, aby som šla teraz...nikdy mi v ničom nemusel pomôcť, deti sme mali v rozostupe po 2rokoch a všetko som robila sama, dokončila som strednú, výšku...pracujem z domu, môj príjem je niekdy vyšší ako jeho...Nemusel v noci vstávať, nemusel ani prebaľovať, ani kúpať...proste nič...moja mamka mi pomáhala ako vedela, čo sa o svokre povedať nedá...Možno mu fakt len nejaký "dobrý" kamarát niečo stupídne povedal ☹

bubelko
9. apr 2015

@kiki68 ale maria terezia mala na tych 16 haldu guvernantiek a poskokov okolo... takze je to dost odveci priklad 😖

janickacrazy
9. apr 2015

@lea282 Moja sestra tiež otehotnela so 4.dieťatkom neplánovane a manžel ju tiež posielal na potrat. Hádali sa kvôli tomu a bolo to hrozné obdobie. Nakoniec si bábo nechali, narodilo sa predčasne a teraz ho obaja piplú ako sa dá. Sestrin manžel ho zbožnuje a nedá nanho dopustiť. Dúfam, že aj ten tvoj sa umúdri. Držím palce.

alex21
9. apr 2015

@lea282 podľa toho čo si písala tak o tom vie už mesiac, a takto sa správa od sviatkov. Ako zareagoval prvý krát ? Podla tohoto takáto reakcia prišla cca až po 3 týždňoch a čo bolo dovtedy ?

lara1993
9. apr 2015

Ja by som radšej ostala sama so 4 deťmi, ako s troma a do konca života s výčitkami...veď aké je to dieťa potešenie... keď si Vás obzerá a pozerá na Vás s tou láskou a verí, že pri Vás je v bezpečí, ten plač, keď mama nie je pri dieťatku a vy dobehnete, priložite si ho na hrudník a tlkot vášho srdca zastaví ten plač 🙂 Milujem svoe dieťa a aj keby som mala nechat tisíc mužov, kôli žiadnemu by som si dieťa nevzala 🙂 Prepáčte, ak vo Vás vyvolal môj komentár rozruch, pocit hnevu, alebo hnev...je to môj názor ;)