Manželova dcéra ma nerešpektuje

zvedavazalubena
3. jún 2013

Rada by som sa touto cestou s vami poradila. Mame v striedavej starostlivosti mazelovu dceru z prveho manzelstva. Vzdy ked sa vrati od jeho ex tak je cela rozjasena neposlusna niekedy mi tak trapi nervy az je mi z toho do placu. Potom sa to pomalinky zrovnava a ku koncu posledne dva tri dni je to uz fajn. Teraz mame spolocne babenko na ceste a velmi sa bojim ako to budem cele zvladat.

victory1
4. jún 2013

No, diskusia o tom, ci je striedava starostlivost prospesna pre dieta alebo nie, asi zakladatelke temy moc nepomoze, kedze jej manzel dieta v SS ma a ona to ovplyvnit nemoze...

zvedavazalubena
autor
4. jún 2013

Dievcata nas caka sud, chceme si malu uplne zobrat teda do uplnej starostlivosti. Mamina v podstate streckuje ale kvoli vyzivnemu. Bola by aj ochotna nato pristupit ale ak jej zostane vyzivne...tak uvidime, myslim, ze pre malinku bude naj ked bude mat jeden domov.

sue
4. jún 2013

@juliana77 nie, mala som na mysli striedavú starostlivosť, kedy si exmanželia "striedajú deti" - obvykle po týždni, max po dvoch - samozrejme, v prípade, že si rodičia "rozumejú" , resp. sa dokážu dohovoriť je to omnoho ľahšie.
Víkendovky fungujú pravidelne - obvykle vtedy, ak žena neprejavuje majetnícke sklony voči dieťaťu 😒 čo ma vie neskutočne naštvať...dieťa nie je vec...

sue
4. jún 2013

@victory1 no zjavne ju ovplyvňuje, keďže partnera podporuje v tom, aby žiadal súd o zverenie dieťaťa do jeho starostlivosti...

victory1
4. jún 2013

@sue Myslela som, ze nemoze ovplyvnit to, ze sud "kedysi" rozhodol o ss.. Ale je pozitivne, ze podporuje manzela a chcu mat dieta vo svojej starostlivosti. Aj ked, drzim sa toho nazoru, ze aj v tom pripade by mala skor k dietatu pristupovat ako kamaratka a nie ako dalsi rodic...nakolko prepokladam, ze dieta sa bude s matkou stretavat aspon cez vikendy.

alexandramaria
4. jún 2013

baby, ako ja nič, ale ona vás prosila o konktétnu radu...ako sa má k tomu postaviť, a ako to bude zvládať. A vy namiesto toho idete rozoberať tému striedavka a ešte si zastávať matku tej malej.
Asi čakala skôr nejaké materské "finty" od vás..ako na to dieťa, ako ju zabaviť, upokojiť, aby nebola nekľudná a tak.
Bože tento kôň.... 😠

@zvedavazalubena ja si myslím,že na to ideš dobre, Nabuď tvrdá, dievčatko je ešte moc malé...ale zase ani kývať s tebou nesmie len preto, že niesi jej "pravá " matka. Sama píšeš, vychovávaš, staráš sa, beháš s ňou po lekároch, manžel má prácu. Tak potom doprdele samozrejme môžeš aj vychovávať !!!

zvedavazalubena
autor
4. jún 2013

@alexandramaria Dakujem pekne za nazor. Ja som vzdy respektovala jej maminu, ale ked vidim ako sa stara" je mi to cele luto. Na jednej strane by som mala chcela vychovavat na druhej strane nechcem byt prisna. Ale vidim, ze to ze nema ziaden respekt neprospieva jej samej. Zas bude ine ked nam ju sud zveri do vyhradnej starostlivosti. Teraz je to tak ze mala je bud somnou alebo ak ide k ex tak je tam s opatrovatelkou alebo babkou. Chyba jej vychova, jednoznacne. Vzdy sa vrati uplne rozhodena. Cela je pochudnuta po 2 tyzdnoch, lebo nepapa poriadne jedlo. Babka nema trpezlivost a ona povie ze mala nechcela. S nou si treva hacnut a kontrolovat aby sa napapala.

Aby to nevyznelo zle, my si robime take pohodickove dni, dame na zem v obyvke spacaky, perinu vankuse valame sa s kakavkom rozpravkami. Ale nepaci sa mi ked si berie cokolady do postele pred spanim a ked to zakazem hysteria a place ze u baby moze.

lujza123
4. jún 2013

@zvedavazalubena
no mam takmer 4 rocnu dcerku a uz 2 roky mame striedavku. Je o niekolko dni v mesiaci viac u mna ako u otca, ma to svoje vyhody ale aj nevyhody..to sa tu rozpisovat nebudem

Jedno ti ale napisem. Tieto deti su prisposobive a zaroven aj NEUVERITELNY MANIPULATORY. Proste tym zivotom aky ziju, tym ze stretavaju velmi vela ludi a prostredi sa velmi rychlo naucia v tom zit a tazit z toho. To co sa naucia v jednej domacnosti ani naaahodou nebudu robit v tej druhej (lebo vedia ze aj ked sa ty rodicia na niecom dohodnu stale je tam xxx veci ktore robia inak a dieta to vyuziva vo svoj prospech) Tieto deti maju obrovsku zasobu roznych fint a postupov a su dost inteligentne na to aby vedeli co na koho pouzit. Moja to ma odstupnene, na mna a tata skusa uz tie tazsie manevre zato u babiek a neznamych zacne od tych najjednoduchsich ako plac a tak..a postupuje..ked nezaberie jedno zaberie druhe, tretie , stvrte..... A cim je starsia tym tazsie sa to da odhalit, je prespekulovanejsia a ma lepsi odhad..takze uz aj bez skusania odhadne co na koho zaberie najskor
Aj moja je prve dni dost zdivena, hlavne ked sa par krat stalo ze u tata dlhsie. Ovela lepsie to znasa ked je napr 60- 70% mesiaca u mna a zvysok u tata...striedavka pol na ol podla mna nieje stastny napad..urcite nie v tomto veku.
My nastastie ako tak komunikujeme s ex takze viem ze velmi vela veci si vymysla: napr. tatinko mi kupi lizatko, u tatinka si nemusim umyvat zuby, mozem pozerat stale rozpravky..

A dalsia vec je podla mna normalna povaha 4 rocnych deti..u mnohych este vrcholi obdobie vzdoru, uz su rozumne aleeste stale moc malicke preto unavu, hlad, nespokojnost alebo rozrusenie prejavuju zachvatmi zlosti, placu, nervacenia

Onedlho budete mat doma 2 babetko, takze samozrejme ze deti - budu to surodenci budes musiet vychovavat rovnako, byt na nich rovnako prisna..aby na seba neziarlili. Ty niesi v pozicii priatelky wikendoveho otecka, vy ju vychovavate takze uz niesi kamoska...vychovavas

lujza123
4. jún 2013

@zvedavazalubena A este ma tak napadlo SKUS RESPEKTOVAT jej maminu. Kazdy sme iny a inac vychovavame svoje deti. Je uplne normalne ze sa nam inych vychova zda cudna a my by sme to robili inac. Lenze univerzalny navod neexistuje.
Osobne neverim tomu ze by sa nechcela vzdat dcery len koli vyzivnemu, nech je aka chce je to jej dietatko, a verim tomu ze sa bude branit ako levica ked jej ju budete chciet vziat.
Ked tak citam ako ju opisujete som si ista ze aj buduca frajerka mojho ex ma asi roznesie v zuboch.
Moja mala tiez u mna vzdy schudne, u mna ma inu stravu, nevarim tie slovenske klasiky, mucne, vyprazane, robim domace jogurty s troskou medu, ziadne sladkosti len rano kakavko a po jedle 2 -3 hrozienka v cokolade, cez den je v skolke kde toho moc nepoje a poobede je kazdy den na bicykli, preliezkach. A vzdy varim len jedno jedlo o ktorom viem ze ho normalne je..ked nechce, nechce nenutim ju do toho, ziadne take ze nechce tak hned varim ine len aby sa najedla, ci sediet pri nej a krmit ju...
Jasne ze schudne, u tatina sa vozia na aute a cez den je u babky kde papa rezne, namiesto jogurtu vseliake pudinceky, milion piskot, lizatka, kolaciky atd...im sa tiez moze zdat ze sa nestaram lebo chudne...myslis ze je to pravda? Nie objektivne nie, pre nich ano.

jabadaba
4. jún 2013

@sue ak je dobre a pohodove zazemie, moze mozno fungovat striedavka bez negativnych vplyvov. Ale je to tak? Ved si sprav len statistiku tem tu na MK, ktore riesia "cudzie" deti...z toho mrazi a nie, ze ide pohoda a harmonia. Povacsine to bolo o dokazovani si cohosi na ucet byvalych partnerov. Najma partneriek. Byvalka bola zasadne na figu len tie druhe boli lietadla. Ako sorry. V takom prostredi nevidim prinos pre tie deti. 😖