Manželovi nič nechutí🙄

beckynka07
6. nov 2018

Ahojte, mate niektore takeho vyberaveho manzela v jedeni ako ja? Deti este nemame, ja som zvyknuta jest vsetko a aj zjem hocico. On nie. Nelubi cestoviny, ryby, mlete maso, paradajkove veci, zemiaky len pecene, ryzu rozvarenu ako rizoto, maso na stave, atd. vsetko ofrfle alebo povie, ze jeho tato to varil inak😄😄a to nevarim zle ( ti, ktore jedli, co navarim, tak hovoria, ze ako od babicky)....jedol by len vyprazane, maso na prirodno a to je asi vsetko. Ja mam rada pestry vyber ale nechce sa mi varit 2 rozne jedla, a je mi blbe mu nenavarit, ked on maka na nasej stavbe....ale uz som na nervy z toho
Vlastne sa chcem asi len postazovat😄

kikuska_wedge
13. nov 2018

Ja by som mu nevarila, keď sa mu nepáči.

kuriatkomm
13. nov 2018

Skutočne existuje takyto chlap? Pre mna by to bol asi aj dovod na rozvod 😀 neviem si predstavit,ze by som doma spravila obed,upiekla kolac a chlap by mi to ofrflal 😲

ektherese8
17. nov 2018

@johanna_b každý má iné kritériá pri výbere partnera,mne osobne ide varenie na nervy,keďže musím variť viac jedal-alergie,zlcnik...a keby mi to ešte aj sústavne ofrflal,tak si to jednoducho uvarí sám.ludia riešia vo vzťahoch rôzne veci ale aby som sa musela s chlapom doťahovať ešte aj ohľadom jedla,pre mňa je to moc.ked chce s ním dotyčná byť tak bude napísala som len svoj názor a nikto sa ním nemusí riadiť.kazdy máme snáď vlastný rozum

0martina0
17. nov 2018

ja by som poprosila jeden den jeho tatinka aby niečo uvaril a prestrela by som mu to na stôl ale tak aby on o tom nevedel kto to varil a čakala by som čo najde v tom aku chybu ak by aj tam niečo ošomral tak s panvicou po hlave 😉

adulla2
17. nov 2018

Moj manzel je v jedle tiez velmi vyberavy, ani nejdem menovat co nema rad je toho dost. Jedlom sa mu dost prisposobujem. Ale na druhej strane nie je vobec narocny, ked si uvarim nieco co mam rada ja staci mu aj napr. cestovina s vajickom. V zivote mi nic neofrflal ani sa na nic nestazoval, vzdy pochvalil aj ked to bolo len jednoduchsie jedlo. Vsetko je to o kompromisoch.

lily09
19. nov 2018

@beckynka07 Ahoj. podla mna to ten tvoj muz uz riadne prehana, a tak trosku nema uctu ani voci tebe, ani si nevazi ze ma co do ust polozit. Ved to uz je po krestansky hriech. Mal by ti rucky bozkavat za to co mu vsetko tolerujes.

rastislava86
20. nov 2018

@beckynka07 aj ja mám takého doma... Nepapá iné mäso než kuracie, aj to len také, ktoré mu vykostím. Žiadnu omáčku - či na mäse, alebo cestovinách. Morské plody, kôpor, zelenú fazuľu, syr (okrem goudy). Saláma musí byť za pultom krájaná, nie vákuovo balená - keď nedajbože idem do Lidla kde je len balená - koniec :D Ale u nás to bude asi trochu iný level, lebo keď sme napríklad u svokrovcov, hrá neskutočné divadlo. Všetko je výborné, skvelé a super a keď nám potom z toho super jedla nabalia, tak doma to jesť nechce a frfle, že mu to nechutí 🙄 najhoršie je, že sa bojím, aby to malý neodkukal 👶

saslavka73
20. nov 2018

@rastislava86 Ja by som to videla pozitívne. Tebe povie pravdu a to sa cení. Mamke nepovie, prežije. Pomaly skúšať a pridávať po troške.

zuzkaz91
20. nov 2018

Fuuu,tak to má môj bonus,lebo u nás varím ja a aj frflem ja.Nic ,teda malo kedy mi to chutí čo navarim,aj ho na to pripravím počuj zase som to zle navarila ale zje všetko a podudre ,že čo sa mi nevidí ,že je to dobré.

kvetinka75
20. nov 2018

@rastislava86 a prečo si toto necháš? To nechápem. Prečo tých mužov tak obskakujete a robíte len aby ste splnili každý ich vrtoch? Keď sa mu nepáči nech si navarí alebo nakúpi sám. Každý má zopár jedál ktoré nemusí, ale aby niekto takto vystrájal kvôli jedlu, tak to je už vrchol. Ty nemáš inú robotu, len mu skákať okolo zadku, čo sa týka jedla? a buď si istá, že malý to odkuká raz dva. Ja by som s tým rýchlo skoncovala.

rastislava86
20. nov 2018

@kvetinka75 píšem čo manžel neje a nie, že varím iba to čo je :D keď navarím niečo z inkriminovaných vecí, má smolu - môže si spraviť chlieb s maslom (a nevákuovo balenou šunkou). Keď zahundre pred malým, tiež nesedím potichu so sklopenými ušami. Predpokladám, že väčšina vyššie frflajúcich nebehá manželovi okolo rite - pretože vtedy by takéto správanie pokladali za bežné a nesťažovali sa tu. Z vymenovania čo ktorý manžel neje, nemôžeš vedieť, ako žena doma na takéto výmysly reaguje a že sa nesnaží ho všemožne znormalizovať. 🥗 🍒 🍏

kvetinka75
20. nov 2018

@rastislava86 máš pravdu, neviem ako reaguje žena na takéto vymýšlania, ale čítam , že dosť žien sa na to sťažuje, a že to trvá roky, tak asi im behajú okolo rite, bez ohľadu na to, či žena mužovi niečo povie alebo nie. Keby mu dali pocítiť, nech si sám navarí, sám nakúpi,alebo by prestali variť , veď aj tak všetko ofrfle, možno by sa nad sebou zamysleli. Ale keď ide všetko po starom, žena navarí, napečie, no čo ofrflem, a všetko ide ďalej, tak si to môže dovoliť. Ja by som si to raz dva vydiskutovala s mojim mužom. Jedlá ktoré nemá rád, mu nedávam. Vtedy má on suchú stravu, veď nemžem variť iba jeho oblúbené jedlá. Ke´d mu niečo nechutí, zoberiem tanier a ukážem tam je chladnička, sprav si, čo ti bude chutiť. Vedel, že ja nebudem mať žiadne výčitky, že nemá každý deň jeho oblúbené jedlo, že neletím cez 1/2 mesta aby so kúpila jeho oblúbenú šunku lebo pri nás ju dnes nemali. Nebude dnes, bude inokedy a zvykol si, už nehundre. Keď chcel niečo ako od mamičky, zohnala som recept od svokry a budď som mu to uvarila alebo mu ho dala nech si uvarí on, keď som mala inú robotu. a tiež si niekedy dovolím vyložiť nohy a nerobiť doma nič. Aj keď je kopa riadu v kuchyni, prach na nábytku, neopraté. A zvykol si. Alebo keď niečo chce, spraví si sám. A zrazu to ide 😉

rastislava86
20. nov 2018

@kvetinka75 Tak sme také podobné, len môj ešte nemal čas si zvyknúť :D

kvetinka75
21. nov 2018

@rastislava86 môj si začal pomaly zvykať po 15 rokoch. 😉 A teraz si už celkom zvykol. A začal robiť tak, že keď niečo jeho obľúbené varí mamička a iní doma to nemusia tak si ide pre to. Riešenia sa vždy dajú nájsť. A zase keď ja chcem niečo čo iný nemá rád, buď si to spravím a ostatným spravím iné alebo väčšinou objednám ako obedové menu a hotovo. s pribúdajúcim vekom som lenivejšia, pohodlnejšia a chcem mať väčší kľud, tak hľadám riešenia, ktoré vyhovujú všetkým alebo väčšine. Raz jednému a raz druhému. Už sa zbytočne nenechám vyčerpávať hádkami a obskakovaním druhých, keď to zvládnu aj samy. A ono to ide.🙂

ektherese8
21. nov 2018

@zuzkaz91 aj u nás tak ☺️ muž iba skonštatuje či by som zas chcela aby to bolo ako od šéfkuchára 😁

nikaeli
21. nov 2018

Moj ex tiez frflal na vsetko, presne ako si napisala - na ryby, na cestoviny, vlastne je to jedno, jedol len kuracie prsia na stave s ryzou a rezen so zemiakmi. Polievky max vyvar. Ja som to nechapala, tiez varim vsekto mozne, aj nemozne, cez omacky s knedlikom po rozne sladke jedla a viedla som k tomu aj nasu dceru. Dnes je v niektorych jedlach vyberava ako on, pretoze on nahlas komentoval jedla typu ryba, pecen, brokolica - fuj, toto jest nebudem. Strasne ma to stvalo a urazalo. Prosim, jedz si chleba s maslom! na jedlo sa nehovori "fuj"! ak ti nechuti, povedz, ze si neprosis, ale jedlo si treba vazit.
Po case som ho vratila mamicke. Ked je dcera s nim (kazdu druhu nedelu), obeduje o babky (svokry) a hadajte co? ano, kuracie prsia na stave alebo rezen so zemiakmi. V zivote nic ine u nich nejedla. A ja tiez nie. Poznam ho 16 rokov a myslim si, ze jeho mama nevie varit. Preto mu nic ine nechuti - jedol vzdy len to iste dokola. Ale prosim, uz ma to netrapi, nech mu mamicka vari. Moja dcera sa postupne naucila jest cokolvek, aj ked ryby nezje dodnes.....

stevvvka
22. nov 2018

Suhlasim s @alaguema. Toto nie je o vareni. Teraz mu vadi varenie, neskor bude zehlenie, neskor bude treba inac upratat, ako to robis...
On sa ti karfiolom ospravedlnil, ale som si ista, ze po par dnoch bude frflat zas...

Ja viem, ze ho lubis. Ale ked ti nabuduce zacne vycitat, ze nieco robis zle, nerob ustupky. Ak s nim chces ostat, urob to pre seba ale aj pre jeho dobro. Neustupuj, ze spravis kompromis, ze spravis tak, ako on chce. Ty si ty, rob si podla seba a kwd nabuduce prejavi patent na rozum, nech sa paci, nech ti to ukaze. Aspon 10krat, a potom povedz, ze tebe sa to aj tak nepaci a sprav si podla seba.