Manželovi vadí hodinový manžel

27. máj 2023

Chcem poradiť ako riešiť túto situáciu.
Prerábali sme domácnosť a ešte sú potrebné maličkosti, ktoré nie sú hotové, prilepiť lišty hore, dole, namontovať parapety, vymeniť žalúzie, navŕtať nejaké poličky a obrazy a podobne.
Manžel na to už tri mesiace kašle, stále to odkladá a mňa to veľmi hnevalo, že to nie je dokončené, pritom na to mal čas. No a teraz nastal problém, objednala som si hodinového manžela, bol u nás zatiaľ raz cca dve hodinky, keď nikto nebol doma. Je to známy čiže sa ničoho nebojíme. Akurát manžel mi vykričal ako hrozne som ho ponížila pred známymi, tým že som si zaplatila tohto pána. Že či si myslím, že je neschopný a ako sa teraz naňho budú pozerať ostatní a podobne. Ako to mám riešiť ?
Keď ja sama si to neviem spraviť a manžel to stále odkladal podotýkam, že bezdôvodne.

janai1
27. máj 2023

Áno, všetci si myslíme že je neschopný a lenivý. Keď mu to vadí tak nech sa zoberie a urobí veci čo treba

martinkatinka
27. máj 2023

Pri najblizsom rozhovore maj zoznam, co este potrebujes a naradie. Ak nema cas, volaj hodinoveho manzela znova....

petamich
27. máj 2023

no ja osobne by som manzelovi povedala, ze to nie je hotove tri mesiace a ak to nespravi napr. do konca tyzdna (ked viem, ze cas mat bude), volam hodinoveho manzela - a uz nech sa sam rozhodne 🙂

chlapska jesitnost je obcas kusok smiesna (aj zenska aby som bola korektna), si sa asi dotkla jeho ega, no co narobime

cyberk
27. máj 2023

Vsak mu normalne povedz, ze "Ano si neschopny, 3 mesiace si sa do toho nemal, tak som si to poriesila po svojom." :D akoze nech sa hneva kolko chce. Povedz mu, co vse este treba spravit, ak to do tyzdna nebude, tak volas hodinoveho zas.

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
spadnutaslivka
27. máj 2023

No tak si to nemala urobiť poza jeho chrbát. Mala si povedať: "Zlato, nedá sa takto fungovať. Alebo to dokončíš do mesiaca alebo si zaplatíme chlapa, ktorý na to bude mať čas". Tiež ma niekedy udivuje mužská ješitnosť, ale zase aj my baby máme tie svoje. Takže dialóg a kompromisy

autor
27. máj 2023

Ja som mu to stále hovorila, dokonca máme na chladničke zoznam, čo ešte treba urobiť a kúpiť. Ale stále nič, nuž tak som si zaplatila tohto pána. A manžel nerozumie prečo som ho volala. A ešte mi aj vykričal či potrebujem ďalšieho chlapa mať doma a na čo si ho ešte budem volať. Neviem čo si predstavuje, že tu budem robiť s ním ale urazilo ma to. A to som nebola doma, bol tu sám. A aj keby prišiel znovu tak tu bude sám, pretože mi je to nepríjemné byť sama doma s cudzím chlapom

monillia
27. máj 2023

@autor základom je komunikácia, bolo by fér spomenut to vopred .

autor
27. máj 2023

Podľa neho to boli maličkosti. Čo vlastne aj sú, ale raz keď niečo robím tak to chcem mať dokončené celé, nie iba na polovicu. Veľmi ma to škrelo, že to nebolo hotové

spadnutaslivka
27. máj 2023

zoznam nedokončených vecí a objednaný pracovník sú ale úplne odlišné informácie, hoci spolu súvisia.

sense
27. máj 2023

Nabudúce mu oznam. Ak to do konca týždňa mesiace dobu si doplň akú si ochotná tolerovať nebude zavoláš niekoho kto to spraví.

Ako môj tiež keď mu poviem treba to alebo ono spraví ale tiež mu to trvá až do doby kým to nedostane rozkazom té to spraví napr do pondelka alebo najlepšie fu guje jak u decka: a hneď nie o týždeň dva tri. Lebo Samo Sato a jeho nemecký kolega Mach Allein majú dovolenku. Síce to nie je hneď ale v ten deň....

lulu0123
27. máj 2023

Dobre si urobila.My byvame v byte niekolko rokov a muz stale niektore veci nebol schopny dokoncit

divokykonik
27. máj 2023

Môj muž je totálne antitechnický typ a vôbec mu nejde majstrovanie, takže on si rovno volá ľudí a nerieši, čo si kto pomyslí. On vie, že je v tomto totálne neschopný a nehanbí sa za to. 😀 Takže ak tvojmu mužovi vadí, čo si iní pomyslia, tak nech kurňa vezme do ruky čo treba a nech maká! 😀

pinkgirl
27. máj 2023

Zjavne utrpelo jeho ego🙄. Cíti sa dotknutý, že si zavolala iného majstra. Ale úplne zbytočne.
To je ako keď ťa vezme na obed/večeru a ty by si mu vyhadzovala na oči, že sa cítiš poníženie lebo ty variť vieš a nie si odkázaná na reštauráciu😉.
A úprimne, takéto "dokončovacie" práce sú úplne najhoršie. Takže si to vymyslela výborne. A keď je muž na to taký citlivý, nech zdvihne zadok a dokončí to sám k tvojej spokojnosti 🙂.

wishes
27. máj 2023

aj ja by som urobila to iste, keby sa manzel nemal k cinu 🙂

zuza265
27. máj 2023

Akoze je problem, ze si zavolala “opravara” ? A este je aj blbe, ze by si s nim bola sama doma? Preco? Ved je to praca ako kazda ina. Tu nie je dovod ani citit sa blbo ani ziarlit…

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xsuzannex
27. máj 2023

Ked chlap povie ze nieco urobi, tak to urobi.. netreba mu to kazdeho pol roka pripominat 😉😄

toskanka
27. máj 2023

Ja som sa na tom zasmiala 😃. Si múdra žena, keď si vieš takto poradiť, toto by nenapadlo každú ženu, manžel nech si z toho zoberie ponaučenie 🙂

pallacinka29
27. máj 2023

jaaaaj, dobre si spravila, velmi mi je to smiesne… typicky chlap

terry658
27. máj 2023

Ja na niektoré veci čakám už dva roky, ale nebudem potvora. Pripomínam mu to len každý polrok. 🤣 Chlapi sú ješitní. Mať nato prachy tiež volám hodinového manžela.

pallacinka29
27. máj 2023

@toskanka aj mne je to velmi smiesne 😂😂😂

3tato
27. máj 2023

Ježiš, tak teraz mi nedá nerýpnuť si 😂... keď manželovi vadí hodinový manžel. Len tak, na zamyslenie - vadila by manželkám, hodinová manželka? 😂😂😂

viestta
27. máj 2023

Ano, je to pravda, Je neschopny ked sa k tomu 3 mesiace nedokopal. A moze sa zduvat kolko chce, je to jeho vina, ze sa po znamych bude rozpravat, ze je nemozny, mal sa posnazit, bol by za sikovnika.

viestta
27. máj 2023

@3tato myslis, taka co by navarila, upratala, pozehlila? Mne nie.

3tato
27. máj 2023

@viestta 😂 myslím takú, čo by spravila to, čo by zrovna chlap potreboval ... nikde som nedefinoval konkretne, co by to malo byt. Som zvedavý na reakcie 🙂 Skor som myslel to, ze manzelka pride domov a vidi cudziu zenu sa tam zvrtat v jej domacnosti.. bez jej vedomia... Ako by to vzala domaca pani.. a uprimne.

dizajnerka
27. máj 2023

Ja už tam byvam 8 rokov a nedokončená ani kuchyňa. Skôr sa zničí, to čo už dokončené je, kým to bude celé... V každom prípade, ja sa už sťahujem zo svojho, rozišli sme sa. Ale isto budem mať zariadené skôr ako ex. 🤣

viestta
27. máj 2023

@3tato tak ale taka zena sa nevola hodinova manzelka ale prostitutka, a aj chlap, ktory vykonava tie ine sluzby ako lepenie podlahovych list sa nevola hodinovy manzel

toskanka
27. máj 2023

@3tato Prosím ťa, to ako si sa prepracoval k tomuto komentáru? Absolútne nesúvisí s témou. Umyté okná by ma len potešili. Komentár si dodatočne upravil.... a každá to pochopila ako prostitúciu.

3tato
27. máj 2023

@viestta Preco ides z extremu do extremu? Dajme tomu, ze by vykonavala len tie prace, ktore si napisala... Predpokladam, ze po tvojom prichode domov by si asi ostala vyvalena z toho, ze je v tvojej domacnosti cudzia zena, ktora tvojmu muzovi zehli a sklada pradlo... Bez toho, aby si o tom dopredu vedela 🙂