Manželovi vadí moja postava po tehotenstve

zuzanka1982
27. jan 2013

Ahojte, mam problem s manzelom. Po tehotenstve, po cisarskom reze, mi este zostali kila navyse a nie idealna postava. S manzelom mame normalny harmonicky vztah az nato, ze ma lubi podpichovat, kvoli mojej postave. Normalne spolu zijeme aj inntimne, povie, ze mu to v podstate nevadi ze som "pri sebe" ale na druhej strane si neodpusti ma podpichovat.Mne to zle padne, pretoze s kilami bojujem, drzim diety, obmedzujem sa uplne v jedeni, uz som sedem kil aj schudla, ale este stale potrebujem schudnut viac. Ale snazim sa. Jedine k comu som sa este nedopracovala, to je cvicenie, mala je este malicka, nechcem ju nechavat samu a chodit niekam cvicit. Doma som zase rada ked spinka, ze si porobim co mam, ja nemam nikoho nablizku z rodiny, kto by mi vedel kazdy den pomahat.Ja som proste typ postavy, ktlry neschudne len tak, ja musim na sebe makat, a to nejde zo dna na den.Poradte mi co mam robit, zacina mi toto spravanie mm vadit, neviem co si mam o tom mysliet a popravde ma to od neho aj dost boli.

bklaudia
27. jan 2013

@gzzzl to by si videla ako zíza keď cvičím :D a dcérka cvičí niekedy somnou (ona už má 5)

pimpulienka
27. jan 2013

Cvičiť sa ale dá aj doma pred televiziou, keď ti večer babenko zaspi. Nemusiš dlho a stači niekolko krat do tyždna..treba mat len dostatok pevnej vôle. Ja cvičim roky a hlavne doma..s vlastnym telom, činkami, gumou, fitloptou a popritom pozeram telku večer a mala mi spí

kacicka01
27. jan 2013

@zuzanka1982 ahojky, aj moj byvaly to robieval, spasoval si na moj ucet, ze aky mam velky zadok a pod., viem ako sa citis a u mna to skor posobilo opacne ako by on ocakaval - nechudla som, skor naopak, tiez mam blby metabolizmus a ked chcem vyzerat k svetu, tak sa musim riadne potrapit, ale on ma tym svojim "doberanim" uplne demotivoval... Chcel aby som stala nonstop za sporakom a pritom vyzerala ako modelka.. v prvom rade mysli na to ako sa citis ty, ak ti kilecka vadia a uz si schudla 7, tak pojdu dole aj ostatne, drzim palce a manzelovi radsej povedz, nech si najde inu zabavku alebo nech si to skusi sam, vynosit dieta a potom sa lusknutim prsta vratit k povodnym tvarom 😉 ja budem mat o chvilku znova podobny problem, za chvilku mame termin a okrem zvykania si na seba s miminkom sa casom budem pobit aj s kileckami, ale momentalne mi na nich absolutne nezalezi, su aj dolezitejsie veci 😉

osemsmerovka
27. jan 2013

kokos,by m skúsil niečo také povedať 😠 ....valček na rezance to istíííííííí 😉

sisaha
27. jan 2013

@gzzzl ak by kila mojho manzela boli dosledkom porodu, tak by mi to nevadilo...

@janine6623 podla obrazkov v tvojom fotoblogu by tvoj muz na teba nemal povedat jedine krive slovo, lebo on by mal zhodit minimalne 10 kg... 😉

ullala
27. jan 2013

aj moj priatel si obcas rypne na ucet mojho zadku a bruska a neberiem to tragicky, lebo ma pravdu. tak mu len na to vzdy s usmevom odvrknem, ze nech vydrzi, ze ved sa na tom pracuje a nech pocka do leta, ked budem mat o 15 kg menej, ze bude musiet odhanat mojich napadnikov, na co mi on povie, ze uz sa na to tesi 😀 a z casu na cas si aj ja rypnem do jeho pomaly rastuceho bruska a je to 🙂
takze pokial len do teba rypka, tak by som to nebrala tragicky, horsie by bolo, keby ti to nasratym tonom vycital.

mamavera
27. jan 2013

@zuzanka1982 povedz mu to tak, ako si nám to tu napísala. Že ťa bolí, keď ťa podpichuje, že zvládnuť tehotenstvo a pôrod, vyrovnať sa s hormonálnymi zmenami nie je hračka. Oznám mu, že ťa to tiež veľmi trápi a práve preto zavádzaš v domácnosti nový režim. Variť budeš len diétne jedlá, piecť nebudeš vôbec, tri krát týždenne si pôjdeš na hodinku a pol zacvičiť, takže stráži - platí do odvolania - až do nadobudnutia postavy spred otehotnenia. Nech sa ti darí 😉 😉 😉

stellamaris
27. jan 2013

@zuzanka1982 nemas to lahke...aj ja som po sekcii,mam nejaky ten gram navyse a este ovisajuce brucho...uz chodim na gymnastiku,ty mozes pocvicit aj doma,ked babo spinka,aj ja to robim....chlapovi povedz,ze tehotenstvo trvalo devät mesiacov a tvoje telo potrebuje min.tolko isto casu na zotavenie...moj chlap moju postavu akceptuje,nedovolil by si nieco zle povedat,ved ja som nosila v bruchu nase dietatko a nejake tie drobnosti tehotenstvo vzdy zanecha 😉

betuska22
27. jan 2013

ja som po normálnom pôrode a mm si tiež neodpustí mi povedať že som ako slon bo som z velkosti 34 skočila na 44 a to je fakt strašneee niako to neni na mne vydno bo som bývala ako chudučká ako prst ale tiež rýpe .... ja tiež neschudnem len tak musím začať cvičiť ináč to nepôjde lenže tiež ako ty,,,,nemá mi byť kto pri deťoch keby chcem cvičiť.... no musia si chlapi zvyknúť..... mne včera svokra pvedala že.....on má čo hovoriť, odkedy bývate spolu tiež riadne pribral 😀 tak aspon to ma potešilo 😀

lulka12
27. jan 2013

@zuzanka1982 Chcela by som vidieť čo by hovorili takýto chlapi manželke po chemoterapii, keď jej vypadajú vlasy, úraze po ktorom zostali následky a podobne. U takých sa asi ťažko hľadá opora....

Život nejde len podľa časopisov a filmov. Žienky sa menia a ich princovia na bielom koni, ale ak je vzťah o vzájomnej úcte a láska sa nikde nevytratila. Podobné poznámky u manžela by ma vééééľmi sklamali.

Tiež si neviem predstaviť ,že by som sa svojím zovňajškom zaoberala len podľa želania pána manžela.

Dôležité je ako sa vidíš Ty a ako sa cítiš!!!

Nevravím,že sa máš opúšťať ,ale aby ťa takto trápil človek čo ťa má povzbudiť to by som nedovolila. LEN RAZ BY TO POVEDAL....
Staraj sa o seba ,tak aby ťa to tešilo a nie trápilo. Keď to neocení pán manžel tvoje dieťa bude cítiť ,že si v pohode a dobrej nálade....

Len to že si si vedomá vlastnej ceny a máš zdravé sebavedomie dodáva každej žene šmrnc.
Tiež by som chcela vedieť aký pleyboy je ten čerstvý ocinko. Víťaz FITNES?

Namiesto toho aby ocenil ,že manželka porodila zdravého potomka a zvláda starostlivosť o domácnosť a bábo....
TAK TROCHA MLADÉHO PÁNA TREBA PRIPREŤ A VENOVAŤ SA FIGÚRE. Všimol si a ocenil vôbec že si už schudla.
Poznám aj takého čo tiež stále buzeroval manželku aby chudla a potom , zas že je ako doska....
Podľa mojej životne skúsenosti sa časom aj tak nájde niečo čo ti bude predhadzovať. Sú totiž aj také typy čo si musia rypnuť za každú cenu....

janana1612
27. jan 2013

No mňa tak mm tiež sem-tam podripol,zo zaciatku mi to vadilo,ako kazdej zene...ale potom om si povedala zže vlastne tie jeho "blbe"" reči sú na nieco dobre 🙂 nasrala som sa a chudnem 🙂

jasmika
27. jan 2013

@zuzanka1982 ja byť tebou tak mu podakujem.. On ti nechce zle... urob tak že schudneš a vyraz mu dych... Nech je na teba hrdý. možno to jeho vtipkovanie je len pokus ako ti nadhodiť že by si mala niečo so sebou robiť....To že máš dieťa a nemáš ho komu dať tak to je prepáč ale trošku výhovorka. Nemusíš cvičiť dve hodiny... Stačí 10 minút každý večer a uvidíš ako to pôjde... Tvoj muž sa chce znovu do teba zaľúbiť...alebo chce byť na teba pyšný... Mne sa stále tak sestra posmievala... manžel to neriešil.. Tak som sa naštvala...a schudla som.. teraz je ona pri sebe.. a ja som štíhlejšia od nej.. už sedí ticho... 😀

zuzanka1982
autor
28. jan 2013

dakujem vam vsetkym za rady. ja zaujem schudnudnut mam a od zaciatku som aj mala. kojila som,vtedy som az tak riskovat nechcela,
retoze moje dieta flasu nechcelo, nemohla som si dovolit prist o mlieko. zial u mna vobec neplatilo, cim viac kojis tym viac chudnes. jasne ze sa musim aj k cviceniu dokopat, lenze som fakt nie,edy riadne vytazena, ja aj robim popri md. ano musim sa v tom prekonat. lenze na mna tie reci vobec neposobia motivujuco. mna to zranuje a je mi z toho do revu, pretoze ja sama sa necitim dobre, rada by som uz bola na povodnej vahe lenze to nejde carobnym prutikom a u mna to vobec nejde jednoducho, nemam taky metabolizmus a po porode mi vyskocil problem so stistnou zlazou.kazda zena sa chce pacit svojmu mm, rovnako aj ja.

dadushe
28. jan 2013

Neboj, ono to půjde, hlavně to neuspěchej🙂 Moje sestra přibrala po měsíci nošení antiko-náplasti 13 kg. Doktorka jí řekla, že nemá tak jíst 😅 😠 ale bylo jasný, že za tím jsou hormony...cvičila jako ďábel, protože to chtěla rychle dolů, plavání, judo, posilovna, pilates, zumba, diety...a dala dolů cca 6 kg a zbytek se nehnul (cca rok se snažila a nepomohla ani hladovka), zato se z ní stala slušná "kobyla / mužatka". Nakonec se potkala s trenérem a ten jí řekl, že podstatou je správná tepová frekvence při cvičení, né se uhánět, je to naopak pěkná "flákačka" :D a samozřejmě strava. Tak si to začala hlídat, vzhledem k své hruškovité postavě chodí na vacushape (2x za týden půlhodinka) a cca do dvou měsíců to měla dole, teď už chodí jen na udržovací kůru. Tak třeba inspirace pro tebe, abys neskončila zoufale demotivovaná🙂 Jo a na chlapa se vyprdni, podle mě to stejně nemyslí špatně, akorát to neumí podat "po ženským způsobu"🙂

elen3
28. jan 2013

k netaktnemu manzelovi sa nebudem vyjadrovat 🙄 ale pozri si tuto stranku http://www.rutina.cz/o-mne-a14 je velmi dobra, tiez sa chystam (uz pol roka 😀 ) podla nej cvicit

maruska24
28. jan 2013

@zuzanka1982 rovno mu povedz že tie jeho taktné reči sú akurát tak blbé a keĎ s tým má problém tak nech ti zakúpi bežiaci pás a budeš cvičiť každý deň keď dieťa zaspí. A nadôvažok mu každý večer tiež rypni, že začína plešatieť a že tie svaly, no nič moc, iný v jeho veku... . A ty ak bude už lepšie počasie, tak sa vyber plávať do najbližšej plavárne, tak na hodinu a na jar môžeš už aj na korčule alebo bike, dieťa na ten čas zver mužovi, nech vie čo je to ozaj sa starať. A hlavne sa nedaj.

lujza123
28. jan 2013

@zuzanka1982 ahoj..no ono je to dost neprijemne ked ta niekto stale podpichuje, ale toto robi vela ludi. Uprimne aj ja by som to asi robila..nie v zlom, ani vycitky ale tiez by mi sem tam vyletela z ust poznamka..je to blbe ja viem ale ani mne sa nepacia tuky navyse...kazdopadne mal by namiesto blbych poznamok ti pomoct v cviceni..

..k forme ti postaci tak 2 - 3 x tyzdenne, neviem ake stare mate dietatko ale aspon cez wikend alebo vecer by ti ju mohol postrazit a ty si skoc na nejake zabavne cvicenie..zumbu, aerobic...

mozte si spolu skocit na plavaren..kym ty budes plavat o dusu vo velkom bazene muz aj s malou sa budu cvachtat v tom detskom

Vynikajuci sport je bicykel..takze ked pride jar kupte detsku sedacku a hor sa do toho...uvidis deti zboznuju jazdu na bicykli, ty ziskas slobodu, mozes si spravit nejaky vylet na vzdialene detske ihrisko, k vode...vyborne si zasportujes a budes aj s dietatkom

tiez sa da korculovat s babom v kocari

inac moje prve poporodne zhadzovanie kg spocivalo v tom ze som co najrychlejsie vytrepala kocar do najvacsieho kopca....zo mna tieklo ako po nejakom treningu

Ono je to vsetko take ine ked sa narodi babo..chvilu trva kym si clovek zvykne a zariadi vsetko tak aby sa mohol venovat popri dietati aj svojim oblubenym cinnostiam..napriklad sportovat, turistikovat, ist aj vecer von posediet...ale staci trochu kreativity a da sa to pekne zladit

bzuco
28. jan 2013

9 mesiacov sa tvoja postava tehotenstvom menila, tak teraz by ti mal dať aspoň tých 9 mesiacov na to, aby sa napravila 😉

bambulka248
28. jan 2013

@zuzanka1982 moj muz robi toto iste. po tehu mi ostalo takych 10kg navyse a ani ja sa s nimi necitim najlepsie. no lietam po byte ako matoha a stale mam pocit ze nic nestiha. casto ma tieto poznamky boleli a obcas mi aj slzicka vyhrkla. no raz som sa nastvala a vravim mu ze ok ak ti to tak vadi zaplat posilku, trenera a straz maleho. a on ze ok. takze teraz mam tri krat tyzdenne dve hodky casu pre seba 😀 vidim ako ho pobyt s malym vycerpava a len sa ticho smejem lebo ja to zazivam cele dni. ja chudnem, grelaxujem a aj on je spokojny 😀 tak nech aj tvoj muzik nieco obetuje. staci ked len svoj cas. nech ma dieta kym si zabehas alebo vydes niekam cvicit 😉

horana
28. jan 2013

Ad autorka: rovno to povedz manzelovi ze ti to vadi a nech si to odpusti, ze si ta bral v dobrom aj v zlom, v zdravi aj chorobe, s normalnou vahou aj s par kg po porode navyse. Aby sa nestalo ze raz bude stary a nevladny (zname ze muzi dopadnu tak skor a castejsie nez zeny) a nezacala si ho potom ty podpichovat!
A vzdy ked ho to napadne, myslienka podpichovat tvoj vzhlad, namiesto toho aby ju vyslovil, nech strazi babo a da ti par hodin na to vybehnut von. Ale ani tak nech necaka zazraky, podla mna ked uz drzis diety a snazis sa...proste poznam take typy, co im trvalo 4-5 rokov schudnut. Pomaly, postupne ale dali to.
Namiesto tych co sa isli zostresovat aby dali rychlo dole a drzia vecne jo jo diety uz nastalo.
Kym je mala este malicka, vobec by som to neriesila, nestresovala sa. Mne osobne trvalo po 1. dietati 3 roky (cca 13 kg naviac), po druhom 2 roky nez som bola na povodnej vahe. Teraz mam menej nez pred 1. oteho. Ide o to ze ma vsetci povzbudzovali, ale tak ze v dobrom, ze vyzeram stale skvelo a tak, a naozaj som z nich citila ze to nemyslia ironicky, ba dokonca aj svokra. Ono to velmi dobre padne od najblizsich. Mala som tak omnoho vacsiu motivaciu a bez tlakov.
Cely problem robia tie vselijake hviezdicky showbiznisu u nas aj vo svete, ktore po planovanom CS o par tt skor aby sa neznicila postava a potom s pestunkou pri dietati majuce kopec penazi na to chodit do fitka a na rozne procedury, su uz par tyzdnov po porode ako prutik. Nie ze by rovno v mediach povedali ze je to neprirodzene. Alebo max. u typov co maju druh metabolizmu ze sa na nich skratka ani normalne neprichyti, take urcuju trendy. A normalny zeny aby sa trapili! Tudle! Fakt len zdrvave sebavedomie ti pomoze.

bezega
28. jan 2013

Ani som to tu cele nedocitala... (precitj si knihu Styri dohody, kapitola c. 2, nic si neber osobne), urazit sa,vynadat...Né
s usmevom mu povedat, ze ma napr. pekne oci... viete co to robi s ludmi, ked ich zacnete chvalit???
chodte prikladom!!!

klementinnka
5. feb 2013

...Zuzanka, prepáč ak ti môj názor bude prekážať, ale nedá mi nezareagovať. Mne príde, že tvoj muž ťa trošku psychicky vydiera. Zaujímavé je, že pri milovaní mu to "ani veľmi nevadí"....to ti povie až po akte, že áno? Typ tvojho muža si nikdy nevšimne, že už máš dole 7 kg, on si nevšimne, že sa obmedzuješ v jedle, lebo on to zrejme nerobí, on si nevšimne, že si na bábätko sama a si rada, že si rada, on si nevšimne, že pre neho sa v podstate v domácnosti nič nezmenilo, on si nevšimne nič....lebo keby bol tolerantný, všetky tieto veci by už predsa zaregistroval. Tak mu otvor oči. Prepáč, ak ho dehonestonujem, tak nejako to však vidím ja. Nie som puritánka, ale sex by bola prvá vec, ktorú by som odmietla (aj keby sa mi malo zachcieť🙂) ) a ak by mu to nedochádzalo, tak by som postupovala podľa vyššie uvedených rád. Chápeš, treba mu odoprieť to čo má rád, aby pochopil, že sa niečo deje. Veď koľko vecí si musíš odoprieť ty. Keď to pochopí (čo po neuspokojení svojich bio-psycho-potrieb) pochopí určite rýchlo, by som navrhla rozhovor , kde by som mu všetko vysvetlila presne podľa toho ako to cítiš ty.
Tiež som bola po sekcii, viem aké to je, keď jazva ešte bolí, máš "pretekárske bruško" (preteká ti cez nohavičky 🙂 a všetky ostatné veci, ktoré s tým súvisia. Ja som mala však to šťastie, že som si po pôrode domov priniesla len 2 kg navyše a tie išli dole naozaj rýchlo. Celá postava sa mi však dostala do normálu asi po ôsmich mesiacoch, kedy sa aj panvové kosti uložili tak ako mali. Držím pršteky 🙂))

wena
5. feb 2013

Cvičiť sa dá aj doma keď bábo spinká. Kúp si švihadlo, činky, fitloptu, pozri si cviky na youtube, na nete a denne cvič aspoň polhodinku. Kvôli postave, ale hlavne kvôli ZDRAVIU.
Ja tvojho manžela celkom chápem, mne by ani tak neprekážalo, že by môj partner pribral, ale to, že by sa ani nesnažil cvičiť aspoň pár minút denne.

majulino
8. feb 2013

@wena prepac ze sa pytam mas dieta? ja mam 1,5 rocneho chlapce a som rada ked si pospi a ja mozem zact uratovat varit alebo ist v klude na wc. moja rodina od nas byva vyse 100km svokor nema cas nikdy a moja mama nemoze lebo tam byva sestra kym ej muz chodi na tyzdnovky a ona ma rizikove nastastie uz posledne 2 tyznde a porodi. Ja tiez necvici a mm som povedala nech si najde krajsiu ak sa mu nepacim. a vecer ked majko zaspi o 20:00 tak som rada ze si po celom dni mozem konecne lahnut a ist spat a toto mam denno denne od 7 do 20 a niekedy aj do 23 ked majko nemoze zaspat

ajkuska
8. feb 2013

Hlavne si myslím, že sa nestresuj, keď si už schudla 7 kg tak si myslím, že to ide dobre a mužovi na rovinu povedz čo si o tom myslíš a aké je to pre teba keď si ťa takto doberá, cvičiť treba, ale nie na úkor zdravia, nervov a spánku, postupne zistiš kedy by si si mohla nájsť na cvičenie čas a skúsiš to a inak aj dlhé prechádzky s kočíkom sa počítajú a hlavne nechci schudnuť kvôli mužovi ale len a len kvôli sebe.

hajajanka
8. feb 2013

Tak ja by som chcela vidiet tvojho muza, ci je taky dokonaly 😀 Urcite nie. Telu zeny trva nejaky cas, kym "znormalnie", dokonca nemusi. Povedz mu priamo, ze ti to vadi. A ked chce, aby jeho zena dobre vyzerala, mal by sa o to pricinit aj sam:
zobrat malicku von a nechat manzelke cas ist napr. plavat alebo cvicit.

kamilkak
9. feb 2013

@zuzanka1982 - cvicit mozes aj doma,ked mala spinka 🙂

azmuk
9. feb 2013

"nech sa paci, mily muzicek! postraz na 1,5 hod. babo a ja si pojdem zacvicit! 🙂 aspon 2 krat do tyzdna"
neda sa to takto riesit? drzim palce v chudnuti! a on je idealny? ma na bruchu tehlicky?

lubka1983
9. feb 2013

by skusil nieco take povedat,ja tiez nie som chuda,ani extremne sirsia,ale nikdy mi nic nepovedal,mame dve deti a povedal ze keby som mala aj 100kil mu to nevadí...