Manželovi vadí moja postava po tehotenstve

zuzanka1982
27. jan 2013

Ahojte, mam problem s manzelom. Po tehotenstve, po cisarskom reze, mi este zostali kila navyse a nie idealna postava. S manzelom mame normalny harmonicky vztah az nato, ze ma lubi podpichovat, kvoli mojej postave. Normalne spolu zijeme aj inntimne, povie, ze mu to v podstate nevadi ze som "pri sebe" ale na druhej strane si neodpusti ma podpichovat.Mne to zle padne, pretoze s kilami bojujem, drzim diety, obmedzujem sa uplne v jedeni, uz som sedem kil aj schudla, ale este stale potrebujem schudnut viac. Ale snazim sa. Jedine k comu som sa este nedopracovala, to je cvicenie, mala je este malicka, nechcem ju nechavat samu a chodit niekam cvicit. Doma som zase rada ked spinka, ze si porobim co mam, ja nemam nikoho nablizku z rodiny, kto by mi vedel kazdy den pomahat.Ja som proste typ postavy, ktlry neschudne len tak, ja musim na sebe makat, a to nejde zo dna na den.Poradte mi co mam robit, zacina mi toto spravanie mm vadit, neviem co si mam o tom mysliet a popravde ma to od neho aj dost boli.

bubelko
27. jan 2013

@zuzanka1982 co takto sadnut si s nim vecer, ked je mala v postielke a otvorene mu povedat, ze ti vadi, ked ta podpichuje kvoli postave 😉 pravdepodobne ani netusi, ze ti to vadi 😉

amelie123
27. jan 2013

@zuzanka1982 a povedala si mu to? pri nejakej vážnej debate? na rovinu, že ťa to trápi, že sa snažíš a že ťa jeho poznámky bolia? ak nie skús to. Ale nie pri telke, či medzi dverami, normálne si si s ním sadnúť a povedať mu to. Veď ak ťa má rád, musí pochopiť, že nemáš kúzelný prútik a že nemôžu mať všetky 60-90-60 celý život. Navyše si porodila a pokiaľ nie si bohatá celebrita, čo má na pestúnku a trénera, mal by ťa ľúbiť takú aká si. Skús si s ním na rovinu pohovoriť, možno si to neuvedomuje, že ťa to trápi, čo hovorí, niektoré veci chlapom pomaly dochádzajú.

kaktusik
27. jan 2013

@zuzanka1982 ja by som mu to na rovinu povedala... jednoducho by som si s nim sadla a vysvetlila mu, ze ta jeho poznamky urazaju. Ze si na svet priviedla vase dieta a je samozrejme, ze po tehotenstve zene nejake to kilo ostane. Ale ze ako si mohol vsimnut, nejake kila si uz dala dole, pracujes aj na dalsich. A ze by si bola rada, keby si take poznamky nechal pre seba alebo radsej zahryzol do jazyka. Ja osobne nechapem chlapov, ktori nieco take povedia zene, ktora porodila aj ich dieta... Ja tiez nemam idealnu postavu, ale keby mi manzel povedal nejaku pripomienku na moju vahu ci postavu, tak ho poslem kadelahsie... A co tvoj manzel ma idealnu vysportovanu postavu?

sisaha
27. jan 2013

@zuzanka1982 otvorene povedat. Ak sa mu nepaci, vytiahni ty jeho nedostatky. Ak chce, aby si mala dokonalu postavu, tak nech zaplati... Takychto idiotov neznasam... Chlap by si mal vazit, ze mu zena dieta vynosila, porodila, nechala zaplavit hormonmi cele svoje telo a ten co si uzil par sekund sa ide vysmievat? 🙄

pingu1
27. jan 2013

@zuzanka1982 toto je citliva struna, na kt. by chlap brnkat nemal... ja by som sa urazila a vynadala mu jak svini do hrantu 😠 😠

irriss
27. jan 2013

@zuzanka1982

Tak ja se na to podivam jeste z jine strany nez devcata prede mnou.. 😉
BUD rada, ze o tom vis, ze mu to "vadi"..horsi by bylo, kdyz by delal,ze je mu to jedno a byl by to duvod pro vas budouci intimni a manzelsky zivot...t.j.duvod k rozchodu..ci nevere... 🤐
Casto chlapi nemluvi..a pak to svedou na neco "podobneho"..
podle meho staci si s nim v teto fazi promluvit, s tim, ze jakmile to bude mozne,ze budete spolecne chodit cvicit a na tech par hodin si vezmete "pecovatelku" na hlidani.. 😉 🙂

mircalla
27. jan 2013

A manzel je bez chybicky a neodolatelny s tehlickami na bruchu? To sa len pytam....vacsinou su totiz ti kriticki manzelia s pivnym pupkom a plesinou

janine6623
27. jan 2013

@mircalla urcite nie, on vobec necvici ani sa nevenuje ziadnemu sportu.nie je tucny ale ani ziadny model.

dadushe
27. jan 2013

Přesně chápu, jak se cítíš a jak takové poznámky umí mrzet. Nejhorší je ta bezmoc, protože i kdyby se člověk na hlavu stavěl, tak do formy se jen tak nedostane. Upřímně dvakrát to s ním zkusit po dobrém (a vysvětlit jak se po takových poznámkách cítím), potom bych už byla "zlá" 😠 😠 😠 a pohádala se do krve s tím, že by se bál příště něco takového vypustit z huby 😠 😀

popelka5000
27. jan 2013

@janine6623 TAK MU POVEDZ aNI TY SI NENI MILACIK BRAD PITT 😎

mircalla
27. jan 2013

@janine6623 No ja som zacala chudnut az rok po porode kvoli kojeniu. Ochabnute brucho mam po cisarskom stale, i ked kila sli dole rapidne. ja si ale myslim, ze s kilami navyse treba daco robit kvoli svojmu vlastnemu pocitu predosvetkym. Chlap by mal ma lubit aka som. A pripustam, ze mu to moze vadit, ale snad staci jemne naznacit, a nie neustale podpichovat, nedivim sa, ze ti to vadi

kveta
27. jan 2013

@zuzanka1982 Povedz mu to ako nam... A navrhni, aby sa postaral o domacnost kym pojdes cvicit. Su aj domace dvd s cvicenim... S nimi sa da paradne formovat postavu. ;) A gratulujem k tym siedmim kilam.

cawes
27. jan 2013

@zuzanka1982 ahoj tak v prvom rade viem ako sa citis neni fer ked ta podpichuje mne ostalo po porode navyse strasne vela kg snad vsetky co som nabrala moj ma podpichoval do chvile ked som mu povedala ze s tym ma prestat videl ze mi to vadi a bol klud. Po druhe co sa tyka toho cvicenia, tak moj kazdy gram co ide dole je tazko tazko vydrety! Nikdy som nebola ako kamosky ze prestali jest len chlieb a 5 kg dole, musim makat a cvicit. Ale uprimne nezahovaras to trosku tym ze mala je malicka a doma nemas cas. Neivem ake stare mas dietatko moj ma 5 a pol cvicim od 2 mesiaca po porode kazdy den 2x30 minut. plus chodim este von, ucim sa, mam poupratovane a kedze moj ma celiakiu tak musim kazdy den nieco varit. (2 dni dopredu navarit nemozem) K tomu zijem v zahranici a nemam tu nikoho kto by mi maleho postrazil co i len 5 minut. Takze si myslim ze ked clovek chce tak sa da vsetko

anjelicek26
27. jan 2013

@zuzanka1982 - mozno ta len chce motivovat. Ono ja som to iste robila drahemu, ked pocas troch rokov nabral 10 kilo a zacalo mu rast brusko, tak som si ho doberala, no vadilo mi to proste trochu, co ti poviem, on zacal behat, hrava futbal, postavu ma super, schudol 15 kil... takze asi tak. Dnes je na to hrdy, ze to zmakol a nebol pohodlny. Lebo aj vedel, ze sa to mne boh vie ako nepaci. Rovnako by som ja neakceptovala na sebe kila navyse, proste by mi to vadilo a sport a zdrava strava proste po porode byt musi, inak sa to usadi naveky.

veronika89
27. jan 2013

ja mam doma to iste co ty... treba mi este 6 kil dat dole, no po druhom to neide tak lahko ako to slo pri prvom, uz som 8 mesiacov po porode a stale pocuvam podpichovanie, ked sa na to urazim tak som zla ze mi nemoze nic povedat a pod. vcera som mu akurat povedala po jeho blbich reciach ze by ma jeho reci urazali keby bol ako vin diesel tak ostal troska zaskoceny on je totiz take tintitko

cerez
27. jan 2013

No na psychike ti to určite nepridá. To by si mal tvoj manžel uvedomiť. Na niekoho to môže pôsobiť motivačne, no u teba to pôsobí opačne. Určite sa s ním porozprávať, že ťa to zraňuje. Jedine čo docieli je to, že sa nebudeš mať rada a prinesie ti to ďalšie kg. Ak máš chuť niečo na tom zmeniť a aj tvoj muž, skúste napríklad spolu cvičiť. Popri tom zažijete aj srandu. Držím ti palce.
@zuzanka1982

pingu1
27. jan 2013

@anjelicek26 lenze pre zenu je tato tema vzdy citliva, chlap chudne ovela lahsie a hlavne si z takych reci nic nerobi

kmkke
27. jan 2013

@pingu1 Toto som urobila ja (vynadala jak svini, susedia sa asi čudovali bo také ešte od nás nešlo .-D) a už mám pokoj (do času, ale pochopil 😀 ). A ja až budem fit po cisárskom a prestanem kojiť tiež začnem cvičiť, ale v prvom rade musím chcieť ja a nie aby ma buzeroval niekto iný.

cerez
27. jan 2013

Škoda, že si chlapi nemôže na vlastnej koži prežiť tehotenstvo, tie kilá, boľavý chrbát, problém na záchod, časté močenie, boľavé prsia, nálady, Pôrod, a prvé mesiace materstva, nevyspaté noci, a denné povinnosti o celý chod domácnosti. Či by mali chuť pomyslieť na kg a chuť cvičiť. O milovaní už ani nehovorím. Ste za, ženy?
@zuzanka1982

anjelicek26
27. jan 2013

@pingu1 - to bude asi skor od povahy ako od pohlavia 🙂 Ja som rada, ze sa dal drahy tak dokopi, aj mu super vysli zatazove testy na zdravotnej prehliadke, bol na seba hrdy... neviem...

cerez
27. jan 2013

@anjelicek26 Pevná vôľa je veľmi dôležitá, ale čo sa týka pohlavia, chlapi skutočne rýchlejšie zhodia ako ženy. Im sa inak ukladá tuk.

anjelicek26
27. jan 2013

@cerez no drahy sa namakal dost, asi zavisi aj od veku 😀 Ja napriklad chudnem lahko, trosku upravim stravu a je vsetko prec 😖 Nechcem to zlahcovat, chce to dohovor zakladatelky, proste si to vysvetlit, asi si to neuvedomuje. Ale nemyslim, ze je to myslene zle...

georgia333
27. jan 2013

@cerez nepreživaj to tak, nieje to rakovina, čas vyrieši aj tvoje kg, len aby ti slúžilo zdravie, teš sa z toho, že ste zdravý

cerez
27. jan 2013

@anjelicek26 Ja som to ani nepochopila ako nejaký útok. Ja som len reagovala na to čo ti napísala pingu 1. Nedávno to bolo v telke o chudnutí ženy a muža. Môžu mať rovnaký počet kíl a rovnako začať chudnúť, chlap rýchlejšie sa ich zbaví ako žena. Len to so chcela povedať.

gzzzl
27. jan 2013

muzi nenavidia debaty a rozhovory zo zaciatkom: "musime si prehovorit"... normalne mu zver vas poklad na hodku a sup do posilky.... ja som to robila minuly rok (to mala nasa Emka7mesiacov) a bolo to genialne! Ja som si odpocinula a na chvilu vypla v posilovni (zumbu odporucam :D)
A co sa tyka jedenia, nesmies jedlo zanedbat...moze to byt ako liek... zvys bielkoviny a tuky, zniz na max. sacharidy...a pojde to lahsie...len ziadne diety! robila som zaciatkom mesiaca prvy krat v zivote dietu... no hroza... moj zdravotny stav sa totalne zhorsil... diety su naouby...

Zase to podpichovanie poznam... ja to beriem u svojho draheho ako pozitivum... lebo keby mu bolo uplne jedno, ze ako vyzeram, tak by som aj tak vyzerala... - takze ber to skor ako vyzvu... ved ty mu (ale hlavne sebe ukazes), ze to zvladnes... vela stastia a pevnej vole...

bklaudia
27. jan 2013

@anjelicek26 podla mna nie je to isté keď priebereš počas tehu alebo muž pribere len tak...

@zuzanka1982 ja dám malého do lehátka a tak cvičím, aj on má zábavu, pozerá sa či mi šibe 😀
Aj ja by som povedala na rovinu nech ma nepodpichuje,

cerez
27. jan 2013

@georgia333 Ja mám kg v pohode.

gzzzl
27. jan 2013

@sisaha a mozno to tak ten muz ani nemysli.... mozno je to len jemne naznacovanie...ci? ved ani ty by si nechcela rozkysnuteho chlapa mat pri sebe...ci rodil alebo nie... NO ja rozhodne nie 😀

gzzzl
27. jan 2013

@bklaudia tak toto je genialny napad 🙂 dietatko ma zabavu a mamina maka na sebe!

gzzzl
27. jan 2013

@cerez ano ale muz by v zivote nemohol to co my zeny... otehotniet, nase telo sa vtedy meni, elasticita pokozky je neporovnatelne lepsia ako u muzov... muza by asi roztrhalo 😀 😀 😀 😀 ale zase bojujeme viac s celulitidou...ale nevadiii, lebo zena co sa citi dobre, je vzpriamena a hrda na seba...vyzera dobre!!