Manželstvo na bode mrazu. Čo bude ďalej?

sisipb
1. mar 2012

Ahojte maminky i nemaminky. Som matkou malej dcery, a vydata som uz par rokov. Pocas tych rokov sa v mojom manzelstve vyskytlo velmi vela problemov hlavne zo strany manzela. Chronicky klamar, virtualne nevery. Teda odhalene len virtualne. Manzel niekde vov nutri nieje zly clovek. S malou ma dobry vztah, aj ked typicky chlapsky. Zacalo to tym ze mi neustale klamal, nachadzalo som stale nejake nove klamstva, pominal nase spolocne peniaze na totalne hluposti, dokonca aj presadzal vyssie sumy.Toto robil opakovane za mojim chrbtom. Moj vztah k nemu velmi ochladol, vsetky tie klamstva a podrazy voci mne ako jeho manzelke ma spravili uplne bezcitnou voci nemu. TAktiez jeho spravanie sa po svadbe velmi zmenilo. Aj napriek tomu ze som bola na materskej, vycital mi to ze domacnost taha sam, stazoval sa jeho mame ze kysnem doma, ze nech taham robit a podobne. Pritom som bola na dceru doma sama lebo isty cas bol aj v zahranici. Samozrejme nic moc tam neusetril, pretoze peniaze daval neviem kde.NAm posielal len minimum a to uz az vtedyked som si musela doslova vyzobrat ze potrebujeme peniaze. A este aj to hned mame zvestoval ze potrebujem peniaze a mamicka ho lutovala ake to ma so mnou tazke. Pritom dieta bolo planovane, vedel do coho ide, bude musiet byt zivitel rodiny kym mala ako tak nepodrastie. Pritom robotu som si hladala aj ked mala bola este mensia, odkedy chodi do skolky chodim na brigadu, ale zial sme male mesto a trvalu pracu nemozem najst aj ked stale chodim po pohovoroch. Manzel ma velmi sklamal, vobec ho nemozem brat ako muza o ktoreho sa mozem opriet a na ktoreho sa mozem spolahnut. Citim k nemu odpor za vsetko co mi spravil. Mame spolocny uver a dceru. Taktiez moji rodicia vedia aky manzel je, ale mama mi stale hovori ze netreba sa hned rozvadzat, ze problemi treba riesit. Lenze ja mam pocit ze toto uz nevyriesime. On sa stale nevie spravat ako otec rodiny, ze spolocne financie, hospodarenie atd, to unho neexistuje. A dalsi myslim ze najvacsi problem toho vsetkeho je aj to ze ja uz s nim nedokazem intimne zit. Je mi neprijemne ked sa ma chce dotykat a ani ja mu neprejavujem uz ziadne city. On to vie, ze ho uz nelubim, no stale si mysli ze to bude dobre, ze nech spravim za vsetkym hrubu ciaru. Ale neda sa mi to. Stale rozmyslam co dalej. nechcem brat ani malej otca, pretoze ho ma rada. Ale tiez citim ze takto zit dalej nemozme. Bez citu, bez lasky. Aj ked on tvrdi ze ma lubi, alemyslim si ze to je len taka majetnicka laska aby nebol sam. Pretoze jeho mama si zije vlastny zivot, a celkovo s jeho rodinou nema skoro ziadny blizky vztah. Budem rada ked mi napisete vas nazor. Mozno aj ci su tu podobne osudy ked sa zeny rozviedli s dietatom a hypotekou na krku. Ako ste to zvladli? ako to zvladli deti?

lujza123
1. mar 2012

Coze by bolo dalej? Normalka rozvediete sa, mozes sa odstahovat do vacsieho mesta, najst pracu, noveho partnera, novy zivot a po par rokoch si povedat ze to bol jeden s najspravnejsich krokov v tvojom zivote. Malej otca nezoberies, predsa ho ma a ak bude mat on zaujem tak ho bude mat cely zivot. Uz je dost velka aby ju mohol mavat aj cely vikend u seba tak co...aspon sa jej bude venovat intenzivnejsie nez ked ju kazdy den akurat pozdravi ked pride s prace. A urcite je lepsie pre dieta ked vyrasta v prostredi s normalnymi medziludskymi vztahmi ako niekde kde je nalada nonstop na bode mrazu a rodicia sa k sebe spravaju doslova s odporom.
Nezijes v stredoveku ani v Afganistane aby by si bola povinna ostat pri chlapovi za kazdu cenu a drzat hubu.
A take to vycitanie ze ako on zaraba a zivi celu rodinu skusa vela chlapov to je pravda...len pokial si chudak neuvedomuje ze zivi SVOJU rodinu a SVOJE VLASTNE DIETA tak si podla mna ziadnu rodinu ani nezasluzi.
Tvoja mama ma mozno pravdu ze niekedy sa netreba hned vzdavat a dat sancu ale ked ty si v stave ze uz nic necitis, ze ta nepritahuje a vies ze to lepsie nebude tak nema cenu to dalej skusat. Iba by ste si predlzovali neodvratny koniec. Aj ked bohvie..niekedy taka polročna - ročna prestavka a oddeleny zivot pomoze dat ten vztah znova dokopy......mozno

pink_lady
1. mar 2012

pozri nebudes ani prva ani posledna co zostane sama s dietatom a poviem ti je to ta najvacsia ulava na svete zbavit sa blbca 😀 (som si vydychla tak ze sa az stromy na opacnom konci republiky ohli) a tiez z vlastnej skusenosti po case pride chlap pri ktorom sa budes citit ozaj milovana a budes s nim stastna-prestastna 😉
@sisipb

sisipb
autor
1. mar 2012

Dakujem vam za nazory. V podstate viem co by som mala urobit. Aj ked aj sestry mi vravia ze nech nerozbijam rodinu atd. A trosku ma aj brzdi nas spolocny byt, uver. Neviem ako sa to cele spravi. Mame tam napolovicu peniaze. On z bytu urcite neodide a ja nemam polovicu aby som mu vyplatila. Vobec neviem ako sa taketo pripady riesia.On ked sa rozprava aj s nasimi, alebo s niekym s rodiny tak sa vykresli ako najlepsi idealny manzel. Ako sa on uzasne stara o rodinu a neviem co,.A pritom je reality uplne ina.

lucka1987
1. mar 2012

@sisipb ahoj nedocitala som prispevok .. dostala som sa len do bodu kedy si pisala ze si nemozes najst trvalu prac u.. ja som z pb a viem o viacerych ponukach .. nie sice za 600 eur, ale minimalnu by si mala.. neviem co si vyucena ci mas VS alebo tak, ale s tou pracou to nebude take tazke v pb 😅

lucka1987
1. mar 2012

@sisipb uz som docitala .. mrzi ma ze vase city s mm tak ochadli .. stat sa to moze komukolvek a kedykolvek . 😒 ale nebolo by spravne aby si zila s takym muzom .. mas este dlhy zivot pred sebou a za rohom ta moze cakat niekto, s kym si budes ropzumiet po vsetkych strankach ... ostavat s mm len koli dietatu je hlupost. a verim ze toto nie je jeden z tych pripadov ked tu vedia napisat 20 orcne vydate zeny : " povedal mi ze som krava, chcem sa rozviest " podla toho, co si napisala ide o velke mnozstvo veci , ktore sa spajaju .. a robia z manzela , cloveka, ktory si nevazi rodinu 😔

zabka88
1. mar 2012

@sisipb ahoj, píšeš že byt je spoločný takže predpokladám že ste ho kúpili už ako manželia a je predmetom BSM-ka. Keď požiadaš o rozvod,ale aj keď nie tak požiadaj o rozdelenie BSM (mysli na to žeby začal viac hrať alebo prehajdakal aj zvyšok úspor ak ešte máte). Úver je samozrejme tiež spoločný. O byt sa neboj, súd väčšinou prizná byt matke s dieťaťom, hnuteľný majetok pôjde na polovicu. No a potom jasle, školka alebo babička.. a šup do robotky.. neboj, určite sa podarí, keď sa chce všetko sa dá...

alice107
1. mar 2012

@sisipb ,toj problem sa taha uz dlhsiu dobu.preco si len pasivne cakala neriesila situaciu,ked este len vznikala?mate uver.a dieta.ako vies,uver je zavazok spolocny .ak ste sa dohodli,ze len manzel bude pracovat a splacat uver,pocitala si aj z takym problemom,ze manzel strati pracu ,alebo bude mat menej platenu?ak chcel ,aby si pracovala,mali ste sa o tom rozumne porozpravat.zistovala si,aky obrat nastal,ked zmenil manzel mienku ohladne tvojho pobytu v domacnosti?bola aj tvoja chyba,ze si nemala prehlad o tom,aky prijem ma v zahranici manzel.a nestanovili ste si presnu sumu,akou bude prispievat na dieta a domacnost.a kde pojde ostatok penazi. ak ste nemali spolocny ucet aspolocny pristup nan.ak si zistila,ze prehral nejake sumy ,uz vtedy si mala ziadat o zuzenie,ci dokonca zrusenie bsm.o zrusenie bsm sa zvycajne ziada,ak jeden manzel zacne podnikat. ale v praxi/aj ked zriedkavo/ sa tiez stava,ze ak tu je riziko,ze manzel je zavisly na hrani a loteriach a siaha ma spolocne fin.prostriedky ,sud moze bsm zrusit. ale nie je to take lahke.taktiez si mala v zaujme vasho dieta poziadat sud o stanovenie vyzivneho na dieta,ak na jeho vyzivu neprispieva.ak manzel riadne neprispieva na chod domacnosti,je mozne ziadat sud o to,aby bol k tomu zaviazany.a toto vsetko pocas trvania manzelstva.ale ina vec je ,ci prispieva a tebe sa to subjektivne zda malo.
takze nevahaj a konaj.ak citis neprekonatelny odpor k manzelovi,nema vyznam v manzelstve zotrvavat.vase dieta potrebuje stabilny domov.ak je vztah otca s dcerou pevny,tak bude aj nadalej.ak sama nebudes destruktivne vplyvat na ich vztah.ste dospeli ludia.tak by ste mali hladat cestu,ako sa rozist tak,aby vase dieta z toho malo co najmensiu traumu.po rozvode ,ked sa rozhodnutim o rozvode zrusi bsm,pride k jeho vyporiadaniu. ak o to poziadate v stanovenej lehote.a tam uz bude na vas,ake sa dohodnete.verim,ze je mozno pre teba tazke najist stabilnu pracu.zalezi na mnohych okolnostiach.obaja ste povinni pri platbe hypoteky.mali by ste sa dohodnut na tom,ako si rozdelit majetok.v pripade,ak byt je predmetom bsm a chces ho vlasnit a uzivat sama ,musis vyplatit podiel svojmu manzelovi.ak ziadas byt len pre seba/ bez vyplatenia podielu a on bude suhlasit/,musis tiez platit zaväzok.ak mate na ten byt hypoteku.pri deleni majetku bude zalezat,ci sa dohodnete,alebo na navrh jedneho z vas rozhodne sud.je to velmi zlozity problem.tak by som ti doporucovala vec riresit s pravnikom,ktory pri zisteni skutkoveho stavu veci ti da radu.ale nejlepsie by bolo sa dohodnut.moze sa stat,ze byt budete vlastnit ako spoluvlastnici.a ak ani jeden nebude mat na vyplatenie toho druheho podielu a nebudete chiet byt predat/alebo nemozete,ak je nan uvalena hypoteka/,budete tam byvat obaja.a splacat hypoteku spolu,je viac hypotez,ako to riesit.ale neotalaj a veci ries.ak manzel ma sklon k hraniu ci lahkomyselnosti pri nakladani s finaciami,treba dat pozor,aby sa pocas manzelstva a bsm neurobili dalsie dlhy.vsetko je na tebe,ako sa k problemu postavis.tym,ze si bola pasivna dlhu dobu,sa problemy len hromadili.

wrok
1. mar 2012

@sisipb ahoj, hmm, myslim, ze ste v stadiu kde niet navratu, napravy. Musis si poriadne rozmysliet kazdy krok, aby si pre seba a pre dieta dosiahla maximum... suhlaism s odporucanim konzultovat vsetko s pravnikom... cim skor sa podas tym skor nanovo zacnes...

aljaskaa
2. mar 2012

Dostala si už pár rád, ale väčšinou rady typu rozvod atd. Vždy su dve strany problému a počuli sme len jednu. Tiež tam nevidím veľký potenciál ,podľa toho čo píšeš, ale skúsili ste nejakeho psychológa? alebo poradňu? Ja mám rozvod za sebou, manžel ma klamal podvádzal a vôbec sa nestaral o rodinu. Ja som mu nedala vôbec šancu, aby sa skúsil zmeniť a teraz pár mesiacov po rozvode rozmýšlam nad tým , že som asi mala skúsiť mu dať šancu. Hlavne koli nášmu synovi. Má 5 rokov a bol zvyknutý na otca a veľmi mu chýba.Stále sa ma pýta, kde je ocino. Podľa môjho názoru by ste mali skúsit poradňu alebo nejakeho psychológa. A ak potom sa nič nezmení, nebude nijaké východisko ako rozvod. Ale môžem povedať za seba , že rozvod by som už nechcela. Hlavne koli malému. Držím palce

zalka
2. mar 2012

Zaujímavá debata, zaujímavé zadanie.

Sisipb
si si istá, že všetko je tak ako píšeš? Lebo mňa život naučil, že vo vzťahoch robia chyby obaja. Celý tvoj príspevok je len o manželových chybách nečítala som nič pozitívne o ňom ( okrem toho, že ľúbi vaše spoločné dieťa ), a nikde si nepriznávaš, že chyba môže byť aj na tvojej strane.

Škoda, že si tu nemôžeme prečítať vyjadrenie aj tvojho manžela. Ako je to s peniazmi, ako je to z hazardom, ako je to virtuálnou neverou.
Či to skúšal riešiť u lekára ( hazard je predsa diagnoza, môže ísť na liečenie ), či ste skúšali aj manželskú poradňu poprípade ak bývate na dedine tak farára. Či ste niečo ty a tvoj manžel urobili pre záchranu vášho vzťahu.

Sisipb, čo si urobila pre záchranu vzťahu? 😒

sisaha
2. mar 2012

@zalka tvoj prispevok ok, ale ak sa mozem spytat, farar je podla teba nejaky studovany odbornik na manzelske problemy? 😕 😕
Ak chce vztah zachranit, tak jej odporuc iba manzelsku poradnu..., nie farara..!

zalka
2. mar 2012

@sisaha
Kočka, ja sa nehádam.
Aj farár je možnosť, na dedine to ľudia berú ináč ako v meste. A zadávateľka nepíše, či je z dediny alebo z mesta.
A Sisaha nezabúdaj aj farári sú ženatý, majú rodiny .. nehovorím, že katolícky o tom reč nebola .. zabúdaš na evanjelických farárov a farárky, a taktiež na grekokatolíckych, ktorí sa tiež ženia.

Takže i preto som písala aj o farárovi aj o manželskej poradni, nemám jednostranný pohľad na svet. 😉

sisaha
2. mar 2012

@zalka to, že farar môže byť ženatý samozrejme viem. Ale pochybujem, ze v rámci svojho štúdia na teologickej fakulte dostal aj diplom tykajuci sa pomoci rozvratenym manzelstvam. Je jedno ci je to na dedine, alebo v meste. Vzdy sa treba obratit na odbornika a nie na niekoho, kto ma vyhraneny postoj. Ak by malo byť kritirium, že je niekto ženaty, tak potom polovica tohto konika môže davať fundovane rady a otvoriť si "manzelsku poradnu". Možno preto, že ludia na dedinach to inak beru su castokrat zeny, ktore zazivaju zneuzivanie a tyranie stale so svojimi muzmi a nemozu sa od nich odputat, lebo farar povedal a čo povedia ludia...

sisaha
2. mar 2012

@zalka podla tvojich reci ludia ani nepotrebuju pravnikov, lekarov, psychologov - staci sa obratit na farara....

zalka
2. mar 2012

@sisaha
Nehádam sa, forum je verejné a každý si z neho vyberie to čo ho obohatí.

Zadávateľky som sa jasne opýtala, čo urobila pre záchranu svojho vzťahu? Či navštívila s manželom poradňu?
Lebo neverím, že je to celkom tak ako píše. Ľudia majú tendencie zveličovať, a neverím, že chyba je len v jej partnerovi. Chyby robia ľudia, obe strany.

Sisaha,
tá téma nie je o mne, a prečítaj si prosím ešte raz môj príspevok. Farár tam bol spomenutý ako možnosť, tak si prosím odpusť tie narážky. Ďakujem.

sisaha
2. mar 2012

@zalka no vies, ak niekto nebol k niečomu vedeny uz v detstve, tak ťažko bude v dospelosti automaticky zodpovedne pristupovať k problemom. Niektorí chlapi sa az po svadbe prestanu pretvarovať a žena nestíha oči otvárať koho si vlastne zobrala. Ok, mala byť obozretnejsia, preveriť si ho po všetkych strankach, ale to neznamena, že VŽDY je na chybe aj ten druhy. Niekedy to tak byť nemusi. Ja by som jej tiez odporucila poradnu a tam by sa ukazalo či je možna naprava ich vztahu alebo treba ist od seba. Ale prepac, farara prosim ta do toho netahaj. Ten ma ine poslanie..

jasmika
2. mar 2012

@sisipb Veľmi ma to mrzí ak máte takýto vzťah. A verím ti, jasné každý má svoje muchy, možno aj ty máš niečo...ale vôbec sa ti nečudujem že ho neľúbiš -už len tie slová-virtuálna nevera, a ten hazard.....to samo o sebe je niečo strašné....nechcela by som to zažiť...Aj ked sme mali problémy, vyriešili sme ich..lebo sa ľúbime...ale ked ochladne láska je ťažko niečo napraviť..no tiež sA TO dá. Poznám jeden prípad veľmi dobre, ked bola asi takáto situácia,až na to že nemali úver. ˇˇZena odyšla, bola preč mesiac ona si oddýchla a manžel zistil že sa mu rúca svet bez nej, že proste nechce byť sám a nestojí mu to zato.. Napokon sa k nemu vrátila, čo sme aj trošku odsudzovali,ale nakoniec vysvitlo že urobila dobre, on sa zmenil o 180 stupňov, a je dobrý otec, a no jednoducho vo všetkom sa zmenil....a aj ked ona ho už neľúbila..vrátili sa k sebe a teraz žijú spolu a je im dobre..vidím že je šťastná...Prajem aby sa to aj u vás takto vyriešilo...Ale nech to dopadne akokoľvek prajem ti veľa šťastia 🙂 😉

zalka
2. mar 2012

@sisaha
A si si istá, že je všetko tak ako zadávateľka píše?

Ja posúdiť pravdivosť z jednostrannej výpovede človeka neviem, mne tu chýba pohľad jej manžela na problém v ich manželstve. Len tak sa dá objektívne zhodnotiť kde je chyba a čo by sa s tým dalo urobiť. Ak chce niečo s tým urobiť.

Čo ak by sa tu ozval manžel, a povedal že ona kým on zarábal peniaze v zahraničí preflákala peniaze čo jej poslal, a minula ich na milencov ... je to až také nereálne? Podľa mňa nie. Preto nebudem odsudzovať nikoho.

A pevne verím, že Sisipb robí aj niečo pre záchranu vzťahu, minimálne verím, že oslovila manželského poradcu a nečaká len povzdudzovanie od nás k rozvodu.

sisaha
2. mar 2012

@zalka no ja som si hlavne precitala, ze peniaze jej poslal iba ked si ich od neho vyzobrala a aj to minimum.. A naozaj mas pocit, ze ked je raz niekto na materskej sam s dietatom, tak ma cas a peniaze na milencov??

zalka
2. mar 2012

@sisaha
Škoda,
padol mi net, mala som pekný príspevok napísaný. ALe skúsim reprodukovať.

Si si istá, že platil len ak vyžobrala? Čo ak jej mesačne posielal 1000 eur, a zadávateľka len tak napísala že musela žobrať. Ty nevieš kde je pravda ani ja to neviem, tak prosím neodsudzujme tú stranu ktorá sa brániť nemôže.

mamavera
2. mar 2012

aj keď sa zo vzťahu vytratí láska, ale je tam úcta a zodpovednosť, dá sa v ňom zotrvať, či sú už dôvodom deti, spoločný majetok, firma, alebo hypotéka. Ale myslím, že vzťah, kde nie je úcta, kde pisateľka má odpor k fyzickým prejavom spolužitia nezachráni ani manželská poradňa.

sisaha
2. mar 2012

@zalka ak by som tu mala spochybnovat kazdy jeden prispevok, tak je toto forum potom zbytocne.

monika76
2. mar 2012

Ako čítam je tu veľa názor a rád ale jedno viem aj ja, radšej skromne ale ľudsky.Jedno je hlúposť koli detom ostanu páry spolu a pri tom je to oveľa horšie pre tie decká. Ja som sama a ostala som ked som bola v 2 .mesiaci tehotná .Teraz splácam úver na byt a všetko čo treba takže z mojej materskej mi tak ostane nič 😒 kedže pečiem tortičky tak tie nás živia ale len veľmi skromne .No radšej tak ako žit s človekom ktorý si to nezaslúži 😉

sisipb
autor
3. mar 2012

Este raz dakujem za kazdy prispevok a radu. ZAlka keby som dlhodobo pre nas vztah nechcela nic robit tak uz som davno rozvedena a necakam az doteraz. Manzelovu neveru som odhalila prvy krat ked mala dcerka 4 mesiace, mala bola planovane dieta, aj po jej narodeni sme sa stale lubili. Preto ma to aj v tom case najviac zabolelo, lebo som ho lubila, mali sme pekny vztah, aj co sa tyka sexu nebol ziadny problem. Odvtedy som mu uz neverila a potom co vysli napovrch dalsie veci, ze pretipoval peniaze vyhrazala som sa mu rozvodom. Nedal si povedat, o necely pol rok to vyplavalo na povrch znovu. Ked som mu aj povedala nech ide teda k lekarovi, ked nieje schopny to sam ovladat stale len odfrkoval ze on zavisli nieje. Povedala som to aj jeho mame, nech mu skusi dohovorit ale zial tej to je akosi jedno. Ked bol v zahranici, ja som ho tahala stale domov, nech uz je s nami, s rodinou ze aj tu na svk ked budeme obaja robit vsetko utiahneme ale hlavne ze budeme spolu. Ale ako sa hovori komu neni rady, tomu neni pomoci. Zial cely moj prispevok je pravdivy. Aj co sa tyka financii. On ma svoj ucet, svoje hospodarenie ja svoje. Nefunguje to tak ako v inych rodinach ze sa peniaze davaju do jednej kasy z ktorej sa platia spolocne ucty, potraviny a to co treba. Jasne ze kazdy ma nejake peniaze k dispozicii ked cosi potrebuje, zas netvrdim ze treba dokladovat kazdy manzelov nakup alebo co.Ja keby som nemala rodicov tak uz by som asi davno bola pod mostom. Preto uz ma to nebavi, stale cakat ze sa niekto zmeni, ze si zacne vazit toho co ma. Ked aj mojej mame hovoril ze sak ked som cchela peniaze mi poslal, a povedala som mu nech teda ukaze vypisy ako casto mi nejake peniaze poslal tak doteraz sme tie vypisy nevideli. Zial je to tak. On je proste taky a myslim si ze ho nezmeni nic. Ani co sa tyka neustaleho vyhladavania kadejakych zoznamiek na internete. Do manzelskej poradne sme objednany buduci tyzden, jedna psychologicka to robi. Ideme tam po vzajomnej dohode, ale ja tam idem uz skor s tym ze nam len potvrdi ze nas vztah uz je na konci. Tiez som rada ze si ma vypocuje a teda aj jeho, nestranna osoba. Sama som zvedava co nam povie. Dam vam vediet. Momentalne je to tak ze ja s malou spim v spalni a on v druhej izbe. Bavime sa viac menej normalne, ale len ako spolubyvajuci alebo ako to nazvat. Povedala som mu ze podam navrh na vyzivne este pred rozvodom pokial nezacne prispievat na potraviny a na malu.Tak som zvedava s cim zas pride. Mne z toho tiez nieje dvakrat veselo, isla som do manzelstva s uplne niecim inym nez sa mi dostalo. Nieco o co som sa snazila cely cas si on vobec nevazi. Ja som bola doma s malou, chodila na brigadu, este kym isla do skolky,nahanala sa, prerabali sme byt, ale velmi velmi pomaly lebo peniaze co si mohol odkladat, co mal slusny prijem pretipovaval. A ja som stale pocuvala ako treba sestrit....

sisipb
autor
3. mar 2012

Mamavera, ako pises, Ja s nim uz nedokazem intimne zit. Neznesiem aby sa ma dotykal. Aj ked som to skusala nasilu, ze sa prekonam. neslo to mam to uz proste nejak v sebe a nedokazem s tym nic spravit.

sisipb
autor
3. mar 2012

Zalka, ver ze nic z toho nieje zvelicene. Nie som tip ze by som len tak vypisovala na fora a vymyslala si pribehy. Mam dost roboty a starosti aj bez toho. Je dost mozne ze sem napise aj moj manzel, nemazem historiu v pc a ked si troska pohlada mozno najde aj toto.

didiana333
3. mar 2012

@sisipb čítala som diskusiu...máš to velmi ťažké a obdivujem ťa,že chceš vedieť aj názory iných.... 😉
Vieš,z vlastnej skúsenosti viem,že ak ti prestali byť príjemné manželove dotyky,tak už niet cesty späť... 😢 myslím,že aj keby si robila možné aj nemožné,toto sa nezmení...a žiť vedla človeka,ktorého neznesieš pri sebe ako partnera sa nedá....určite si to celé ešte všetko premyslíš,verím že sa rozhodneš správne...si mladá a máš stále šancu stretnúť niekoho,kto si bude vážiť teba,tvoju snahu,tvoje názory a tvoj život...lebo doprosovať sa niečoho od vlastného manžela je ponižujúce a svedčí to o tom,že nieje zrelý na rodinu a neváži si to,čo má....držím ti palce,nech sa rozhodneš akokoľvek.... 😉

zalka
3. mar 2012

@sisipb
Sisipb
dám Ti otázku... stále manžel tipuje? Stále prehráva peniaze ?
To zrejme asi ani nespláca ten úver čo ste si vzali na kúpu bytu, hypotéku ako spomínaš v prvom príspevku.
Idú Vás deložovať a byt predať na dražbe? A máte na LV aj exekútorov zapísaných za dlžoby čo vytvoril tvoj manžel?

Alebo je zatiaľ všetko v čas uhradené? A píšeš že BOL v zahraničí, už sa vrátil? To mi z tvojho príspevku nie je jasné alebo som to prehliadla. Ak sa vrátil má prácu na slovensku? Lebo ak nemá prácu tak neviem pochopiť z čoho dokáže platiť hypotéku, ak ju samozrejme neplatíš ty. Ale vlastne píšeš, že ani ty prácu nemáš.

Vieš Sisipb,
podľa mňa si k tomu všetkému zaujala zlý postoj, píšeš že idete do poradne manželskej ale ja nadobúdam pocit, že ty tam ideš len a len preto aby Ti niekto potvrdil "rozveď sa". A čo ak ti v poradni povedia, aby si bojovala o svoj vzťah s manželom? Ty si už vopred veľmi negatívne naladená, a čakáš na to aby niekto za teba rozhodol.
Dúfam, že poradcovia v manželskej poradni si svoje výplaty zaslúžia a že odhadnú čo je pre teba a tvoju rodinu najlepšie. Držím palec.

sisipb
autor
3. mar 2012

Zalka začínam mat pocit že si môj manžel pod ženským nickom.áno tipuje stale a mam o tom dokazy.to je na tom najsmutnejšie.že s tymto prestane až vtedy ked bude sam chciet. 😒

zalka
3. mar 2012

@sisipb
No nemyslím si, že môžem byť tvoj manžel kedže som žena. A som z KE a ty si odkiaľ? Tuším PB. Odtiaľ mám kamošku, bývalú spolužiačku z výšky.

Ale vyhla si sa otázkam? Idú Vás deložovať, kvôli neplateniu? Vieš stačí pár splátok nezaplatiť a banka to začína riešiť veľmi razantne, detto exekútor.
Neviem či si mala tú česť s exekútorom, ale pre pár eur dlžoby je schopný predať nehnuteľnosť a ver mi pekne na tom zarobí . Viem to, lebo kamarát mi robí exekútora tak mi nejaké sadzby spomínal. A určite nebude jednať s tebou v rukavičkách, či máš kde bývať alebo nie. Surovo ťa vyhodí na ulicu, a predá strechu nad hlavou.
Práve preto som sa pýtala ak prehráva peniaze, tak potom asi neplatí za byt za hypotéku. Je to tak? Alebo ako to je?