Matka zverejňuje fotky môjho dieťaťa

5. jan 2023

Moja matka zverejňuje fotky môjho dieťa na sociálnych sieťach (FB, Instagram) ja sama to nerobím, tieto sociálne siete nemám. Dokonca ani sem fotky nedávam. Nerešpektuje to, že si neželám aby moje dieťa zverejňovala kade tade. Muž má rovnaký názor….
Keď som je povedala nech to nerobí, tak mi povedala že nech idem do pi… a že či si majú ini ľudia myslieť že máme postihnuté decko…. Keby bolo nedajboze postihnuté tak by ho ani nenavstevovala?
Ako mam zakročiť voči takej mame? Mňa už ide niekedy poraziť… dám si do google jej meno a tam sú fotky môjho dieťaťa 😒🤷🏽‍♀️

nikuska412
5. jan 2023

Nemôže zasiahnuť manžel, príp.otec? Nenechá si dohovoriť od nich? Keď už teba nerešpektuje ?
Inak je to sila…

kat15
5. jan 2023

Ako sa k takým fotkám dostane?Ja by som jej zakázala fotiť dieťa ani by som jej už žiadne fotky neposlala

yvanielka
5. jan 2023

Sprav si účet na FB a tie fotky nahlás keď je nepoučiteľná.

pribinak
5. jan 2023

Chvíľu sa nestretavat. Ak sa opýta prečo: lebo nerespektujes o čo tá žiadam
Ale úprimne? Ak tá poslala do pi.e tak asi ju tvoj názor fakt nezaujíma

autor
5. jan 2023

@nikuska412 muža by podľa mňa tiež poslala do pecka… otec tie fotky zdieľa…

autor
5. jan 2023

@kat15 keď bolo babo malé tak som jej ich s dobrým úmyslom denne posielala, veď prvé vnúča tak sa veľmi tešili… no potom mi začali ľudia vravieť že videli tam a tam fotky tak som s tým prestala… ale teraz dieťa fotí keď je na návšteve, keď sa nepozerám, tiež nemôžem mať oči všade bohužiaľ 😒

thoughtfulweirdo
5. jan 2023

Prestala by som sa s ňou stretávať. Celkovo je pre mňa nepredstaviteľné považovať za normálne rodinné vzťahy, kde jeden druhého pošle do p*ce a nemala by som o taký kontakt záujem ani bez detí.

autor
5. jan 2023

@yvanielka ja mam starý fb účet deaktivovaná, nedávno som si ho aktivovala po rokoch ale nejde mi to. Ona si ma zmazala z priateľov 😂 ale to možno neviem…

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dagmarovita
5. jan 2023

Daj jej dovody vytlacsne prečo sa to nemá viac je v anglictine nemxine, inak je to non sens take spravanie. Naprhttps://www.google.com/search?q=warum+keine+kin...

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janewithane
5. jan 2023

zaloz si novy ucet (staci docasne) a. fotky nahlas. Pokial na navsteve nerespektuje ze si ju nema fotiť tak by som zrusila stretavanie kym nepochopi..

amelie2017
5. jan 2023

Keby mi mama, alebo hocikto iny povedal, ze mam ist do p...tak by som isla. A mala ny po fotkach.

kat15
5. jan 2023

Popros známych co majú fb nech ju všetci nahlásia. A prerušila by som kontakt

kristinka92
5. jan 2023

moji robia presne to iste …. je to nechutne z ich strany

diewcatqoo
5. jan 2023

Chapem, ze nie kazdy ma super rodicov, ale nedokazem si ani len predstavit, ze by mi mama povedala, ze mam ist do p.. to je hrozne smutne.

bajka16
5. jan 2023

Však ťa poslala do p... Bez pardonu. Tak tam aj choď. Nestretávaj sa s ňou možno jej to časom dôjde. Moja svokra robila to isté už od pôrodnici. Prišla sa tam s malým iba odfotiť a pridať na FB. No skončila veľmi rýchlo. To čo už postla bohužiaľ nezvrátiš ale vieš zabrániť ďalším fotkám.

simca06022011
5. jan 2023

Nenechať fotiť, neposielajte nič. Účet si spravte kľudne s chlapom spoločný "rodinny" a fotky nahláste zaradom, ved zverejňovať nic nemusis. Možno im aj účet zrušia:D

nikpa
5. jan 2023

Nechaj jej aj otcovi zrušiť profily, povedz im že si to iniciovala ty kvôli tým fotkám a keď tam zavesia do budúcna ďalšie tak to urobis znova.

dada13288
5. jan 2023

Svokor tiez takto odfotil neter pri narodeni a skor dal na net ako vlastna dcera, ktora to ani nechcela uverejnovat a skoro nevidela svoju dceru ale hlavna vec, ze priatelia na fb ju uz videli. Vtedy sme zjazdili ho zjazdili vsetci - ja, manzel, svagrina a svagor. Potom tiez popridaval foto, sa nepoucil ale hned sme ich nahlasovali. Ja som mala stastie, ze ked som rodila, tak bola korona a nemal sancu sa dostat na porodne saly. Manzel aj ja sme dorazne zakazali co i len zmienku o tom, ze som porodila na fb. Nepacilo sa mu to ale posluchol konecne.

maranco
5. jan 2023

Ulož si dôkazy, snímky FB stránky s fotkami a jej profilom.

Písomne vyzvi matku (aby si mala dôkaz) aby odstránila fotky tvojho dieťaťa zo sociálnych sietí.
Máš na to občiansky zákonník a tieto paragrafy.
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1...

Ak ich dobrovoľne neodstráni, tak dané fotky nahlás na FB, majú nejaký čas na posúdenie.

Ak by FB zamietol odstránenie fotiek, pošli Úradu na ochranu osobných údajov "Návrh na začatie konania o ochrane osobných údajov".
https://dataprotection.gov.sk/uoou/sk/content/n...
V tom formulári máš aj aké dôkazy treba priložiť, prilož tam aj odpoveď od FB.

oliviakatka
5. jan 2023

Daj sem jej profil nech ju pár z nás nahlási, bloknu jej účet na mesiac a bude spokojná 😁🤌🏻

euka210
5. jan 2023

Ze mamy davaju fotky deti, tak chapem, ale stari rodicia? Asi som uz stara, moja mama ma max.mail, ziadne soc.siete.
V podstate je to porusenie toho GDR...ci co, co nam davaju v skole, ze mozu nase deti davat na web ci fb. Ste jeho zakonny zastupcovia a to je vase pravo...ale ako sa to da uplatnit pri rodicoch...
Ked nerespektuje, tak asi len natvrdo nieco.

lunademonica
5. jan 2023

Spytaj sa na policii, ci je to legalne. Gdpr, nemoze zverejnovat fotky hocikoho, hlavne ked su vyhotovene v sukromi, nie vo verejnom priestore, a deti su myslim obzvlast chranene. Normalne ju nahlas. Akoze ked ta poslala do pi...tak slusnost bokom aj ty.
Alebo po prichode k vam, nech ti odovzda telefon, ze jej ho vratis pri odchode :D haha. Ale idealne, ako už pisali baby, prerusit stretavanie, na par tyzdnom/mesiacov, a ze ak neprestane, neuvidi ho uz nikdy. Nech sa spamata.

kukulienka999
6. jan 2023

Tak si založ Facebook a začni fotiť ty svoju mamu a pridávaj ju tam bez jej súhlasu

simona20201309
6. jan 2023

Odfot ju v tých najnevhodnejsich situáciách, keď je neupravená. Sfot ju ako spi. A sup sup na fb. Keď nemáš, kvôli tomu by som si aj založila účet. A komentovala,,takto moja svokricka spinka"
A tu svokricka vari. Nie je postihnuta, ale zdrava.
Prisaham ze by som toto urobila, keby nejaký debil dával foto mojich detí na siete bez môjho vedomia!

simona20201309
6. jan 2023

@kukulienka999 prepac, až teraz čítam, že máme rovnaký príspevok 👌👍
To je naozaj drzosť.... raz dva by som jej urobila zrkadlo

simona20201309
6. jan 2023

Inak nedajú sa fotky nahlasovat na fb?

rony2255
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
niki78281
6. jan 2023

Ja FB nemám ani moja mamina a ani môj manžel, ale keby sa mi niečo takéto stalo z maminej strany tak by sa mi to moc nepáčilo ale zase brala by s to tak že sa chce pochváliť že je babka a má krásne a úžasné vnúča. Asi je pyšná naň.....