Milenka verzus manželka

krejzinka11
8. feb 2015

ahojte, viem ze tu uz par takychto tem je, ale predsa len, kazda jedna to ma kusok ine. S priatelom sme spolu cca 3 a pol roka, byvame spolu, teda cely tyzden je umna a na vikend chodieva za svojimi detmi. Jeho manzelka to vie, ale neriesi, ved preco by aj, ved jej dava peniaze, ona je doma s detmi, nemusi sa o neho starat, daco si zarobi aj predajom, no prosto je jej dobre. O mna sa tiez priatel stara, dost mi financne vypomaha, ale mi to aj potom vsetko vycita. Mam dve deti, on s nimi moc dobry vztah nema :( Velmi ho lubim, a viem ze aj on mna, uz sme toho vela preskakali, ale nedokazeme sa rozist, aj ked to uz velakrat bolo na spadnutie. Neviem co dalej, uz to psychicky nezvladam, vikendy su hrozne, vela rozmyslam a potom som smutna, co on z komunikacie vyciti. Inak vela spolu komunikujeme, cez spravy, piseme v podstate vkuse, cize vieme co prave robi ten druhy.
O rozvode sme sa bavili, niekolkokrat som to vytiahla, ze si zelam aby to s nou ukoncil, pokazde sme sa velmi pohadali a povedal mi ze sa nerozvedie, co ma dost ranilo. Verim ze je to pre neho tazke, mam pocit ze sa jej boji, alebo ja neviem, boji sa co rodina jeho na to, ale viem, ze ona s tym je zmierena, uz sa aj rozvode oni dvaja rozpravali, ale asi tak ze ona mu povedala, nech poda ziadost a on jej povedal, ze nech ona poda. Oni dvaja nejak moc v kontakte nie su, ked je tam, moc nekomunikuje, ako je mi jasne ze nejaka ta komunikacia tam byt musi. On ked tam pride, porobi co treba a to ma tiez hneva, u mna dokopy nic nespravi, co chapem, kedze chodi z roboty dost unaveny, ale ma to vytaca, vsetko musim zvladat ja. Rano vstavam s nim, robim mu ranajky, chystam mu oblecenie, a ked pride z roboty, tiez chystam veceru. Periem mu, zehlim, ale mam pocit ze on to berie ako samozrejmost. Ta jeho mu v zivote nic neuvarila, aj ked ide cez vikend tam, vari on, lebo ona nevie varit.
Poradte, ako sa s nim porozpravat, chcem ho znova poziadat nech to s nou ukonci, ale nechcem aby to bral ze ho nutim, ani ze mu davam dake utlimatum

sorciera24
8. feb 2015

@krejzinka11 ale ty si stale nepochopila, ze to s nou ukoncit nechce?!....keby chcel a mal ta teda natolko rad, uz to davno urobi...preboha, zena sa zobud....vyuziva teba aj zenu.....dobry hajzlik a nechapem, co ty a jeho zena na takom vidite.....ja by som sa teda k takemuto vztahu nikdy neznizila!.....to sa radsej pojdem zakopat...ale vidim, ze darmo tu budu do teba toto hucat, ty svoje a pritom, ekby si bola asponstatna, ale nie si!najdi si normalneho a hlavne volneho chlapa!....u ans zatial polygamia nie je uzakonena...aj ked po vcerajsom referende by ju tu ludia asi radi mali...a ty tiez....som v soku! 😎

zeleny_cajik
8. feb 2015

@sorciera24 Podľa popisu autorky témy to manželka nemá úplne zlé. Má od neho peniaze, pomôže s deťmi, príde tam porobiť, čo treba, navariť a pritom mu smradľavé ponožky perie druhá. Možno má manželka cez týždeň mladého zajaca a dobre sa baví na účet "milenky" 😉

janinah
8. feb 2015

@krejzinka11 myslím,že nik nemá potrebu ťa zotierať,len ti píšeme tvrdo a priamo preto,aby si konečne otvorila oči....že sa zľakne a bude reagovať neprimerane,chudáčik?....prečo sama sebe nepriznáš pravdu- chceš od nás radu ako ho od nej odtiahnuť,donútiť k rozvodu a aby ostal len tvoj...sklamem ťa,taká rada neexistuje,možno len jediná-zbaľ mu kufre pred dvere ...a ak sa bude dobíjať späť,tak ho prijmi až keď donesie papier o rozvode,nie skôr

oldman50plus
8. feb 2015

Nuž tu ti radí kopec ohrdnutých žien s vlastnými ideálnymi ale nereálnymi predstavami o mužskom pohľade na vec ktoré ale nechápu ho ani za máčny máčik. Ja tiež nepoznám pocity ani motiváciu tvojho partnera ale hovorím ti že je možné zotrvávať v pôvodnom manželstve môže mať rôzne motívy čo sa týka ekonomických dôvodov alebo vzťahu s deťmi. Ďalej 95% mužov ktorí spávajú aj s milenkou aj s manželkou to nerobí preto že chcú mať sex s obomi ale pretože ak prestanú mať sex s manželkou tak tá začne pátrať a milenku objaví čo nie je tvoj prípad. Ďalej ženy preceňujú hodnoty "full servisu" u väčšiny mužov je zanedbateľný pri výbere partnerky, len ženy si to ľúbia nahovárať (frfleme až neskôr). V počiatkoch vzťahu môže mať citovú dilemu koho chce a nevie sa rozhodnúť ale za 3 roky by mu to malo byť jasné, už by mal spoznať aj teba dokonale takže má "podklady pre kvalifikované rozhodnutie" ktoré aj muži robia na základe koho milujú a to závisí od duševnej súhry aj sexuálnej kompatibility.
Nedávaj mu ultimáta. Povedz mu že ho máš rada ale že táto situácia ťa veľmi trápi a že nevieš ako dlho to ešte vydržíš. Povedz mu že pre tvoje duševné zdravie je lepšie akékoľvek rozhodnutie, čo aj by bolo nepriaznivé pre teba.
Prečo by si mala byť hlúpa že niekoho miluješ? Veď to je krásne. Z mužského uhlu pohľadu nie je nič zlé zabojovať o partnera, my to skoro vždy sme nútení robiť a musíme si "vydobyť" svoju lásku v priamej súťaži s inými. Nemusela si sa zamilovať do ženatého ale ak sa to stalo je to na jeho svedomí či jeho vzťah je taký že potrebuje z neho odísť a či chce ísť k tebe, ty sa preto netráp. Je to na jeho rozhodnutí a svedomí, to len tu na MK sa obviňujú ženy že dopustia taký vzťah.
Ak niekto je neverný je to preto že tak chce on. Či je to len kvôli tomu že jeho vzťah má maličkú krízu ktorú je lenivý riešiť alebo preto že už sa nedá zlepiť ničím na svete nie je dôležité. Je to jeho rozhodnutie a bodka. Neobviňuj seba.

janinah
8. feb 2015

@sorciera24 čo by videli-peniaze,peníze,peňeži 😀

zuzkaanicka
8. feb 2015

@krejzinka11 rady si uz dostala, ale neberies ich ... uz sme Ti tu viacere napisali, ze prec od takeho chlapa ... s nim nepohnes, ved jemu to takto vyhovuje ... ma sluzby, sice platene, ale ma ... navyse so sexualnymi sluzbami ... manzelka sa o neho starat nemusi, on sa naopak postara cez vikend o nu a deti ... tak, ako sa staras o neho, tak by si mohla chodit niekde upratovat a zarobit si na svoje dlhy ... aspon by si sa mohla pozriet do zrkadla a nevidela by si tam onucu ... nevazis si sama seba, nebude si Ta vazit ani nikto iny ... blbe bude, ked si Ta prestanu vazit vlastne deti ... este su male, nechapu mozno vsetky detaily, ale vydrz v tomto vztahu a vratia Ti to aj s urokmi 😝 ... fakt neviem, ci si taka hlupa, naivna, alebo kde sa vlastne stala chyba 😝

zeleny_cajik
8. feb 2015

@janinah ja by som takého chlapa ani vypchatého nechcela. Tu nie je problém, že je ženatý, on je bezcharakterný a to sa papierom neporieši.

cecil36
8. feb 2015

Kokooos aj ja chce byt chlap 😀 . Tento by mal dostat Nobelovu cenu za oje....vnie 😀

timea7
8. feb 2015

@krejzinka11 želám ti, aby si našla stratenú sebadôveru, našla si nejakú brigádu a neskôr rovnocenného partnera, aby si nemusela sama seba presviedčať, že tento muž ťa bezmedzne miluje, aj keď je jasné, že ťa len využíva. Jeho rozvod na vašom spolužití veľa nezmení, len pred okolím už nebudeš vyzerať ako...hádam si nemyslíš, že ti začne pomáhať, keď to tri roky nerobil? Že sa začne venovať tvojim deťom? Iba si na víkend prinesie tie svoje a hodí ti ich na krk, aby sa mohol venovať svojím koníčkom, tak ako to robí teraz. Peniaze vám budú z rozpočtu ubúdať tak či tak, lebo jeho deti budú jeho deťmi až kým nebudú schopné sa samé živiť. Kým urobíš akýkolvek krok, premysli si, či ti tento muž naozaj stojí za to. V živote opravák neexistuje, nikto ti nevráti ani tie tri roky, čo si s ním zabila a pripravila sa tak o normálny vzťah.

janinah
8. feb 2015

@oldman50plus ešte si zabudol dodať,že aj ty máš resp. mal si/neviem ako teraz/milenku i manželku súčasne....ale rozoberať to nemusíš,téma nie je o tebe

janinah
8. feb 2015

@zeleny_cajik ja tiež nie,ale ona sa chce nejako niekam posunúť,tak píšem ako asi by sa to dalo,aj keď si myslím,že ten chlap sa nerozvedie nikdy

sissy27
8. feb 2015

@krejzinka11 presne, ako tu bolo spomenuté - tá jeho manželka sa ale že vôbec nemá zle - celý týždeň má svätý pokoj, na víkend príde manžel domov, postará sa o deti, navarí, porobí okolo domu, a ona nemusí NIČ... a spomínala si, že on pred ňou zatĺka - môžeš upresniť čo pred ňou zatĺka?? veď si písala, že ona o vás dvoch vie...
ako dievča, zobuď sa - on ti na rovinu do ksichtu povedal, že sa nerozvedie - čo si na tom nepochopila? proste to urobiť nechce... možno stále dúfa, že sa jeho manželka doňho znova zamiluje a bude všetko krásne a ty si len taká prestupná stanica... možno manželke tvrdí, že pracuje na týždňovky...
začni si vážiť samu seba, aby si ťa mohli vážiť aj druhí...

oldman50plus
8. feb 2015

@janinah mám preto sa považujem za experta na danú problematiku 🙂

sissmiss
8. feb 2015

@krejzinka11 dve veci:

"...len mi vadi, ze jej to stale zatlka" - CO jej zatlka. Ze ma milenku cez tyzden? Aj ked...milenku ako milenku...Akoze...keby si mu neprala a nestarala sa o neho ako mama o syna, tak ok, si milenka, naruc kam si chodi vrznut, ale...ty plnis "povinnosti" manzelky (ranajky by si mal spravit sam, aj veci nachystat...ale prat zvyknu manzelky ak ti chlapi chodia do prace aby zabezpecili rodinu)...vas vztah sa preklopil niekam inam. Jeho zakonita je cca ako milenka, a ty ako manzelka. Nebudem rozoberat jeho, co on citi a co si mysli 😀 a ci caka ze raz sa jedna alebo druha naserete a vyriesite to zanho... ale co s tym ty? Ak ste si zacali s tym ze on sa rozvadzat nechcel, len chcel sex, tak ty si casom zacala ocakavat viac ale jemu to zrejme nevyhovuje. Otazkou je ci to vyhovuje tebe takyto stav tri roky. Toto je situacia ktora priam pozyva na scenu tretiu osobu do ktorej sa chlapik zalubi a manzelka aj milenka odidu skratka. Predstav si situaciu zeby jazdil na starsej skodovke, nemal by prachy aby ti daval, ziadna lukrativna praca... Skus si to sama pre seba do detailov predstavit, nemusis sem pisat zeby to na tvojich citoch k nemu nic nezmenilo 😅 Prachy su sexi, a nezavislost ktoru prinasaju je pritazliva. Ale moze ti ublizit ak si lasku zamenis len za tuto pozlatku. Nechcem ti dohovarat ze je to nemoralne...akoze je...ano, ale tak ked uz mate biznis tak si rychlo poplat dlzobu, alebo si od neho pozicaj a zi svoj zivot, nie stale prisposobovanie sa niekomu inemu za to ze si na nom financne zavisla. Toto si pories a uvidis kolko lasky ostane. Takto si taky maly vazal, ani vo svojich citoch si nemozes byt ista, pretoze ta financna zavislost a tvoje dlhy su pritomne ako tien.

"...a najhorsie je, ze ja som nehladala, ani nemienim nikoho hladat, nevadi mi byt samej..."- neprenasaj zodpovednost za svoje rozhodnutie na inych. To ked ma o teba niekto zaujem tak sa s nim na pockanie vyspis, a potom povies: ale najhorsie ze ty si to nevyhladavala, ale on chcel...? Mne to pripada ako nizke sebavedomie a neschopnost povedat nie, len aby ta ludia mali radi.

timea7
8. feb 2015

@oldman50plus kopec ohrdnutých žien 😀 😀 😀 😀 😀 sa bavím, kopec žien, ktoré aj keď sú zamilované natoľko, že čumia pol hodinu na bielu stenu a priblbnuto sa usmievajú, tak sa neznížia k tomu, aby niekomu robili matrac ešte aj s full servisom. Ak v láske jeden len dáva a druhý len berie, tak to nie je láska, ale vypočítavosť.

timea7
8. feb 2015

@zuzkaanicka bohužiaľ ľudia sú nemilosrdní a často aj po rokoch môžu šplechnúť deťom do tváre, akých morálnych kvalít bola im matka 😒

krejzinka11
autor
8. feb 2015

@sissy27 tak snad nie je je.nuta, ze by nevycitila, a ked sa ho na to spyta, tak jej povie ze nie, ale vlastne to riesili len na zaciatku, teraz to ona ma uz na haku, a ze sa nechce rozviest, to mi povedal v hadke, ked teda nechce, chcem vediet jeho dovod. urcite nedufa, ze sa ich vztah napravi.

zuzkaanicka
8. feb 2015

@timea7 mas pravdu, ale toto si zakladatelka bud neuvedomuje, alebo nechce uvedomit ... mozno si mysli, ze jej vsetky chceme zle 😝 ... tazko radit, ked si niekto zapchava oci, usi.

timea7
8. feb 2015

@zuzkaanicka pozri, je každého osobná vec, ako si svoj život usporiada. Ak robí hlúposti, následky si veselo ponesie sama, inak myslím, že už ich vníma, inak by sem nepísala.

krejzinka11
autor
8. feb 2015

@sissmiss vies co je zaujimave, on nie je bohaty, ledva vyzijeme, cize tu nemozes hovorit o peniazoch,

operaphantom
8. feb 2015

OMG...toto su pripady pre doktora Chocholuska, taketo pseudovztahy. Ale bohuzial dnes je kopu takychto pseudovztahov typu: zijem s jednym, decko mam s druhym, spavam s tretim atd.
Iba v robote mam asi dvoch takych skrachovanych rozvedenych kolegov a jednu kolegynu. Ciste trosky co sa osobneho zivota tyka. A to su vsetko ludia vekovo pod 40 rokov.

sissmiss
8. feb 2015

@oldman50plus si dost mimo. Niekedy mas pravdu, niekedy totalne dristas a podavas to sposobom, ja stary, jemne presedively bonvivan viem o com je zivot a vy tu kuriatka nie. Omyl. Drviva vacsina nevernych chlapov existuje takym sposobom ze ma sex aj doma, aj s milenkou, ak teda ma milenku na sex. Ak najdu spriaznenu dusu, tak paapaa nefunkcne manzelstvo. Ale inak, naco menit, nova zena je to iste co manzelka len v svetlomodrom a zajtra by to bolo rovnake ako dnes s touto. Naco si to komplikovat? Ked to tak jednoducho funguje? Ty si tiez na dvoch stolickach a kedze manzelka nedavno zmakla (zvlhla), zostal si zneisteny co s tym...ale trojuholnik udrziavas dalej

timea7
8. feb 2015

@krejzinka11 tak tých pár euráčov si hádam dokážeš zohnať aj inak, nie? A nemusíš sa ponižovať.

sorciera24
8. feb 2015

@janinah
@zeleny_cajik ja taaak, na zlatokopky som zabudla 😉 potom beriem spat 😉 ale aj to sa mi bridi a za to by som sa tiez sla od hanby zakopat 😀 😎

oldman50plus
8. feb 2015

@timea7 Ty vieš ako to u nich je? Čo ak má takú vyčerpávajúcu prácu že vlastne nemá už síl a času aby robil niečo v domácnosti ale naopak dostáva za ňu toľko peňazí že s prstom v nose utiahne dve domácnosti a zostane mu dosť aj pre seba?

sissy27
8. feb 2015

@krejzinka11 dobre, teraz som si opľula monitor 😀 😀 😀 že ona snáď nie je j€bnutá 😀 😀 😀
A TY???? nehnevaj sa, ale tam je to celkom jednoznačné...

krejzinka11
autor
8. feb 2015

ok, dakujem vam vsetkym za rady,

timea7
8. feb 2015

@oldman50plus no asi neutiahne, keď zakladateľka témy píše, že ledva preživajú. A peniaze nie sú u mňa merítkom hodnoty muža, ani nikdy neboli.

sissmiss
8. feb 2015

@krejzinka11 ledva vyzijeME...??? Wtf? Doma ma dom, garaz, motorku, auto, deti berie na vylety...a VY!!! ledva vyzijete. Mne to naozaj pripomina film s audrey tautou kde ona si myslela ze ma vztah a vykonstruovala si celu romancu

timea7
8. feb 2015

@krejzinka11 aj mi tebe za zábavné populudnie pri káve, ideme sa vyvenčiť,vonku je celkom fajn.