Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Milenka verzus manželka

krejzinka11
8. feb 2015

ahojte, viem ze tu uz par takychto tem je, ale predsa len, kazda jedna to ma kusok ine. S priatelom sme spolu cca 3 a pol roka, byvame spolu, teda cely tyzden je umna a na vikend chodieva za svojimi detmi. Jeho manzelka to vie, ale neriesi, ved preco by aj, ved jej dava peniaze, ona je doma s detmi, nemusi sa o neho starat, daco si zarobi aj predajom, no prosto je jej dobre. O mna sa tiez priatel stara, dost mi financne vypomaha, ale mi to aj potom vsetko vycita. Mam dve deti, on s nimi moc dobry vztah nema :( Velmi ho lubim, a viem ze aj on mna, uz sme toho vela preskakali, ale nedokazeme sa rozist, aj ked to uz velakrat bolo na spadnutie. Neviem co dalej, uz to psychicky nezvladam, vikendy su hrozne, vela rozmyslam a potom som smutna, co on z komunikacie vyciti. Inak vela spolu komunikujeme, cez spravy, piseme v podstate vkuse, cize vieme co prave robi ten druhy.
O rozvode sme sa bavili, niekolkokrat som to vytiahla, ze si zelam aby to s nou ukoncil, pokazde sme sa velmi pohadali a povedal mi ze sa nerozvedie, co ma dost ranilo. Verim ze je to pre neho tazke, mam pocit ze sa jej boji, alebo ja neviem, boji sa co rodina jeho na to, ale viem, ze ona s tym je zmierena, uz sa aj rozvode oni dvaja rozpravali, ale asi tak ze ona mu povedala, nech poda ziadost a on jej povedal, ze nech ona poda. Oni dvaja nejak moc v kontakte nie su, ked je tam, moc nekomunikuje, ako je mi jasne ze nejaka ta komunikacia tam byt musi. On ked tam pride, porobi co treba a to ma tiez hneva, u mna dokopy nic nespravi, co chapem, kedze chodi z roboty dost unaveny, ale ma to vytaca, vsetko musim zvladat ja. Rano vstavam s nim, robim mu ranajky, chystam mu oblecenie, a ked pride z roboty, tiez chystam veceru. Periem mu, zehlim, ale mam pocit ze on to berie ako samozrejmost. Ta jeho mu v zivote nic neuvarila, aj ked ide cez vikend tam, vari on, lebo ona nevie varit.
Poradte, ako sa s nim porozpravat, chcem ho znova poziadat nech to s nou ukonci, ale nechcem aby to bral ze ho nutim, ani ze mu davam dake utlimatum

natalym
18. feb 2015

@matko10 Ale vieš ak má chlapec iné prednosti............... Ťažko súdiť, nevieš kam to my dopracujeme. 😀
Jednoznačne zvážiť, čo mi tento vzťah prináša a podľa toho sa rozhodnúť a hlavne sa nenechať zneužívať.

amyamyamy
21. feb 2015

@krejzinka11 Ahoj. Z diskusie mi je smutno. Kazdy, kto sa do teba navaza, si musi niest nieco svoje, kvoli comu berie tento tvoj problem osobne. Mna sa tyka z viacerych stran. Zazila som uz aj "kamaratku" manzela, obaja mi tvrdili, ze spolu nic nemaju... Verila som 🙂 Verila som, ze spolu nic nemaju, ale zaroven som od prvej chvile videla, ako si na neho brusi zuby. Jej som neverila. Verila som jemu, ze to ustane. Kolko pokuseni ma kazdy z nas za cely zivot? Kolko z tychto odsudzujucich dokonalych amnzeliek uz vahalo, ked sa naskytla prilezitost, ked ich zacal uhanat sympaticky kolega alebo obcas prehodil dvojzmyselnu poznamku sused?! Ja neviem. Mne sa zda, ze pokusenie je v zivote stale pritomne. Emocie lomcuju aj zadanymi ludmi, neviem, ci treba az tak moralizovat. Skratka, viem sa vzit aj do tej manzelky, aj do teba. A ked ludia ledva vyjdu z mesiaca na mesiac, musia improvizovat a stane sa, ze sa ocitnu i v na prvy pohlad bizarnych situaciach.
Z tvojich prispevkov je zrejme, ze nie si stastna a to uz dlhodobo.
A vidim tam strach z toho, ze ak ho opustits, tvoje deti mozno nebudu mat co jest alebo ohrozis ich zivotny standard, mozno budete musiet zmenit byvanie, budes si musiet anjst dalsiu pracu a budes s nimi travite este menej casu. Rozvedena zena to ma na Slovensku velmi tazke a nespravodlive. Bremeno zivenia rodiny ostava na nej, ale taktiez musi zabezpecit vsetky procedury okolo deti. Muz da z vyplaty stovku a vybavene. Je to velmi zly system a nie je to tvoja chyba.
Takze - pokial su hlavnou motivaciou peniaze, skus si premysliet, ake su tvoje moznosti. Ja som v tazkych chvilach zmenila byvanie za ovela nizsi standard, prakticky som byvala v jednej izbe s mojimi malymi detmi, druha izba bola moja pracovna a mali sme len minikuchynku. Bolo nam dobre. Najprv som si to nevedela predstavit. Zili sme v rodinnom dome, kde deti mali svoju izbu, obyvacku, dvor atd. Ale bolo to skvele. Prisposobili sa. Bala som sa toho, ani som to nechcela brat ako moznost a nakoniec som zistila, ze som sa bala zbytocne. To je len priklad toho, ze mozno mas pocoti, ze nams vychodisko, ale urcite mas viac moznosti. NEchaj si cas o kazdej moznosti premyslat.
A hoci mnoho ludi neodporuca zapajat deti do problemov dospelych, podla mna je to chyba. Pytaj sa svojich deti, co by chceli zmenit. Hovor s nimi primerane ich veku o moznostiach, ktore mate. Mozno o tom, ze sa budete musiet uskromnit a podobne.
Vravis, ze ho lubis. Tam by som si kladla otazku - je to o nom? Alebo potrebujes "niekoho".
Vela zien je osamelych a tuzia mat hocikoho, o koho by sa mohli opriet, pritulit, objat, vyrozpravat sa. Je to prirodzene. Ale aj muzi to maju tak a aj ked nechas tohoto ist, urcite nebudes do konca zivota sama.
Nevravim opusti ho, to vobec. Vravim odputaj sa. Zi viac svoj zivot a presadzuj si viac, aby sa u teba doma zilo tak, ako si ty zelas. Rob veci, aby si ty sama bola stastna.
Drzim palce!

zajkka
24. feb 2015

@krejzinka11 prečo ny mal mat rád tvoje deti?ved niesu jeho,on svoje má a ako tu čítam,tak ich urcite strasne miluje a zbožnuje,lebo sa nerozvedie kvoli nim....a podla mna aj jeho zena ho este stale zaujima a urcite ked si daju pohar vinka sa aj pomilujú.To ti len on zaliepa oci recickami,ze nekomunikuju aby mal od teba pokoj.Keby tam mal peklo,nejde tam a nepustí ho.Ty ho zaujimas,ale len na opratie veci,asi dobre varís a atď....

janka1989ya
25. feb 2015

Je to Tvoj život , Tvoja vec ..
Ale takýto život ? Keby Ti aspoň prisľúbil ,že sa raz rozvedie ..ale nič ..užíva si , raz je tam-raz tam (kde mu to lepšie vyhovuje )
Môžeš ho ľúbiť ,ale keby bola aj láska z jeho strany tak sa rozvedie , zoberie si Teba atď ..
No .Ty vieš ja by som takéhoto "chlapa" hnala ,a mohol by mať na účte aj neviem koľko peňazí , mohol by mi rozprávať rozprávky , pre Mňa sú dôležité činy ,nie reči !
Rozhodni sa právne aby si si o pár rokov mohla povedať ,že si so svojím životom spokojná .každopádne držím palce 🙂

lucinkaboz
26. feb 2015

@krejzinka11 ako ti moze imponovat taky slaboch

misaha
27. feb 2015

kopnut do gulí ho treba a teba lutujem že si iba služka bez vlastneho života a večnym čakanim

stella33
28. feb 2015

Tak ti treba ked si si nasla zadaneho 😖 toto je pribeh ako z prirucky. Co ty vies ako to medzi nimi naozaj je? Povedala ti to ona? Jasne ze chlap ti povie ze zabezpecuje zenu, ona nic nerobi, nic nevie... on je hrdina. A ty mu to zozeries chudacikovi starostlivemu, nezaopatrenemu aj s navijakom. A potom sa o neho staras. Myslim, ze ked pride domov, robi to aj jeho zena. Pekne vas obidve taha za nos a uziva si.

mirkave
28. feb 2015

Si pre neho sluzka s vyhodami. Bodka

misaha
1. mar 2015

a silne pochybujem že nič medzi nimi nie..jevieš ako to može byt aj pre nu tažke..on si odchadza na cely tyžden...ona sa stara o vsetko aj o deti..ona im musi vysvetlovat kde ocko je a prečo nie je s nimi..ona ma všetko trapenia na krku...on je iba obyčajny zbabelec a hajzel...mal by spravit bodku v jednom alebo druhom vztahu aby aj jedna z vas vedela začat vlastny život!..debi!

phiebie235
1. mar 2015

Hm ja by som takyto zivot nechcela :( vsetko co vies mas od neho, ale ako to v skutocnosti je,?? si pisala ze jeho zena o vas vie, tak preco neist zanou a neporozpravat sa snou ako to vlastne je??? Lebo mne pripada ze je to uplne inak ako si myslis ty... ziadny chlap by nechodil zenou ani koli detom alebo len koli detom... je tam urcite nieco ine.. neviem ael nemam stoho dobry pocit :( ja by som dala ultimatum bud ja alebo ona a nech sa rozhodne sam.... urcite by som si nezacala zo zenatym a s detmi no... ale tvoja vec... a keby chcel tak sa uz zo zenou davno rozvedie keby si mu stala zato, ale asi nestojis no :(

ruthmaria
2. mar 2015

naco by si komplikoval zivot rozvodom, ked uz teraz ma 'full service"

vlockasnehu
2. mar 2015

A keby sa aj rozviedol, tak co? Vikendy bude zrejme aj nadalej travit so svojimi detmi, maximalne sa moze zmenit to, ze Ti ich dovedie na vikend domov. A deti sa mozno budu snazit tieto vikendy ocinkovej priatelke "osladit". Bude platit vyzivne na deti, dokonca mozno aj na manzelku. Takze manzelka bude mat od neho definitivne pokoj, financie bude mat aj nadalej - ako pises Ty zo svojho pohladu "bude jej dobre" aj nadalej a mozno este aj lepsie. A fakt veris tomu, ze ona nevie varit a musi varit on???
Muz, ktory sa chce rozviest, sa rozvedie. Jednoducho mu za to, aby sa rozviedol, a on si tym komplikoval zivot NESTOJIS. A hlavne, kym nie je rozvedeny, nemozes si narokovat ohladom neho ani na dalsie veci - napriklad manzelstvo. Takze bud on stoji za to Tebe, aby si s nim zila vo vztahu, ktory urcil on, alebo si povies, ze mas trochu sebaucty a narok aj na nieco viac, nez Ti dava on a vyvodis z toho dosledky. Kazdy si je sam strojcom svojho stastia....

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz