Milujem nesprávneho

sandrapupikova123
31. jan 2015

Potrebujem sa vyrozprávať a zároveň by som bola vďačná za vaše rady a skúsenosti, obzvlášť ak ste prežili niečo podobné. Žijem už tri roky vo vzťahu s mužom, ktorému sa nedá takmer nič vytknúť. Je milý a pracovitý, ľúbi ma a dáva mi to najavo. Spoznali sme sa tesne po tom čo som ukončila päťročný vzťah a potácala sa v obavách, či som sa rozhodla správne. Potom prišiel on, zahrnul ma láskou a pozornosťou a bolo to fajn. Rozvádzal sa s manželkou, rýchlo mi predstavil svojho syna a začali sme spolu žiť. Proste to bolo všetko tak rýchle, že som si ani nestihla uvedomiť čo sa deje. Oproti predošlému vzťahu to boli "nebe a dudy", žiadne konflikty a v podstate pekný vzťah, aj s jeho synom všetko klape. Začali sme sa baviť o spoločnom dieťati, o svatbe. No a potom sa to stalo - klasické klišé, teambuilding. A na ňom kolega, s ktorým som dovtedy nespolupracovala. Starší o 20 rokov. Preskočila iskra, ale ešte pár mesiacov to bolo len v platonickej rovine - písali sme si maily, ranné kávy v práci, pár pracovných akcií kde sme nakoniec vždy skončili vedľa seba a prekecali ich až do rána. Po tých pár mesiacoch na narodeninovej oslave kolegyne, pár panákoch a nenápadných dotykoch prišiel bozk. A odvtedy sa v tom vezieme. Je medzi nami strašná chémia, rozumieme si po psychickej aj fyzickej stránke. On je ženatý, má deti. Podľa popisu je na tom rovnako ako ja - manželke vlastne nie je čo vytknúť, akurát bol vždy ten, čo bol menej zamilovaný. Keď popisuje čo sa v ňom odohráva, je to ako cez kopirák s tým, čo cítim ja. Mám od začiatku výčitky voči našim partnerom, niekoľkokrát som sa to snažila ukončiť, ale je to tak silné a ja až teraz zisťujem, čo je to niekoho šialene milovať. Myslela som si, že to poblúznenie začne vyprchávať a prirodzene to odoznie, ale už je to rok a je to stále silnejšie. Na jednej strane je krásne prežívať niečo tak silné, na strane druhej ma to ničí a hrozí že to ublíži ľudom ktorí si to nezaslúžia. Čo mám robiť? Nič nemeniť, dúfať, že to raz vyprchá a že sa o neprevalí? Nechať milenca a zostať s priateľom? (pri poslednom pokuse o túto variantu som celý týždeň revala aj pri pesničke v rádiu a nebola som schopná normále fungovať) Nechať priateľa a dúfať, že milenec opustí rodinu? (hanbím sa že nad niečím takým vôbec premýšľam) Nechať priateľa a dúfať, že nájdem niekoho nového s kým to bude klapať nielen po ľudskej rovine, ale aj koho budem milovať? (to sa mi zdá ako sci-fi). Do toho mi začínajú tikať biologické hodiny a túžim po dieťati. Som zrelá na psychológa, valcujú ma výčitky, chýba mi milenec keď s ním zrovna nie som, neviem čo si ďalej počnúť a viem že si za to môžem sama...

bejusicek
1. feb 2015

@adri266 taketo si pamatam na MS tam zas skusali kraviny pubertacky aspon nam to tak prislo... ale zas tie urazali vsetko co sa dalo 😀 a potom sa jedna nevesticka to zistila nejak...

irusa
1. feb 2015

nechcem ti nič zle... a v tom čo tu opisuješ.....normálne sa mi rozum pozastavil...len aby si poriadne v tom trojuholníku nepadla na hubu..... nevážiš si čo máš a rozbíjaš šťastnú rodinu... príde čas, keď sa ti to všetko vypomstí.... Božie mlyny melú pomaly, no spravodlivo...maj to na pamäti.... aby si nakoniec neostala sama 😒

opatrovatelka29
1. feb 2015

neviem ci zamerne,ci nie....ale nie je to nahoda podla mna,ze vzdy ides do vztahu so zadanym muzom.....

timea7
1. feb 2015

@sisaha jeden z najlepších príspevkov, aké som kedy na MK čítala !!!!!!!!!!

timea7
1. feb 2015

@adri266 dnes mi tu tak pripadá každá druhá téma, ale možno píšem z únavy, včera som makala do dnes 😝 😝 😝 😝 a nejako sa mi to nedarí dospať....sú prázdniny, vonku kopy zmrznutého snehu....

celasapremenim
1. feb 2015

sisaha to tu uz napisala aj za mna🙂 presne tak presne ale presne tak

nyusika
1. feb 2015

toto je trening na nejaky roman do evitapresu ?
prepac, autorka, ale si neskutcne SPROSTA....a este sa tym aj chvalis.
chemia je fasa vec, ale este lepsia vec je sebaucta a schopnost ovladnut svoje PUDY. tak si svoju najlepsiu kamosku radsej vecer sama pohladkaj, ked uz mas tak priserne zly sex so svojim snubencom.
mat aspon priemerne uspokojivy, nerobis taketo pipinovny.

alaguema
1. feb 2015

@sandrapupikova123 obvyklá doba na vyprchanie poblúznenia (ako si to nazvala), je plus mínus dva roky. Takže ste pravdepodobne práve niekde na jeho vrchole. A keďže spolu nežijte pod jednou strechou, môže sa tá doba ešte prípadne predĺžiť. Treba ale veci nazývať pravým menom. Toto zatiaľ nie je láska. Je to hormón, rituálne tance pred párením, ešte sa prakticky nepoznáte v bežných, každodenných situáciách, ktoré spolu nezažívate preto, že ste "ilegáli", všetko je len pozitívne a vidíte sa len v tom lepšom svetle. On - predpokladám okolo 50-tky si toto všetko zrejme plne uvedomuje a už možno aj váš vzťah vníma trochu triezvejšie. A teba čaká prebudenie tiež. Ak to dovtedy nepraskne, tak si budeš môcť blahoželať. Obávam sa, že cena za takéto dobrodružstvá je vždy veľmi vysoká a po rokoch si ľudia zvyknú uvedomiť, že sa len nechali uniesť pudmi a predstavou o nájdení spriaznenej duše, ktorá by bola spriaznená aj tak asi len dovtedy, pokiaľ by si jej nezačala prať ponožky. A po rokoch by to možno bol opäť "len" partner, ktorému sa nedá nič vytknúť a na obzore niekto nový, s kým zase vzplanúť.

25daniela
1. feb 2015

Niekto "planie" cely zivot, obrok 😀 😀 😀

celasapremenim
1. feb 2015

@nyusika toto je od teba neuveritelne tupa reakcia, najlahsie na svete je totiz cloveka odsudit, alebo zeby si bola niekedy na opacnej strane a doteraz si neodprskala vsetky trpke sliny z tohoto zazitku? v tom pripade potrebujes dobru opatrnu psychologicku, alebo aspon nejaku dobru neopatrnu skolu zivota

nyusika
1. feb 2015

@celasapremenim nie, nebola saom na tej druhej strane. ale pokial je toto nahodou realny problem, co ine sa da na to napisat ? zije s chlapom, ktory bol v case ich zoznamenia este zenaty, podvadza ho so zenatym kolegom a este sa tu tym aj chvali a naaaahodou to cele napise v den, ked sa registruje na kona a ako nick si da meno aj s priezviskom....clovek sa musi fakt hlboko zamysliet , aby sa nejak zorientoval...cize, aka otazka - taka odpoved 😀 😀

peton24
2. feb 2015

ostaneš sama ak budeš pokračovať, starý rodinku neopustí,užije si teba a potom rozchod.... tvoj priateľ na to príde a prideš aj o neho všetko je na tebe či stary chrunko alebo perspektivny mlady vztah. 😎

nela1916
2. feb 2015

@sandrapupikova123
... v prípade, že toto z nejakého dôvodu naozaj nie je vymyslená téma:

Celé a ešte raz celé zle. S*račkovité až hrôza. SI s priateľom, ktorého ani veľmi neľúbiš (čo ti to napadlo nechať sa dotlačiť do vzťahu, keď si bola tá "menej zamilovaná a celou vecou si si nebola istá?"), obrovská "chémia" so ženatým mužom. Keď ostaneš s milencom, následky tu celkom pekne vykreslili pisateľky predo mnou, keď ostaneš s priateľom, bude to nafigu, lebo po tejto "bombe" aj tá najminimálnejšia zamilovanosť určite už dávno vyprchala a vôbec, podviedla si ho, kto sa mu po vytriezvení bude dívať do očí?

Asi sa mi to ľahko hovorí, ale v tomto prípade by som bez milosti ukončila obidva vzťahy, pretože jeden je nefungujúci a druhý, ja neviem, amorálny, nereálny, proste hlúposť že až. Zabalila by som to úplne celé a na nejaký čas by som si dala pokoj s chlapmi aj so sexom a išla by som naozaj už len do vzťahu s nezadaným mužom, ktorého naozaj šialene milujem, aby som ho nebodaj zase nemusela podvádzať. A na biologické hodiny sa nateraz aj tak môžeš vieš čo - čo budú mať tvoje vysnívané deti z takýchto rozvrátených vzťahov? Sorry.

majkuska
2. mar 2017

@sandrapupikova123 ako to dopadlo. Zaujima ma to.

norulka18
14. jún 2018

Ahoj, citam tu nazory zien a ako mas ist k psychologovi a tak... kto to neprezil, ten ta bohuzial nepochopi. S cim hlavne suhlasim je iba ten fakt ze ta dotycna osoba s ktorou ta spaja chemia je vlastne fakt o dost od teba starsia, sice biologicke hodiny ti biju ale nemyslim ze aj tento partner je ti osudnym, nemusis ani s tym zotrvat. Ja som si presla tiez svojim tazkym obdobim, viem, ze ak je neskutocna chemia medzi dvomi ludmi tazko sa z toho clovek dostava, chapem, ze ta mrzi a trapi ze aj on ma rodinu a nechces rozbit ten vztah co sa naozaj asi ani nestane, ako jedna mamicka pisala, ma doma zazemie, presne, ide mu vek hore apreziva s tebou tiez neopisatelne chvile. Viem ze ti je tazko a trapis sa a viem ako sa neda len tak zahodit tie krasne prezite chvile a ako velmi trpi tvoje vnutro. V tomto sa naozaj velmi tazko radi, ja ti fakt prajem len aby si to uspesne vsetko nejakym spôsobom zvladla, nikam ta neposielam, len ti drzim silno palceky nech sa netrapis a bohuzial, ked budes citit chemiu tak s nim budes aj keby sekery padali, tomuto sa zabranit neda... bud alebo... vsetko zariadi bohuzial len cas ci tak alebo onak. neporadila som ti co ma mrzi, ale prajem ti vela sily 🙂 ty to das!!!! uzivaj si to co mas!!!!