Je možné niekoho milovať celé roky, aj keď je to nešťastná láska?

1. apr 2022

Je možné niekoho milovať celé roky resp. do konca života aj keď je to nešťastná láska?To znamená že ak sa dotyčni rozišli a žena napríklad nevie naňho zabudnúť preto nikdy už žiadny vzťah nenadviaže ani žiaden ľúbostný(milenecky)..Mam taku sesternicu.Ma 36 rokov a ako 21 ročná zažila krátky lubostny vzťah,kde ho vraj veľmi milovala.A odvtedy je sama,povedala že nanho nevie zabudnúť doteraz,preto odvtedy s nikym nič nemala.Myslite,že je to príčina? Je možné milovať len jedného človeka?

1sally12
1. apr 2022

Áno bohužiaľ je.

roztlieskavacka
1. apr 2022

Niekedy dokonca nemôžeš na niekoho zabudnúť aj keď mu daš sama kopačky 🙂

autor
1. apr 2022

Tiež poznáte niekoho takého?

liljana
1. apr 2022

Jasne, ze ho "miluje". Neprezila s nim aj horsie roky, ked si po spadnuti ruzovych okuliarov dvaja vedia aj liezt na nervy. Zazila iba tie pekne casy, ktore si v mysli s odstupom casu maluje z roka na rok coraz krajsie a ruzovejsie. 🙂

zun
1. apr 2022

Sa zasekla, keby veľmi chcela odsekne sa

lucia7933
1. apr 2022

ano myslim ze je mozne milovat len jedneho cloveka...mam takmer 29r..a od 19 co som sa 1x zalubila tak som stale zamilovana len do jedneho jedineho 🙂 (ale v mojom pripade ide o tu stastnu lasku)

stanulienkat
1. apr 2022

Je zamilovana do svojej iluzie "co by bolo,keby bolo". Raz by padli ruzove okuliare a zo zivotnej lasky by sa mozno po case vyklulo hovado.🙃

beronsche
1. apr 2022

Smutit cely zivot za clovekom, s ktorym dotycna prezila len kratky vztah ako velmi mlada, podla mna nie je normalne...

ciarraa
1. apr 2022

@beronsche presne tak. Ono uz to potom preerasta podla mna do takej tej chorobnej zavyslosti, co teda isto nie je dobre podla mna pre ziadnu stranu

pribinak
1. apr 2022

Toto je na psychoterapiu.

Presne ako baby píšu, on je zamilovana do svojho sna či predstavy.
Boli veľmi krátko, nemala ani čas ho bližšie spoznať.

Neviem, nechcela by som takto žiť, proste smutno, len spomínať. Chcela by som žiť pre prítomnosť a budúcnosť a nie sa upínať na pár dni, ktoré som zažila pred mnohými rokmi

jaskolka
1. apr 2022

Miluje ilúziu o ňom. A možno sladké predstavy, ako im mohlo byt super a uzasne. Pochybujem, že to bola skutočne láska. Nuž ale keď chce prežiť celý život sama a bedakat a ľutovať sa, ako "ona strašne miluje len jediného" ktorý zrejme už na ňu úplne zabudol, tak jej vec

iffushka
1. apr 2022

Áno je. Ale neviem si predstaviť nemať aspoň milencov.

pininka1
1. apr 2022

Ano, hovori sa ze chlapi skutocne miluju len raz. Poznam takuych, ktori su uz davno zenati s inou a stale miluju byvalu, resp lasku z mladosti. Niekedy si nepomozes.

pribinak
1. apr 2022

@pininka1 ja som napr tento výrok v živote nepočula,

lucia7933
1. apr 2022

@pribinak ja som ho napr. pocula

pininka1
1. apr 2022

@pribinak no vidis, a ja uz xkrat. Dokonca nam to na vyske psychologicka vravela ze su to skor chlapi ktori maju v zivote len jednu skutocnu lasku.

pribinak
1. apr 2022

@lucia7933 ja nie a myslím že je to blbosť

liljana
1. apr 2022

@pininka1 Je to mozne. Miluju z rovnakeho dovodu ako hore. Ze ho poslala do kelu skor, ako stihol zazit jej horsie stranky - pms,... :D

pribinak
1. apr 2022

@pininka1 neviem si predstaviť že psychologicka len tak toto vyhlási, bez podloženia nejakym výskumom

pribinak
1. apr 2022
lucia7933
1. apr 2022

@pribinak tak neviem :D ja len hovorim ze som to uz pocula ...

pininka1
1. apr 2022

@liljana ano, tiez si to myslim. Ale poznam aj takych co zazili hrozne vztahy, dlhorocne a napriek tomu stale tu zenu miluju. Ale v tomto to podla mna nieje rozdiel v pohlaviach, niektori ludia su proste taki, ze vyhladavaju tych co im ublizuju.

lucia7933
1. apr 2022

tak napr. aj moj chlap mi povedal ze inu lasku okrem mna nikdy v zivote nemal (zalubil sa do mna ako 18r)...tiez som mu to dlho neverila, ze by chlap nemiloval inu....tak neviem niekedy to asi fakt je mozne😂

pininka1
1. apr 2022

@pribinak a preco si myslis ze na toto nebol robeny vyskum, lebo si to nikde nezachytila? Kazdy mame nejaku skusenost, ja som si jej slova overila aj v praxi, ako som pisala, poznam viacerych takych muzov. Toto je len debata, nejdeme publikovat pre SAV. Ja mam takuto skusenost, ty zasa inu.

pribinak
1. apr 2022

@pininka1 super

lenadka
1. apr 2022

@pribinak ja tiež viem o takých. Jeden tú prvú volá skutočná láska, rozišiel sa s ňou on strašne žiarlil, nevie zabudnúť a teraz je ženatý svoju manželku volá drahá, to je tá láska pre život s ktorou sa jedujem 😁 a ten druhý kamarát stále cezomňa sonduje ako má naša spoločná kamoška po 20tich rokoch jeho bývalá, povedal doslova to bola tá skutočná čistá láska... Žiadna ďalšia už nebola taká

pribinak
1. apr 2022

@lenadka skutočná čistá láska nežiarli, to len tvoj kamoš asi ešte nepochopil

On len žiarli a stále žiarli. Ale tá ho asi poslala kade ľahšie a on sa zabudol v ziarleni

majkabambulik
1. apr 2022

Podla psychologov je to chorobne upnutie sa na urcitu osobu v dospelosti, mala by vyhladat pomoc psychologa, pokial je krestanka, existuju taktiez modlitby za oslobodenie sa - celkom pomahaju, poznam par ludi, ktori boli tiez zavisli na roznych veciach a pekne do par mesiacov sa im podarilo sa z toho dostat. Skor si dajte otazku, ci sa chce z toho dostat Vasa sesternica, alebo ju chcete z toho dostat vy? V prvom rade si aj ona musi priznat, ze je to uz za hranicou, kedy clovek v urcitom casovom useku smuti. Pri strate milovaneho cloveka je to podla psychologov normalne intenzivne smutenie do cca 1-2 rokov. Potom je to uz len ostrovcekovite smutenie az sa napokon smutok zmeni na spomienku. Nakolko u Vasej sestenice je to uz 15 rokov, tam uz skutocne potrebuje dalsiu pomoc. Ste urcite dobrosrdecna dusa, ked Vam to nie je lahostajne.

bloger
1. apr 2022

Určite áno ale musí to byť hrozné. Je mi jej ľúto.

beronsche
1. apr 2022

@pribinak no presne. to su tie zromantizovane predstavy.. Jedina laska az za hrob..
Len aby neslo o druh patologickeho naviazania sa na jednu osobu.. Myslim v pripade, ze niekto tvrdi, ze do konca zivota bude vrucne milovat osobu, s ktorou travil relativne kratky cas pred x rokmi..