Mladí mi chcú platiť za vodenie vnúčat na krúžky a do školy

babababka
18. jún 2022

Vnučky vodím do školy,skôlky na krúžky,starám sa ,keď sú choré,varím pre ne,cez prázdnin sú stále u mňa.Keďže je doba aká je ,je zdražovanie a ešte len bude,mladí sa rozhodli,že mi pomôžu a chcú za opatrovanie zaplatiť.Som povedala,že ja to robím z lásky aj utieranie soplíkov,aj výlety apod.Neviem,ako sa zachovať.Ako to máte vy?Rodičia,starí rodičia?Ďakujem za odpovede.

pribinak
18. jún 2022

@babababka keď ide syn k našim na prázdniny, tak urobím mega nákup, muž zoberie našim auto a natankuje plnú nádrž.
Synovi dávam peniažky, aby na výlete pozval babku na kolu a dedka na pivo.
Vždy vezieme aj neterku, tak sestra tiež dá neterke peniažky na výlety

Naši by nikdy nezobrali peniaze.

Ak ti budú silou-mocou núkať, tak im odlož na účet a môžu mat v budúcnosti na tábory alebo štúdium

birika
18. jún 2022

@babababka nad tym som este neuvazovala, ale prijala by som velky nakup + potreby pre deti...vsetko je vec dohody s mladymi

a_adamcova
18. jún 2022

Tiež zvyknem rodičom nákupy urobiť, peniaze by odomňa nezobrali. A aj za nákup hundrú, ale ten už nevedia odmietnuť, lebo nám by bol doma na nič, keďže máme nakúpené :D

deti95060810
18. jún 2022

ja som rodičom neplatila, lebo dieťa som mala ešte ako študentka.... syna som mame nechala vo veku 3 týždne a išla do školy... bola som nezárobkovočinná....
Ale sesternica svojej svokre musela platiť zato, že im chodila sem - tam k deťom.... e si vypýtala svokra, sumu si už nepamätám... mne to prišlo troška od veci...

kofolala
18. jún 2022

Ja len tak odveci , chcela by som takúto skvelú babku🙏

luccija
18. jún 2022

@babababka a potrebujes?nech Ti zaplatia vacsi nakup ci nieco pekne kupia je to od nich mile a ty si super babka🙂

nika523
18. jún 2022

@babababka záleží od finančnej situácie ak mladý netrpia núdzov a ty si napr. na dôchodku tak by som vzala, pre nich je to veľká pomoc opatrovateľka by ich vyšla drahšie alebo stres že čo je s deťmi keď sú v práci atď. Taká babka je na nezaplatenie a keď to oni sami navrhli nevidím na tom nič zlé, možno aj oni sa budú cítiť lepšie

katarinka89
18. jún 2022

@babababka urobím rodičom nákup, lebo viem ze by nič nezobrali, poprípade zaplatím nejaký relax, proste rodicia sú takí.....

lenka2232
18. jún 2022

Peniaze by som neprijala..ale tak ako pisu dievcata,ak by chceli silou mocou prispiet,tak vacsi nakup

travelllerka
18. jún 2022

Aj my platíme mamine, že sa stará o deti. Keby není jej, tak tie peniaze dostane cudzia opatrovateľka. Radšej nech sú s babičkou, veľmi sme za to vďační a šťastní. Mamina tie peniaze ale potrebuje, lebo kvôli tomu nemá teraz iný príjem. Inak by tie peniaze nezobrala, je skromná. Môžem povedať, že je to fajn aj po tej stránke, že viac rešpektuje naše želania ohľadom výchovy. Takto to berie aj ako prácu. Aj keď niekedy si urobí tak ci tak pi svojom, proste babka :D nevidím na tom nič zlé, ak Vás mladí podporia, pokiaľ sa nebude cítiť ani jedna strana z toho zle, je to ideálne.

bubinko1506
18. jún 2022

Mne opatrovala malych mama, mavala ich aj na prazdniny. Nikdy si nevzala peniaze, ani nakupit nam nedovolila. Ked bola u nas a deti zdrave, tak sme s nou chodili po vyletoch. Mama uz nezije a ak by si malych bral otec na prazdniny, tak by som mu nakupila a nechala detom peniaze ako vreckove, nech to netaha on z jedneho dochodku. Svokrovci, ked maju deti na prazdninach, tak si takisto nevezmu ani cent.

marseillefan
18. jún 2022

Je úplne prirodzené, že také niečo robí babka úplne zadarmo... a je júplne prirodzené, že syn/dcéra svojej mame prispeje, ak jej to na dôchodku nevychádza...

tehula2016
18. jún 2022

Mama by v zivote odo mna nic nevzala, urazilo by ju to, ale ona je financne za vodou..svokra by tiez nevzala len tak paniaze, ci nakup, poslala by nas kadelahsie..ale kedze ona s peniazmi nemoze vyskakovat, vyriesili sme to tak, ze na Vianoce, narodeniny a meniny jej davame ako darcek vacsi obnos penazi..tie uz odmietnut nemoze, kedze je to v ramci sviatku..a ani nam potom nie je blbe doniest deti, stale ma pre nich nakupene aj na tyzden..

kluska
18. jún 2022

isto by som dala svojej mame nejake peniaze alebo spravila nakup, nie za opatrovanie deti, ale za to, ze deti tiez nieco stoja, moji jedia toho vela a nie je to prave lacna zalezitost, tiez keby chodili aj na vylety, tak to tiez nie je zadarmo. Ako bolo spomenute, je prirodzene, ze babka to robi zadarmo a prirodzene, ze deti jej chcu za tu pomoc nieco dat.

tykat
18. jún 2022

@babababka podla toho ako ste na tom financne. Vy aj mladi. Ak vas to financne velmi zatazuje tak laska je super ale aj jest treba. Rozhodnite sa podla situacie.
Ja osobne ked sme boli na prazdninach u nasich som vzdy robila velke nakupy, pomahala v zahrade, v dome, varila, vozila k lekarom, aj na vylety, k rodine (zili sme daleko od rodicov), kupovala vybavenie do domu, podla potreby. Ale tam neslo o dennu starostlivost o deti. Len narazovo cez prazdniny.

xena0
18. jún 2022

Ak chceš a pomôže ti to tak to prijmi ak nie tak nie.... Ak vieš že na ti mladí majú tak to proste prijmi

anonymous87
18. jún 2022

Nasi ani svokra by tiez peniazky nevzali. Takze vzdy ked idem do obchodu, lekarne, drogerie tak vzdy mamine zavolam, ze co potrebuju. Potom mi chce silou mocou za to zaplatit, ale nikdy nevezmem. Tiez im poviem, ze to maju za to, ze mozem kedykolvek deti u nich nechat. Frfle, lebo ze ved oni to robia radi, lebo nas lubia. Ale ja si myslim, ze to je najnemej pre mna im to aspon takto odplatit 😊

portret7
18. jún 2022

@babababka svojej mame som prispievala, nevidim na tom nic zle, radšej jej, ktorej som verila ako cudziemu…zo zaciatku to odmietala, postupne si zvykla, aby jej nebolo trápne, posielala som jej peniaze na účet…ona odišla kvôli pomoci pre nas do predčasného dôchodku, čiže o cast penzie prišla…+mala nejaké dlhy, peniaze potrebovala a ja som tým pádom nemala pocit, že ju využívame, navrhla som jej to ako brigádu…ak mladi na tom trvajú, nechala by som si platiť a ak tie peniazky nepotrebuješ, kľudne ich odkladaj bokom a pri nejakej životnej príležitosti to daj vnúčatám😀

altair
18. jún 2022

@babababka ďakujem všetkým babkám, ktoré sú ako vy. Ja to mám dvakrát, moja mamka aj svokra sú v tomto úžasné a bez nich by sme to nezvládli. Je to neskutočná pomoc. Čo sa týka platenia, neplatíme nič, aj keď by sme radi. Našu finančnú pomoc zatiaľ nepotrebujú, takže to odmietajú. Riešime to nákupmi, pomocou, keď potrebujú oni, zaplatíme kúpele alebo niečo také.

amelie2017
18. jún 2022

Ja prehovaram maminu, aby isla na predcasny dochodok hned ako sa bude dat a prisla byvat k nam. Mesacne platime nemale peniaze aupair a radsej by som platila jej. Tak by sa jej vyrovnal rozdiel medzi normalnym dochodkom a predcasnym. A pride mi to prirodzene platit jej, kym budeme v praci. A kedze aj na SK ma svoj byt, ktory bude musiet nadalej platit, plus ine vydavky, tak nechcem, aby jej kvoli nam ostalo par € v penazenke.

lija22
18. jún 2022

ahoj. nevidim na tom nic zle. naopak. Mladi si uvedomuju, ze robis pre nich moc a takto by ti chceli tvoje sily a cas vynahradit. A tak toma byt. Ziadne bezbohe vyuzivanie. Je velmi pekne, ze to robis zo srdca a nezistne. Tiez simyslim, ze tak to ma byt. A teraz moja situacia. Nam mama casto pomaha vo vypatych situaciach a cas od casu jej kupime pernamentky do kupel, na plavanie a take dary ktore viem, ze by si aj ona kupila resp chce si kupit. Peniaze za pomoc tiez odmietla.

jaskolka
18. jún 2022

Je pekne, že mladí si to uvedomujú a chcú ti pomôcť. Ak nechceš brat peniaze, že ti to je nepríjemné, tak sa dohodnite, že urobia veľký nákup, potraviny, drogériu, ovocie, zeleninu, pripadne ze pôjdete trebárs vždy nedeľu niekde na obed a pozvú oni teba,ci dačo podobne

petamich
18. jún 2022

@babababka pride mi to uplne normalne, ze chcu kompenzovat naklady, ked sa vnucence u teba aj stravuju a pod. - nemusi to byt, ze ti platia za cas straveny s nimi ;) my ked ideme k svokre na cely vikend a nielen, ze su s malym a my oddychujeme ale varia, staraju sa o nas, tak im vzdy dame poukazku na nakup do Lidlu, Billy (lebo peniaze nechcu), prispievame im na letnu dovolenku, aby mohli ist s nami napr. k moru a kupujeme drogeriu a pod. lebo svokrovci tiez nechcu zobrat peniaze ale uz proste castejsie rozpravaju, ze musia lepsie hospodarit a nakupovat v akcii a pod. takze sa im snazime pomoct tiez, aj ked oklukou, lebo peniaze nechcu (takze viem asi ako sa citis :D)

3009
18. jún 2022

Ja som strážievala vnuka aj vnučku keď boli menšie, ale nebrala som nikdy za to peniaze. Sme s mužom fin. sebestační, takže nám to netreba a mladí na rozhadzovanie nemajú, majú dosť výdavkov. Ako vyrástli veru by som aj prijala, aby boli u nás častejšie.

didi2102
18. jún 2022

@babababka nám bude tiež mama veeela pomáhať od januára s 2detmi,plánujem jej robiť nákupy, ovocie zeleninu mäso proste na varenie ,lebo keď budú deti choré bude ich strážiť a plus ešte každú sobotu lebo idem na VŠ pri práci , čiže neake jogurty,pochutiny aby nemusela ona míňať,ja si myslím že je to dosť kebyže to má ťahať sama , vždy by im aj dopriala , keď peniaze nechceš tak povedz nech radsej urobia neaky nákup napr vieš kebyže máme platiť opatrovateľku stojí to veľa , takto mladí veľmi veľa.usetria aj keď ti ten nákup spravia

jana_eyre_2
18. jún 2022

Keby mi žila mama, tak by som jej zaplatila aj 100x keby mi takto pomáhala s deťmi.. zomrela keď som ledva skončila strednú školu, mala Fín.problemy lebo sa starala o ťažko chorého otca.. viem že moji dospelí súrodenci jej pomáhali finančné ako mohli.. aj ja som sa rýchlo ponáhľala do práce aby som mohla prispieť.. bohužiaľ mojej prvej výplaty sa nedozila..

Takže ak by žila a bola by s mojimi deťmi, veľmi rada by som jej za to zaplatila.. viem že by mi pomáhala z lásky, ja by som jej zase z lásky dala za to peniaze.. tak by som mala aj šancu do práce skôr dostat.. lebo som už dlho doma s deťmi pre častu chorobnosť bez možnosti pomoci od rodiny..

babababka
autor
18. jún 2022

Ďakujem vám všetkým za odpovede.Mám o čom premýšľať... .Krásny zbytok dňa prajem.

janickacrazy
18. jún 2022

@babababka no u nás je to tak, že svokra nestrazi deti, lebo ma zdravotné problémy, ale posielame jej peniaze, lebo ma malý dôchodok

oli18
18. jún 2022

Ja som babka 4 vnucat. Pomahame s mm od narodenia, podla potreby. Ked boli mensie castejsie, ked uz chodia do zariadeni, menej. Vozime aj na kruzky. Varim a peciem pre nich to, na co mamky nemaju cas. To vsetko len za dakujem. Nic by som ani nezobrala, oni to vedia. .Zatial ziadnu pomoc nepotrebujeme.

daniela1911
19. jún 2022

Ste úžasná babka! Prajem vám pevne zdravie a veľa krásnych chvíľ s rodinou.