Môj manžel je futbalista. Ako si na to zvyknúť?

alami
21. máj 2008

Ako riešite ustavičné tréningy a nedeľu čo nedeľu bez manžela? Nejde vám to na nervy? Lebo mne áno. ako bojovať proti nepriateľovi č. 1 - futbalovej lopte?
tak kočky, čo máte tento nemalý problém, dajte vedieť, snáď si nejako pomôžeme.

wienika
21. máj 2008

inac sa tesim, ze budem mat 3 tyzdne od neho pokoj.....on bude pozerat urcite vsetky zapasy.....uz teraz sa tesi ako male dieta......joj ti chlapi....
alami, ty si z ruzomberka? tam som travila kazde leto u starych rodicov...dokonca ich tam mam aj pochovanych...a kde byvas? nasi byvali pri tom gymnaziu...oproti bola textilna priemyslovka..tam chodila moja sestra.....

emily333
21. máj 2008

tak je ze pozeraju ten fudbal aspon tolko neotravuju.

wienika
21. máj 2008

emily 😀

karolinkafe
21. máj 2008

Alami verim ti ze to musis mat tazke 😒

emily333
21. máj 2008

fakt to nieje take ruzove hlavne ked z nejakej oslavy musime ist prec lebo ide na zapas a on nesmie chybat ☹

liana
22. máj 2008

moje zlaté pridávam sa do témy. moj priatel a budúci manžel je tiež futbalista a neskutočne ma vytáča že 3 dni z 5 musí ísť na tréning a v tie dni si nesmiem nič naplánovať lebo ak áno tak mám smolu a idem tam sama, rovnako ako koždú nedelu lebo majú zápas a boh ma chráň aby som chcela niekam na výlet, dovolenku alebo len tak stráviť s ním nedelu. jednoducho také neexistuje, iba ak sa náhodou zraní a nemôže ísť hrať. vtedy je nervozny ako pes. doslova ten jeho futbal neznášam a neraz som mu to vytkla a potom sme sa aj nerozprávali. 🙄 jednoducho tú jeho závislosť na obyčajnom neplatenom dedinskom futbale nechápem 😒

alami
autor
22. máj 2008

liana - podajme si ruku aspoň nadiaľku 😉
vrchol bol, keď ma prepustili s prvým synom v nedeľu z pôrodnice, doviezol ma domov a hídajte čo....išiel na zápas...... 😠 😠 😠

marek
22. máj 2008

Aj môj je futbalista a taktiež každú nedeľu majú zápasy.Niekedy keď treba niečo osláviť alebo niekam ísť, napr.krst, narodky, len horko ťažko sa vzdáva futbalu, musí byť veľmi veľká príležitosť, aby nešiel hrať, ale čo už narobíme.Možno teraz kým nemáme deti mi to veľmi nevadí, ale ak deti budú a budeme si niečo na nedeľu plánovať, tak neviem či sa prispôsobí.Ale zakazovať mu to nechcem, musí sa aj on niekde odreagovať.

lencici
22. máj 2008

Tak to mi ani nehovorte....Náš sused je z okolia Trebišova ani neviem jaka liga sa tam hráva. Naočkoval môjho manžela na futbal. Síe manžel hrával tak pred 5 rokmi ´za dorast ale vykašľal sa na to kôli robote. Asi pred 2 mesiacimi sa išiel ukázať a hneď si aj zlomil členok. Bol 2 mesiace doma už ma z neho išlo roztrhnúť.... A teraz už len romýšľa kedy zase bude môcť hrať. On je spokojný s tým že na treningy chodiť nemusí lebo je to daleko stačí mu len chodiť na zápasy. No ale keď to bude vyzerať každú nedeľu tak ako hovoríte tak "Dakujem" veľmi pekne

wienika
22. máj 2008

no a moj milovany v den porodu rozmyslal, ze pojde hrat, kedze sa nic nedialo, ale na poslednu chvilu som mu volala, ze uz to prichadza, tak prisiela dodnes to spomina, ze si nechal ujst zaverecny zapas......tak neveim, ci bol pri tom porode aj duchom pri nas alebo na ihrisku 😀

a tiez byva nervozny ako pes, ked ho nieco boli a nemoze hrat.....
juj, super, ze nie som sama.... 😉

liana
22. máj 2008

tak to sa nebojím že keď budú deti tak sa im nebude venovať. zatiahne ich do futbalu. máme aj ženský futbal v obci, takže v prípade akéhokoľvek pohlavia sa mám na čo tešiť. nehovoriac o tom, ako to ide do peňazí, lebo furt nové kopačky, dres a kadečo nestojí korunu.

olivova
22. máj 2008

😀 mna ide porazit, ked mi v nedelu rano zahlasi - a hovoril som ti, ze ideme tam a tam? a ja som si naplanovala na nedelu uplne nieco ine..... 😒

polar
22. máj 2008

Ahojte kočky... viem, že téma je o futbale, ale ja spomeniem hokej. Veď je to podobné a princíp úplne rovnaký. Aj ja patrím medzi tie "šťastné", čo majú polovičku športovca, dokonca aktívneho, takže Vás babule úplne chápem. Ja mám akurát tú výhodu, že doslova zbožňujem športy ako je futbal a hokej, myslím tým, ako fanúšik, takže mňa baví stráviť svoj voľný čas na zápasoch, ale hlavné mínus je, že na rozdiel od futbalistov, je na zimáku poriadna zima a vydržať tam 3 - 4 hodiny (veď sa musia prezliecť, rozorčulovať...) je hotový horor,nie sme v USA alebo Kanade, kde majú vyhrievané štadióny 😢 a aby toho nebolo dosť, pribudol k hokeju hokejbal a skoro som zabudla, tiež už spomenutá rybačka 😖

alami
autor
22. máj 2008

olivova - tak to si rýchlo prestaň na nedeľu plánovať.....to sa ti ani neoplatí, to potom stojí dalšiu hádku a ide aj tak...nič nenarobím...aj cez mŕtvoli...ako sa vraví

wladka
22. máj 2008

alami, ojoj.. velmidobre to poznam.. moj ex bol futbalista, hral ligu, a viem co to obnasa.. ja ked som nemala malu, tak som to brala sportovo tiez.. ale jak sa mi narodila, zacalo mi to vadit, ale nebranila som mu v tom.. a treningy, nedele, katastrofen.. ine family si chodia po vyletikoch, a my sme boli doma 😠 .. chodievali sme tam fandit, nasla som si tam kamaratky 😉 , tak sme spolu kocikovali po okoli.. atd.. pevne nervy, ale nezmenis to.. 😔

zas na jednej strane bud rada, ze sa niecomu venuje aktivne, a nevymysla.. ale zas ste ukrateni, skus to nebrat velmi k srdcu.. 😉

alami
autor
22. máj 2008

to je to, že u nís sa striedajú obdobia kľudu s obdobiami búrok 😀 , a je to vlastne tak, že buď si poviem - kašlem na to, nestarám sa...a je kľud, alebo mu to začnem zakazovať, vykrikovať...a je doma "búrka"....ale ono to proste človeka dožere, že sa naozaj nedá ani nikde ísť, chcem ísť napr len na chatu, tak v sobotu doobedu je ešte v robote, tedas príde za nami niekedy na obed a v nedeľu ráno už beží na futbal.... 😠 😠 😠 😠

sisulik
22. máj 2008

aj moj je len gaucovy futbalista..a ked je futbal, mna ide porazit..ale ako sa on moze citit, ked si ja pozeram serialy? hehe..

mimus
22. máj 2008

ahojte baby
Tak som jedna z vas ☹ 😀 . Moj muzik tiez 2x do tyzdna trening, soboty odchadza uz o 10 a podla toho kde hraju prichadza domov. Nikdy to nie je skor ako o 6 vecer, niekedy az o 23 ☹ + v nedelu hraje pre potesenie futbal za ceskoslovensky tim u nas v meste ☹ . Tolerovala som mu to 6 rokov, ale teraz sme sa aj kvoli tomu pohadali, tak mi slubil, ze ked sa bambulka narodi, tak nedele uz hrat nebude. Nemyslim, ze mi bude stacit len nedela, ale zatial sa s nim nechcem hadat dopredu. Ved on sam uvidi ako sa vsetko zmeni, ked tu uz bude nase drobeciatko 😉

helka101
22. máj 2008

Ahojte babulky, takže ja som mala tiež manžela futbalistu, no teraz je sneho len rozhodca 😀 z kaluže do blata ako sa hovorí, víkendy ho nevidíme, sobota + nedela od rána do večera preč, takže som sama s malinkým čertíkom... ☹ ťažký to je údel manželky, mu to tolerovať, a hlavne nerobiť stále sceny a nemať hlavu v smútku 😅

alami
autor
22. máj 2008

mimus - to si len myslíš, že potom bude doma, never tomu 😉

wienika
22. máj 2008

mimus, aj ja som si myslela, ze ked sa mala narodi sa to zmeni....he.....prd.....dokonca mam pocit, ze hrava este viac....asi potrebuje vypadnut z domu a odreagovat sa....a ja som teda dost casto doma sama...ako napriklad dnes cely den........
ale drzim palce nech to nie je aj tvoj pripad....

mimus
22. máj 2008

baby nestraste 😅 . Ved ja mu ukazem, ked nebude pocuvat 😀 .
Aj vam stale tvrdia, ze to je jedina vec, pri ktorej sa odreaguje? A ze to je jeho druha laska po mne 😒 , takze ked pride bambulka, futbal musi klesnut na cislo 3. Ale myslim, ze som mu to tolerovala 6 rokov a ani teraz sa to nezmeni, ale aspon snivam 🙂

liana
23. máj 2008

jeeeežiš baby, ako by som seba videla vo vašich príspevkoch. presne všetko tak aj u nás. futbal sa hrá, futbal sa pozerá, futbal sa pozerá v reštike, a neraz sa rieši dilema či sa pojde hrať futbal hodový za dedinu, alebo majstrák za dedinu. 😠 a tiež je to tak, že futbal je jeho druhá láska hneď po mne. nejako extra by mi to nevadilo, pokiaľ by to nezasahovalo do spoločne stráveného času.

iwuskaaa
23. máj 2008

Pridávam sa medzi Vás 😠 . Môj nieje futbalista, ale hokejista...a nie profesionálny, iba II. liga 😖 .
Ale na tom to nič nemení...
Niečo plánovať? Nehrozí. Každý deň tréningy okrem stredy (už aj teraz), sobota zápasy 😒 . No poviem Vám, ide mi to pekne na nervy a keby som si mala hľadať frajera na novo, prvá vec, čo sa spýtam, by bola tá, či je športovec a alebo fanúšik 😀 . Nebrala by som ho...

Wienika, ja tiež čakám na to, že sa zmení, keď sa malý narodí...ale asi si mi otvorila oči 😀

elenik
23. máj 2008

Ahoj, tiež patrím do 😎 Klubu žien trpiacich manželovou oddanosťou dedinskému futbalu 😝 . Platí u nás to, čo tu už odznelo - 2-krát týždenne tréning, v nedeľu (resp. v sobotu) zápas. Ako bonus k tomu mám, že môj futbalista si zahrá aj s kolegami z roboty v piatok po skončení pracovného času 😖 + jeden z tréningov ukončí po polnoci, lebo treba predebatovať v krčme dôležité veci 😠 + ak sa hrá doma, niekedy je nepoužiteľný už od rána, lebo treba vysypať čiary na ihrisku 🙄 + v lete chodí sem-tam púšťať na ihr. ostrekovače, valcovať, kosiť 😝 s ďalším kamošom oddaným futbalu.
Už hádam piaty rok tvrdí, že hrá poslednú sezónu. 😀
Rodinné oslavy prebiehajú sem-tam bez neho (napr. aj oslava jeho narodenín - prišli gratulanti, ale náš tato ešte nebol doma z futbalu).
Čítala som, čo ste písali, ale liek na túto diagnózu asi neexistuje. ☹
Alami, u nás tiež tak - keď sa chcem dohodnúť, je búrka, keď nerýpem a trpím to, je spokojný.

wienika
23. máj 2008

baby, kym nie su deti sa vyhovaraju na to, ze ich to bavi, druha laska po nas, ze robia nieco pre seba, ze sa nam chcu pacit, ze aki su stihli vdaka futbalu...atd....ked tie deti tu su, tak sa zasa vyhovaraju, ze musia sa odreagovat, lebo chudackovia sa nemozu ani poriadne vyspat, stale hovoria ake je to narocne mat dieta.....atd....hlavne narocne pre neho, ked nie je cely den doma a ked moze byt tak sedi pri pc alebo hra futbal....alebo ho pozera...co je vlastne furt, lebo ked nie je bundesliga, tak je champion´s league alebo majstrovstva sveta, europy...stale je co kukat....ten moj pozerava este aj U17....no fakt maniak....takze ruzove okuliare dole, ziaden chlap sa nezmeni, mozno zo zaciatku trosku....ale napriek tomu vam vsetkym drzim palce a dufam, ze ti vasi sa zmenia tak ako slubuju..... 😉

wienika
23. máj 2008

na druhej strane mozme byt rad, ze nam nevysedavaju v krcmach namiesto futbalu..takze radsej nech hra...... 😉 horsia kombi je aj to aj to.... 😖

jaduska
23. máj 2008

môj manžel je bývalý futbalista, tiež ma ten šport až tak veľmi nebaví, ale keď ide v nedeľu na futbal, tak ideme všetci s ním. Ja futbal nepozerám, ale strážim deti. Staršia tam stretne stále nejakých kámošov, tak sme v podstate akoby na detskom ihrisku.

A alami nechcem rýpať, ale keď si si ho brala vtedy futbal nehral? Veď keď ste spolu randili, tak si musela vidieť, čo to všetko obnáša. Rozprávali ste sa, či to obmedzi keď budete mať deti? Teraz máš iba 2 možnosti, buď mu to budeš tolerovať alebo si nájdeš iného, ktorý bude viac doma 😉

liana
23. máj 2008

mňa futbal vyslovene nebaví. hlavne keď na druhú stranu ani poriadne nedovidím a ak náhodou dovidím tak aj tak nevidím nič iné, než len tlupu chlapčekov ktorý sa za tou loptou ťahajú ako smädné ťavy 😀

alami
autor
23. máj 2008

jaduska - to som dnes akurát vravela kamoške tu z MK, že najhoršie je , že som vedela, že si beriem futbalistu. Ale vtedy som mala ružové okuliare...každá vie, ako to je pred svadbou a ako po nej. Tak ako ďalšie kočky tu som naivne myslela, že ho to časom, alebo príchodom detí prejde, ale Bohu žiaľ, nestalo sa. A mám dve možnosti - trpieť to, alebo ako vravíš, nájsť si iného - až na to, že my, ženy to máme po rozchode o čosi ťažšie. Sú tu predsa deti a chcem aby vyrastali s vlastným otcom....ale na druhej strane, ten na ne pre futbal nemá čas...začarovaný kruh...jednoducho - blbá situácia, s ktorej sa dostaneme vin, len keď náš tatino konečne dostane rozum 😉