Môj muž chce dieťa a ja nie som ešte pripravená

crygirl111
3. feb 2015

Moj muz chce dieta, no ja na to este nie som pripravena, mam 25 a manzel ma 28, a teraz naokolo vsetcia kamarati aj moji aj jeho cakaju miminko, vcera mu jeho bratranec oznamil ze cakaju dieta a idu sa brat a jemu od vcera ako keby ,,preskocilo" a oznamil mi alebo diskutoval dohadoval so mnou ze by chcel uz mat dieta ze je na case, pravdaze moja odpoved nebola taka aku prave cakal tak nastal prevrat, nahneval sa, tak som mu povedala ze sa o tom porozpravame ked pride domov, pracuje v zahranici, 2 tyzdne je tam a tyzden doma...jednoducho ako mu mam vysvetlit ze na to este nie je cas, zaciname stavat dom a myslim si ze dieta nie je to prave v momentalnej situacii, no len on nehladi na to povedal ze to zvladneme, neviem ako mu mam povedat ze by sme mohli este aspon rok pockat nech sa spravi stavba, jednoducho to vidim aj tak ze na to dieta budem sama, kedze pracuje v zahranici, tak ja vobec neviem ako mu to mam vysvetlit on sa boji ze uz potom nebude moct mat, ale toho sa ja nebojim, lebo je zdravy chlap zo vsetkych stran, tak ja neviem poradte mi prosim dakujem 🙂

oladuna
3. feb 2015

@crygirl111 na dieta, ak uz nejake nemas, nikdy nebude "ten spravny cas". Ak mienis cakat rok, tak si myslim ze aj sa mozete snazit hned zajtra.to neznamena ze hned otehotnies.nikdy nevies.a aj tak sa na dieta vlastne caka skoro rok.tak na co sa hadat? 😉

crygirl111
autor
3. feb 2015

No ja dieta nemam ziadne, a my sa nehadame, len sme si povedali kazdy svoj nazor no, len nechaoem ze ho to tak z nicho nic napadlo, ked som mala ja pocit ze chcem dieta pred rokom tak mi povedal ze este nie je cas, teraz mam ten pocit ja a on zase ze ho chce, a ja viem ze nemusim hned otehotniet ale co ak ano...tak neviem no...uvidim

janickacrazy
3. feb 2015

@crygirl111 Skúste sa dohodnút na nejakom kompromise, napr. že sa začnete snažit o rok, možno ho to trochu ukludní, ked bude vediet nejaký konkrétny čas. Neviem dokedy plánuje tvoj muž pracovat v zahraničí, ale môžeš sa aj na to vyhovorit, že máš obavy, či to zvládneš, ked on bude stále preč a na všetko budeš sama. Poznám to, moj tiež pracoval v zahraničí, ani porod nestihol a poviem ti, nebolo mi všetko jedno. My sme tiež stavali do toho dom a všetko naraz zvládat nie je med lízat. Moj prišiel natrvalo domov až ked mal náš malý 2 roky a teraz je to ovela lepšie. Držím palčeky, aby ste sa nejako dohodli. 😉

margarita
3. feb 2015

@crygirl111
kym sa o deti nezacnete aktivne realne snazit, Tvoja istota ze ved "je zdravy chlap zo vsetkych stran" je velmi pekna.
Mozes mat vsak problemy aj Ty, ja som sa zacala snazit presne v Tvojom veku, ked som mala 25, a po dvoch spontannych potratoch a milionoch vysetreni som 1.x stastne porodila az v 29tich.
Moze ist vsetko hladko, ale ako Ti uz pisali, predstava ze budem mat dieta ked si zmyslim a ked sa na to uz budem citit, no ono stavba moze trvat aj viac nez rok 😉
treba si fakt dat nejaky deadline, ze od tohoto mesiaca uz hej, a hlavne nech to citite obaja rovnako.....tehotenstvo este trva dalsi tristvrte rok, takze to si tam pripocitaj a mas to 🙂

crygirl111
autor
3. feb 2015

🙂 dakujem 🙂

katka2505
3. feb 2015

ja ťa aj chápem.my už jedno dieťa máme, naša malá má 5 a pol roka, minulý rok v máji sme sa vzali a muž od vtedy chce, aby sme mali druhé dieťa, aj naša malá by chcela sestričku alebo bračeka, no ja sa tiež momentálne ešte na ďalšiu materskú necítim..mám dobrú a dobre platenú prácu, aj keď nie som materialistka a nezakladám si na peniaze..sú aj iné a dôležitejšie hodnoty, no príde mi to už trochu ako pohodlnosť. malá je už väčšia, nepotrebuje toľko pozornosti, je už samostatnejšia..a keď si predstavím, že sa zase vrátim späť...no na druhú stranu si poviem, že dokedy to chcem posúvať..nakoniec ani ďalšie dieťa mať nebudeme a zostane nám len jedináčik.

meluela
3. feb 2015

@crygirl111 fakt sa dohodnite na nejakom rozumnom case kedy zacnete a tiez dovtedy porieste spolocny zivot na jednom mieste, lebo to je fakt onicom byt s babatkom sama, do toho by som urcite vedome a dobrovolne nesla
a kym zacnite, uzite si pohodicku .. potom to sice bude super s dietatkom, ale vela veci bude zlozitejsich az nemoznych, aj obycajne kino :D

irusa
3. feb 2015

ak budeš odkladať...nikdy pripravená nebudeš...nikdy nenájdeš tu správnu situáciu, pretože vždy ti príde do toho niečo nové, čo ťa bude brzdiť....asi len toľko 25 rokov myslím, že je to vhodný vek na dieťa....

irusa
3. feb 2015

@meluela no ja ak by som pozerala, že budem s dieťaťom sama, pretože muž chodí do zahraničia...tak deti nikdy nemáme.... momentálne sa Slovensku iná možnosť ako obetovať sa nie je

bajana
3. feb 2015

Ak sa na dieťa necitis, povedz mu to otvorene tak, ako si to popísala v prvom prispevku. Je to vážne rozhodnutie, ktorého dopad ucitis hlavne ty. Nenechaj sa do dieťaťa dotlačiť. Ste obaja mladí, na rozdiel od väčšiny bab tu si myslím, že počkať aj 3 roky nevadí.

tattrankaa
3. feb 2015

@crygirl111 myslím, že ak sa na dieťa necítiš, netreba tlačiť na pílu. To ako ti ostatné radia je síce pekné, ale treba myslieť hlavne na seba, na to či to cítiš, alebo nie - v tvojom prípade necítiš. Ja mám 26, ale na dieťa nie som pripravená ( cítim to, viem to). Cítim to tak až o 10 rokov, alebo vôbec. V žiadnom prípade si nerobím dieťa, ale veď nikdy nevieš kedy sa zadarí. Čo ak sa zadarí hneď a ty celé tehotenstvo preplačeš, lebo si to nechcela?

Skús sa s chlapom porozprávať a hlavne buď k nemu úprimná, Ak ťa miluje, pochopí to. Good luck

lubina
3. feb 2015

@crygirl111 ale kedy je spravny cas na dieta?? treba sa o tom v klude porozpravat, ale preco sa branit ak ste obaja zdravi...pretoze vzdy najdete nieco, preco na to dieta nie je spravny cas....hlavne v klude sa porozpravat a najst dohodu, drzim palce

ivett1
3. feb 2015

@crygirl111 aj ja si myslím, že máš čas a 25 rokov nie je vôbec "ten správny vek na dieťa" ...to je akože aká informácia? ... správny vek na dieťa je vtedy, keď to dieťa chcete obaja ... a nie že sused, brat, bratranec alebo kto ... má dieťa, tak rýchlo rýchlo aj my si urobíme ...! ... to je čo za hurá systém ... vysvetli svojmu mužovi, že ty dieťatko s ním chceš, lebo ho ľúbiš, len by si bola rada, keby ste mali kam s ním ísť (keby cca dostaviate dom, aby sa dalo v ňom bývať?...do roka, do dvoch?...hádam nebudete stavať 10 rokov...) a aby si ho užil aj on, ak by to bolo možné...alebo bude pracovať v zahraničí celý život? ...
PS: nehnevaj sa, ale mne to príde divné, keď hovorí, že my to zvládneme ...hádam TY to zvládneš ... ako to chce zvládať on, keď je mimo ...dva týždne v kuse....urobí ti dieťa a Ty sa budeš starať ... takto to vnímam ja ...

crygirl111
autor
3. feb 2015

@ivett1 no mas presne moje zmyslanie, ked pride hodim s nim slusne rec 🙂
diky

crygirl111
autor
3. feb 2015

100 ludi 100 nazorov 🙂

nela1916
3. feb 2015

@crygirl111 Tvoj manžel má pocit, že je už čas, ty máš pocit, že čas ešte nie je, ale pred rokom si ešte ty mala pocit, že čas už prišiel a podľa tvojho manžela ešt eneprišiel? Chápem správne? Nemáš v tom trochu chaos? A čo keby si teda pred rokom otehotnela a toť po pôrode by ti došlo, že dieťa prišlo nevhodne?

A v čom akože vidíš ten problém? V samotnej "pozícií matky", v strate slobody, v zmene sebaidentity, v hŕbe povinností, alebo proste vo financiách alebo v bývaní? Ono tú dohodu si síce predstaviť viem, ale len v prípade, že v tom máte obaja jasno.

timea7
3. feb 2015

@crygirl111 keď sa na to teraz necítiš, skús sa s manželom dohodnúť, napr. že po lete sa začnete snažiť. Pripomeň mu jeho pocity, keď sa na dieťa pre časom necítil ešte on, ale pozor, nie s výčitkami. Možno bude trvať rok, dva, kým sa ti podarí otehotnieť, možno sa to podarí na prvý šup (ako nám 😀 ), to nikdy dopredu nemôžeš vedieť. Dôležité, aby ste sa o tom rozprávali, ale aj sa vzájomne počúvali. Vy dvaja, čo si o tom myslí okolie, aj my všetky, nie je dôležité.

crygirl111
autor
3. feb 2015

@nela1916 jednoducho sme sa dohodli ze si najprv postavime dom a az potom budeme riesit ,,rodinu" cize dieta, len teraz ako keby mu ,,preskocilo" myslim to len v tom dobrom slova zmysle a povedal ze on by uz chcel teraz,jednoducho mne to pripada len tak ze ked maju druhi tak majme aj my, a to ja nechcem, alebo si podla mna uvedomil asi ze uz ma dost rokov a tak, a vobec vlastne neviem co sa deje v jeho hlave, jednoducho ja som sa drzala dohody aku sme si dali myslim si ze do 30 dom bude postaveny, staci mi ked bude hruba stavba potom mozme riesit dieta, uvidim ked pride domov, hodime o tom rec, len nechcem dieta preto lebo ho chce on zrazu...pred rokom sme sa zobrali, dohodli sme sa ze pockame a postavime dom a teraz toto, 🙂 ale neberiem to nejak katastrofalne, lebo som optimista, nejak bolo nejak bude 🙂

crygirl111
autor
3. feb 2015

Cakala som ze mi tu budu pisat ludia ktori budu aj za a aj proti, ktori mi povedia je cas sprav si dieta a druhi nie mas este cas na dieta, ale dakujem vam vsetkym co sa podelili so mnou o ich nazor 🙂 Manzel pride az v nedelu o polnoci, takze v pondelok s nim hodim rec 🙂 myslite potom na mna 🙂

kikina84
3. feb 2015

@crygirl111 ja som otehotnela presne v tvojom veku..S manzelom sme boli 6 rokov a po 6 rokoch mi povedal ze uz by mal rad dieta..ja som sa na dieta absolutne necitila..stale som mala dovod nieco vymysliet aby som otehotniet nemusela,bud peniaze,byvanie alebo nejaka choroba,ci praca 😝
Nebola som proste pripravena celkovo na to..Videla som na muzovi ze ho to trapi,pravdepodobne citil ze by po tolkych rokoch potreboval aj nejaku zmenu..Prekonali sme vtedy dost vaznu vymenu nazorov,aj sme sa spolu niekolko mesiacov takmer nerozpravali,bolo to velmi tazke..ale ked som sa nad tym nakoniec zamyslela a uvedomila si ze stale bude nejaky dovod preco dieta nemat a aj ja som vedela ze raz ho predsa len chcem..tak sa nam po nejakom case dieta postastilo a teraz uz ma 4 roky dcera a mozem skonstatovat ze lepsi cas na to som si ani nemohla vybrat..milujeme ju najviac na svete a myslim ze aj ona dodala silu nasmu vztahu a vsetko je ako keby sme zacinali od znova..proste prezivame nieco nove ..dalsiu etapu zivota 🙂 .. Vsetky problemy sa zrazu nejak same vyriesili..ono uz len ten samotny prichod dietata nejak nakopne vsetky geny v tele a clovek sa snazi vsetko skor a rychjejsie vyriesit..a teraz sme mozno aj vdaka tomu uz za vodou,ze sme sa vdaka nej vedeli vcas rozhybat ..drzim palce v rozhodovani 😉

cackaa
3. feb 2015

Skôr si myslím, že je to tým, že aj tvoji a aj jeho kamaráti teraz čakajú. A možno uvažuje aj o tom, že budete mať v partii rovnako alebo približne staré deti a stále sa budete mať o čom spoločne baviť, lebo dieťa už prináša do rodiny iné podnety.

kikina84
3. feb 2015

@crygirl111 a co sa tyka snazenia sa o dieta..my sme s muzom zdravy jak repy a napriek tomu sa nam podarila mala namiesit az po takmer 9 mesiacoch pravidelného snazenia sa..V dnešnej uponáhľanej dobe nieje moc jednoduché otehotnieť..takže by som sa kľudne aspom snažila zatiaľ..možno kým sa dieža narodí,budete mať už aj skolaudované 😉 ..držím palce

kikina84
3. feb 2015

@cackaa to ano..aj to je dolezite si uvedomit..Ja som ,,stratila,, takmer vsetkych kamosov,co sme s nimi niekedy chodili po festakoch a koncertoch..mozno len tak 5 parov z tych vsetkych ludi co sme poznali malo deti..a to vacsina nezije tam kde my..cize odkedy sa dcera narodila,sme zacali spoznavat uplne iny svet..iných ludi..lebo ked ma clovek dieta,tak s nim treba zacat podnikat uplne ine veci,aby sa dalo dietatu prisposobit..cize ak su ludia ktorí deti nestrpia,alebo ich medzi sebou na výletoch nemusia..hold takých ludi netreba riesit a treba si najst nejakých kompetentných co prave deti maju a prezivaju takmer to iste co vy 🙂
A takých mame teraz len par,ale aspom to stoji za to ked vieme co od nich mozeme ocakavat a oni od nas ked riesime napr.nejaky vylet..hlavne vopred vieme,ze sa vzdy vsetko bude tocit len okolo deti 😀 ..

zuzana231
3. feb 2015

@crygirl111 toto je problem dnesnej doby, stale este nie je vhodny cas. Najprv byvanie, potom toto a tamto a stale sa to posuva, roky plynu... A bohuzial v dnesnej dobe je stale viac parov, ktore nemozu prirodzene otehotniet. My mame maleho z ivf, takze urcite nie je na co cakat. A urcite by ste zvladli aj dom, aj dieta. Ja som zostala tehotna a mesiac nato sa zacali stavat zaklady. Ked mal maly 5 mesiaciv sme sa stahovali. Bolo to tazke obdobie, ale zvladli sme to. Ja viem, ze toto si nechcela pocut, toto je len moj pohlad na vec. Drzim palce, nech to vyriesite k spokojnosti oboch 🙂

alsi
3. feb 2015

nám sa narodil drobec, keď som mala 32 a vôbec neľutujem, že to prišlo neskôr
Nemyslím si, že otehotnieť pod tlakom, od kohoľvek, je správna vec. To, že všetci naokolo majú dieťa alebo sú v očakávaní, nie je dôvod.
Na mňa tlačila hlavne svokra, ale po čase pochopila, že to nemá zmysel. Môj manžel bol úžasný, povedal, že si počká na to, kým budem pripravená a dočkal sa.
Správna komunikácia, žiaden krik - pokojne sa porozprávať (Ty budeš tá, ktorá bude s dieťaťom väčšinu času sama, keďže on je často mimo. Bude mať síce dieťa, ale nebude s ním.
Nedoberajú si ho kamaráti? Možno aj to je dôvod prečo chce mať dieťa.

držím palce

eeffka
3. feb 2015

@crygirl111 osobne si myslím že pri rozhodnuti o čase a počte tehotenstiev ma posledné slovo žena,nech si chlap hovorí čo chce. Ja som mala 1. V 27,a myslela som ze jedinacika. V 35 ke som si to rozmyslela 🙂

irusa
3. feb 2015

@ivett1 len toľko k tvojej odpovedi http://zena.sme.sk/c/4353658/kedy-je-najvhodnej... .... v koľkých rokoch si mala ty prvé dieťa ???? kamarátka mala v 31 rokoch a lekár sa jej pýtal kde bola doteraz...po pravde ja by som synovi sa palicou na stužkovú ísť nechcela.... v tej 40 už chcem mať svoj život a deti veľké a nie riešiť čítanie a písanie vo veku 43 ako moja švagriná

timi1012
3. feb 2015

Uplne suhlasim s komentarom od zuzany231. Presne je ina doba vsetci sa len pripravuju, cakaju, makaju a roky utekaju. Samozrejme aj tak sa zariadi kazdy podla seba a hlavne podla danej situacie ci sa na to clovek citi ci to bude zvladat financne psychicky aj fyzicky. Lenze mnoho parov si neuvedomuje ze mat vsetko je sice pekne no uz to mozno nebude take jednoduche (splodenie deti ..) ja sama som vydata o mesiac rodim mam 25 a nemenila by som za nic na svete je to to najlepsie co sa mohlo stat. No kazdy ma ine priority v zivote niekto rodinu niekto karieru a niekto sa neposunie vobec. Kazdopadne vam drzim palce aby ste sa zhodli na tom co je pre vas najlepsie a najdolezitejsie. Ste na to dvaja tak si to povedzte Aby ste boli spokojny obaja....

crygirl111
autor
3. feb 2015

@alsi neviem ci si ho nedoberaju kamarati len viem ze ma okolo seba samych muzov ktori bud uz maju deti alebo cakaju a neviem mozno ze aj tym to je ze ho napadla taka myslienka mam pocit ze on je ten komu tikaju ,,biologicke hodiny" a nie mne 🙂 a dakujem 🙂

mala_hobitka
3. feb 2015

@crygirl111 Ja ti rozumiem Proste este nie si pripravena. Ano je pravda ze na dieta clovek vlastne nie je pripraveny. Ale rozhodne by to malo byt rozhodnutie oboch. A myslim ze tvoj nazor je v tomto este o cosi dolezitejsi.
Jednoducho ide o tvoje telo, tvoju karieru, tvoj klud a tvoj cas. Manzelovi sa lahko povie ze tak majme dieta. Ale on vidi len to pekne. Tu radost z ocakavania potomka. A na navstevach vidi najma tie prebalene, okupkane, napapkane spokojne deticky a nema realne tusenia kolko prace a casu to stoji. On nebude ten, ktory bude cakat dieta, on ho neporodi, on k nebude nebude v noci vstavat, on sa o neho nebude cele dni starat. On len pride po dvoch tyzdnoch domov na "hotove" teda pohrat sa s babom a vybavene. Potom sa vratit zas do prace... jeho zivot by sa vlastne takmer vobec nezmenil. Tvoj by sa zmenil radikalne. Skus mu to takto vysvetlit.
Zaklad je ze to ze ini maju teraz baby boom neznamena ze by ste sa mali pridat. Mas 25 predpokladam ze do 2-3 rokov budes babo chciet.
Skuste kompromis - babo az sa postavi dom a mozno u neho zmenu pracovneho casu - lepsie by bolo tyzden tu a tyzden tam alebo tak nejak.
Hlavne by som podotkla este raz ze je od neho trochu sobecke chciet dieta ked to nebude on co sa o neho bude dennodenne starat. A ked dojde na tyzden domov bude vlastne aspon ten tyzden ti poriadne pomahat - s babom, domacnostou alebo povie - ja som unaveny, ja to neviem atd? Toto sa ho opytaj.