Môj muž chce dieťa a ja nie som ešte pripravená

crygirl111
3. feb 2015

Moj muz chce dieta, no ja na to este nie som pripravena, mam 25 a manzel ma 28, a teraz naokolo vsetcia kamarati aj moji aj jeho cakaju miminko, vcera mu jeho bratranec oznamil ze cakaju dieta a idu sa brat a jemu od vcera ako keby ,,preskocilo" a oznamil mi alebo diskutoval dohadoval so mnou ze by chcel uz mat dieta ze je na case, pravdaze moja odpoved nebola taka aku prave cakal tak nastal prevrat, nahneval sa, tak som mu povedala ze sa o tom porozpravame ked pride domov, pracuje v zahranici, 2 tyzdne je tam a tyzden doma...jednoducho ako mu mam vysvetlit ze na to este nie je cas, zaciname stavat dom a myslim si ze dieta nie je to prave v momentalnej situacii, no len on nehladi na to povedal ze to zvladneme, neviem ako mu mam povedat ze by sme mohli este aspon rok pockat nech sa spravi stavba, jednoducho to vidim aj tak ze na to dieta budem sama, kedze pracuje v zahranici, tak ja vobec neviem ako mu to mam vysvetlit on sa boji ze uz potom nebude moct mat, ale toho sa ja nebojim, lebo je zdravy chlap zo vsetkych stran, tak ja neviem poradte mi prosim dakujem 🙂

michala.s
3. feb 2015

@crygirl111 Ahoj ja som na tom ako ty, ja mam 25 a manžel 28. Prvy krat som ostala tehotna minuly rok, dlho som to rozdychavala nakolko sme dieťa ešte neplánovali. Manžel si robil doktorat a ja som sa ešte len čerstvo zamestnala v Rakusku. Bola to taka mala pohroma, ale postupne sme sa s tým zmierovali. Bohužial v 14tt sme o babo prišli a to bola ďaleko vačšia rana ako zistenie, že som tehotná. Po tomto sme si povedali, že manžel si dorobí doktorát a zamestná sa tiež v Rakúsku a až potom môže prísť dieťa. No manžel v máji dokončil doktorát a od 2.juna pracuje v Rakusku, hneď v júni sme si povedali, že kašleme na ochranu a necháme tomu voľnú ruku. No a toť kde som 😀
Samozrejme svokra hneď ten rok ako sme sa vzali čo bolo v roku 2011 už na vianoce mala sprosté poznámky prečo ešte stále niesom tehotná, či je všetko so mnou v poriadku, alebo som vadná. Aj celé naše okolie už na nás tlačilo, že kedy bude dieťatko. Každému som odpovedala, že keď ho za mňa vynosia a budú sa o neho starať tak aj hneď. Samozrejme žiadne kolony sa nevytvorili a každý len skonštatoval, že som drzá 😀
U mňa nastal zlom v nebránení sa dieťatku po tom prvom neuspešnom tehotenstve. Neboj sa povedať, že ešte nie, sama najlepšie budeš vedieť kedy si pripravená mať dieťatko.

leporeloo
3. feb 2015

Ach jaj ako keby bolo planovane rodicovstvo hriech! Ano o dieta sa treba zacat snazit vtedy ked sa citis pripravena a tuzis po nom bez ohladu na to, kolko to potom bude trvat.
Idete ju ukamenovat ze chce pockat z racionalnych dovodov ale ked niekto zije so svokrovcami a nema dostavane svoje alebo vyriesene financie tak sa vsetci divia naco mala deti\dieta.
Podla mna nikdy nebude uplny spravny cas ale je dolezite aby ste dietatko chceli obaja a mali veci poriesene tak aby si sa mohla tesit a sustredit na babo 🙂
@crygirl111

crygirl111
autor
3. feb 2015

@mala_hobitka ano ja som mu uz vsetko ,,splechla" do oci jasne som mu povedala ze ja budem na vsetko sama, ze ja tu budem sama 2 tyzdne a on co pride na tyzden tak prvy den bude mimo lebo ma toho dost ja to vsetko beriem a viem ze to robi pre nas dvoch ale vzdy mi povie ze to zvladneme no uvidim ved sa s nim porozpravam a uvidim, ja to tak berem ako si to napisala jednoducho to musi nejak pochopit a uvidime 🙂 🙂 🙂

crygirl111
autor
3. feb 2015

@michala.s 😀

crygirl111
autor
3. feb 2015

@leporeloo ano presne si to vystihla, ked nemame je zle ked mame je tiez zle... tak ja niekedy ani neviem co je dobre 🙂 :D

nela1916
3. feb 2015

Hm, presne toho by som sa bála aj ja, toho "preplánovania", že toľko budem plánovať, stavať dom a zhromažďovať majetok, až mi, ja neviem, čosi utečie? Ale napadajú mi len samé extrémne prípady, ako napríklad moja teta, ktorá ochorela na rakovinu práve vtedy, keď už koooonečne s manželom dokončili to veľké domisko a urobili druhé dieťa, a ani si nič z toho nestihla užiť, alebo pár, ktorý sto rokov čakal na dieťa, dieťa neprišlo, nakoniec si malé adoptovali, ale po čase si adopciu len tak za chodu rozmysleli, pretože im dieťa už nabúravalo životný poriadok (spoločenský život a tak).

Ja viem, škaredá a hrubá teória. Prisahám, rozumiem celej veci okolo stavby domu, ale plánovať dieťa v zmysle "možno o päť rokov" mi príde také opovážlivé, akoby človek automaticky predpokladal, že mu ostáva ešte osemdesiat rokov života a kvantum funkčnýcha plodných buniek a pritom vôbec nevieme, čo sa za ten čas môže zomlieť. Len taká moja úvaha, uznávam, že veľmi teoretická, len mňa predstava manželstva " len o nás dvoch" a dlhoročného čakania na dieťa pomerne desí.

ivett1
3. feb 2015

@irusa no, keby som sa mala riadiť nejakými článkami ... tak ... to, čo povedal ten lekár, ani nekomentujem ... a medzi nami, tie baby, ktoré majú dieťa v 18-tke ...? to je akože stráááášne skoro?! ... pre pána- jána, veď nech majú ľudia deti, kedy sa na to cítia ... ak chce niekto najskôr zasadiť strom, postaviť dom a splodiť syna ...(tak ako "by sa to malo podľa xy článkov v časpoisich a čo ja viem kde" ...) , tak nech to tak aj urobí ...
PS: dohadovať sa, kedy je pre ženu "ten správny vek na dieťa" je úplne zbytočné ...pretože existuje veľa rôznych kritérií, podľa ktorých by sa malo (muselo) hodnotiť a na čo je to dobré?...

irusa
3. feb 2015

@ivett1 no každý ma na to iný názor.... pre niekoho je 25 skoro, pre niekoho tak akurát a pre niekoho neskoro

ivett1
3. feb 2015

@irusa veď, toto ... presne tak ... 🙂

irusa
3. feb 2015

@crygirl111 X žien žije tak, že sú na deti samé.... manžel v zahraničí a zvládaju to.... pretože musia z niečoho žiť..... a žiť v ilúzií, že keď budeš mať dieťa manžel sa ti bude točiť len okolo zadku ???? Tak sa preber... tak to nefunguje

irusa
3. feb 2015

@crygirl111
@crygirl111 myslím, že tvoj manžel je pripravený a ochotný prijať dieťa do života.... no ty si ešte stále na to nezrelá

irusa
3. feb 2015

@ivett1 a myslím, že zakladateľka témy je na takýto krok ešte nezrelá...sama ešte nevie, čo chce.... má skreslené ilúzie a pri takom zmýšľaní bude dieťa odkladať možno do 40

babatkoo
3. feb 2015

Ja a moj uplne zdravy muz sme sa snazili o babo od mojich 26 rokov. Neuspesne lebo ako sme nakoniec zjstili moj uplne zdravy muz ma na prd spermie. Konecne som otehotnela az v 30tich ale babatka som potratila v 6 mesiaci. Teraz som opat stastne tehotna a je mi 33. Takze nie kazdy kto je z vonku zdravy je zdravy aj z vnutra!!! A nezabudaj ze k oplodneniu a zdravemu tehotenstvu a porodu potrebujes sakra velke stastie. Lebo nic nie je samozrejme!!!

danieli
3. feb 2015

ty budes mama, takze to musis na 100% citit ty, nehovorim ked mate stavbu na zaciatku a muz v zahranici, posielam link na krasny vtipny testik, ja ked som to citala tiekli mi az slzy smiechu, ale niektore veci su fakt vystizne, mozno to s humorom lahsie prijme
http://najmama.aktuality.sk/clanok/235219/mysli...

bearuska
3. feb 2015

Tak sa odstahujte za jeho pracou 🙂 a vybavene...

hradnapani
3. feb 2015

@crygirl111 ja sa ta tu tiez zastanem 😉 ja zastavam nazor, ze zena na mat dieta vtedy, ked sa vnutorne citi pripravena. Nie vtedy, ked si to praje manzel, rodina, okolie. 25 nie je taky vek, ked treba vsetko rychlo rychlo, mas este cas, ale zase neodkladat prilis dlho, to je pravda. Dieta nie je vec, je to velky zavazok, zodpovednost. Muzi to vzdy vidia trochu lahsie a skreslene. Hovoria "to zvladneme", ale realita je taka, ze to musi zlvadnut najma zena. Postavte teda najprv domov, potom splodte dieta. To platilo a vzdy bude platit.

timea7
3. feb 2015

@danieli 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

womankc
3. feb 2015

@crygirl111 môj názor je ten, že máš práve úplne najideálnejší čas na prvé dieťa. To beriem z môjho reálne odskúšaného životného behu, mala som tri deti a jedno nepodarené tehu , prvé bolo v 23 to bolo plánované, s odstupom času som si tak vravela, že som mohla vtedy počkať , druhé som mala v 25 a to bolo pre mňa úplne ideálne, či vek, rozum, skúsenosti, energia ........ predposledné som čakala v 30tich, to bol vek , čo som si ja určila ako hraničný na rodenie. A posledné som mala v 33, to som bola fakt unavená, keď to porovnám, s tým čo som zvládla s tými predošlými deckami, tak to bol riadny rozdiel. Nehovoriac, že jednoducho som si zrátala, že koľko budem mať rokov, keď budú deti na školách, výškach a tak. Dnešný trend je , že je strašne veľa času aj do 40 , niekomu je to super, niekto to odmieta. Ja sama by som takto nechcela , proste ja si už po 40 chcem relatívne užívať a venovať sa sebe trošku a manželovi a chcem mať dosť síl, aby som ešte mohla podľa možností pomôcť deťom do života pri prvom výbehu do sveta.

Každopádne Vám želám, aby ste sa dohodli s manželom ,a by ste sa na to tešili obaja , lebo zas nie je dobré robiť niečo na silu. Vzhľadom , ale na to , že plánujete domček, tak ja by som otehu až tesne tak pred dokončením , lebo stavba to sú nervy a to by tehu isto neprispievalo a ešte aj byť bez muža, takto mu to treba zdôvodniť, lebo on ak bude preč, tak s toho tehu a bába nebude mať nič stejne, musí si aj on reálne zvážiť možnosti. Ja si myslím, že to naňho doľahlo, že je tiež od Vás a každý čaká aj blízka rodina a predpokladám, že každý sa ho spýta, že a vy kedy................... možno ho prepadla náhodná citová chvíľka
Prajem všetko dobré

zuzitko74
3. feb 2015

Tvoj manžel sa blíži k tridsiatke a to je vek, kedy väčšina bezdetných ľudí po dieťati zatúži. Je to normálne vývinové štádium, ktoré patrí k tomuto veku - to ti potvrdí každý psychológ. Dohodnúť sa musíte vy dvaja, dôvody, ktoré ti tu dievčence píšu, či už za, alebo proti sú ich dôvody, nie vaše. Vy si musíte nájsť tie vaše dôvody prečo áno, alebo prečo nie. A len tak mimochodom - rodičovstvo sa plánovať nedá, iba nerodičovstvo. Tí krpčekovia si chodia na svet, ako sa im zachce. My sme tiež nechceli medzi prvým a druhým dieťaťom až päťročný rozdiel.

babatkoo
3. feb 2015

Človek mieni ... boh (osud, vesmir...) mení. O tom to JE

gretyka
3. feb 2015

@irusa pocuvaj, Teba to nejak trapi, ze zakladatelka este nechce dieta...😀
Vsak je to jej vec, ja naopak poznam vela zien, co sa do 30-tky necitia na to mat deti a este viac chlapov. Ja som v 25-tke tiez este nechcela deti, prislo to na mna o 2 roky neskor...Mam 34 a veruze mam este vela rovesnicok, ktore nemaju ani jedno dieta (necitia pri svojich chlapoch, ze ON je ten pravy, maju este ine priority, nedari sa im) a vela aj chlapov aj 40-tnikov, ktori tiez z podobnych dovodov nemaju este deti. Takze treba pockat, kym sa na to clovek bude citit, aj ked by to malo byt o niekolko rokov neskor. Ano moze byt, ze sa im nebude dlho darit ale mozno ani nie a zadari sa hned a bolo by lepsie, ak by sa hned podarilo a na dietatko sa netesila, prip. mala depky? urcite nie.

nela1916
3. feb 2015

@gretyka Jasné, ale podľa mňa toto vôbec nie je o veku. Moja známa toť porodila vo veku 38 a všetko je v pohode až na to, že spánkové deficity spočiatku znášala pomerne zle. Ale rečo sa neviem zbaviť pocitu, že je to sakramentský rozdiel, keď sa žena necíti na manželstvo a materstvo, a naopak, keď je vydatá a materstvo odkladá do nekonečna? Nad manželstvom človek veru niekedy tápa sto rokov, či je vôbec zrelý, či teraz a či práve s týmto človekom. Ale trochu nerozumiem motivácií k vydaju s perspektívou materstva v nedohľadne. Teda prečo vydaj a x spoločných rokov áno ale dieťa nie a nie? Pre mňa je ok dieťa aj v štyridsiatke, ale ak to v človeku hlodá aj roky po svadbe, že sa predsa necíti byť rodičom, niečo tu akoby škrípe, neviem.

meusicka
3. feb 2015

@crygirl111 najlepsie je sa o dietati porozpravat osobne a potom sa nejak dohodnut. obaja ste v podstate este dost mlady, ponahlat sa nemusite. ale zase na druhej strane ako pisu aj vyssie, nemusi vam to hned klapnut, a ked budete na dieta pripraveni, tak mozno bude problem to dieta splodit.
poznam par, kde sa ona na zaciatku vyhovarala, ze este na dieta je prilis mlada, je medzi nimi ale vacsi vekovy rozdiel. momentalne dospeli do stadia, ze ona ma 30 a este stale dieta nechce, jej partner ma pomaly 40 a zvazuje, ze od nej odide, pretoze on uz po rodine tuzi a vidi, ze pri nej sa jej asi nedocka.
takze, ano, dohodnut sa, ale urcit si nejaky cas, ze teda, za rok, alebo za dva.
ja sama som s dvojickovskym kocikom behala denne na stavbu, lebo manzel by robil v zahranicic. ale zvladli sme to. momentalne som aj a s detmi vonku, rodina je prioritou. niekedy je to tazke, ale na druhej strane, keby som nemala deti, tak by sme ani rodinou neboli, a nas zivot by bol prazdny.

irusa
3. feb 2015

@gretyka tak si poriadne prečítaj , čo som napísala kým ma z niečoho obviniš... dobre ????? Napísala som, že ešte nie je pravdepodobne na to pripravená......

cervenaruza123
3. feb 2015

@crygirl111 my by sme napriklad babatko aj chceli, obaja. ale rozpravali sme o tom, z viacerych dovodov by to nebolo rozumne rozhodnutie. ak by sa nahodou stalo, co sa niekedy stava napriek vsetkej opatrnosti, tak samozrejme ze by sme to zvadli, clovek ked musi, zvladne vela. ked vidime male deti, tiez hned mame reci, ze ideme sa snazit o babatko a tak, ale to su len take recicky, lebo vieme, ako na tom realne sme. bud ho to casom prejde alebo sa kludne porozpravajte, ako si to predstavuje, my sme raz rozpravali o tom, co by sa muselo zmenit a upravit, keby bolo babatko a az nas zamrazilo 😀

mima4
3. feb 2015

@crygirl111
podla mna mas este cas... v 25 vacsina zien konci skolu, hlada si pravu pracu... nemas sa kam ponahlat.

A druha vec, ak chce mat manzel dietatko, tak nech zmeni pracu. Chodit na dvojtyzdnovky od dietata nie je dobre... dieta potrebuje tak ako matku, aj otca - muzsky vzor... a reci o obetovani sa nehovoria iba o rodicovi ale aj o obetovani dietata... ktore potrebuje pre vybudovanie vztahu nielen matku, ale aj otca...

maminuska
3. feb 2015

Tak ja vám poviem vlastnú skúsenosť. Deti som mala v 20,26 ,35 a 39 teda dokopy 4 a najlepšie tehotenstvo a celkovo vysporiadanie sa s úlohou matky bolo , keď som mala 26. Toto bol pre mňa najvhodnejší vek.
Tehotenstvo 35 + je už namáhavejšie , rizikovejšie , človek už nie je taký trpezlivý a teraz som preklenula 40 a rada by som si večer aj pozrela v klude telku ..... nuž čo staršie deti su v pohode , ale tie posledné dve mršky ..jedna vreští , druhá mi tancuje pred telkou a vypráva čo bolo v škôlke, v 50 tke budem mat 15 a 10 ročné dieta hm , žaidna absolútna sloboda.
Ja by som každej z vás doporučovala mať najlepšie deti do 30 max 35. 🙂

crygirl111
autor
3. feb 2015

Ste zlate 🙂 Beriem vsetky nazory a velmi rada som si ich aj precitala, no neham si to este prejst hlavou a uvidim 🙂 🙂 🙂

gretyka
3. feb 2015

@irusa fiiiha, ty si ale utocna...co Ta dnes tak nastvalo? 😝

janetka6
3. feb 2015

@crygirl111 ahoj, kazda etapa zivotna si zasluzi svoju vaznost a cas. Chystate sa budovat dom, tak preco sa tomu nevenovat naplno. Budete mat plne ruky prace s vyberom materialov, robotnikov....su to starosti, ale prijemne. Ked ti niekto radi, ze teraz dieta, ked vas caka takato etapa, tak tomu nechapem. Jasne, ze sa to zvladnut da, ved tak ziju mnohe rodiny....a reci typu, ved aj my sme tak zili, stavali a male dieta ablabla, ale ja sa pytam, naco? Naco si komplikovat zivot. Zazijete ohromnu zabavu ako par, budete si stavat hniezdo ked bude uz skoro hktove, mozte pracovat na babatku a bjde to ten najkrajsi kolaudacny darcek. Ja by som to riesila takto. A vek mate krasne mlady, toho by som sa nebala. Uzite si naplno stavbu, aj tak clovek stavia raz dva krat za zivot a potom si naplno uzite rodicovstvo.vela stastia!