Môj muž má v hlave iba peniaze

20. apr 2020

Ženy..Som tehotná,zrovna už som mala aj rodiť,som z toho dosť nervózna..Do toho mám dcéru, ktorá sa doma nudí,ja už pre vysoké štádium neviem prejsť ani pár metrov, takže von nechodíme posledný týždeň.Aj teda to rúško mi dáva zabrať.. Nič nerobím, len upratujem a varím a starám sa doma o všetko,o dcéru, skrátka úplne o všetko, až sa mi zdá, že mi preplo 🤦🤦🤦 za to môj manžel..Ten keď je naaaaahodou doma,tak čo vyberie z chladničky,nikdy neodlozi,kde sa vyzlečie,tam to nechá na zemi, keď zje keksíky,obal nechá tak,nevyhodi..Ja len chodím a zbieram.A to nejsom žena, ktorá je ticho..Uz som mu 100krat povedala, že po ňom robiť nebudem nič, ospravedlní sa,a na druhý deň to isté 😤😤😤.Sme spolu 10rokov a nikdy mi nešiel takto na nervy.. Dokázala by som ho prebodnut pohľadom..No a najväčší kameň úrazu je jeho honba za peniazmi.. Čím viac robí, tým viac zarobí..Dobre, teším sa, máme všetko,aj čo to našetrené, prácu má takú, že keď chce, môže si urobiť voľno aspoň dva,tri krát do týždňa a venovať sa rodine.. Aspoň na dve hodinky,Ja nechcem,aby mi sedel pri riti celé dni,to by sme sa pozabíjali,ale aspoň dva krát do týždňa..Povie, že som so všetkým nespokojná, že keď sú peniaze si nevážim,a keď nie sú pindam..On nechápe o čom rozprávam?? Nič nepočúvam,len peniaze tam,peniaze sem,ale to, že ja budem sama na dve deti ,to ho nezaujíma, že má trafí šľak...Hlavne nech zarobí denne o 20€ viac,to je dôležité,nie to,aby si urobil voľno chvíľu,nie,peniaze sú na 1 mieste... Keď mu toto všetko poviem,tak sa vyhovára na hormóny moje, že mi drbe..A keď poviem, že mi drbe z neho nie z hormónov, že potrebujem,aby sa chvíľu venoval aj nám, že mi drbe z toho, že sme celé dni zavreté doma,tak mi povie dement, že mám ísť von.. A Ako???? Že by si on zobral dieťa na prechádzku raz za týždeň,to ho nenapadne,ja mám zobrať v 41tt dcéru na prechádzku do lesa sama... Nenávidím ho 🙄🤦🤦🤦🤦🤦 kľudne mi vynadajte, že preháňam,ale mne tak strašne ide na nervy... Čo mám z toho života, že som od rána do noci sama doma 🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄 zavrú má za vraždu za chvíľu

janinah
20. apr 2020

Moj pubertiak mal bordelarske obdobie na zaciatku puberty.vsetky jeho neodlozene veci skoncili na jeho posteli.ponozky.taska.lopta.spinavy riad.vsetko na kope...ak chcel niekde spat.tak sa musel naucit co s tym...
On nie je na peniaze.on je lenivy a vyhovara sa na pracu a peniaze.stazujes sa.ze budes sama na dve deti.ak ti to vadi.tak si mala o tom druhom rozmyslat.asi nebol idealny ani predtym...dve deti zvladnes.urob si rezim.uber z narokov....nebudes jedina co ke sama na deti.ty aspon nemusis pocitat kazdy cent ako ine

autor
20. apr 2020

@janinah nebol ideálny nikdy,ale zasa,povedzme si pravdu..Kto je ideálny?Nikto,ani muži,ani ženy..Iba to bolo celkom iné,ja som chodila do práce a vedel, že ak chce,aby to fungovalo,tak sa musí pričiniť o to aj on.. Vybrať dcéru zo škôlky,ak som sa náhodou v práci zdržala, navariť, niečo aj upratať,nemala som jednoducho toľko času,aby som celé dni drhla byt a to ja som Jednoducho na poriadok asi narušená,neviem ani v kľude zaspať,ak mám doma trochu neporiadok (áno,toto je moja chyba)..Teraz ale vie, že som doma, začala som ozaj drhnut dennodenne,doma u nás sa dá jesť z podlahy,zvykol si na nejaký komfort a využíva to.. Šak ja pracujem,ja už nemusím nič..Ale takto to proste nemôže fungovať,alebo to takto funguje normálne?Neviem,u nás to takto nebolo nikdy,ja neviem, čo mu je,ale mám mu jednu poriadnu trafiť,nech sa preberie?🤦🤦🤦🤦

aylinn
20. apr 2020

Tak v 41tt sa ti nečudujem že maš taketo nervy. Lenže on je očividne jednoduchy chlap ktoremu nedopina ani keď mu to povieš 150krat. Myslim že si teraz hlavne nervozna z toho že už chceš porodit a mat to zasebou. Cize ti vadi aj to ze dycha. 😁

pragmaticka
20. apr 2020

Mas chodit vonka..v tom ma manzel pravdu..ja som rodila v 42.tyzdni a v 41.som isla este autom 30km sama do nemocky na pasy..nehovoriac o tom ze som bola az do poslednej chvile totalne akcna ak naprik +25kg,opuchnutym noham atd atd.,druhe som isla rodit po celom dni v meste kde som na konci 40.tyzdna nabehala km
Necudujem sa ze ti doma uz prepina..najdi si kamosky,chodievajte spolu vonka,po vyletoch a nie stale len doma zavreta..aj s 2 detmi sa da..aj s babatkom..len treba chciet!
Co sa penazi tyka to by mi az tak nevadilo pokial by nebol na ne lakomy a nekontroloval by kazdy vydaj.
No ale ten bordel to by fakt nehrozilo..to verim ze z z toho salies..!ja by som ho uz asi prizabila keby som po nom mala takto stale upratovat
Ani predstavit si to neviem kedze moj je max poriadkumilovovny. Skusila by som asi naozaj to co radi janinah a vsetko mu hadzala na postel do jeho suflika alebo skrine.. ale najskor ho na to upozornila a vysvetlila mu pekne po lopate ze ty to uz psychicky nedavas po nom upratovat ako po malom decku. Ze to nici aj tvoj vztah voci nemu a posobi to na teba velmi asexualne.

aylinn
20. apr 2020

@pragmaticka ja som 35tt a neprejdem viac ako jednu ulicu pretože mam šialene bolesti, nebudem sa kôli tomu týrať snaď, každy ma ine tehotenstvo a každy to inak znaša takže to čo si zvladala ty,iná nemusi........ 🤦‍♀️

0silvia0
20. apr 2020

@pragmaticka tesime sa, ze si bola v tehotenstve akcna aj napriek opuchnutym noham, ale nie vsetky zeny su klony dokonalej matky bez tehotenskych problemov.

eliska13
20. apr 2020

Si nervózna zo všetkého to prejde.Bud rada, že máte peniaze a čo čítam aj pár dní z týždňa sa Vám venuje či to len môže a nerobí to?Už len vydržať, kým porodis a potom zase niečo iné príde😊skús tak nebazirovat na poriadku a chlap nech po sebe sprace.vacsina žien je celé dni doma sama.

zuzzqa
20. apr 2020

Podla mna ti drbe z hormónov. Aj mne tak drbe. Tiez som 41tt a nikdy mi muz tak na nervy neliezol ako teraz🙄nic mi není dobre. Ani ked je doma, ani ked neni doma, ked nieco robi, ked nic nerobí. Ked nepoprata, alebo ked uprace (ale nie podla mojich predstav)... Mne kvalitne kvapka z toho cakania na porod, a hoci nemam este jedno dieta k tomu, viem si predstaviť ako s citis... Vlastne ani nemám pre teba radu, ja len ze nie si v tom sama 🤷🏼‍♀️😂

deti95060810
20. apr 2020

a načo idete mať ďalšie decko keď ti mm vôbec nepomáha? Neplanovane?
Kým je všetko Ok a deti sú a budú zdravé tak to ešte zvládneš. ale akonáhle príde zdr. problém u dieťaťa tak vtedy nastávajú skutočné problémy a je potrebné aby ste boli na deti už dvaja...😉

leuchtturm
20. apr 2020

niekto tie peniaze zarabat na rodinu musi a hlavne v tejto dobe je dolezite mat prijem, lebo vsetko ide hore.

stanulienkat
20. apr 2020

Ty kokos. Toto by som nestrpela. S nim budes mat vlastne 3 deti. Aby som upratovala po dospelom cloveku,co nic doma neporobi a ani okolo deti? No letel by. V zivote by som si chlapa takto nenavykla. Bud je lenivy,ale skor peniaze su len vyhovorka. Podla mna chce mat pokoj od rodiny a povinnosti.

mrkvicka060
20. apr 2020

@anonym Nemam pre teba sice radu, ale zaujima ma jedna vec. Prosim ta, co robi tvoje prve dieta, kym ty nonstop drhnes byt?

autor
20. apr 2020

@mrkvicka060 🤷🤷 nemysli si, že 24/7 som na kolenách a drhnem..Tak to nebolo myslené.O moje dieťa je postarané,jej sa venujem samozrejme väčšinu dňa,ale chvalabohu je samostatná, však bude mať 7 😉😉 takže není len tak pohodena niekde na hracej deke kým jej krkavcia mater dezinfikuje... 🤣🤣🤣🤣

0silvia0
20. apr 2020

ze pohodena na hracej deke😂

autor
20. apr 2020

@0silvia0 aká otázka, taká odpoveď 🤣🤣🤣🤣🤣

mrkvicka060
20. apr 2020

Nie, ved ja som to nemyslela v zlom. Mna to naozaj zaujima, ze co robi a ako sa prezabava. Ale vidim, ze ona uz je velka, takze nic. Lebo moj 4rocny nie je schopny sa prezabavat, a jednu vec robim nastokrat v domacnosti, co furt za mnou lezie a nieco potrebuje. Tak hladam inspiracie.

0silvia0
20. apr 2020

@mrkvicka060 rob so synom domace prace, varte spolu, upratujte spolu, vesajte spolu pradlo, nech ti pomaha podavat stipce podla farieb, motivuj ho nech ti pomaha, popri tom sa bude ucit a prejde mu cas. Buduca nevesta sa ti raz podakuje.

mrkvicka060
20. apr 2020

@0silvia0 samozrejme, toto vsetko viem, mame absolvovane, robievame spolu vsetko, ale niekedy chcem naozaj rychlo popratat aj uvarit, bez nich (mam este jedneho mladsieho, takze vsetko musia obaja, a stale kricia "ja ja ja"). Nema clovek stale na toto naladu ani cas, bohuzial. Ale toto nie je moja tema. Dakujem. Uz som ticho 😃

eliska13
20. apr 2020

@mrkvicka060 moja kamarátka vstáva o 2 hod skôr ako dieťa, aby si upratala každý má to svoje😊

autor
20. apr 2020

@mrkvicka060 aha, prepáč,tu je tak veľa žien, ktoré hľadajú chybu aj tam,kde nieje, že už všetko človek berie ako vyryvanie...
Moja si miluje vytvárať, dáme na zem veľký igelit,papiere,farby od výmyslu sveta, štetce a kreslí,vyfarbuje..Stava puzzle,ale ona už teda tie 500ks,spolu už zvládame aj 1000,2000 ks,to ju teda veľmi baví, hrá sa s Barbie,to ja už nedávam,neviem sedieť na zemi s tým kotlom..Vyfarbuje,samozrejme pozrie aj telku 🤷 hráme človeče,pexeso,a máme na tv aj takú hru,just dance,tak občas aj pretancuje 3,4 hodiny 😁😁😁 tvoj je chlapec,poradila som ti asi skôr dievčenské aktivity... Čo ja viem..Lego?Tie spoločenské hry sú taktiež fajn aj pre 4 ročného podľa mňa,kreslenie,alebo navliekanie cestovín na šnúrky,triedenie šošovice,fazule 🤷 ja už tiež vymýšľam kadečo,je to s tými deťmi na palicu

larisalarisa
20. apr 2020

Ja si nemyslím , že sa sťažujete bezdôvodne. V prvom rade ste tehotná, a to by malo zavážiť ako prvé. Mal by vás úplne odbremeniť. Vziať staršie dieťa vonku , trochu sa posnažiť. Ja by som ho tiež asi zabila , keby mi toto robil. Ak nepochopí , tak je sebec. Je mi ľúto , že sa takto musíte trápiť.

tuppuk
20. apr 2020

presne tak uz len to ze si tehotna este aj prenasas, tak by to malo v nom vyvolat praveze by som povedala taku tu vacsiu starostilovost o teba a mal by sa snazit ta co najviac odbremenit od veci, ktore zvladne aj sam

jm1988
20. apr 2020

Podľa toho čo si napísala ten problém je skôr len a len tvoj problém. Porodis a myslím že nejaký obal z keksikov ťa trápiť nebude 😁 možno sa ti treba prekonať a íst aj na tú prechádzku viac kde vyvetras hlavu. Prípadne nech idete všetci spolu. Zlepsis kondičku a možno aj ten pôrod príde a budeš mať uplne iné starosti.

pieksamaki
20. apr 2020

Mne sa paci ako to pises...tak realne ako to prezivas.....🙂
Nerobim si srandu......ale chapem.....
Ono je fakt ze zivot je narocny...nikto to nema lahke...a casom uvidis...snad sa zosuladite viac....vsetko to je obdobie.....atd...

basska_b
20. apr 2020

Fu, len po pôrode tie hormóny sú ešte horšie ako pred pôrodom, ja si to pamätám, to som sa chvíľu smiala ako blázon, o chvíľu vrieskala ako šialena. Ešte to budete mať veselé... treba sa s chlapom vážne porozprávať. Ale jeho matka zrejme po ňom stále upratovala, ak si to on sám nevie. To už ťa čaká taký osud 😐

autor
20. apr 2020

@pieksamaki keď už zvysim hlas,tak to urobí,ale nie že takým tým otrávenym ideeeeem,ale vystrašenym prepáč,zabudol som 🤣🤣🤣🤦🤦 len mňa nebaví ho stále upozorňovať, mňa keby mal stále niekto upozorňovať,tak sme tu ako v chlieve..Mne príde normálne si po sebe upratať, upratať to, čo treba aj netreba..Ale zasa,keby som mala doma fullservis, tiež by som si asi veľmi rýchlo zvykla 🙄 asi prestanem jemu upratovať a bude chodiť pokrceny a špinavý,nech si uvedomí aj to, že preto,aby chodil čistý,mal vždy plný žalúdok,a chodil domov do vône a čistoty,treba aj niečo urobiť, možno, keď to mať nebude,prestane to brať ako samozrejmosť 🤷
@basska_b ja som zvyknutá aj veľa cvičiť,energie mám na rozdávanie,som akčná až moc,teraz to nemám čím tlmiť tie emócie,tak mi možno preskakuje,ja neviem...
Po pôrode hádam budem rýchlo fit a trošku si budem môcť začať vybijat energiu inde,ako na podlahe a mužovi 🤦🤣🤣🤣 mne aj príde smiešne, že mi takto šibe,na druhej strane keď si predstavím čo robí,zas má smiech prejde a nastúpia nervy a vražedný pohľad 🤷
Ja nehovorím,on pracuje,naozaj má toho dosť (sám si za to môže),lebo má prácu,kde si ozaj nemusí navalat na chrbát všetko,on to robí ja neviem prečo 🥴 ide nakúpiť,ja nechodím,ale to je všetko 🙄

kitycat
20. apr 2020

Ale vsak nechaj ten obal od keksika na stole, nechaj tie ponozky na zemi....ja neviem, ved si sama akurat robis nervy. Pises ze cely den len varis a upratujes tak samozrejme ze ta nasere ten papierik...no nechaj ho tak...Mne hovoril kolega, ze ak ho nieco na partnerke sere tak jej nepovie ze ho to sere ale rovno to urobi...Takze bud zahod ten obal alebo ho tam nechaj...Ved uznaj se svet sa nezruti (mozno len tvoj upratany) :D Bud raza ze pracuje mnoi nemozeme....Mate ponorku to prejde 🙂

pieksamaki
20. apr 2020

🙂....pocuj....fakt sa z chuti smejem....
Ono keby som ti napisala....ze moj muz je rovnaky...uveris?
Ja som skusala na neho ze ked som neodpratala riad po nom....alebo tak...ze co urobi? Lebo sak bezny clovek ked uz nema kde stupit tak si uvedomi..nie? ..vies co urobil on? Zacal davat spinavy riad na zem...🙂🙂..tazko sa tomu veri.....no matka u nich doma obskakovala a ja presny opak....zvykame si na nase potreby cely zivot....🙂

A este vtip na sebareflexiu 🙂 dufam,ze sa neurazis.

Pridu policajti ku kolegom pred nejaky dom...ze co tu robite? Oni odpovedaju..."aaaale zabila svojho manzela, lebo jej stupil nohou na mokru podlahu". A oni na to...." no a co tu len tak vyckavate, preco ju nezatknete?".....oni na to: " cakame kym vyschne podlaha!"
🙂 🙂🙃

pavucikvet
20. apr 2020

a ja by som k tomu jeho bordelu zavolala na navstevu aj jeho ctenu mamicku a ukazala jej, kde zlyhala :D :D

hanka1674
20. apr 2020

@pavucikvet nooo aj to by bola veru možnosť heh by sa podľa mňa rýchlo naučil si po sebe upratovať. U nás je to fajn, len ako jediná vec čo mi vadí je, že doje a odloží si veci na linku ako keby to už nemohol aj do tej umývačky dať