Môj muž všetko hovorí svojej matke

123mama
13. nov 2017

Ahojte žienky. Možno sa niektora nájde v tom čo napíšem .. vidím problém v tom že môj muž všetko vykececa svojej matke (o mne o nás doma ..)najnovšie povedal vsetko čo ja mu vravím ako sa mam v práci novej ako to tam je a tak . Povedal mi to keď sme si trochu vypili..😟že sa pýtala či mi predĺžia zmluvu a podrobnosti to už asi on dodal také veci ako sa cítim a čo bolo.. Nejako sa má to dotklo pretože jemu som sa stým zdôverila ..chcem mu vravet všetko ale takto to nemá význam. Keby som chcela rovno poviem svokre"ale to je rapotacka tá musí všetko vedieť a potom to príde-ženy..keď sme na návšteve a môj ide preč nachvíľu zacne sa pýtať to čo už vie od manžela ..o čo jej ide ??ja viem že ma informácie..co chce porovnať ako jej niečo poviem a čo má od jej syna?toto su vzťahy aby intrigovala?nechodím k nim je to pravda no muž je často v kontakte s nimi . Niekedy som s toho bola úplne vyštavená .😢a ešte jedna vec strašne míňam..ale ja neviem ..kupujem čo treba občas handry dieťaťu a veď dopriať si musím aj ja keď drem. A neusetrim ani jeden mesiac proste nejde mi to hento treba to treba aj to som smutná už aj sama so seba .

lujza123
13. nov 2017

@123mama jemine nebut taka vztahovacna, svokra je zvedava stara tetka (co je 90 % dochodkyn) nemusi hned intrigovat... Tak ma asi tvoj muz iny vztah s mamou ako mas mozno ty s rodicmi... niekto s rodicmi prebera kazdy prd este aj v 40 tke, niekto sa bavi menej... ked nechces aby jej o tebe rozpraval zrejme mu to musis povedat predom

Mne to ale pride normalne klasicke zaujmanie sa... moji rodicia by sa tiez opytali keby ma moja polovicka novu pracu ze ako sa paci, ako sa dari atd ..skor by ma trapilo keby sa nezaujmaju, nechapem co je na takychto otazkach cudne

123mama
autor
13. nov 2017

@lujza123 jaj ja som vztahovacna tak všetko sa tym vysvetľuje tak dik

sissy27
13. nov 2017

@123mama ja neviem, čo také hrozné jej povedal? bežné veci zo života... keby s ňou rozoberal váš intímny život tak to je už naozaj moc, ale že povie, ako sa máš v novej práci? čo je na tom také tragické? svokra sa normálne zaujíma... a pýta sa aj teba, lebo chce s tebou komunikovať a nie ťa prehliadať, že veď už vie od syna, tak čo by strácala čas s tebou... Sama si povedala, že tam často nechodíš, tak je normálne, že sa opýta svojho syna, ako sa má jeho manželka. Za mňa je to normálna mama, ktorá sa zaujíma o svojho syna a jeho najbližších.
a mimochodom tebe muž doma nepovie, čo má jeho mama nové, ako sa má?
že nedokážeš ušetriť - tak si najprv odlož bokom nejakú sumu a potom míňaj. Alebo teda si rozmysli, či si chceš dopriať hneď nejaké malé radosti alebo si našetriť na niečo väčšie... zapisuj si celý mesiac kde si koľko minula a na konci uvidíš, čo z toho si si mohla odpustiť... nepíšeš aký máte príjem a nevyhnutné výdavky, či sa z toho dá alebo nedá ušetriť...

gab1sol
13. nov 2017

@123mama povedz to mužovi, že jemu sa chceš zdôveriť a nechceš, aby to posúval ďalej... On to možno neberie tak tragicky, že by to teraz musel pred svetom tajiť a už vôbec nie pred mamou, s ktorou má asi dobrý vzťah... Tak ak si to neželaš, musíš mu to povedať.
Čo sa svokry týka, tak ak sa ťa ešte raz opýta na veci, ktoré už vie, tak jej taktne povedz, že načo jej to máš opakovať, ak to už vie... Alebo má možno len záujem o teba, možno chce len rozprúdiť nejako debatu, neviem, aký máte spolu vzťah...
A peniaze? Ja som tiež kedysi míňala, ale potom som si hneď po výplate odložila nejakú sumu, na ktorú som nemohla siahnuť a fungovala som len so zvyškom. A prestala som kupovať somariny... Keď boli peniaze k dispozícii, jasné, že som ich oplieskala...

mrkvicka060
13. nov 2017

@123mama akoze ja toto tiez nemusim, je to otravne, ale zas mozno to len tak blbo vyzera, ze porovnava co jej povies ty a co on, no na druhej stane ked ste spolu a tvoj muz odide tak asi sa nema o com inom s tebou bavit, tak vytiahne novu pracu, aby rec nestala...ani si neuvedomuje ze to blbo vyzera.. ved skus jej na to odpovedat ze "a muz vam nevravel? Doma spominal, ze ste sa pytali..."

beky1813
13. nov 2017

Rbis halo, ao keby jej prezradil federalne tajomstvo, prestan brat zivot tak vazne, ulavi sa ti

zabina27
13. nov 2017

@123mama ale ja chápem, o vo ti ide, aby nevytruboval všetko,vjavto mám tiež tak, že chcem, aby sme mali "svoje veci", o ktorých nemusia ostatní vedieť, svoj bežný život... Problém je to, že sú spolu často, no o com dá už budú baviť, už jedine o všetkom. Keď si s niekým raz za čas, nie je veľmi priestor preberať každodenné situácie, keď je s ňou furt, tak sa už nedá len o počasí 😀 nech tam tak často nechodí a vyslovene mu povedz, nech zbytočne o tebe nerozpráva

ajka32
13. nov 2017

@123mama moj manzel tiez vela veci hovori svojej mame ale ked mame nieco co nechcem aby jej povedal upozornim ho na to a respektuje to.tiez mam na nu obcas nervy ale je to mama mojho muza tak uz len kvoli tomu neriesim a snazim sa s nou mat dobre vztahy, mrzelo by to jeho a to nechcel.A to ze sa vypytuje neznamena ze hned ide intrigovat. Je proste zvedava ako sa ti dari.Netreba za vsetkym hned hladat len to zle.

123mama
autor
13. nov 2017

Je to zlé už len v tom
@mrkvicka060 veľa krát sok to už povedala že asi vam aj spomínal a on a že no

maminazuzina
13. nov 2017

@123mama muž zvykol donedávna volať s rodičmi každý deň. A keď sme k nim prišli na navstevu alebo oni k nám, tak detto - tie isté otázky ako cez telefón... Je to jedna zvedavá baba...a celé to je umocnené ešte tym, že muž je jedináčik....😏

cucoriedka337
13. nov 2017

tiez mam ten problem....ale moj manzel svokrovcom dokonca vytrubuje aj o financiach ....nie ze by to bol az taky problem ale keby som ich nepoznala ale viem ze oni normalne asi beru kalkulacku a pocitaju ze kolko zarobil a preco nema peniaze kde ich minul a uz nemam na to nervy lebo akoze pytat sa furt kazdy mesiac kolko zarabas a kolko mas ty matersku a kolko si dostal tu a kolko a kolko akolko ale zaujimave je ze ja ich stav uctu nepoznam ani manzel ....teda ani ma to nezaujima ale pride mi to uz moc niekedy a kazdu vec co kupime vzdy sa pytaju kolko to stalo a potom .....a poznam ich oni riesia kazdeho co sa tyka penazi ja nechapem naco toto niekto robi kolko zaraba sused a kolko sa nabalil tu a kolko ma ten a tamten a ten je zobrak setri jak....a ten mina jak saleny a ten zase je skrob ...no katastrofa musela som sa trochu vyrozpravat sorry

tina8686
13. nov 2017

Bud je tvoj manzel jedinacik alebo svokra zije bez muza..?ja mam oboje😂uplne ta chapem.Len ja uz sa na tom smejem a ked mna sa vypytuje tak davam take odpovede ze uz na dalsiu otazku sa nezmôze.Aj moj to uz vidi aka je ale povie ze je taka a nezmenime to..Nemysli to zle,to su take povahy.Ja len dufam ze toto mojmu synovi robit nebudem😁

eva_eva
13. nov 2017

Myslím, že toto sa deje v každej druhej rodine, teda, že svokra potrebuje všetko vedieť. Moja tiež musí vedieť o všetkom čo sa u nás deje ale ja už jej to tak ako keby automaticky všetko poviem sama, nemôžem povedať, že by som s ňou mala nejaký zlý vzťah preto s tým nejako nemám problém. Ono to tak je, zvlášť keď už je dotyčná na dôchodku a nemá nič iné na robote.

deniska2706
13. nov 2017

Za toto by som sa na muža nehnevala lebo ja sama tiež veľa svojej mame hovorím

flimelka
13. nov 2017

toto je podla mna uplne normalne, ze chce vediet co sa u vas doma deje. s tebou nie je v dennom kontakte tak sa teda pyta jeho, nic ine jej nezostava. skus jej kazdy druhy den zavolat, sama jej povedat, co mate nove, ako bolo v praci a tak a uvidis potom ci sa bude stale vypytovat aj muza

nyteshade
28. nov 2017

Ja mam občas pocit, že niektorým ženám vadia určite veci len preto, že je to svokra, snažia sa hľadať problém aj tam, kde nie je.. Chceš z nej spraviť zlu ženu, žiarlis, partner trávi viac času s nou ako s tebou, alebo co je za problém taky hrozný? Podľa mňa je problém len v tom, že je to svokra, jeho mama, automaticky nepriateľ sa mi vidí, keby šlo o tvoju mamu, tak je všetko v poriadku snáď

ertlovik18
28. nov 2017

strasne si beries na plecia veci, ktore ta absolutne nemusia trapit. Moze ti to byt jedno, nemusi vobec intrigovat, len chce vediet, vobec to tak mozno nemysli ako si si to ty vzala. Skus si udrzat nadhlad 😉

ivec16
10. apr 2022

mne to pride ako bezna komunikacia, a svokra a normalne zaujima… o com sa ma s tebou inak rozpravat? ved to su bezne otazky ako sa mas vvpraci v skole… a tiez by som sa pytala syna ako sa ma jeho zena v novej praci popripade aj tak bezne ci je vsetko ok v statej praci… ci je dobry kolektiv a pod…