Môj otec je alkoholik

lussy170
4. jún 2020

Ahojte . ja už nevládzem dalej , mám 21 rokov , môj otec je alkoholik , niekedy bil moju mamku a nasi sa potom rozviedli , odisli sme na rok , ale tam kde sme boli sme boli to tiez nebolo lahke , tak sme sa vrátili , mamka nepracuje lebo sa stara o babku za nu dostava peniaze a tym padom ze oco je alkoholik tak ten nepojde pracovat ani za nič lebo on nemoze je chory a proste kazdy den je opity , predvcerom rozbil tanier s prazenicou bol bordel , a povedal ze do mamky hodi tie crepiny , ja som si to vsetko zdokumenotovala do mobilu , a niekedy ked je opity vravi ze nemam bic mudra ak poviem svoj nazor , vcera povedal ked som hodila bicyklom ze nebuc taka nadrazdena bo ci to moze raz skoncit , a v Utorok povedal ze vypadni a potom mamka spravila mu prazenicu do panvicky a ako som pisala rozbil ten taniec a povedal ze ked bola ta prazenica v panvicke mamke povedal ze ci toto chce mamka vidiet na hlave , a ked mamka sa za nho vidala tak do nej chcel hadzat normalne pohare neviem ci sa tak stalo , ja po nociach nespim , nemame kde ist lebo nemame peniaze , ja nevladzem aj by som sa zabila prestala dychat , ale to clovek nevydrzi lebo ho to potom nuti sa nadychnut , kazdy den uz 4 den za sebou chodi do krcmy a pije alkohol sedi tam xxxxx hodin a domov pride s kupenym alkoholom , proste kazdy den to iste je tak prepity ma ten mozog ze je to nenormalne , ja si setrim a este mi hovori normalne mi povie či som v poriadku či to mam v hlave v poriadku a že som piča , a potom vravi kurva boha ci kristu pana mariu , do piči do piči , ja uz neozaj nevladzem .... neviem ci mam verit tomu ako sa vravi ze vsetko zle je na nieco dobre a ze to bude niekedy dobre naozaj tomu uz pomaly prestavam verit , a chcem aby som tu uz nebola , nechapem preco som tu na tejto zemi ked mam zivot na ..... ako viem su aj horsie pripady ale ja uz naozaj nechcem zit uz nevladzem

lussy170
autor
4. jún 2020

@kassandra25 mame pobliz 2 nase rodiny , ako cela dedina o tom vie aky je , ale oni sa ho tiez boja proste aj by nam pomohli ale strania sa ho radsej ,on nema ziadnych kamaratov len jedneho mal kedysi on bol tiez velky alkoholik kazdy den bol nacengany a potom raz v zime spadol alebo co nieco sa mu stalo v mozgu a odisiel , a teraz ma takeho druheho a ten je tiez alkoholik stale tu chodil k nam kazdy den a sa cakali a sli spolu na bicykli pit a aj otco za nho urcite platil a kto vie ci v tej krcme niekomu neplati a jemu tiez urcite platia , lebo dnes povedal ze musi zaplatit to co tam kupil ze mal na vypozicanie vies ako si zapise a potom ten dotycny to musi splatit lebo tak je z toho dlh.... ale nemame nikoho takeho ku komu by sme mohli ist

kassandra25
4. jún 2020

@lussy170 treba sa obratit aj s tvojou mamou na policiu s tym. Najskor ist okukat, co vam ponuknu, ake moznosti, volat, dozadovat sa...., email napisat, dnes uz sa da robit vela toho, nemali by to nechat tak. Posluchni ma. Pozri, mozu ho dat aj do basy a vy ostanete doma same a v klude. Vsetko je mozne.

janickacrazy
4. jún 2020

@lussy170 akože sorry, ale v tvojom prípade by som školu prerušila, našla si prácu, takisto mama nájsť prácu a okamžite sa odsťahovať, mama nech podá o rozvod, nemusíte viac riešiť otca a babku

cawes
4. jún 2020

Ked sa bude vyhrazat mizes volat policiu, ak bude mat dost takychto vyhrazani je mozne ho odsudit zs nebespecne vyhrazanie.

janage
4. jún 2020

@lussy170 a odkial teda berie tie peniaze na chlast? Odkial vracia ked narobi dlhy? Aj to poziciavanie od mamy nechapem. To jej ako da 50na zaciatku mesiaca a o tyzden si ich pozicia? Nemam nedam. V krcme dat vediet ze za neho platit nebudete. Dom je jeho? Vyborne. Dajte ho na sud kvoli vyzivovacej povinnosti. Nebude platit? Pride exekutor a zabavi majetok.
Musis napisat, ze,suhlasim s nazorom, ze miesto drahej vonavky investuj do dolezitejsich veci, napr. toho pravnika. ci sudneho poplatku😉

stanulienkat
4. jún 2020

Sorry,ale cele cudne toto. Hlavne vyjadrovanie 21 rocnej studentky. Neviem,ci mam verit. Ak hej,tak hajde aj s mamou do roboty a odist odtial.

lussy170
autor
4. jún 2020

@stanulienkat naozaj to je pravda , take nieco by som si nevymyslala

kassandra25
4. jún 2020

@lussy170 nechaj tak, ony to nepochopia, lebo to nezazili a nevedia, co to je. A nejaky parfem raz rocne tu budu pretriasat, zavidia este aj nos medzi ocami, lebo nepochopili to, ze mas 21 r a mas pravo mysliet aj na ten parfem vo svojom, dost zlom zivote.

hettinka
4. jún 2020

@lussy170 si dospelá, popri "nadstavbe" si nájdi brigádu, teraz aj tak nechodíš do školy a cele prázdniny máš pred sebou. teraz berú aj do obchodov, dcera zháňala brigádu a už má ako uvolnili opatrenia v pohode plný úväzok. Nájdi si izbu v nejakom študentskom zdieľanom byte a odsťahuj sa. Rodičov nerieš. Sú tiež dospelí, oni si musia poradiť sami. Matka ťa mala chrániť a nie sa vrátiť k alkoholikovi.

hettinka
4. jún 2020

A ešte, mamka nemá peňazí a požičiava otcovi, aby mal za čo piť ... je rovnako vinná ako ten alkoholik.
Ty sa len odsťahuj čím skôr a čo najďalej. Priateľa nemáš?

amelia000
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marca12
4. jún 2020

@lussy170 a mamka nechce od neho odist? Preco toto trpi a dopusti,aby trpeli aj deti? Musi nabrat silu a odvahu,ak pracuje nejako by potiahla podnajom,ten klud za to stoji.

hettinka
4. jún 2020

@marca12 nie, jej mama nechce odísť.... ešte ho v tom podporuje finančne. Ved preč boli a oni sa tam vrátili! Keby chcela, dávno je preč....

lussy170
autor
4. jún 2020

my by sme aj odišli len nemáme za čo nemali by sme na podnajom kedze na otca nieje spolah aby babku strazil ktora je mimo , a tym padom mamka na nu berie opatrovnicke a nemame peniaze tolko na byt

bibina666
4. jún 2020

Cez rok brigadovat nieje mozne? Babina potrebuje non stop dohlad? Ak je dom na neho, tak by som na vasom mieste zacala makat, predala xo sa da a odstahujte sa vsetky tri. Alebo zistite centrum socialnej pomoci a prejdite si situaciu. Naco tam zotrvavavat. Treba hladat sposoby. Zacala by som brigadovat a preverovat si moznosti. Nikto iny to ta vas nevyriesi, ale isto sa nejaka pomoc na novy zaciatok najde. Drzte sa,ste mlada. Neberte to v zlom, isto musi byt narocne v takom vyrastat. Ale menej sebalutosti a ist do rieseni. Pripadne najskor sama a potom pomoct mame a babine. Ale vy si musite dat sancu na normalny zivot

amelia000
4. jún 2020

@bibina666 tu sa podla mna hladaju dovody len preco sa neda, nie sposoby ako by sa dalo.

janickacrazy
4. jún 2020

@lussy170 babku dajte do domova alebo nech jej otec zabezpečí starostlivosť, je to jeho matka, vy nemôžete trpieť kvôli nej, ak mama nechce odísť, tak choď ty sama, ja som v 18tke išla sama do zahraničia opatrovať deti, na tvojom mieste už som dávno preč

hopsadobrandejsa
4. jún 2020

To je strasne, takito chlapi su v domacnosti hotova pohroma.

Vy tam mate toho viac....alkoholizmus, potencialne domace nasilie ci uz fyzicke alebo verbalne, neplnenie si vyzivovej povinnosti.

Je potrebne to riesit cez urady. Existuju institucie ktore pomahaju obetiam domaceho nasilia. Zabezpecia Vam byvanie ( skromne podmienky ) aj pomoc aby ste sa vedeli postavit na vlastne nohy casom a hlavne aby ste sa dostali z tohto destruktivneho prostredia.

Zotrvavat v tejto situacii pre Vas urcite nemoze byt dobre, treba sa obratit na pomoc.

kassandra25
5. jún 2020

@hettinka lenze ked mu ta matka neda , cize vlastne akoby nevrati tie peniaze na chlast, tak co si myslis, ze to ten nasilny alkoholik necha le tak , odide a bude sa porucat?? Ved pisala, ze im ublizuje fyzicky roky, ze ako sa boji, co znova zazije. Ta matka nema inu moznost, ako mu nedobrovolne nasilu vydat peniaze, lebo zbita bude tak ci tak, a nie ako ty pises, ze ho v tom podporuje. Nie, len oddaluje svoje zbitie

hettinka
5. jún 2020

@lussy170 babke vybavte DSS. To je mamina ex-svokra, nie? Má svoje deti, nech sa starajú. Ja vidím len samé výhovorky, ako sa to nedá. Komu niet rady, tomu niet pomoci...

hettinka
5. jún 2020

@kassandra25 tak a načo sa tam vracala? Vedela, do čoho ide.

kassandra25
5. jún 2020

@hettinka hej hej, vidis, jak dopadli....., ale autorka je mlada, ma len 21, steniatko.

hettinka
5. jún 2020

@kassandra25 hlavne ide o tu matku. Ona sa vrátila, stará sa o jeho matku, dáva mu na alkohol peniaze, dotiahla tam aj dieťa...

marca12
5. jún 2020

@lussy170 tak to uz je tazka situacia. Od chorej babky sa neda odist,poznam to. Uz sa len nejako obrnit,vyckat ten rok. Ale myslim,ze ani potom sa nic nezmeni,mama neodide od neho.
@janickacrazy z coho by jej domov zaplatili?
@amelia000 nie je to lahke,ked mas este aj bremeno v podobe chorej babky. Starala si sa niekedy o choreho cloveka? To je na slucku,ta psychicka nepohoda,stary clovek je nevrly,vsetko mu vadi do toho muz alkoholik ako fakt sttasna situacia.

hettinka
5. jún 2020

@marca12 ale to ani nie jej jej mama, ale ex-svokra ... teda odkedy sú rozvedení, nie sú už žiadna rodina. DDS sa platí zvyčajne z dôchodku danej osoby, plus sa skladajú na pobyt DETI, nie bývalé manželky, ani vnučky...

amelia000
5. jún 2020

@marca12 ver ze starala, jedna mala demenciu s alzheimerom a druha bola nevidiaca s tazkou cukrovkou. Takze viem co to je...ale ako pise @hettinka tak je to jej ex svokra a nie mama. Cize autorka si tu neprisla po pomoc a pripadne pravne kroky atd..ale len sa postazovat.

lussy170
autor
5. jún 2020

@amelia000 presne tak všetecnica so svätožiarov nad hlavou sa ozvala presne ty vies akurat prd o tom ske to je mat alkoholika ale pis si tu kludne co chces mne to žily netrha

amelia000
5. jún 2020

@lussy170 pozri, nieje tajomstvo ze ty tu rady a pomoc nehladas a si sa prisla len vyzalovat a postazovat. Natom nieje nic zle, kazda sa obcas potrebujeme vyrozpravat. Ale netvar sa ze tu hladas radu a pomoc.

hettinka
5. jún 2020

@lussy170 zotrvavasvtam aj s matkou, nič riešiť nechces, len sa sťažuješ. Máš 21, nie je to veľa, ale iné ženy v tvojom veku už robia popri štúdiu, alebo aj majú deti, svoju rodinu, domácnosť, byt splacaju. A ty čo? Chodíš na nadstavbu a okrem toho?

marca12
5. jún 2020

@amelia000 aj ked je to ex svokra,to neznamena,ze to nie je clovek hodny starostlivosti,mozno jej srdce nedovoli nechat ju napospas synovi alkoholikovi. Vela zien musi trpiet nasilnika,lebo su bud slabe alebo sa boja zacat odznova s nulou na ucte. Dcera vyrastala s matkou,ktora sa asi podriadovala muzovi,takze nemozme caka,ze sa postavi,zbali mamu a pojdu prec. Vyrastala a videla model rodiny,kde zena trpela a nevie inak fungovat. Tu sa vypise,polutuje,zhodnoti,ze sme premudrele a budu zit nadalej ako doteraz. Oni by potrebovali niekoho pri sebe,kto ich potiahne,nakopne.