Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

pici
6. sep 2011

@halienka co si sisi? ja by som aj prispela. ale bolo by to zivotu nebezpecne :D

halienka
6. sep 2011

@pici 😀 😀 😀 asi máš ešte mladú svokru, čo? 😀 moja našťastie počítač neovláda, tak nejak dúfam, že si to nečíta 😀

pici
6. sep 2011

@halienka no mladu... chcela by byt urcite.. ale je pravda ze je velmi moderna a ma 52 cize v podstate ano mladu... a navyse ma tu dost ludi pozna... a vies ako... nic lepsie ako mat druheho v hube.. tak radsej skusim sukromnu :D
a hodite mi niekto link? alebo komu napisat aby som sa mohla pridat?

halienka
6. sep 2011

@pici ja ani neviem, že je aj súkromná, tak ti bohužiaľ neporadím...

lencici
6. sep 2011

pici, halienka, tu je názov súkromnej témy.
Moja svokra/moja mama - už nevládzem!

bubbles
7. sep 2011

napiste IP pre liviaf14, ona ju spravuje 🙂

kawasaki17
8. sep 2011

moja avokra je ako nejaka kobra, ustipne vzdy ked ma uvidi a najme pred mm ma zhadzuje a ponizuje, robi zo mna nejaku neschopnu hlupanu, takze moje vdaka nej oslabene nervy praskli a vypukla taka hadka az si nepametam co vsetko som jej vykricala, este aj s mm som sa vdaka tomu pahadala a ona sa teraz len popod fuz na mna usmieva, citim sa teraz hrozne, rozbolela ma hlava a zaludok sa mi az trasie od toho vsetkeho... chudacik malicky sa nakoniec rozplakal tak srdcervuco, aspon som si ho pritulila, ale aj to mi ta hnusoba, lebo uz ine slovo na nu nenachadzam, prekazila, vytrhla mi ho z ruk, takze zas hadka a maly reval este viac....
ja uz nechapem, co ako sa snazim, nic nieje dobre, uz nevidim ine riesenie, ako dat mm ultimatum, bud ja alebo ona, aj ked viem, ze je na mojej strane, nech konecne kona a posle ju z nasho bytu prec, lebo inak neviem ako dopadneme ☹

sashabb
8. sep 2011

@kawasaki17 a tvoj manžel ma k tomuto aký postoj? To mu nevadí, že sa jeho matka takto k tebe chová? veď nejhorší dopad to bude mať na malého 😖

kawasaki17
8. sep 2011

@sashabb je vzdy na mojej strane a obhajuje ma, ale teraz tu proste nebol ked ma tk uzasne vytacala, proste som to uz nezvladla a rupli mi nervy, vykricala som jej v hnevu vsetko co som tak dlho v sbe dusila, ked prisiel mm domov pocul uz iba dozvuky a ona sa mu hned postazovala co som jej vsetko povedala, tak prisiel za mnou, ze som to prehnala, no a ked som pocula toto, strasne som sa rozplakala, ze mi neveri, to zas nahnevalo jeho, pretoze on mi plne doveruje a vie aka je jeho matka, tak sme sa pohadali... velmi ma to teraz mrzi, ale musi pochopit, ze pokial je on v praci tak mi stale len zerie nervy, on to nezaziva, takze nema ani len potuchy coho vsetkeho je schopna, neviem co proti mne ma... je to taky dookola kolotoc, chvilu je dobre a potom zas vypukne vojna... s mm sa nezvykneme hadat, ak uz k nejakej hadke dojde vzdy je to koli svokre, velmi sa nam pcha do zivota, mne rozprava on nom same zle veci a jemu zas o mne, akoby nechcela aby sme boli spolu alebo co...

sashabb
8. sep 2011

@kawasaki17 tak ono to podľa mňa vyzerá, že vás chce naozaj rozoštvať 😖 Asi bude jediné východisko dať mužovi "vybrať" alebo si ju nahraj a potom mu to pusti

kawasaki17
9. sep 2011

@sashabb ono to tak vyzera, ale vobec nechapem preco. ked sme sa brali tak bola priam nadsena aj ked na svadbe nam sposobila dost problemov, aj ked som bola tehotna, tak bola stastna a aj ma setrila a pomahala nam, ale ked sa narodil maly tak sa to o 180 stupnov otocilo a stala sa z nej ozajstna mrcha, akokeby sa jej nepacila nasa vychova alebo co ja viem co........ ☹

halienka
9. sep 2011

@kawasaki17 ja nesledujem celý tvoj príbeh, až teraz som sa začítala, tak neviem, svokra býva u vás alebo ako je to? Prečo je u teba vlastne? Ak máš možnosť, tak jej skús zminimalizovať prístup ku vám, možno teraz po tej hádke by to aj išlo...

mihouk
9. sep 2011

@kawasaki17 Moj osobny nazor je, ze ked sa maly narodil, tak z vas dvoch (troch aj s malym) urobil ozajstnu rodinu a ona je uz len babka, nie priamy ucastnik rodiny a citi sa bokom a nepotrebna. Ale ked to takto pojde dalej, tak ani ju nikdy potrebovat nebudete a v tom je jej hlupost. Ja len dufam ze nas osvieti a nestaneme sa takymi harpiami. 😝

rosienka
9. sep 2011

@74daniella ono vies, ked ja raz zacnem robit poriadky, tak sa nezdrzim a ten poziar by asi tak skoro nikto neuhasil a lietali by take triesky, ze az. tak sa ako-tak kvoli mm drzim, lebo on ma depky z toho, keby som sa pustila. 😀 nie je to ani tak, zeby som si nechala srat na hlavu, ked zacne pizdit, ale vsetci zacnu este na mna utocit a mm na brzdit, takze pre pokoj v rodine sa hadka rychlo skonci. posledne si nedovoli predo mnou papulovat, ale len cez mm poza chrbat, co nema odvahu. je to spina a preto sa mi nechce s nou spinit. minule dosla pre mali presne na minutu, ale doniesla ju o 20 min. neskôr, tak som jej povedala, ze odrazu uz cas nie je dôlezity, ze?!...len sa krutila, ze ako ona utekala a ponahlala sa. takze aj oni uz budu musiet respektovat dohodnuty cas. je s nimi tazko, su to zabedneni penzisti, co si zakladaju na dochvilnosti, ako na najväcsom svajciarskom vydobytku a ja si "dovolim" neprispôsobit sa a zotrvavat akoze v takych lezernych vychodoeuropskych manieroch...no trapas 😝 ked sa s nou nemusim bavit, vyhnem sa jej, väcsinou prehodim s nou len nejake bla-bla a koncim, nemam ziadne temy

74daniella
9. sep 2011

@rosienka jasne, ako sa vravi - vraviet je striebro, mlcat-zlato 😉 treba byt mily k starcekom a starenkam, ved nie su tu navzdy 😉 a co uz s nimi, su taki aki su, aj my sme take ake sme a co uz s nami 😉 musime sa navzajom respektovat. jednu mudru vetu som raz citala ze: TO ZE TA NIEKTO NEMILUJE TAK AKO TO TY OCAKAVAS, NEZNAMENA, ZE TA NEMILUJE....cista pravda 😉 a ked mi sme mile k ludom a aj svokram su menej skodni /e 😉 a za to , a o to nas nasi chlapci viacej lubia 😉

74daniella
9. sep 2011

@kawasaki17 no moja a vidis, svokra VYHRALA pesne jej o to ide, adrenalin 😉 a ty jej ho umoznujes tak preco ta denne nenavstivit? 😉 skus ju naštvať tym ze spravis uplny opak ako chce ona - s cim ona vopred pocita, sprav jej sok, bud na nu mila 😉 a muzovi nic o nej nehovor, uvidis ze casom sa tak naucis a zdokonalis ze sa uz nad nou len zasmejes a kyvnes rukov a len muzovi prehodis cez plece- ved vies aka je...on pochopi neboj a bude ti vdacny za tvoju poziciu a spravanie 😉 musis byt NAD PROBLEMOM, nie lezat v nom a brodit sa ako v blate 😉 ver mi viem co ti radim 😉 aspon to skus a ked ta nastve, ani okom nemihni a nedaj jej na javo ze sa jej to podarilo 🙂 ze vyhrala, len pekny usmev a ze prosim? neviem mamicka ako ste to myslela, vysvetlite mi to prosimiiim este raz? 😉 nech soky chyta ona z teba, nie ty z nej 😀 a vyhrala si ty 😉 drz sa, hadam si nepokazis manzelstvo tretou osobou-nech uz je nou ktokolvek 😉

rosienka
9. sep 2011

@74daniella no tak "starenka" na 61...ale mas recht, nie je tu navzdy 😉 ja v podstate nesakam, aby ma milovala, ani ja ju nemilujem, ale respektujem ju a to iste ocakavam od nej. kedze som dost impulzivna povaha, tak ma problem so zmijami typu na jazyku med a v srdci jed... ona sa vie proste tvarit, ze "ja nic, ja muzikant" a cierneho petra podsuvat inym...ale sral ju pes, cim mam s nou menej docinenia, tym lepsie

74daniella
9. sep 2011

@rosienka nedovol aby si na nu viac myslela ako jej vlastny muz 😀 venuj sa svojej rodinke-novozalozenej a ostatni nie su podstatni... niekedy musi clovek fakt vela veci prehltnut , zahryzt si do jazyka a nastavit falosny usmev len aby veci posunul na to spravnejsie miesto...

74daniella
9. sep 2011

@rosienka a co nespis?😉 ja idem este poukladat veci co moj manzel mi dnes pomohol ozehlit, nech mame vikend len pre seba - relaxacny cas 🙂 tak chcem vsetko doupratovat.

rosienka
9. sep 2011

@kawasaki17 jedine vychodisko vidim, aby sla byvat niekam inam, lebo toto nikdy dobre neskonci, najmä ak su uz vztahy takto silno nastrbene. nechcem sa strasit, ale bude to len horsie, pokial byvate pod jednou strechou. ja si neviem predstavit byvat v jednom byte co len s vlastnymi rodicmi, nieto so svokrou. kazdy mame ine predstavy o chode domacnosti, vychove, ine zvyky. iu aj ako par a rodina sa potrebujeme spoli sklbit a stelot a nie aby nam do toho kafrali svokrovci, ci rodicia. to su peroblemy naprogramovane, to je zial realita. pre dobro v rodine sa treba podla moznosti rozist.

rosienka
9. sep 2011

@74daniella neboj, az tak mi zily netrha, pokial s nou nie som a pokial sa slusne sprava...nie je vzdy tak zle, väcsinou sa znasame 😉 ...s hryzenim do jazyka mam sice trochu problem, ale eliminuijem to aspon na konta poznamku, nech si nemysli, ze ma navrch.
ja inak pred jednou- druhou v noci nechodim spavat, som nocny vtak a konecne mam cas na seba 😉 ale zajtra musim pobalit, v nedelu letime s malou do Moskvy za mm, uz sa tesim 😀

rosienka
9. sep 2011

ups...sklbit a zcelit tam malo byt 😀

atya73
10. sep 2011

@adelaida33 😀 😀 😀 až zo mňa vyprsklo...a už si ho konečne nakŕmila?? 😀 😀 😀 😀 😀

lolinkamaminka
10. sep 2011

nenavidim tu bosorku!!! stara sa do veci do ktorych jej nic nie je, nadava mi za veci ktore robi moj drahy, mam sto chuti skriknut po nej ze sak ona ho tak vychovala!!! a nenavidim ked kazdemu musi vsetko vytrepat, celej rodine zakazdym hlasi co mame nove, kupili sme kocik, hned musela vsetkym volat a povedat to, to iste bolo s postielkou ., to iste aj teraz ked som nastupila na matersku...asi ju zabijem. a to este nie je mala ani na svete, nechcem si ani predstavit co bude potom...nedam jej malu ani na ruky! wrrrr rychlo hladam podnajom nech mozem utiect z tohto blazninca 😢 pomooooooooooooooooc!!!!!

kawasaki17
10. sep 2011

baby dakujem za rady, ja viem, ze takto uz dalej zit nemozeme... dufam, ze coskoro nam vyjdu nase plany....

adelaida33
11. sep 2011

@atya73 nie 😉

katarina_04
19. sep 2011

dievčatá čo ste všetky prešli do tej súkromnej ....? už dávno som nečíta podobné životy ako mám ja ....

adelaida33
19. sep 2011

@katarina_04 no bud sú všetky v súkromnej, alebo sa všetky svokry polepšili 😀 😀 😀

mamkakatka
19. sep 2011

moj pribeh je ako z telenovely, moja teraz uz EX svokra ma sekirovala len ked sme boli same dve, nikdy mi nic zle nepovedala pred tretou osobou a ked som sa s tym postazovala manzelovi, bral to na lahku vahu, vraj zvelicujem. Ked nasa dcerka mala iba 3 mesiace svokra mi oznamila, ze mi nasla pracu, kde prac. doba bola od 6.00 rano do 7.00 vecera s tym, ze o malu sa mi bude starat ona s manzelom a ja si ju budem brat na vikendy :( a vtedy pretiekol pohar mojej trpezlivosti. Moj manzel pracoval v Anglicku a domov chodil 6x do roka na par dni. A pocas tychto dni pocuval odomna len same staznosti a plac. Navstevy domov obmedzil na 2x do roka na tyzden a neskor som sa dozvedela, ze v zahranici zije s inou zenou. Nasledoval rozvod z mojej strany. Rok po rozvode pri mne plakal, ze vsetko, co som mu vtedy vravela o jeho mame je pravda a bol blazon, ze ma nepocuval, ale bolo neskoro. Bola som prilis hrda, ale este viac zlomena. Mam 5 rokov po rozvode, zijem s dcerkou, novym priatelom a nasou spolocnou dcerkou a sme stastna rodina, ktora riesi uz len to, ze sme pre moju a teda "NASU" 9 rocnu starsiu dceru trapny, lebo sa bozkavame na verejnosti :D ....

mamkakatka
19. sep 2011

tymto Vam nechcem radit, aby ste sa hned rozvadzali, ale urcite to treba riesit .... drzim vam palce