Moje deti všetko ničia

30. jún 2022

Asi pred pol rokom zničili veľký kufor, ktorý už aj tak dosluhoval, ale aspoň som im vysvetlila, že to je aj tak škoda. Medzičasom nejaké plyšové hračky rozparali. Predtým bola taká fáza, že som musela schovávať nožničky, lebo bolo strihnute aj do oblečenia. Dnes zničili 2 dobré kvalitné kufre, lebo sa na nich vozili a teda neviem, čo všetko s nimi robili počas toho, ako som trochu za dverami bola v pracovnom hovore. Vek 7,5 a 3,5 roka.
Normálne ma hnev rýchlo prejde, ale tieto kufre ma fakt mrzia ešte aj hodiny po tom ako sa to stalo. Myslím, že to pochopili, že to presvihli, ale tiež myslím, že za týždeň budú ničiť niečo nové, lebo už pri prvom kufri som im to celkom dôrazne vysvetlila. Inak nemáme nejaké vážne problémy, ale s týmto sa poteším radám. Ďakujem

elanor
30. jún 2022

A co robis, ked nieco taketo "vazne" vyvedu? Ci len mavnes rukou a ide sa dalej? Maju tie deti hranice? Pocitia dosledky svojho chovania?

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fantinka
30. jún 2022

U nas najviac zabera stopka na nintendo, xbox, telka. Zakaz elektroniky zabera zazracne 😂 a 7,5r uz by mohol mat trocha rozum a ked mozno mladsi zacne, mal by to vysvetlit. Hranice, pravidla a aj rozumny trest, nic viac neexistuje podla mna.

bajka16
30. jún 2022

No neurobíš s tým nič. Musia len vyrásť. Sú malé blaznia sa 😀 keď si spomeniem čo všetko sme pokazili my ako deti och 🤦🏻‍♀️🤣 jednoducho všetko drahé a všetko na čom ti záleží poschovavaj 🤷🏻‍♀️ iné riešenie nevidím sú to diviačiky 😀

sense
30. jún 2022

A ako reagujes ty ked nieco taketo spravia. Ok chapem ze 3m5 rocny nechape ale 7,5rocny?

autor
30. jún 2022

@elanor nemavnem rukou. Za tie kufre som na nich nakricala, ale teda väčšinou sa snažím ovládať, často sa mi podarí, ale v poslednej dobe sa mi aj často nepodarí, lebo nejako týchto incidentov pribúda. Zabudla som, že vyliali do vane asi 3 šampóny / sprchové gély. Nie naschvál, mladší sa tak hral a staršia mu aj hovorila, že to nemá, urobil to aj tak. Odvtedy som im vlasy ani neumyla, nemyslím si, že ich to nejako trápi. Dôsledok z kufra neviem ani ako vyvodiť. V zlosti som im povedala, že keď nabudúce niekam pôjdeme, berú si so sebou iba to čo majú na sebe, že žiadne ich veci nedávam do nového kufra.
Tapam, neviem, aká sa správa reakcia, lebo vidím, že ich to mrzelo. Nechcem byť tvrdá, ale nechcem ani stále o toľko peňazí prichádzať. A vlasy im časom asi znova umyjem 😕

autor
30. jún 2022

@fantinka ipad som už vzala minule, po tom ako ho hodili naschvál na zem a povedala som, že ho dostanú až keď znova začne škola. Mava staršia na tom nejaké úlohy počas školského roka. Už je asi týždeň preč z bytu v mojej kancelárii.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
30. jún 2022

@sense staršia sa vždy vyhovára na mladšieho. Že on to začal, ako keby ona nič. Inak veľmi rozumná, toto nechápem. Že ona mu hovorila, že to nemôžu, ale on to chcel a tak sa vozili. Taká logika

autor
30. jún 2022

@cocolino234 ja som kedysi niekde čítala, že dôsledky konania majú súvisieť s tým, čo robili. Že proste nejdem kupovať nový detský šampón 2 dní po tom, čo som jeden kúpila. A ani zakázať nejakú vec, čo s tým nesúvisí. Preto som tu, nefunguje mi to a niekde robím chybu

elanor
30. jún 2022

ona mu hovorila, blablablabla... Ona je rodic, aby vychovavala mladsieho? Kde je dospely clovek? Ved ani ta starsia este podla zakona nesmie byt doma sama. Ked vidi, ze maly robi nieco co sa nepatri, tak ma ist predsa za dospelym, a ten nech si to vyriesi.
Ako sa da omylom, nie narocky vyliat do vane 3 sampony???? Jeden, no dobre, s primureny ocami by som mozno pochopila. Ale 3?
Zobrat najoblubenejsie hracky, ziadny vylet, ziadna zmrzka, ziadne sladke, ziadna telka, a znicene veci zaplatit z prasiatka.
A ze im akoze za trest neumyjes vlasy??? Si robis srandu? V tom veku, je to pre tie deti odmena a nie trest. Trest by bol, keby ich umyvas 2x denne. Moje nervy, ze neumyla som im vlasy. Ja odpadnem...

anjelicek26
30. jún 2022

Tak vozenie sa na kufroch zabava proste je... to, ze boli tak dlho bez dozoru, ze ich za ten cas dokazali znicit je trochu divne, nie? Kto ich dozoroval v tej chvili? Ono za tu dobu sa mohlo totiz stat cokolvek, nielen zniceny kufor, ale aj dieta vylezene v okne, poziar a veci tomu podobne... Myslim, ze si to vysvetlit staci, ziadne dalsie tresty nie su nutne. Neznicili ich naschval, hrali sa s nimi...

autor
30. jún 2022

@cocolino234 tie kufre mi fakt pasujú do skríň iba dole. Hore sa nezmestia. Nemám ich kam lepšie dať. Neviem, či mám jednu izbu prerobiť na sklad, čo budem zamykať pri nich alebo čo

autor
30. jún 2022

@anjelicek26 okná mám také, čo nemozu otvoriť. Požiar by bol citit. Nedozoroval ich nikto zrovna. Netrvalo to ani nejako dlho.

autor
30. jún 2022

@anjelicek26 súhlasím, že ich nezničili naschval a že to bola proste zábava, ale začína byť tých zničených veci dosť. A nemyslím si ani, že sú nejaki ignoranti, ale aj nabudúce bude zábava a ďalšie veci a začínam cítiť, že mám toho dosť, neprešiel ma tentoraz hnev tak rýchlo

sense
30. jún 2022

Prepac ale ty by si mala vediet a takisto dcere tej starsek vysvetlit ze ked maly zache tak ona ako starsia sestra nema po nom opakovat a ta zavolat. Ao dlho sa na nich vozili ked ich znicili?A uprimne , u nas su kufre v pivnici , oni nemaji hracky? Plus sko to ze ma 3,5 rocne dieta pristup k nozniciam? To tie postrihane tricka az taky problem nie je kedze sa mohlo stat aj horsie
Moja keby tak znici kufor tak zaplati z pokladnicky novy a teda urcite by bol aj trest

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
30. jún 2022

@elanor 3 boli dokopy v posledných mesiacoch. Nie 3 naraz pri jednom kúpaní. Proste si robili penu alebo čo.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elanor
30. jún 2022

pri kupani? akoze normalnom kupani? a to mi chces povedat, ze sa kupu sami? ci pri akoze hrani, capotani v umyvadle, to vyliali?
Tak ci tak, ani keby sa capotali len v umyvadle, neexistuje, aby dospely o tom nevedel, a neskontroloval co sa deje.
Pri kupani uz duplom, dospely dozor je viac ako ziadany.
To nemozes mysliet vazne, ze su decka doma bez dozoru a robia si co chcu a kedy chcu.
Akoze bud si ty ta starsia dcera a tu si akurat len robis prdel. Alebo je to cele vymyslene, a proste len nejake prazdninujuce decko alebo psychicky naruseny dospelak robi dobre a odbavuje sa na internete a robi si z nas dobry den. Lebo toto prisambohu nemoze jedna dospela, rozumna a zodpovedna matka mysliet vazne. Proste nemoze.

autor
30. jún 2022

@elanor nemáme prasiatko (možno založím, porozmýšľam), sladkosti ani nejako nejeme, telku nepozeráme, max. rozprávky na tom ipade, ktorý už je preč. Hračky keď im zoberiem, lebo si ich napríklad dlho neupracu - ich to nejako netrápi, hrajú sa s inými, vymyslia iné hry fakt aj z 1 papiera. Podotýkam, že máme skôr menej hračiek ako priemerná domácnosť, ale aj tak dosť. Nič na nich nefunguje zatiaľ. Uznávam, vlasy bol blbý nápad, sama sa zo seba môžem akurát tak smiať

abbey1
30. jún 2022

Prosím ťa, a ty si kde v tých chvíľach?

januska12323
30. jún 2022

Prepáč ale buď si trol alebo jednoduchšia osoba. Na tie deti nikto nedozera keď sa kúpu? Doteraz mali nožnice v dosahu bez dozoru, môžeš byť rada že sa niečo vážne nestalo. Kufor je tvoj najmenší problém.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
30. jún 2022

@elanor čože? U nás vo veku mojej staršej dcery chodia deti samé aj do bazéna. Jasné, že nie som celý čas pri tom, ako sa umyjú. Vaňa je úplne malá, nemajú sa tam ako utopiť.

autor
30. jún 2022

@abbey1 napríklad dám večeru na stôl akurát. Moji sa umývajú tak 10 minút, nepíšem tu o hodinových kúpeľoch

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
30. jún 2022

@januska12323 nožnice ma proste aj v peračníku. Tvoje školopovinné dieťa nemusí mať nožnice v peračníku? Nerozumiem.

autor
30. jún 2022

@cocolino234 Aka chémia? Čistiace prostriedky mam úplne inde, v prácovni hore, kde nedociahnu

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz