Moje deti všetko ničia

30. jún 2022

Asi pred pol rokom zničili veľký kufor, ktorý už aj tak dosluhoval, ale aspoň som im vysvetlila, že to je aj tak škoda. Medzičasom nejaké plyšové hračky rozparali. Predtým bola taká fáza, že som musela schovávať nožničky, lebo bolo strihnute aj do oblečenia. Dnes zničili 2 dobré kvalitné kufre, lebo sa na nich vozili a teda neviem, čo všetko s nimi robili počas toho, ako som trochu za dverami bola v pracovnom hovore. Vek 7,5 a 3,5 roka.
Normálne ma hnev rýchlo prejde, ale tieto kufre ma fakt mrzia ešte aj hodiny po tom ako sa to stalo. Myslím, že to pochopili, že to presvihli, ale tiež myslím, že za týždeň budú ničiť niečo nové, lebo už pri prvom kufri som im to celkom dôrazne vysvetlila. Inak nemáme nejaké vážne problémy, ale s týmto sa poteším radám. Ďakujem

autor
30. jún 2022

@cocolino234 tvoje deti by si napríklad nevedeli otvoriť v kuchyni šuplík s nožikmi? Nechápem. Moji hej a nikdy sme s ničím takým problém nemali. Môj problém sú ich zábavné hry ako tá dnes s kuframi.

januska12323
30. jún 2022

Dieťa bez dozoru nožnice používať nemôže. Mal by sa opýtať ci môže strihať a byť pri mne keď strihá. Deťom napadne hocijaká blbosť a nešťastie je na svete.

elanor
30. jún 2022

a ked sa nieco nedajboh stane, kto si myslis, ze bude zodpovedny? Koho budu vlacit po sudoch a kto pojde sediet do basy??? To aj policajtom budes tak vysvetlovat?
Kriste, to nieje mozne toto. Iba dve moznosti - cele vymyslene, a nejaky uchyl si robi srandu, alebo si ozaj tak mlasknuta na hlavu, ze to nevidis...

autor
30. jún 2022

@cocolino234 myslíš, ze po prvom kontakte s jazykom by to ďalej pili? Však to určite chuti hnusne. Nemyslím, že hrozí nebezpečenstvo nešťastia s vyloženým šampónom HiPP na vani.

autor
30. jún 2022

@sense ide o nožnice s tupym koncom, také do školy. Pivnicu nemáme a už som jej vysvetľovala, že ma má zavolať a niekedy to aj urobí a niekedy nie.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
30. jún 2022

Aj v malej vani sa ti dieta smykne a potopi... mne to prijde nezodpovedne, ale tak mozno som prehnane prepnuta a uzkostliva. Deti mas este malicke, nemozes im davat tolko zodpovednosti (casovo) sami za seba, musis byt viac pritomna a viac dozerat...potom sa taketo veci nestanu... vsetko, co spravili "bez dozoru" sa dalo zabranit "dozorom"

abbey1
30. jún 2022

A tých 10 minút sa kúpu samé? Vojdú do vane, okupu sa samé, samé si umyjú vlasy? Aj kufre pokazili v tichosti za 10 minút, keď si servírovala večeru?
Keď si deti poznáš, prečo ich nechávaš samé? Staršia má len 7 a varuje mladšieho, ktorý je teda zjavne dobrý výmyselník?

autor
30. jún 2022

@anjelicek26 nesmyknu sa, v tomto sú fakt ako dospelí. Nechávam ich chvíľu samých až po dlhej dobe od kedy som bola stále s nimi a nikdy sa nesmykli. Moji sú v tomto fakt šikovní. Ako dvojročny bycikloval na normálnom bicykli, dnes bol mladší korčuľovať inline skating - koordinácia a šikovnosť v tomto je na 5*. Posmykne sa rovnako často ako ja. Úplne skoro nikdy.

anjelicek26
30. jún 2022

Sikovny byt mozu, zle sa stane aj tak. Su to tvoje deti, ty rozhodujes, kolko zodpovednosti a volnosti im das, ale ako vidis - robia potom kraviny a aj nieco znicia... toto budu robit do bodu, kym ich napadne nieco, co skonci zle-nedobre... ja mam syna sportovca, sportuje 8-9h v tyzdni profi, je samy sval, myslis, ze je to argument, aby sa nestalo nic? V nemocnici sme pravidelne tak 3-4x rocne nieco sit ci riesit otras mozgu a veci tomu podobne... nechcem vediet, co by bolo, keby bol "bez dozoru"... a to chodi na sutaze, lebo proste mu to ide...

autor
30. jún 2022

@abbey1 neumyvame si vlasy každý deň. Vlasy im umývam ja. Inak hej, ostatné si všetko dokážu urobiť sami. Väčšinou som aj s nimi, robím si hygienu pri tom. Niekedy to vyjde tak, že akurát dáky hrniec idem vypnúť alebo niekto zazvoni pri dverách alebo niečo proste. A nie je to problém z bezpečnostného hľadiska. Oni si vo vani radi prelievajú vody v nádobách. Tak minuli si robili penu celým šamponom na tú chvíľu.

autor
30. jún 2022

@anjelicek26 vidís a my sme s úrazom neboli v nemocnici nikdy!

autor
30. jún 2022

Žiadne šitie, žiadny otras mozgu, nič z toho sme nezažili.

anjelicek26
30. jún 2022

Nuz zatial ste neboli... lebo mozno nebola "prilezitost"...to je argument nechat ich samych? Tak potom akceptuj, ze obcas bude nieco znicene a ze nebudu robit vsetko podla tvojich predstav...

tianna
30. jún 2022

Ty necháš také malé deti samé v kúpeľni? Ako dcérka povedzme už ok, ale 3,5 ročný potrebuje dozor dospelého a nie staršieho súrodenca. Ja nechám 7,5 ročného s 2 ročným bratom samého max. 2 minúty v kúpeľni, možno ani to nie, len čas čo mi treba aby som mu vodu priniesla alebo osušku rozložila ak nestihnem skôr.

autor
30. jún 2022

Klop klop, viem, že sa to môže hocikedy zmeniť, len doteraz je to proste tak.
Neviem teda, či to mám len prekusnut, lebo sa tým zničeným veciam nedá vyhnúť alebo či mám niečo zmeniť

tianna
30. jún 2022

A to sa ešte aj tak staršieho aspoň 2x opýtam či je všetko v poriadku.

autor
30. jún 2022

@tianna aj moji boli možno sami pár minút, možno zrovna tie 2 minúty. Ako hovorím, dlho sa nekúpu. Dosť času na to, vyprázdniť jeden šampón.

tianna
30. jún 2022

Viac dávať na nich pozor. Tam iná rada nie je. Btw aj moji sa hrajú s kuframi no našťastie ich nenicia len za nimi behajú 😄

horalka1986
30. jún 2022

Mam tiez 3,5 rocnu a poviem ti pravdu, neviem si ani predstavit nechat ju bez dozoru. Prva chyba. Podotykam, ze tiez pracujem z domu. A to co si citala si asi zle pochopila. Dôsledok rozliateho samponu nema byt neumyta hlava, ale to, ze maminka musi kupit novy, miesto toho, aby kupila zmrzlinu, sladkost, alebo co ja viem co...

tianna
30. jún 2022

Daj ich vyššie, kam nedociahnu.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
30. jún 2022

@tianna ja ich hlavné počujem, také normálne zvuky z vane, nie som dalwko. Ak by bolo niečo v neporiadku, staršia by ma určite hneď volala. Alebo plač. Utopiť sa tam nemajú ako.

autor
30. jún 2022

@tianna tak chcem mať tie šampóny v kúpeľni a nie si ich tam vždy nosiť z inej miestnosti. V kúpeľni máme len miesta, kde dociahnu. Nízky strop, žiadna vysoká skrinka.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elanor
30. jún 2022

len same vyhovorky, preco nie, naco nie, ako nie. Ale ani za boha, ako ano... Skoda si tu prsty drat.

autor
30. jún 2022

@horalka1986 my sladkosti nejeme (iba výnimočne pri nejakých sociálnych udalostiach). Takže toto nemám ako použiť, jedine, že by som musela kúpiť nový šampón namiesto večere a to fakt nie.

tianna
30. jún 2022

To je nanič.. tak možno ich skús motivovať že keď to už nespravia dostanú nejaký krajší šampón alebo penu do kúpeľa. Bývajú také v postavičke.

autor
30. jún 2022

Ja tu hľadám radu, ale tie ponúknuté mi zatiaľ nejako nepasovali do môjho kontextu. Možno, keď si to zajtra prečítam znovu

autor
30. jún 2022

@tianna to by mohlo byť. Celkovo sa mi viac pozdáva pozitívna motivácia. Ďakujem, to znie ako niečo, čo by som mohla vyskúšať.