Moje varenie verzus varenie svokry

123mamca
20. apr 2016

Ahojte, pekne ranko 🙂 😴ako ste sa vyspali. . 😠 idem sa vás niečo opytat maminy ktoré ste už pár rokov vydate a zijete s muzom sami .Nestáva sa vám občas po toľkých rokoch, že ak niečo uvaríte. .muž to okomentuje slovami. ."mama to vari inak, ,mama to ma take vlacnejsie alebo zavolam ja máme ako to robí 👿?sto certov vo mne rastie. Ale to asi viem prečo. .ešte stále, občas ak ma prácu pri mamine,staví sa k nej na obed. .to ja som v práci alebo doma veď. .môže to byť tým. A porovnáva 😩😫😤

jasminet
20. apr 2016

nie, nestava sa mi to. Pochvali svoju mamu ked dobre navari, pochvali mna ked dobre navarim. A rovnako sa so svokrou pochvalime navzajom - je vyuccena kucharka, kazda varime ine jedla. Obcas nam posle nieco co mame radi a robime veeeelmi malo - vklepavane rezne, plnene knedle s kapustou, detom parene buchty... minule skor pred mojou mamou (s ktorou sa moc nemusia) vravel nech si od nej zoberiem recept na zapekanu zeleninu a aj ja to robievam. Od svokruse si aj sama niekedy pytam recepty ked neviem nieco uvarit.

boneta
20. apr 2016

U nás je to naopak 🙂 Vravi že varim lepšie ako jeho mama .

misel0806
20. apr 2016

To ti verim ze sa to zle pocuva... No mne sa to este nestalo zeby mne muz na nieco frflal co ukuchtim... Vzdy si chvali a chvali si aj svokra ked pride k nam na obed.. To iste aj ked napeciem... Mne sa lubia jej dobroty. A jej zas moje je to obojstranne vsetci sme spokojny ked jeden druhemu chuti,a vzdy sa spolocne snazime vymyslat nove kulinarske napady😁😀

stefi_k
20. apr 2016

A prečo by si mala variť všetko ti ? Mohol by kľudne navaliť to čo mu chuti on. Z úsmevom by som ho postavila do kuchyne a nech sa predvedie a ked to nezvládne by som sa z úsmevom vysvetlila, že nie je pekne kritizovať veci čo sám nedokáže.

sardinka335
20. apr 2016

@123mamca ja by som nevidela problém v tom, ze sa občas staví u maminy na obed. Samozrejme ak tam neohovara tvoje kulinárske umenie. Na obed u mamy sa stavíme aj my, moja mama nas občas zavola, čo dobré ukuchtila, pochvalime to obaja lebo ona naozaj dobre varí. Každopadne moj muz vie, ze aj by ma začal sekírovat a kritizovat, tak mu ten hrniec hodim na hlavu a moze si variť sam...takze mne sa doma nestava, ze by som imrvére počúvala ako to vari mama to nie. Práve naopak, moj muz má rád teplé jedlá a tak je spokojný, že má navarené - mnoho zien ten čas na to v týždni nemá koli práci. Takze krajne riešenie je ,,ked to mama varí tak, tak sa chod najest k mame,, a možno pochopí a také lajtové riešenie je povedat mu, ze snažím sa variť chutne a vadí mi, zranuje ma, ked ma neustale porovnávaš s mamou. Lebo ono je to tak, ze rovnaky recept uvaria dve gazdine kazdá inak. A neviem aký máš celkovo vztah so svokrou, ale mozno práve týmto si tak synčeka drží pri sebe a on sa u nej stažuje ako ty ,,zle,, varíš...kto vie. Kazdopádne by som s mužom o tom hodila reč. Alebo mu dala varešku do ruk a moze variť on ked je taký múdry.

123mamca
autor
20. apr 2016

@sardinka335 Áno nech varieva on ,mne)vzdy chuti od neho aj keď to malo ochuti. ..hlavne že to je uvarene, 😜vztahy nemame ok
Nestretavame sa a ani nekontaktujeme iba ak treba. .a svagrik je 40r sám ,tak mu svokricka varieva doteraz, asi si len deti rozmaznala

pet_gn
20. apr 2016

Ja mám trochu iný problém.. moja svokra má utkvelú predstavu, že ja neviem variť (zrejme preto, lebo ani druhá nevesta vôbec nevarí). Moja kuchyňa je oveľa zdravšia a modernejšia ako svokrina.. (ona používa veľa oleja, tučné mäso, múkové polievky a pod., ja sa snažím viac zeleniny, olivový olej, chudé mäso, polievky z čerstvej zeleniny..). Bývame od nich dosť ďaleko ale vždy keď sme tam, veľmi "nenápadne" zisťuje, či viem variť.. a vždy ideme nabalení s plnou taškou rezňov a pod., asi aby jej syn neumrel od hladu.. Ide ma z toho rozhodiť.. hlavne preto, lebo sa stará aj do iných, dôležitejších vecí, ako je varenie. V mojom prípade teda platí, že svokra môže byť aj 1000 km ďaleko a dokáže robiť peklo..
Občas sa stane, že môj muž povie, "mamina toto robí inak" ale keďže sa aj on snaží žiť zdravšie, nakoľko športuje, nestáva sa často, že by sa sťažoval..

tenerifka
20. apr 2016

Ked vari moj muz, obcas okomentujem, ze jeho mama to varila lepsie.....fakt

tinqua
20. apr 2016

@pet_gn asi mame rovnaku svokru...moja detto a kazdy druhy den muzovi vola co "syník" papal a ci som varila 😅

4ocka
20. apr 2016

mojbs tym prestal 🙂 a k tomu. Ja varim o 100 percent uplne inac ako ja.takze nemoze porovnat. Svokra vari take tie dedinske veci- parkova polievka..paradajkova omacka z mini pretlaku spravi 5 l omacky 😭 a zas ked mu chcem pripomenut jeho detstvo a spravim ich "halusky" = zemiaky, rezance, kapusta, slanina..ani nepipne lebo je rad ze jch ma 🙂

jana_eyre
20. apr 2016

nie, myslim, ze sa mi to este nikdy nestalo.. skor ja muza prosim ci nezavola mame aby mi poradila ako sa nieco robi 😅 😀

varime uplne odlisne - ona vari klasiku a vari naozaj vyborne, ale taku kuchynu si doprajeme len ked prideme na navstevu, lebo je to tazsie na zaludok.. ja varim zas lahsie jedla, zvacsa zeleninu, maso na prirodno a podobne.. klasicku kuchynu varim len obcas, ale ani v tom pripade moj muz neporovnava.. ak by tak urobil, asi by ma nastval..

lucifera
20. apr 2016

Aj mne sa stalo,ze povedal ze varim lepsie....ale ako kazdemu sa moze podarit ine lepsie spravit...a zalezi,ci ho to varenie cloveka bavi...

bodka13
20. apr 2016

Isto taká veta od manžela nepoteší no v podstate má pravdu....napr. Kuraciu polievku(nedeľnú) polievku ma učila variť moja mama, varim ju presne tak isto a pritom chutí úplne inak- nie horšie, nie lepšie ale inak....takže by som si takéto mužove vyjadrenia vôbec nevysvetlovala v zlom 🙂

veronicka88
20. apr 2016

Stane sa,a vtedy sa opýtam svokry čo tam dáva aby to bolo v lacnejšie;)a ona sa opýta mňa keď poviem že robím inak...neberiem ju ako svokru ale ako človeka..tiež keď ochutnal u kamosky spytam ssa čo tam dala ze jw to fajne...nevadí mi keď ju muž chvali ze dobre navarila,lebo vie do neba vychvalit aj mňa...čo som nikdy nevedela rozchodii bolo:"prečo si mi také neurobíme?"pochytili sme sa x-krat až som mu rozumne vysvetlila že má to uráža že robím čo môžem a stiham a ak mu niečo u našich alebo u svokry veľmi chutí musim mi povedať že má na to chuť alebo si ma pýtať recept alebo to na urobiť sám pre nás všetkých;)ja som vždy vdacna za námet na rýchly a chutný obed...

katuliena82
20. apr 2016

Skôr chváli, ale stalo sa že mi hovoril že napr.zemiakový šalát robí jeho mama iný. Na čo som mu povedala len, že každý ho robí iný podľa seba. A teraz tvrdí že ten môj mu už chuti viac. Ale nemám problém pred svokrou ani ja pochváliť, keď vari niečo chutnejšie. Aj recept si vypýtal a keď mi recept ponúkne, tak si ho vezmem. Jej to urobí radosť a mne sa nič nestane ;)

lubkavargova1
20. apr 2016

Kazdy vari nejako inak...mna mamina naucila, ale tiez to chuti inak ako jej jedlo. A kolkokrat sme skusali navarit co sme zjedli v restike...tiez to skoncilo inak. Kolko ludi, tolko chuti...

siska53
20. apr 2016

@123mamca nie som.vydata,ale zijeme spolu niekolko rokov.
K mame chodieva na obed obcas na veceru cestou z roboty (aj my chodievame vsetci v nedelu k nim alebo aj k nasim niekedy).

Moj drahy nema problem pochvalit ci skritizovat ani mna,ani svoju mamu.
Obcas povedal,ale to asi len raz ci dvakrat sa stalo,ze jeho mama to robi takto (lebo bol tak zvyknuty) - slo o leco,ktore oni zvyknu robit inak ako my a o babovku,ktoru ona kvoli nemu robi len kysnutu. To je vsetko.

mizu89
20. apr 2016

@123mamca mne zase moj muz povie ze varim lepsie ako jeho mama a to mam len 27 a svokra 53.ona vari stale dokola to iste.maso na platky s nejakou omackou a k tomu ryza alebo pyre.ja zase striedam ci jednoduche alebo zlozite.ja som cukrarka a svokra ma kuchar casnik skolu ale jej jedlo hodnotim na 50%.dookola to iste a presolene prekorenene(hlavne salaty maso omacky)

katarinapekna
20. apr 2016

kedze aj on ma ruky môže si variť podľa svojich predstáv, prípadne nech mu matka posiela obedar ak je neschopny sám.

amairim
20. apr 2016

ahoj, tak ja to mam jednoduche. Moja svokra je priserna kucharka, jej nechuti samej, co navari 🙂 Ale na druhej strane, nepochvali ani od inych. Cize moj muz je nenarocny tvor. On sa cudoval chalanom na vojne, co frflu. Jemu veeelmi chutilo v provnani s tym, co mu servirovali doma.
Pre mna je top kucharka moja mama, casto sa snazim napdodobnit jedla, ako si pamatam, ze chutili doma. Najvacsi kompliment pre mna je, ak surodneci povedia, ze to chuti ako od nej. Casto si menime recepty, bo uz aj ona uznala, ze mi to celkom ide a ona sa tiez nebrani modernej, lahsej kuchyni. Ale mnazel tvrdi, ze sa zhorsila, kedysi sa vraj k nasim v nedelu tesil, ale uz ho to preslo.
Odkedy chodi ta relacia Moja mama....., tak sa pusta aj on varit cez vikend a musim uznat, ze sa zlepsuje kazdym dnom 🙂 a ja som vdacna, ze predo mna niekto postavi plny tanier tepleho :-P

lorela
20. apr 2016

Našťastie (alebo nanešťastie - ako pre koho 😀 ) svokra varí príšerne, ak vôbec varí, takže u nás sa to nestáva 🙂.

anjelik2509
20. apr 2016

@123mamca veru nestáva, ani raz som to od manžela nepočula (to sa skôr ja sama skritizujem) 😀 🙂 😉

oslo1
20. apr 2016

Nie, nikdy sa mi to nestalo. Moj muz sa pred mnohymi rokmi odstahoval do UK a musel sa o seba zacat starat sam. Preto si vazi vsetko navarene. Niekedy okomentuje, ze mohla som tam dat viac lasky, ale nikdy ma neporovnava.

alaguema
20. apr 2016

@123mamca muž si moje jedlá chváli. Ocení všetko, takže pozitívna spätná väzba mi nechýba. Občas spomenie jedlá, ktoré robievala jeho babka. Hovorí, že tie konkrétne nikto tak neuvarí a asi má pravdu. Nevadí mi to. Je normálne, že ľuďom chutí to, na čo boli zvyknutí v detstve. Takými somarinami by som si deň určite nekazila 😎

katarinapekna
20. apr 2016

@oslo1 správne! to len tie materské cecky môžu mať takéto primitívne problémy, čo sú prisaté na mať ešte aj ked sa oženia.

katuliena82
20. apr 2016

Mojho ex manžela sa raz provokačné jeho mama opytala predo mnou, že kto lepšie vari. A on ze ja 😂😂😂 skoro ju odpálilo. Moja terajšia svokra sa takéto kraviny nepýta.

janickacrazy
20. apr 2016

@123mamca moj muž mi také kraviny rozhodne netrepe, by som mu hned na to dačo povedala, jeho mama tiež nie je nejaká super kuchárka, mňa varenie tiež nejak veľmi nebaví, takže si asi nemáme čo vyčítať 😀 a ked mi minule moj pubertálny syn niečo kritizoval, že je to také a onaké, tak som mu povedala, nech sa páči budúcu nedeľu varíš ty! hned bol ticho ako pena 😝

moni244
20. apr 2016

@123mamca môj tiež sem tam utrúsi a porovná, ale nemyslí to v zlom, ale svokra varí fantasticky, vždy ju chválim, keď sme u nich, aj ona mňa pochváli, ja sa vždy snažím variť jedlá, ktoré ona nerobievala, keďže je zvyknutá na klasiku, tak nech skúša nové a tiež nemám problém, keď muž chce nejaké jedlo, čo som nerobila a zavolá mame o recept, to isté robím aj ja, volávam svojej mame o recepty, čiže ja to beriem úplne normálne a nie vzťahovačne, aby som mala dôvod kydať na svokru

permanentka
20. apr 2016

jasne ze sa mi to obcas stane 🙂 a zase niekedy povie ze toto varim lepsie nez jeho mama 🙂 ale vzdy ma zamrzi ked sme u nej a on sa oblizuje aj za zadkom pomaly, minule ma to az rozpalkalo ze ju tak vychvalil, tak som mu pvoedala ze ja asi neviem varit ked mna tak nikdy nevychvalil 😀 cize uz si dava pozor 😀 ale no, je to take neprijemne naozaj..

dusanplichta
20. apr 2016

Ahojte, mozno vas bude zaujimat nazor muza ktory dost riesi vyzivu a stretava sa s roznymi rodinnymi gastro vojnami na dennej baze.
Poviem uprine, ze je podla mna dost trapne od zenateho chlapa, ze si neoceni svoju zenu a opiera sa o mamicku....suhlasim s nazorom, ze ked jedna uvari dobre treba pochvalit, ked manzelka uvari dobre tak tiez.
Napriklad ja mam problem, ze mam rad vyladenejsie jedla, viac taky paleo styl a moja manzelka klasiku menej korenenu...pre mna akoby nudnu.
Avsak vzdy najdeme kompromis a ked je jedlo aj pre mna nudne, tak si ho dokoncim nejakym tym korenim a vsetko super.
Svokra mi tiez nenavari eno nuno, lebo tie jej mucne a klasicke recepty ze prepecene suche maso prilohy to ma tiez nebavi, ale ak tam ideme tak si rovno vypytam co chcem ako to chcem s akceptaciou ich moznosti...takto si naprilkad objednam divinovy gulas, pecene kurca v trube, calamadu k tomu a som happy ...pekne pochvalim ocenim a vsetci sme happpy..
Oki tolko len pohlad chlapa a teda hlavne s tym, ze podla mna je prvorady vztah s manzelkou a tam treba hladat kompromisy a cestu.
Kde vsak vidim velky priestor, je v tom, aby zeny ako tie co vo vacsine domacnosti varia, varili pre muzov zdrave kombinacie jedal a eliminovali spracovane blbosti a kvantum bytocnych sacharidov...to ze muzi priberaju v manzelstve to nie je vekom ale oslabenymmetabolizmom...Je totiz ine dat si rezen salat a jedno male pivo ...a ine das si klobasu pol kila chlba a 3 piva ...