Moje varenie verzus varenie svokry

123mamca
20. apr 2016

Ahojte, pekne ranko 🙂 😴ako ste sa vyspali. . 😠 idem sa vás niečo opytat maminy ktoré ste už pár rokov vydate a zijete s muzom sami .Nestáva sa vám občas po toľkých rokoch, že ak niečo uvaríte. .muž to okomentuje slovami. ."mama to vari inak, ,mama to ma take vlacnejsie alebo zavolam ja máme ako to robí 👿?sto certov vo mne rastie. Ale to asi viem prečo. .ešte stále, občas ak ma prácu pri mamine,staví sa k nej na obed. .to ja som v práci alebo doma veď. .môže to byť tým. A porovnáva 😩😫😤

janickacrazy
20. apr 2016

@dusanplichta no moj muž može zjesť aj koňa a nepriberá, no ja som rada, lebo tuční muži sa mi nepáčia 😀

dusanplichta
20. apr 2016

@janickacrazy no ked toho kona neje s hranolkami tak naozaj nepriberie 🙂 Asi ma prirodzene a geneticky super insulinovu citlivost. Ale aj tak netreba jest hocico lebo to nie je vobec len o priberani a chudnuti...ale o zdravi komplexne. 🙂

csenibaba
20. apr 2016

Aj u nás je to naopak,aj svokra sa pryzna ze varim omnoho lepsie ako ona 😉

petulda333
20. apr 2016

Neviem ci mm mi niekedy nieco take povedal,skutocne si nepamatam,ale aj keby tak co?!?su jedla ktore varim lepsie ja a jedla ktore ona,ja sama ked ochutnam poviem ze jeho mama to robi lepsie alebo ze moja mama...fakt nechapem ze vo vsetkom niektore hladaju konflikty!ja som za uprimnost a som rada aj ked ma mm skritizuje aspon viem ze to mam zlepsit.

anjika42
20. apr 2016

csenibba - prizná sa

sense
20. apr 2016

nie moj muz to nevravi,, ale varieva doma vacsinou on

hudecka9
20. apr 2016
Používateľ hudecka9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od hudecka9.

@csenibaba tak to je uz co povedat 🙂 maloktora svokra by si to priznala.. drahy ten sem tam mi nieco skritizuje, ale ja tiez som za to vdacna pretoze ako sa to hovori? Naozajstni blizki, ked vidia tvoje chyby, upozornia ta na ne...falosni upozornia na ne ostatnych.. Mala som raz priatela ktoremu som upiekla kolac este v tych takych zaciatkoch ked som sa ucila pri hrncoch a mne nepovedal, ze mu nechuti.. Az potom mi jeho mamka dohovarala, ze nech mu radsej nepeciem ked to neviem.. Tak uz som vedela z kade vietor fuka..

kristinka86
20. apr 2016

@123mamca Môjmu mužovi chutí asi všetko, čo navarím, lebo svokra nikdy extra nevarila a teraz je to ešte horšie. Chutilo mu len pár jedál od nej, zvyšok skôr nie. Takže neporovnáva určite. Keď boli deti, tak im varili skôr babky a tie veru varia super! Občas sa stalo, že povedal, že babka robí napr. špenát inak ako ja, ale sám nevie povedať, ktorý mu chutí viac. Jednoducho skonštatuje, že je to iné, ale oba spôsoby mu chutia. 😉 A nakoľko ja neviem babkine recepty, tak sa nemôžem ani pokúsiť napodobňovať to. Asi to je tak lepšie. 😀

svetluska82
20. apr 2016

Nastastie svokra vari zle....toci asi 5 jedal dookola...muza som naucila jest polievky ktore u nich chybali robili len sosovicu nakyslo....ja robim zeleninove. Pri mne sa muz naucil varit tak varieva cez tyzden kedzw robi nocne a ja som v praci ...obcas pochvali...ale k rodicom jest nechodi..

pperlicka
20. apr 2016

unas chuti vsetko. spociatku na jej kuchynu nedal dopustit ale teraz ned na tu moju

sono2
20. apr 2016

@dusanplichta ale prosím ťa. Normálne každý muž zmužnie sa zagulati. Ja som s mužom od svojej 21tky on mal 25 obaja sme boli oko prútiky. Hlavne on. A je stále to isté. Teraz má 37 a je chlap. Je aj veľký aj všetko a kilá nabral. Aj športuje, aj teraz sa snaží dať niečo dole na leto. Lenže ja velmi dobre varím a on rad je. Aj celkovo aj mlsky, zje aj veľmi zdravé jedlá aj slovanské, je internacionalny hlavne rád je. Aj šparglu lubime aj zeleninu no vsetko. Nepije žiadne pivo ani kvantum chleba. Je veľký chlap vydá kopec energie cez deň. Lenže už to na tom tele vidno. Áno cielená posilňovana by dokázala divy. Len kedy tam chodiť. Večer chodí behať a má chudák čo robiť. Neni zvyknutý byť večer hladný ako my ženy. Nikdy nemusel. Ale musí, kde chce zhodiť.

123mamca
autor
20. apr 2016

Bola som vonku, trochu sa odreagovať.😊Sú to len malickosti,čo si)človek vezme k sebe a neskor ak si to premysli tak sa nad tým pousmeje. Veď kazdy si povie čo ma na jazyku ,aj ja😜😝.

hanuska148
20. apr 2016

@123mamca hah, uplne chápem ako sa cítiš. Moja svokra vari take klasické jedla, vlastne...ani nie klasické. Ide skor o to ze používa extrémne množstva oleja, v oleji sa máča aj čo nemusí, zvláštne kombinácie jedál a pod. U nej je mastný este aj koláč. Nerozumiem tomu, vždy ked od nich odchádzame tak ma chytajú zlcnikove záchvaty 😳 😀 zemiaky olejové, ryža tak mastná ze v tanieri su mastné fľaky...všetko prekorenene, bujóny su na dennom poriadku, moj muž bol kedysi zvyknutý na takú kuchyňu, nevadilo mu to. Ja varím zdravo, olej minimálne, korenie akurát nic prehnane, bujóny a ine dochucovadlami u mna v kuchyni nenájdete. Potom si zvykol na ine chute a teraz uz skor povie ze jedlo jeho mamy mu nechuti ale zje ho a nebude ho komentovať. Mozno to chce len cas kým si zvykne 🙂 a keby mne moj muž frfle, tak dostane hrncom po hlave 😀 nech si vari sám 😀

tyelde
20. apr 2016

svokra nevarí vôbec a drahý pokiaľ nemá syna na starosti tak žije o sáčkových polievkach, takže je rád že je rád....ale na druhej strane, keď sa do toho pustí on tak je to chutné, akurát varíme totálne diametrálne odlišné jedlá, keďže ja som vegetariánka a on je mäsožravec a aj sme z rôznych krajín, čiže našťastie nemáme ani jeden čo porovnávať 🙂

amairim
20. apr 2016

@hanuska148 " U nej je mastný este aj koláč." som sa zasmiala, tento vyrok si urcite raz poziciam-nema chybu 😀 😀 😀

katulienkax
20. apr 2016

Ja som navarili minule svokre podla Pohlreicha ona zhnusene nechala ze take jest nebude 🙂 oni su proste naučené len tie svoje ja nechcem povedať ze zle vari abo co ale oni su jak male deti ktore nechcú jest iné tie zdravšie jedla a to sa divíme ked deti vymýšľajú ze nechcú. 🙂 som sa zasmiala a naši rodičia tiez nechcú novoty.

gretocka
20. apr 2016

moja svokra aj mamina su skvele kucharky. Ja som doma nikdy nevarievala, takze ked som odisla z domu do Bratislavy, ucila som sa na vlastnych omyloch 🙂 Ked som sa vydavala, uz som take jednoduche jedla vedela alebo aspon som bola schopna ich podla receptu "okukat"....
Napriek tomu, ze obcas sa nieco nepodarilo, manzel mi nikdy nepovedal, ze od mamy to chutilo lepsie. Maximalne sa vyjadril ku konkretnej chuti ale nikdy nie v zmysle porovnavania.
A este taka perlicka - rajcinovu polievku varime vsetky tri - ja, svokra aj mamina. Kazda z nas ju vari na uplne inu chut a na kazdej z nich si pochutname. Jednoducho necakame ze to iste jedlo chuti vsade rovnako, ale berieme ju ako tri samostatne jedla 🙂
A este to mame rozdelene, ze maminy varia skor take tradicnejsie jedla a ja so svagrinou sme tie vymyselnicky, ktore skusaju nove recepty a vsetci si vieme pochutit vzajomne na uvarenych jedlach.

janickacrazy
20. apr 2016

@gretocka a ako varíš tú rajčinovú? ja napr. varím rajčinovú bez cukru a syn mi minule zahlásil, že v škole mu rajčinová nechutí, ani u babky, lebo tam sú moc sladké a tá moja je naj, tak ma to potešilo 🙂

gretocka
20. apr 2016

ja ju varim skor tak do "talianska" s bazalkou, so syrom a nerobim z pretlaku ale z lupanych rajcin, ktore premixujem. Nerobim ju moc sladku, to skor moji rodicia robia do sladka. Svokra ju robi do slano-kysla skor ako do sladka a ta moja je este uplne ina chut 🙂

janickacrazy
20. apr 2016

@gretocka ja tiež dávam bazalku a syr a je to super

majulino
20. apr 2016

moj otec to iba raz povedal mame, taky bordel urobila ze az :D dodnes si pamatam ako mu vytrhla tanier spred nosa a povedla nech sa ide najest k mamicke ze byva nedaleko 😀 😀 😀 😀 😀 😀

123mamca
autor
20. apr 2016

@majulino Aj to je riešenie😄však ak sa to bude opakovať, vybuchnem. .ale ako vravím, už som fajn naladená, už ma to prešlo 😊a inak potom ako manželka si vôbec neverím) aj tak mám slabé sebavedomie a nie vsetky musíme byť rovnake zenske

hanuska148
20. apr 2016

@amairim uplne vážne 😀 ja som neverila..až kým som nejedla. Viem, že do cesta sa dáva občas troška oleja, ja napríklad nedávam vôbec. Ale ona do toho perníka vtedy musela dat min 3dcl 😅 😕 je to škoda, už sme sa ju snažili "ukecať" na zdravšiu stravu, alebo aspoň aby nepoužívala toľko oleja lebo to uz nie je normálne a už vôbec nie zdravé..a potom tak aj vyzerá. Viem že pár dní sa snažila variť zdravšie, ale potom samozrejme od toho upustila. Ja v pohode zjem mastné veci, aj langoš si dám aj všetko ale s mierou. Ešte si spomínam, ako mi na obed ohrievala tie varené zemiaky na panvici, kde dala 2cm slnečnicového 🙄

sono2
20. apr 2016

@123mamca presne. Treba sa nad tým usmiat, mne fakt párkrát muž povedal to hej. A svokra varí dookola také tie jej dedinské plus to nechá všetko vyschnúť, nehovorím že nevie ale už sa jej nechce A keď má mužiček náladu mudrovat tak mu zúrivo poviem nech sa naučí variť on a začnem kritizovať ja. A to ma pozná, aká viem byť. Skôr tak brnkne na nervy. Proste táto veta sa nehodí, je to neúcta a každý muž by mal vtedy dostať pohár do ksichtu, aby sa spamätal.

katakatakata
20. apr 2016

@123mamca ak sa niečo nebude manželovi páčiť, a povie, že mama to varila tak, alebo tak, veď sa spýtaj svokry, ako to varí ona, nech ti dá recept, asi mu viac chutí od mamy, tak sa skús poradiť, má viac skúseností, to nie je ostuda

sono2
20. apr 2016

@majulino správne. Žena činu😀 a tatko bol spokojný že

majulino
20. apr 2016

@123mamca ako moja rada kasli an to ja som tiez mala slabe sebavedomie a ked som sa nastahovala k terajsiemu manzelovi podla jeho slov som nevedela vari nic okrem halusiek 😒 co uz , je o 10 r starsi ja osm akurat skoncila skolu a bola rok v robote, zacala som varit podla receptov s netu a ide to cim dalej tym lepsie

@sono2 ano uplne spokojny odvtedy jej ani raz nepovedal ze jeho amma vari lepsie :D a to uz preslo cca 15 rokov

tykat
20. apr 2016

@123mamca počuj....moj ma jedno fakt oblubene jedlo od mamy..ked som ho skusala varit ja tak vzdy bolo tuhe, rozvarene, malo ochutene, malo omastene, bla bla...vzdy tomu nieco bolo...az raz sme prisli ku svokricke (mam ju naozaj rada) a ona to jedlo uvarila...baby vsetci to chlemtali, gule za usami, chválili odusu a ja som kukala do tej misky a nadrapovalo ma na zvr... to bola taka slichta ze ani prasiatkam by som to nedala... a kolkokrat to varila tolkokrat to bolo ine...tak som pochopila ze "ja take neviem uvarit" a povedala som muzovi, ze nikdy to take dobre neuvarim kedze to nejem a neviem ako to ma spravne chutit 😀 Odvtedy je pokoj a "papa to len u mamicky"...ale sranda ze aj moje deti sa to naucili jest, ale tiez to dostanu navarene len od babky 😉

sono2
20. apr 2016

@katulienkax mojej svokre povieš 5 jedál čo mám uvariť keď je u nás. Krúti nosom akoby mala jesť pomyje. A dosť. Svagrina sa neserie urobi čo má V pláne A povie, hádam im bude chutiť. Minule mi kazala ako mám robiť mäso. Opiect na teflonovej panvici a dat do čistého hrnca dusiť sa pozerám že čo? A vypek? Veď nech posúdi ten kto vie variť.

sono2
20. apr 2016

@tykat veď ak to má názov urob to podľa receptu. Ja robim vždy podľa knihy som tak naučena. Nevarím od oka. Ako prispôsobim ale držím sa receptu. To je o inom. Keď svokra urobí maďarský rozmýšľam čo urobila😕asi tak😁😁