Môžem si zmluvu na kúpu auta napísať ako chcem?

princeznasevera
23. mar 2020

Chcem si kupit auto na inzerat. Po 2x sme sa trafili na dobre auto no pri tretom nam kupujuci zatajil,ze auto zerie olej tvrdi,ze bol pravidelne meneni atd. Vzdy ked som auto predavala a kupovala som si vsimla,ze ludia si tu zmluvu ani neprecitaju ale rovno podpisu. Chcela by som pozmenit zmluvu tak,ze by som do nej dopisala,ze v pripade,ze predavajuci zataji skutocny stav vozidla aj jeho zavazne chyby moze si kupujuci narokovat na vratenie kupnej ceny a auto vratit. Moja otazka znie mozem to tam napisat?
A dalsia vec kamarat je automechanik a vzdy chodi somnou kupovat auto, poriadne ho prezrie a uz podla chovania predavajuceho viem,ze nieco taji ked nervozne preslapuje z nohy na nohu. Takze ked idem obhliadat auto co si smiem ako kupujuci dovolit?

amelia000
23. mar 2020

@princeznasevera ja som tak mala zmluvu...auto na tretej jazde zdochlo ale uplne. Vratil mi plnu sumu a este investiciu do menenia gum.

princeznasevera
autor
23. mar 2020

@amelia000 ja toto posledne auto som kupila od mladeho ktory tvrdil ze tam bol meneny olej auto blblo ale cena bola priazniva nakoniec po asi mesiaci zacalo zrat olej a to mechanik zistil len nahodou. Nakoniec sa zacali vyskakovat dalsie problemy. A este ma zaujima aky je casovy usek dokedy mozem auto povazovat v ,,zaruke"