Môžem úplne ignorovať svokru?

14. nov 2022

Ženy blíži sa čas Vianoc a mňa máta otázka, môžem úplne odignorovať svokru ?
Svokra mi veľmi ubližovala, škaredo sa ku mne správala, škaredé veci mi rozprávala, ako matku ma vôbec nerešpektuje. Nebudem to tu konkretizovať, len poviem že sa ku mne správa ako k hovnu na ceste, napriek tomu že vždy som napiekla, uvarila, upratala, starala sa. Jej syn má pri mne každý deň teplé jedlo, 2x do týždňa pečiem koláč, starám sa o domácnosť, záhradu, dieťa, zvieratká. Všetci chodia čistý, voňavý.
Môžem na Vianoce odmietnuť tam ísť a poslať len partnera s dieťaťom k nej?
Nemám problém ísť navštíviť jeho súrodencov, jeho neterke a synovcom už mám kúpené aj darčeky, tam je všetko v poriadku, Ich by som chcela po Vianociach pozvať na návštevu, pohostit, postarať sa. Môžem vynechať svokru? Partner veľmi dobre vie aké sú vzťahy q že sa nedokážem preniesť cez to ako sa chovala ale nevyjadruje sa mi k tomuto. Ako by ste to riešili vy?
(Nie svoju rodinu neplánujem pozývať, ich pôjdem navštíviť zvlášť a nebudem ho nútiť pridať sa, ak nebude chcieť ísť nemusí)

zuzulka558
14. nov 2022

@gale987 presne ja tiez posielam ale viem ze nechodi ani sestre krstna nasim dceram ani rodicom, myslim ze aj jeho dorazilo co o nom hovorili a ja som na oslave nebola, dcéra mi vtedy povedalo ze tato bol normalny chcel ist domov a im hrabalo na hlavu ho nechceli pustit, aj staršiu ked posielam nechce ist a povie mi raz mi pokazili meniny, a potom oslavu tetkinu ze ona to uz nepotrebuje, ma 9 rokov a uz rozum ma a nie jej kaleráby tlačiť do hlavy,,,

jana_eyre_2
14. nov 2022

Myslím že nikde nie je napísané že je nutné vidieť každé Vianoce všetkých, takže ak ostaneš doma a muž pôjde s dieťaťom k babke tak to je úplne normálne.. ak nechceš aby sa urazil, tak ráno mu povedz že máš brutálnu migrénu a je ti na zvracanie 😅 veď babka vnúča uvidí, ty tam byť nemusís..

stanulienkat
14. nov 2022

Ak by sa svokra takto ku mne správala, určite by som tam nešla. Nepotrebuješ si predsa kaziť sviatky. Uži si pokoj a kľud.

gabci_gabca
14. nov 2022

Je to o tom ako sa dohodnete vy, ako si to medzi sebou vysvetlíte a všetko. Podľa mňa nič nie je na tom, keď proste sa dohodnete. Tiež nemám rada sa stretávať s ľudmi, ktorí mi nejako ublížili.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkami123
14. nov 2022

Rob ako cítiš. Svokra urobila akciu a v tebe tým vytvorila reakciu. Keď sa nevie slusne správať, tak bohužiaľ, vidieť sa nemusíte. Ísť niekam s pocitom ako ti niekto zas bude náladu ničiť, mať urážky a poznámky na teba za to nestojí. Ak sa tvoji rodicia k tvojmu mužovi spravaju pekne, tak by som mu povedala, ze ale on nemusí zažívať take chovanie od vasich aké zaživaš ty. A svokre by som na rovinu povedala, že to, že vidí malo vnúča si spôsobila sama svojim chovaním. Nikto za nou nebude behať po kritiku s nasolenou riťou.

kamoska_z_konika
14. nov 2022

Viem co prezivas..mňa uráža pre postavu, váhu, vlasy..stále si niečo nájde.. ja som muzovi povedala ze už ma vnúča a keď sa nebude vedieť správať nemusí malu vidieť. Btw ešte je otázka ci podobne haluze nerozpráva aj tvojim deťom, keď tam náhodou pridu

radacak
14. nov 2022

Ja svoju svokru ignorujeme už pár rokov , konkrétne 6 ...A vieš čo? nechýba mne a ani mojej dcére.Ona nejaví záujem ani o svojho syna ,nie to ešte o vnučku alebo nebodaj mňa... Nechýba nám, dcéra má starých rodičov z mojej strany a to jej stačí.. (svokor už nežije)

vevapeto
14. nov 2022

Vieš čo , išla by som- nie koli svokre, ale koli detom. Tieto vzory správania si berú do života…a ty to raz za rok prežiješ👍

jenni_p
14. nov 2022

Ak ti môžem poradiť, premôž sa a choď, lebo sa to časom obráti proti tebe, a už sa podľa všetkého aj obracia, keď tvoja svokra hovorí o partnerovej bývalej v dobrom a porovnáva ju s tebou a teba vykresľuje ako horšiu. Pre tvojho partnera to bude vždy matka, nech je aká je, ale keď mu bude pravidelne tlačiť kaleráby do hlavy, môže sa to ešte viac zvrtnúť a tvoja situácia sa môže zhoršiť, ver mi, viem o čom hovorím, mala som to podobne, vždy som ja bola tá zlá, aj keď som partnerovi na zlatej tácke všetko doniesla a jedného dňa som sa so svokrovcami pohádala a prestala k nim chodiť a ver mi, že sa situácia ešte zhoršila, časom (možno rok a pol) sa to utriaslo a povedala som si, že tie stretnutia absolvujem, ber to tak, že keď tam budeš, máš aspoň všetko pod kontrolou, a vždy je to lepšie, ako keď tam nie si a nevieš, ako sa tvoj partner "manipuluje", čo mu každý rodinný príslušník "vykladá" o tebe, čo ani nie je pravda, ale tvoj partner to časom bude brať ako pravdu a jeho úsudok na tvoju osobu sa zmení. Z vlastnej skúsenosti radím, zatni zuby, premôž sa a maj to pod kontrolou, aspoň bude svokra vidieť, že ste dvojka a držíte spolu. ja som to kedysi tiež hrotila a nenavštevovala ich, lebo som nebola stotožnená s ich správaním, ale situácia bola pre mňa len a len horšia.

christina_petrikova
14. nov 2022

osobne by som sla. ja by som teda nechcela, aby ma rozoberala pred detmi ked tam nebudem a toto by jej podla mna do toho len skvelo nahralo. nevyhybala by som sa jej takymto stylom, no rozpravat sa s nou nemusis

lenkalenicka01
14. nov 2022

Ja tiež nechodím a ani počas roka. chodí len muž so synom. Tiež ma berie tak ako aj tvoja teba. Sviatky- nesviatky je mi to jedno čo si myslí. Proste tam neidem. Aspoň sa cítim lepšie

lija22
14. nov 2022

tie vianoce, ze sviatky pohody. Pohody a kludu ze. ja teda bytna tvojom mieste volim teda klud a nejdem. Mne pride zcasti aj obdivuhodne, ze mnohe zeny sa samotryznia tym, ze si odtrpia vianocnu navstevu, ktora im je proti srsti. ja by som to nerobila. v tomto som jasny egoista

monikazajacova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominikaaa29
14. nov 2022

Pravdaže ju môžeš odignorovať . Ja by som nešla ( ani nechodím už tri roky) . A neposielam ani deti . Stačilo prvých 7 rokov nadávania, ponižovania a ohovárania . Sama je dva krát rozvedená, rovnaký problém ako so mnou mala aj s predchádzajúcou partnerkou môjho muža . Vlastne tá osoba má problém s každým . Deťom sa nepovenuje, nezahrá sa s nimi . Vyvalí sa na gauč a ohovára susedov, kolegyne, bývalého manžela . Nevidím dôvod sa kontaktovať . Nie je mojou povinnosťou sa s ňou stretávať ani jej nosiť ukazovať deti 😊

radacak
14. nov 2022

@dominikaaa29 akoby si písala o mojej🤣

dominikaaa29
14. nov 2022

@radacak 🤣🤣🤣🤣🤣

thoughtfulweirdo
14. nov 2022

Sama sa môžeš rozhodnúť, či chceš alebo nechceš ísť, rovnako sa potom tvoj muž môže sám rozhodnúť, aký má z toho pocit. Čo ako kto vníma si musíte spolu vy dvaja povedať.

ivanka33
14. nov 2022

Je to aj môj prípad, akoby som o sebe čítala... A áno ignorujem, na Vianoce aj všetky sviatky a ostatné udalosti, trvalo mi to dlho, kým som pochopila, akú tým robím pre seba užitočnú vec. Nie som na svete na to, aby si do mňa hocikto utiera hubu. Čas nepríjemnej návštevy venujem sebe.

zoeeoz
14. nov 2022

Mam to podobne, tiez neplanujem ist 🙂

nakoni
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzuliatko18
14. nov 2022

A kebyze ides a v pripade, ze jej spravanie nebude v poriadku sa zdvihnes a odides?

gladys_07
14. nov 2022

Ja si to neviem predstavit - usadite sa v obyvacke, donesie kavu, sadne na gauc, zadrie nieco ako „Joooj skoda ze si moj syn zobral teba a nie totu Janku.“ A tvoj muz cuci a dalej sa napchava puncakom? A potom ocakava ze tam budes nadalej chodit s usmevom na perach a s piesnou v srdci?!

lenkaaa25
14. nov 2022

Máme tiež divný vzťah v rodine - ja, svokra, švagriná. Nechcem viac takto konkretizovať, ale tiež si nevážia, čo robím. Dokonca som sa dozvedela, že ma ohovárali. Ale... Máme deti 4r. a 2r. Synček je starší a našou výchovou mu ukazujeme, čo je rodina. Skoro všade chodíme spolu. Keď som aj povedala, že k babke s nimi nejdem, malý to nechápal. Veď máme ísť všetci spolu. Bol z toho veľmi nešťastný. Opäť som ustúpila, ale len kvôli drobcom. A vieš čo? Tú chvíľu tam vydržíš... Ber to tak, že aj hlúposť je dar Boží a ako hovorila moja babička a ako aj moja maminka hovorí: Pán Boh nie je náhlivý, ale pamätlivý 😉❤️

bielalabut
14. nov 2022

u nás je to roky podobne.. nechodím ..neriešim,v jeden pekný deň som povedala dosť..nebudem sa nechávať ponižovať.. chodí manžel s deťmi a vie,že ma tam nedostane..ani keby mi zlatom chodník vydláždili. to čo som mi porobila... je na román.

zoeeoz
14. nov 2022

@vevapeto ktory vzor spravania mas teraz na mysli? Mozu si vziat vzor spravania od svokry, ze sa k ludom chova ako k hovnu a aj tak dojdu lebo sa to "patri" alebo vzor spravania od mamy, ze v zivote nemusia robit veci, ktore su im proti srsti a travit cas s toxickymi ludmi? Alebo tam ma ist mama aby to od svorky akoze nepochytili? Naozaj len nerozumiem na ktory vzor spravania narazas, lebo so vzorom spravania a to, ze to detiticky chytaju uplne suhlasim 🙂 ja osobne by som nesla a dietatu povedala pravdu preco aby nebolo zmatene

srdeenko19
14. nov 2022

Ja by som nešla a spravila by som si pekný deň pre seba. Ja sa so svojou svokrou nerozprávam už cca vyše 3 rokov. Veľa mi ublížila, synovi na mňa nadávala, porobila veľa zlého, o našu malú, jedinú vnučku má min. záujem. Ja som jej dala veľa šancí, prepásla ich, bohužiaľ. Ja som jej odpustila, ale nezabudnem nikdy. A Ti poviem, že ja mám krásny, spokojný, kľudný život bez nej, bez jej návštev a už to nechcem nikdy zmeniť. Držím palce, nech sa rozhodneš akokoľvek. 🙂

brisilda
14. nov 2022

môj manžel by sám nešiel. Buď spolu ako rodina alebo nikto . Nech je svokra akokoľvek, aspoň na vianoce tam choď

ikka204
14. nov 2022

Ja nejdem opäť. Toľko rokov som tam chodila, aby ľudia nemali reči. (To ona na tom takto stále trvala) Toľkokrát som odtiaľ šla s plačom. Naposledy som dostala jediný panický záchvat v živote, keď som tam mala ísť. Bolesti na hrudi a nemohla som sa nadýchnuť. Vtedy som si povedala dosť. Mne toto stretávanie sa s toxickým človekom, ktorý si ma mne kompenzuje svoje pocity menejcennosti, nerobí dobre. Stretneme sa na rodinných oslavách, kde sa jej pozdravím a prehodíme 2 vety. Na verejnosti si nedovolí. Inak ma tam nedostane nik. A jej príkazy ignorujem tiež. Zdravie mám len jedno a manžel s dcérou chodí sám. Je mi srdečne jedno, čo o mne rozprávajú, hlavne nech to ja nemusím počúvať.

jahodka1126
14. nov 2022

Neviem ako stare mas dieta, ale napriklad ja mam doma 2 rocnu a mohla by sa svokra aj na hlavu postavit a nerespektovat ma ale bezomna by tam to dieta neislo. Radsej by som pretrpele navstevu, ako nechat dieta ist len s otcom. Nechcela by som aby sa nejako skaredo na mna vyjadrovala pred mojim dietatom, keby tam niesom. Mozno je to paranoja 😄 ale ja by som na just isla k nej, nech mam veci pod kontrolou.