Muž nechce ďalšie dieťa. Je to dôvod na rozvod?

omnos
22. nov 2014

Mám príbuznú, ktorá má s manželom jedno spoločné dieťa a jedno staršie vyženené. Jej manžel však už ďalšie dieťa nechce. Ona je z toho nešťastná a sem-tam mi naznačila, že uvažuje nad rozvodom. Je to podľa vás normálne? Rozviesť sa len kvôli tomu? Keď inak v rodine všetko ostatné funguje, len teda hlavným problémom sú financie....preto aj tá nechuť zo strany manžela.....Je pravda, že žijú od výplaty k výplate....

mima4
22. nov 2014

@omnos
cize to existujuce dieta chce obrat o otca a plnohodnotnu rodinu? A da sa oplodnit n iekym inym?a co ked to bude nejaky pako?
Zda sa ze ona je skor zaslepena, a dieta si stavila na piedestal ako svoju modlu a nevnima argumenty manzela, hlavne co sa tyka penazi.Ci ona planuje uzivit rodinu?

Zit od vyplaty k vyplate a truocvat a vydierat rozvodom - nech prestane zit zivotom svojich serialovych "hrdieniek" a zacne sa spravat ako dospela zena.

mamulienka30
22. nov 2014

@omnos mozno ta nechut mat dalsie dieta zo strany manzela bude len ceresnicka na torte a problemov tam bude omnoho viac. Problemy inych si treba vypocut, ale netreba skusat ich riesit a ani sa nimi privelmi zatazovat.

doty1
22. nov 2014

@mima4 ona potom plánuje jačať na manžela, keď nechá doma dieťa samé na 20 minút, aby šiel kúpiť rožky 😉

@omnos ľudia sa rozvádzajú kvôli iným sprostostiam a toto je zrejme jedna z nich....vždy vravím, že keď sa chce niečo po...ť, tak dôvod sa vždy nájde

maslenka47
22. nov 2014

@mima4
@omnos alebo v tom bude nieco uplne ine a dieta je len zamienka. Mozno ma uz niekde vyhliadnuteho nahradnika...

Navyse, zit "od vyplaty k vyplate" nemusi nutne znamenat nizky zivotny standard. Moze to kludne znamenat aj to, ze pri extra vydavkoch by si nemohla dovolit kadernika a manikuru 4x do mesiaca, ale len raz :D Nuz ale, cez internet nezistime, kde je pes zakopany.

omnos
autor
22. nov 2014

@maslenka47 Poznám ich dosť dobre......a naozaj rátajú každé euro, ale preto, že ona je ešte na RD, ktorá je bude končiť. Nie sú tam žiadne dovolenky, výlety, parády, moderné bytové zariadenie a pod. Len v podstate strava, ošatenie, lieky...proste len to nutné na prežitie. A mám tušáka, že v pozadí môže byť niekto iný......kto dieťa ešte nemá a má po ňom silnú túžbu a tá moja známa mu tiež nie je ľahostajná....ale z jej strany to nie je ono. Manžela má rada, len tá jeho nechuť mať dieťa mení jej pohľad na neho. Teda aspoň tak som si to vysvetlila z jej rozprávania, ktoré mlží....a celkom dobre. Asi tiež cíti, že sa ocitla v zvláštnej, pre ňu náročnej situácií nakoľko deti miluje a viem, že nie je materialistka. Uvedomuje si však, že žiť sa z lásky nedá.

omnos
autor
22. nov 2014

Viem, že ma do toho nič v podstate, ale je to dobrá duša a viem ju čiastočne pochopiť, rada by som pomohla ale neviem ako a nie je to ani v mojich silách.

moonlight1210
22. nov 2014

@omnos nemoze za tym byt aj snaha nevratit sa do prace? Dalsi dovod ostat doma?
(stava sa aj pri zenach co predtym robili, ale uz sa nechcu vratit do pracovneho cyklu, byt doma sa im zapacilo viac).
Poznam taku zenu co ochotne rodi ako ceresna cca kazdy druhy treti rok (maju 4 deti, caka piate), len aby nemusela hladat pracu a robit. Jej sen je byt zena v domacnosti, mat vela deti. To ju naplna.
Aj ked financne to uz zacina byt na hrane, kedze pri dvoch detoch mali vyssi standard (manzel zaraba celkom dobre), teraz to zacina byt na povazenie. Pat deti je pat deti.

janinah
22. nov 2014

nevidíš im do spálne ani do kuchyne,tak toto nerieš....ale vyzerá to tak,že len toto by dôvod príp. rozvodu nebol...

buba1993
22. nov 2014

Keď s ním chce dieťa- má ho rada. Keď máš niekoho rád a nerobí inak nič zlé, nie je to dôvod na rozvod.

sense
22. nov 2014

nuz mna napadlo viac variant:

a) zene sa nechce spat do prace (poznam 2-3 pripady kde su deti narodene 2.5 az takmer tri roky po sebe, jeden mame aj v rodine)
b) ma uz niekoho ineho
c) je tam viac problemov ako len to ze jeden dieta chce al. nie

ja osobne keby som jej manzelomm a zijeme od vyplaty k vyplate by som jej navrhle ze ok, ale ona pojde do prace a on ostane doma co by ona na to povedala

kiki68
22. nov 2014

ak je to o financiach,tak muz ma asi rozum a jej materinske pudy by mali ist bokom. Chapem ho,ak dieta spolocne maju a v dnesnej dobe financie nie su sranda. Rozvadzat sa je blbost, mozno sa o rok dva financna situacia zmeni a nakoniec bude chciet babo aj on. Ale verim tomu,ze sem tam musi niekto uvazovat aj iba velmi rozumom. Vidim nasich susedov, namiesto jedneho maju ako druhe babo dvojicky a totalne im to rozsekalo financie. Su z toho nie moc nadseni. Akoze nemohli ist do hypoteky,ale musia byt v podnajme, stale sa cosi kazi typu boiler a viem,ze otec rodiny ma fakt dost. Ked ho vidim ako z toho sedivie. Pre zenu ej to ine,ale chlap to tiez nema na srandu kralikov potom uzivit rodinku,aby mali deti standard. A hlavne ak nebyvaju na nejakom dobrom mieste,tak zena potom do prace po materskej, no neni to ziadna malina. Ved vieme ako to je, dve deti,to budete casto doma,to nechceme...radsej vezmu bezdetnu alebo chlapa. 😒

cerez
22. nov 2014

Tak v okolí mám jednu mamičku, ktorá má svoje jedno dieťa z prvého vzťahu. Teraz žije s partnerom, ktorý má tiež dieťa z prvého vzťahu. Žijú spolu aj napriek tomu, že on už nechce mať žiadne dieťa. Ona je mladučká a on má okolo 40. Mohla by z takého vzťahu vycúvať. Nie sú manželia, no majú sa radi. Sú rodiny, kde sa nedarí splodiť dieťatko a aj napriek tomu sú spolu. Môj názor je taký, že kamarátka je sebecká a neváži si čo má.

m.i.r.i
22. nov 2014

sice nemam rada temy typu kamaratka toto, svagrina hento...taketo veci by si mali riesit dotycni ludia a ty by si sa nemala vobec starat...
Kazdopadne ak sa mam vyjadrit k teme -- tak ak je to naozaj jej tuzba a on nechce, tak ja ju velmi dobre chapem..aj ked financne problemy su dolezity clanok v rozhodovani kolko deticiek mat...zial v dnesnej dobe..
Ale chapem aj to, ze ma pocit ze rozvod...ja to mam doma podobne...a to nemame teda ani zdravotne ani financne problemy a v pohode by sme mohli mat aj dve deti este...ale mame jedno a manzel za ziadnu cenu nechce....nie raz som si uz hovorila, ze mozno by som sa radsej mala rozviest a najst si takeho muza, co bude chciet mat velku rodinu, kym este mozem stihnut mat dalsie deti...ale samozrejme, ze riesenim to nie je..lebo ja tie deti chcem s nim a nie s inym a nechcem rozbijat rodinu...vziat synovi rodinu ako taku kvoli dalsiemu dietatu..ale mozno to niektore nechapete, ale ked je ta tuzba obrovska, syn si pyta surodenca, ja nemyslim uz na nic ine len na dalsie dieta, nechcem aby syn ostal sam a otecko ani za svet..a proste LEBO...viacmenej kvoli vlastnemu pohodliu, tak vas napadnu aj take veci, ze s takym chlapom to nema vyznam..lebo nema rad ani mna ani syna, ked tvrdohlavo nechce aby sme boli stastni....takze ano, ja som za racionalne myslenie, treba si premysliet do akych podmienok privadzeme deti ( ci mame kde byvat, ci mame pracu a podobne) tak niekedy proste treba nechat priechod aj pocitom...

opatrovatelka29
22. nov 2014

@omnos podla mna to nie je dovod na rozvod

omnos
autor
22. nov 2014

@kiki68 pravda.....súhlasím aj ja. Len ona preto začína takpovediac tlačiť, lebo cíti, že nie je už najmladšia, má 34.

omnos
autor
22. nov 2014

@m.i.r.i Vidím, že ste na tom podobne, dokonca aj vekom 🙂 Vek je u žien veľmi silná motivácia.....a muži aspoň túto stránku riešiť nemusia 😀

omnos
autor
22. nov 2014

Lebo keď sa o tom s ňou rozprávam, viem ju pochopiť lebo aj ja som matka....ale chápem aj jej muža v podstate, chce byť zodpovedný a poskytnúť im obyčajný štandard, nie prepych ale ani biedu. Len mi je ľúto, že neviem ako jej dodať optimistickejší pohlad na život, pretože je to dobrá žienka, matka a mám ju rada.

mima4
22. nov 2014

@omnos povedz jej realnu verziu toho... a spytaj sa jej uplne vazne ako si predstavuje financne zabezpecenie rodiny?

vacsina zien to riesi tak, ze muza vykopne do zahranicia,aby docielili co chcu... maju dieta za kazdu cenu, aj bubaciky...

kiki68
22. nov 2014

@omnos do 40tky ma stale cas, ale ved ked ma strach,tak nech si necha zmrazit vajicka a ma to poistene.
Co bude mat z rozvodu? nic, lebo nez najde zase partnera a neostane s dalsim deckom od ineho otca sama prejde zase nejaky cas. Rozvod je prvoplanove a asi dost nespravne riesenie.

sense
22. nov 2014

@mima4 a potom sa stazuju ze chlap s nicim nepomaha a deti ho takmer nevidia....

mima4
22. nov 2014

@sense budem "nekorektna", ale niektore zeny mi pripadaju,ako keby im vyoperovali rozum z hlavy. Predstavuju si zivot ako hurvinek valku...

omnos
autor
22. nov 2014

Aj mne to často tak pripadá, že niektoré ženy by iba rodili, aby nemuseli pracovať.....a muž nech sa stará, živí....Ale niektoré zase cítia silnú túžbu po väčšej rodine a naplňa ich práve materstvo a nie blahobyt, kariéra a pod. Stačí obyč.štandard. Lenže niekedy je v dnešnej dobe aj pri 3 deťoch mať ten štandard dosť ťažké. Preto ju tak chápem, lebo máme veľa spoločného.....

m.i.r.i
22. nov 2014

@omnos mozno nech ona ukaze, ze sa bude vediet tiez financne postarat..doda tym sebavedomie sebe a aj nezavislost od muza...lebo takto to vyznie ozaj tak sebecky, ze manzel ziv nas, ja budem doma a chcem dalsie dieta, aj ked nevyzijeme..ja uplne chapem tu velku tuzbu, je to naozaj velmi tazke .ja osobne si tiez neviem najst radost z nicoho co mam...lebo tie myslienky su tak ako aj pri mamickach co deti este nemaju pri tom, ze obzeram tehotne, nakukam do kocikov, zavidim kamoskam co cakaju druhe babo..niektore aj tretie a nas je sam..
Mozno by mala prist s predostretym planom..napriklad, ze ked sa babo narodi, ostane na mateskej len a potom pojde do prace...dieta pojde k babke ( napriklad) alebo opatrovatelke alebo do jasli...a budu mat vyssi prijem...aj tak sa da....nieco mozno treba obetovat, ale to dietatko by mozno mohla mat....teda ak je to naozaj LEN financny problem

mamutka
22. nov 2014

@omnos vraj ju moze naplnat tuzba po vacsej rodine a nie blahobyt? ale figu....... je to arogantna egoistka. kolko ma rokov? 50? ak je to mlada baba a nevychadzaju s peniazmi, nech ide po RD robit a ked bude lepsie, mozu mat dalsie dieta, aj tri,....
Nechapem ako moze takto tlacit na pilu. Je to hlupa vyhovorka. kludne si mozu financne pomoc a dalsie dieta mat o 5 rokov. Ked tak miluje deti, nemoze predsa trhat rodinu svojmu dietatu. ak hej, ako pisem, obycajna vychcana egoistka co si uz vyhliadla niekoho, kto jej to rodenie bude financovat.

omnos
autor
23. nov 2014

@mamutka nemyslím....muža má rada a financie sú síce problém, ale ona si myslí, že je na dieťa najvyšší čas vzhľadom k veku. Proste počuje tikot biol.hodín. Má 34 rokov, onedlho 35. Pracovať už za chvílu ide lebo jej končí RD, veď má zamestnanie, kde odrobila skoro 15 rokov, ale bojí sa, že vekom prídú už ťažkosti v tehotenstve, prípadne sa ani nebude dariť a tak......Ale je pravda, že do hlavy jej nevidím.....môžem vychádzať len z toho, čo mi povie, resp. naznačí.

karkulka1
23. nov 2014

@omnos
skutocne ta do toho nic nie je. Je to ich osobna (a velmi citliva) vec a ty zrejme nemas vaznejsie problemy ako riesit osobny zivot medzi sv. kamaratkou a jej muzom.
"Dakujem pekne" za taku "kamaratku", ktorej by som sa zdoverila a ona by zavesila svoju! verziu mojho pribehu na internet. 🙄 Je taketo tvoje spravanie normalne?
Ty ako tretia osoba nemas absolutne ziaden dovod a ani pravo do toho strkat nos.
Asi sa fakt nudis... Alebo mas zaujem o jej muza? Postradam akykolvek tvoj dobry umysel pri zalozeni tejto temy.
Staraj sa o seba a neries zivoty inych!!!

sviezost
23. nov 2014

Ja to nevydim na rozvod. muz nechce dalsie dieta lebo by ho neuzivil krd teraz maju len tak tak a nechce ukratit deti o to co maju.

omnos
autor
23. nov 2014

@karkulka1 je to tvoj názor, vďaka aj zaň

omnos
autor
23. nov 2014

@karkulka1 Je to moja rodina a aj veľmi dobrá kamarátka, tak som len smutná z toho, že neviem ako ju mám podporiť...keďže každý z nich to cíti inak a v podstate obaja majú určitým spôsobom pravdu. To je celé. Nezakladám tu témy z nudy

jana_eyre
23. nov 2014

mna by strasne zaujimalo, co by povedala dotknuta osoba, keby sa dozvedela, ze jej sukromne problemy, ktore ti mozno zverila v domneni, ze ostanu iba u teba rozoberas na verejnom fore.. 🙄

dufam, ze ak poviem nico, co ma trapi mojej kamaratke, neuvidim to o par dni na modrom koniku ako to rozoberaju uplne cudzie zeny..