Muž odmieta spoločné bývanie. Čo mám robiť?

mitinka
2. júl 2007

baby poradte my byvame u svokrovcov a ti nas zivia a tak,skratka im nic neplatime lebo muz stale rozprava ze na to nemame co je pravda.ja som zacala pracovat ako predavacka co nieje bohvieco ale aspon si dobre privirobim 9tisicami a materska mi ostava teda rodicovsky,.... on zarobi okolo 17t ja tych 9t a mame rodicovsky 4400+pridavky 540sk co si myslim ze sa to da.vcera mi kamaratka ktora byva s muzom (sice este deti nemaju) v socialnych bytoch a povedala mi ze sa tam objavili az 3volne!!!vyborna sanca ist byvat konecne sami!!tak som tam hned dnes rano volala a mam si prist vypisat ziadost,... tesila som sa ako mala,.... lenze prislo velke sklamanie a ja som sa rozplakala a nie a nie zastavit moj muz mi oznamil ze tam byvat nepojdeme LEBO NEMAME ZA CO!!!!vam sa take nieco uz stalo??ja hrozne chcem ist prec so svokrou sa uz pomaly ani nebavime co si tak lezieme na nervy stale nas sleduje pocuva ako padne kazdy ,,spendlik" a ja som uz na nich alergicka vsetko tu zahadne mizne kde si co polozim,... 😠 😠 volam svojej mame kde to je kam sa mam obratit a ona mi povedala to iste nebudeme mat za co a nebudem sa stihat starat o domacnost a tak,.....ja som uplne hotova a chcem tam uz ist byvat aj ked sama s malou ja som na dne,... vsetci mi hovoria ved si odkladajte a potom chodte do svojho lenze mi BOHUZIAL neodlozime nic lebo mam skromneho manzela o sa rozvaza na aute do prace a mesacne nas to vyde okolo 5000sk co by sme mali akurat na byt a chodil by na bicykli!!!!co si o tejto debilite myslite vy???poradte!!!

pepibubu
2. júl 2007

Miti, jaj, holka, tos před svatbou netušila, co si to vlastně bereš????? tohle se z něj přece nestalo lusknutím prstů.......

Debilita to je, to máš pravdu.

milhaus
2. júl 2007

mitinka sak môže chodit do prace aj busom, to by ho vyšlo lacnejšie a autom nech ide len cez vikend alebo ked mu nepojde dobry spoj
kto ti straži dceru ked pracujes?
aj ja by som chcela ist do roboty aspon na polovičny pracovny uvezok ale nema malu kto stražiť
ja som sa so svokrou včera pochytila, dala malej mlieko s rožkom a take deti do roka obycajne mlieko nesmu a mala bola potom v noci zlá, idu jej sice aj zuby ale koli nim tak zo spanku neplače
musela som ju hladkat po hlavičke aby sa utišila a pritom stale spala, chudatko male
a čo stoji mesačne ten byt? napis mi do ip, tam si tu spravu lepšie pozrem
ja neviem ale on asi nechce odist od rodičov, jemu je tam dobre
aj môjmu bolo ale ja som chcela odist hlavne a tak to koli mne spravil a taktiež ani nechcel dieta vychovavat u rodičov

mitinka
autor
2. júl 2007

pepibubu: ja som nevedela do svadby co je to za debila lebo sme spolu chodili ani nie rok a ostala som tehu tak SVOKRA nakazala SVADBA!!! chcela som to lebo ho lubim ale nevedela som co sa v tejto rodine ukryva!!!!uz to viem je to debilita!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😢 😢

kacenqa
2. júl 2007

miti moja rada - kludne si podaj ziadost, ved aj tak nie je iste, ci vam ju schvalia. a ak ano, budes to riesit potom. mozno sa mu to rozlezi, a ak nie, daj mu na vyber - bud tam pojde s tebou alebo tam pojdete same. argument tvojej mamy sa mi zda dost odveci, ze nebudes stihat starat sa o domacnost, ved coze je to upratat raz do tyzdna jeden byt, to nie je dom, kde treba drevo narubat, do kotla zakurit,....

mimochodom, vie on vobec, ze mas nejake problemy so svokrou? mozno ze mu to treba povedat, aby sa zamyslel. ale ak je to maminkin synacik, verim, ze to budes mat tazke. treba sa s nim seriozne aj o vydavkoch porozpravat. naozaj musi chodit kazdy den do roboty autom? ved co usetri na benzine, mozete zaplatit na najomnom napriklad... je toho viac, ale teda v prvom rade daj ziadost, a v druhom rade sa vazne porozpravaj s manzelom, ako si predstavuje on vas dalsi zivot

expertka8
2. júl 2007

...mitinka...ste mangelia...a preto by ste vsetky zavazne rozhodnutia mali robit spolocne...
...priprav si pre mangela racionalne argumenty..ktoreho snad nenexaju hluxeho..slepeho..a najma pohodlneho...pretoze byvat pod jednou strexou s rodicmi vo vasom veku...hm...takto si predstavuje vas "vecny" mangelsky zivot???

...prosim nic v zlom...ale vyhnime sa obdobnym pomenovaniam na mangelovu adresu..typu..."debil" a pod...je Tvoj mangel...otec vasho kraaasneho dievcatka...a som si ista..ze aj napriek tomu..ze kazdy den vsetci nejakym sposob zlyhavame...svojix partnerov lubime a najma VAZIME si ix 😔

..velmi vam drzim palce a pevne verim...ze kazda "kriza" sa da prekonat..."len clovek musi v prvom rade xciet"...tam kde je vola..tam je aj cesta... 😉

lasenka
2. júl 2007

mitinka
ze nebudes stihat starat sa o domacnost? ja byvam v domceku sama so svojim muzom a malym synom, chodim do prace a este aj studujem... a vsetko perfektne stihame, je vzdy navarene, oprane, upratane a pri domceku je vzdy pekne vykosena trava... co nebudes stihat?
a prijem mate dobry, len si v klude sadnut a dohodnut sa, tvoj manzel si musi uvedomit, ze uz nie jeho mama ale ty si dolezitejsia v jeho zivote... drzim ti palce a nevzdavaj sa 😉

grettka
2. júl 2007

mitinka, take silne slovo ako debil by som na tvojho chlapa nepouzila.... ale on je jedno sebecke rozmaznane decko, ktoremu je veeeelmi dobre v "mamickinom hoteli".. ked on k tomu bude stale pristupovat takto, tak veru sa nikdy od rodicov neosamostatnite.. V podstate si zije stale ako slobodny chlap, ktory nie je schopny prijat zodpovednost za to, ze ma rodinu...ze treba aj nejake peniazky odlozit bokom, su ludia, ktori maju menej penazi a predsa dokazu usetrit... Len sa cudujem, ze tvoja mama ta nepodporila.. to je velmi smutne... preco by si to nemala zvladnut, ked to zvladas uz teraz?
Neda sa s tvojim chlapom hodit normalna debata, ze by si mu napisala, co kolko stoji, a kde a na com sa da usetrit, co si este mozete dovolit a co nie? Myslim, ze z toho, co mate, by sa to dalo utiahnut. V pripade, ze nie je hlava zadubena by to snad mohol pochopit....

lenkase
2. júl 2007

Musím napsat, že mě ten "debil" taky zarazil ... Jedna moje kamarádka tak titulovala svého manžela i před jejich dítětem (3 roky), jinak vám přeju, ať se to co nejdřív vyřeší. Taky by mě zajímalo, co znamená, že vás tchánovci "živí", to nepřispíváte ani na jídlo, ani na inkaso, kdo vám hlídá děcko, když jsi v práci? Nechápu, za co potom utratíte skoro všechny peníze,váš rozpočet se mi nezdá vůbec malý ...

lenadka
2. júl 2007

expertka, krasna fotkaa, krasne baby aj ty aj mala 😉

mitinka, uz som cosi citala od teba, mate u svokrovcov problemy, co nie je vynimocne. Ja tiez tak byvam a nepaci sa mi, ale viem ze je to docasu, snad nie viac ako rok /prerabame dom/, ale ja som manzelovi pred svadbou povedala, ze u svokrovcov byvat nebudem-jedine docasne. Proste oni to tak mali naplanovane najmladsi maznak zostane s nimi...ale som im to prekazila. Az ked sme mali kupeny dom bola svadba a po svadbe sa oficialne spisala kupno-predajna zmluva na bezpodielove spoluvlastnictvo. mozem ti len drzat palce a poradit, ze po dobrom a milo skor od chlapa dosiahnes, ze urobi to co chces. Vytiahnut zenske zbrane, to zabera viac ako krik a urazanie. drzim palce lebo viem, ze je to vela krat tazke... 😉

marcellinka
2. júl 2007

mitinka, rozpocet vobec nemate maly. takze odpoved nemame na to 😝 to by u mna neobstalo. skus z neho dostat pravy dovod a potom sa rozhoduj co dalej. a ze by si to nezvladla toho sa neboj, zeny su schopne robit divy 😉 drzim vam palce

danka2
2. júl 2007

mitinka žijeme v tažkej dobre ale váš rozpočet je celkom fajn ved to spolu máte cca. 30tis. My bývame vo svojom platíme a to máme teraz ked ja nerobím cca. 24t.ešte aj hypotéku nie je to všdy lahké ale dá sa to len sa treba uskromnit. škoda tvoj muž by sa mohol umúdrit ☹

elliana
2. júl 2007

mitinka, financne ste na tom v podstate slusne...s takym prijmom my platime 13 000 HU...takze zalezi len na tom, aby ste sa s manzelom dohodli, skus sa s nim naozaj slusne porozpravat, ziadne nadavky ani urazku

andik
2. júl 2007

mitinka,není to z pohodlnosti manžela? 😅

mominka
2. júl 2007

Tak takuto situaciu poznam aj ja. Tiez s tym mam problem, aj ked svokrovci su ok. Ale jednoducho manzelovi je pri ockovi a maminke fajn a je to o pohodli. Ja chcem prec a stava sa zo mna jednoducho neurotik 😀 Strasne to na mna dolieha.
No co poradit? Neustupit,....vsetko chce sice svoj cas, ale sme dospele zeny a sme jednoznacne schopne sa postarat same o rodinu. Chceme mat vlastnu domacnost, zaviest si vlastne pravidla, byt sami zodpovedne... jednoducho byt samostatna a nezavisla rodinka. Na tom treba asi trvat a mozno treba aj konat, necakat na manzela. On mozno sam sebe nedoveruje a ma strach. Skus ho podporit a povedz mu, ze mu veris a doverujes, ze sa o vas dokaze postarat. A na druhej strane ste dvaja a mozete sa podporovat a pomahat si navzajom.
Ale mozne je, ze ho aj "hecuju" jeho rodicia a trochu ho manipuluju. Vtedy ti nepomoze nic ine, len ho od nich izolovat, aby na neho nemali taky zly vplyv.
Zober to do svojich ruk. Myslim, ze aj sama by si zvladla platenie soc. bytu.Mozno, ked manzel uvidi, ze si samostatna, odvazna a ides si za svojim, zacne si ta viac vazit.
Jednoducho ukaz mu, ako si predstavujes svoj zivot
My sice tuzime po domceku, ale je s tym problem, lebo zohnat dobry pozemok chce cas a postavit dom tiez vyzaduje kopu casu a penazi a energie. Takze neviem, ... 😉 Ja uz aj ustupujem zo svojich narokov, staci mi aj bytik, len nech som v nom bez svokrovcov 🙂

chrobaak
2. júl 2007

zienky moje mile. ja viem, ze vam neporadim, ani nepomozem. ale neda mi, aby som nenapisala, ze som velmi smutna, ked vidim, ako vela muzov dnesnej doby je az nechutne nesamostatnych a rozhyckanych svojimi mamickami. ako sa taky muz moze postavit na vlastne nohy a postarat sa o svoju vlastnu rodinu? nemyslim len materialne sa postavit na nohy, ale predovsetkym mentalne... teda mat schopnosti ako su: byt oporou, mat snahu budovat si pevny vztah a spolocnu buducnost.... lebo tu nejde len o to, aby clovek zarobil nejake peniaze, ale v prvom rade aby citil spolupatricnost a zodpovednost voci svojej partnerke alebo manzelke a za svoje deti...
povedzte mi, co je to za muzov, ktori chcu zostarnut pri maminych sukniach a boja sa, pripadne nechce sa im odtrhnut sa od istot, ktore im ich rodicia poskytuju? 😔 pokial budu vsetko len pasivne prijimat, nezmeni sa to. a, zial, mam skusenost, ze clovek sa meni len vtedy, ak on osobne citi vnutornu potrebu. a to je malokedy.
😒

zuzpidka
2. júl 2007

Milá Mitinka, napíšem ti môj príbeh. S manželom sme po svadbe bývali u jeho rodičov v 2-izbovom byte. Tam sme bývali ešte keď sa nám narodila naša dcérka Danielka. Danielka nemala ešte ani rok a moji starí rodičia nám prenajali malý 1-izbový domček. Bývali sme tam skoro rok, kým dom nezačal plesnivieť a ostatní ho chceli predať. Pýtali za ňho veľmi veľa, tak sme ho opustili a išli do podnájmu. Tam sme bývali asi polroka a už sme to finančne nezvládali, tak sme išli naspäť ku svokrovcom. Tí si kúpili dom mimo Košíc a my sme ostali v tom 2-izbovom byte. Ledva sme čakali, kým sa rekonštrukcia ich domu dokončí a presťahujú sa, a my budeme konečne sami. Bola to paráda. Vymaľovali sme si ho podľa seba, zariadili sme si ho podľa seba, nikto nám do ničoho nekecal. My sme si s manželom už po svadbe povedali, že raz budeme mať dom. Keďže manžel je jedináčik, tak samozrejme, že rodičia na ňom vysia. Ja som si nevedela nájsť prácu, tak sme byt predali a zase bývame so svokrovcami. Tentoraz však v dome a spoločné máme zatiaľ kuchyňu, kúpeľňu,WC a obývačku. Teraz sa nám narodil syn a my dom prerábame ďalej, aby sme mali bytovú jednotku sami a svokrovci budú bývať potom vzadu sami. Vieš, ja tiež nemám ideálny vzťah so svokrou, pretože ona vie všetko najlepšie a ja som len mladá a neskúsená. Lenže tentokrát je to už iné, lebo aj ja si viem otvoriť ústa a povedať svoj názor. Je to hlavne čo sa týka výchovy a starostlivosti o deti. Manžel je väčšinou na mojej strane. A ostatné nech si robí ako chce, veď keď budeme bývať sami, ja si to urobím podľa seba. Tak ja na tvojom mieste, by som poriadne porozmýšľala a prepočítala, či budeš vedieť vyžiť, keď budete bývať sami. Je to nepríjemné, keď si vo finančnej tiesni a nemôžeš dieťaťu kúpiť to čo by si chcela a obracaš každú korunu dvakrát-trikrát. Tak poriadne porozmýšľaj a tak konaj. S pozdravom Zuzana.

zuzpidka
2. júl 2007

Ahoj Mominka. Dosť sa zhodujem s tebou v tvojom názore. Aj ja už v niektorých veciach ustupujem zo svojich nárokov. Snažím sa podporovať svojho manžela a on zase podporuje mňa a tak držíme spolu a jeho mamu to v niektorých situáciách privádza do zúrivosti, že už na ňho nemá taký vplyv. Takže Mitinka skús to.

mitinka
autor
2. júl 2007

baby dakujem vam vsetkym za rady takze som to urobila tak ze som sla na matriku na bytove a jednoducho som si zobrala domov ziadosti.dala som muzovi nech pekne to odnese do prace a aj ja pojdem na urad prace.uz som sa ho vobec nepytala ci chce ci nie.ja ho odtialto nedostanem nikdy pokial neurobim razny krok!!!!! 😠 😠 je mamickin velky maznacik!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 a o problemoch zo svokrou vie ja na nu nadavam stale!!!!!!!!!!uz som na nu uplne alergicka!!!chodi nam do zavretej izby a pozera hlavne ked sme neni doma ci mame poriadok a ked nie tak mi pripomina ze treba zehlit ze to sa same neurobi a tak skratka som uz alergicka a teraz som razne zasiahla myslim si ze nam to v pohode vyde uz len to ze mesacne davame okolo 4tisic na benzin niekedy aj 5tisic tak to mame na najom a budeme chodit bicyklom a autobusom alebo aj pesi 😕 a budeme mat a to co splacame budeme mat vsetko z manzelovej vyplaty a rodicovsky a moju terajsiu vyplatu na zivenie!!!! 😕 😔

hanka274
2. júl 2007

a co sa to tu vobec prebera dolezite??
ci je debil, ci nie??
ci je normalne hovorit o svojom manzelovi takto alebo nie??
a ci ma ist mitinka na obecny urad alebo nie?
mitinka...chod....chod....chod....chod....chod....chod....chod.
myslim, ze sa tu v podstate nic neriesi a vlastne ani neni co riesit.
miti ak by si mala problem co s papiermi a tak-tak sa dame potom do riesenia 😉

😅 😅

mitinka
autor
2. júl 2007

ahoj hani keby nieco tak sa ozvem vdaka 😉 uz mam papiere aj vypisane len to je treba dat este potvrdit zamestnavatelovi 😅 teraz sa este hadame najprv to islo dobre ale potom sme nabrali grady lebo moj muz je chudatko ze ho chcem odtrhnut a JA myslim len na seba!!!!!!!takze hadka 🙄

hanka274
2. júl 2007

a ty medzitym surfujes po nete... 😀 😀 😀 😅 😅
to musi byt vazne u vas... 😎

mitinka
autor
2. júl 2007

nie on odisiel z izby tak ja som sa dostala sem,... 😀

mimi109
2. júl 2007

mitinka 😲 podla mna ket ty mas matersku + privyrobok ako predavacka a manzel zarobi 17 tisic v pohode by ste zvladali byvanie len vy a dcerka, ja dostavam len rodic. prispevok + pridavky moj muz zarobi cca 15 tis. mesacne a zvladame platit najom uver splatky benzin no vsetko mozne a z materskej zijeme

poda mna sa tvoj muz nevie odlepit od rodicov alebo je prehnane "skromny", tot moj nazor, dufam ze som ta neurazila 😔

mimi109
2. júl 2007

Boze to je preklep ze ket 😲 😲 😲 😅 😅 😅 no opravujem sa malo tam byt ked 😀

ena
2. júl 2007

mitinka: a ked si v robote, s kym mas dceru? Lebo ked teraz ju mas pri svokre napriklad, kym pracujes, ked sa odstahujete, bude ti ju mat kto postrazit?

mitinka
autor
2. júl 2007

mimi109 neurazilůa ja to potvrdzujem je to tak,...
ENA:ked ja som v praci tak ju ma muz a ked je on v praci tak ju mam ja ja som si tak sluzby nakazala a tak mi to aj mesacne vychadza splnit plan,... 😅 mne ju svokra nevaruje iba ked tak cez vikend a to mozu aj nasi v trnave

MIMI:ja si tiez myslim ze by sme to zvladali ale on nie,... dokonca aj moji rodicia ma odhovaraju od toho ked vedia ako mi tu je,... 😠 😢 😢 😢

zuzpidka
3. júl 2007

Mitinka, my tiež ako som už písala,bývame so svokrovcami, ale toto mi chvalabohu moja svokra nerobí. Ona mi ubližuje rečami a výrazmi tváre. Ona sa vždy tvári, že je chuderka a že jej všetci, hlavne ja, ubližujeme a ona je trpiteľka. A keď si niečo kúpime, tak začne a to vám tak trebalo, veď to je zbytočné. Aj včera. Pokazila sa mi práčka v nedeľu a trebalo vyprať malému plienky. Tak muž nahodil našu starú, ktorú sme im dali ale práčka veľmi hučala. Včera manžel doviedol kolegu,aby ju opravil a pozrel sa aj na ich práčku prečo hučí. Našu opravil a ich rozobral, našiel chyby, vybral zlé diely že ich pozháňa a pri práci sa narobil neporiadok, tak zase mala reči,že ona to musí popratať a výraz tváre trpiteľky. Malý plakal a nedal sa nijako utíšiť, aby som to mohla popratať ja, tak to ostalo na nej. Zase trpiteľský výraz tváre. Takže ťa plne chápem a držím ti palce aby ti to vyšlo.

ena
3. júl 2007

mitinka: tak ked to mate takto vyriesene so strazenim dcery, tak potom som za samostatne byvanie bez svokrovcov🙂 Drzim palce ;)

mominka
3. júl 2007

No Mitinka, mas to doma huste. Ja, kedze som dost výbušný typek, by som asi takéto správanie svokry nevydrzala a poriadne by som jej nadala a odisla by som v afekte. Ale kazdá sme iná.A ked si citam niektore prispevky, tak si svojich svokrovcov aj začínam vážiť. Ale pre istotu si poklopem na drevo, aby som to nezariekla 🙂
No, podla mna, nemas moc co stratit, ak odides. Presne ako pisala Hanka, ...niet co riesit, hadam len tie papiere 😉 Drzim Ti palce, aby ti to vyslo podla tvojich predstáv a aby vam pridelili krasny bytík.

Inak velmi sa mi pacil včerajsi prispevok od Chrobaaka 😀 , ... presne aj ja niekedy postradam spolupatričnost svojho partnera. Je tak naviazany na rodicov a svoju širšiu rodinu (všetci byvaju poblíž)... že niekedy zabúda na našu malú rodinku. Ako keby si nikedy neuvedomoval, že manželka by mala byť pre neho ten najbližší človek a nie rodičia. Ked mu to vytknem, tak mi povie, že som sebecká a zlá, ... a viete co je vrchol? ... že ked mu to poviem, tak ja sa aj cítim ako zlá. To je to majstrovstvo manipulácie mužov. Mne sa za moje 2,5 ročné manželstvo osvedčilo správanie "mlčať je zlato". Ale nie som tým moc nadšená. Preto túžim len pojednom, zariadiť si vlastný domov, mimo dosah jeho rodiny. Nie preto, že jeho rodinu nemám rada, ale preto,aby sme si spolu mohli vytvoriť vlastnú rodinu s vlastnými pravidlami.
Fuuuu, ale som sa vykecala 😖 Papa

mitinka
autor
3. júl 2007

mominka ja mam to iste pobliz ma celu rodinu a moja rodina,moja rodina,moja prevelka rodina!!!! 😠 😠 ale co ta moja??to nikoho nezaujima aj to ze svokra ma cele dni malu a nasi ju sem tam chcu tak je peklo kvoli tomu 😠 😠 a straaaaaaaaaaasne neznasam ked zacne ochkat,jajkat,bozikat a neviem co ked bereme malu a niekam ideme alebo nieco si kupime a tak!!!! 😠 😠 to ma uz totalne vytaca!!!niekedy jej neoznamim ani ze idem prec a to ona neznese musime jej hovorit ako 10rocny kam,s kym,kedy dojdeme,.....a pod,.... 😠 😠 uz ma totalne vytaca!!!mne ona ide hovorit ako nic neupratujem a nic nerobime s muzom!!!!ona dojde chudatko domov s roboty straaaaaaaaaasne je narobena lebo sedi cely den za pocitacom tak zobere malu a chodi s nou po vonku!!! 😠 😠 😠 a uz jej to aj muz vycita ze nam nadava a ona ani s prstom nepohne!!!!! 😠 😠 😠 takze mna tu uz absolutne nic nedrzi!!!vcera som sa ,,zmierila" s muzom pouzila som zbrane 😀 a nakonec zobral papiere ze to da v praci potvrdit,...chvalabohu,... 😉 ale este sme svokrovcom nic nehovorili keby nam ten byt nedali tak aby z toho nerobili cirkus a este nas aj nevyhodili 😲 😅