Muž pije denne pivo

miska1492
13. feb 2021

Dobrý deň,

mam muža ktorý si denno-denne da pivo niekedy jedno niekedy 3/4.
Môj muž keď je unavení nevie stať má nohach a to do slova. Dacka sa a ja som s toho nervózna. Lebo stále mam pocit ako keby bol opitý. Vyzerá hrozne. Niekedy my je s neho na grc. Od 17:00 nieje schopný ničoho. Mame spolu dieta o ktoré sa starám ja. Npr: spi už teraz a mame krásnu sobotu za sebou.
Ja som koľko krát unavená pri malej ale nikdy sa mi nestalo aby som nevedela stať na nohach alebo sa tackala s jednej strán do druhej. Vždy musím byt v strehu a byt zodpovedný rodic!
Je to pre mna nepochopiteľne čo sa s ním deje !!!! Som s toho už unavená. Nemám chuť ho ani vidieť a nie to sa s ním rozprávať.
Pracuje ako sbs robí 12 tky denne aj nočné. Každý chodí do prace a teraz všetci sa tu budeme tackat.
Vie my niekto poradiť? Som s toho unavená !!!

miska1492
autor
14. feb 2021

@elizabet173 no veď jasne keď ho takého vidím, nemôžem sa na nho pozerať a kde to ešte rozprávať. Dnes sme sa rozprávali prečo je to tak. Pýtala som sa samozrejme na alkohol povedal že nie. Že nebude piť ani pivo! Povedala som mu všetko čo som chcela. Dala som mu čas aby si všetko premyslel aby sa taktiež vyjadril. Aby my povedal nejaké riešenie. Lebo problémy sa musia riešiť!
Len neviem či mám zavolaj obvodnej lekárke aby mu urobila testy. Či za kým mám ísť?

miska1492
autor
14. feb 2021

@janickacrazy keby mne toto robí zabijem ho! Chodí na aute. Toto by si určite nedovolil!

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miska1492
autor
14. feb 2021

@saxana000 chápem! Ďakujem za názor.
Veď ja nehovorím aby si neodychol ale prespať cely víkend? A to nie je jedenkrát čo sa to stalo. Chcela som počuť názor iných. Nech si dá pivo ale nech je v pohode. Nemám chuť ani náladu sa pozerať na tackajuceho chlapa. Nemám problém. Ale nie dá si pivo potom zas a potom zas a čo kde je rodina? Čo mám s neho alebo dcéra.
Ja si dám tiež víno ale všetko musí byt porobené mala musí spat! Existuje zodpovednosť ktorá je dôležitá!

miska1492
autor
14. feb 2021

@elizabet173 áno je 😀čo sa týka piva povedala som mu k tomu svoj názor. A musí byt zodpovedný! Nemôžem chodiť za ním ako za malým chlapcom a sledovať ho. Keď mi povie že nebude tak nech to dodrží!

simca06022011
14. feb 2021

@miska1492 toto skor vyzera na nejaky zdravotny problem. Alebo sa tacka, lebo uz je opity.. urcite clovek sa "netacka" od unavy.. sorry. A ty naozaj nie si odbornik na to, aby si "to na nom videla", mozes mu dat fukat :D a uvidis.. ja soobne nepozanm chlapa co by sa po 1-2 pivach tackal, vacsinou ani po 3-4, to uz su ine davky alkoholu co taketo nieco sposobuju. Ak je SBSkar ma za sebou nejake zdravotne prehliadky, ale ja by som to veru nenechala len tak...

miska1492
autor
14. feb 2021

@basska_b ďakujem za názor! Áno je dosť tichý v tomto ale keď je nejaký problém musí sa riešiť! Musí sa taktiež vyjadrit a povedať svoj názor.
Ja nehovorím že je zlý muž alebo otec. Ale prečo je stále unavení? Vo štvrtok mal poslednú dennú prišiel večer o 7. O 8 spal to bolo ako v pohode zobudil sa ráno o 7. Potom mal voľno.
Piatok/ sobota od 16:00hod nič s neho. Dnes v pohode.
Zajtra má dennú.

basska_b
14. feb 2021

@miska1492 Môže to byť fakt aj nejaký zdravotný problém. Niet divu, že policajti a vojaci idú do výsluhoveho dôchodku výrazne skôr. Majú to fyzicky aj psychicky náročné... je to zvláštne, že je taký rozbitý aj počas 2 dní voľna. Chlapa ale ťažko dostať k doktorovi 😁 nech skúsi iné veci na energiu, neviem, ako sa stravuje. Hodili by sa cukor, orechy, zdravé tuky... zelený čaj...

mamusa34
16. feb 2021

A sme doma .môj mi povedal že bude chodiť ked otvoria .reku no zabudni ,ja potrebujem aby sa nakazil a aj mňa nie?..teraz ani nechýba krčma ako je to dobré aj keď ich ľutujem finančné ..niektoré aspoň varia tak fungujú krčmy ,aspoň niečo .

tatisna
15. aug 2021

@miska1492 ak je to pivo s llkoholom, ide o pravidelne pitie a je to alkoholik. Máš doma alkoholika a tak to aj rieš. Ja by som asi skúsila nejakú info po radensku linku pre príbuzných alkoholikov, môžu Ti poradiť že budeš prekvapená. Za telefonát nič nedáš... resp. par centov.