Muž to nezvláda. Mám to povedať rodine?

25. dec 2023

Zmenil sa. Už ho nič nebaví. Jeden deň chce odísť z práce, druhý hovorí o samovražde. Bývame s malým dieťaťom v podnájme. Skúsila som rozhovory, ultimáta, nič. Zo začiatku som sa s ním veľmi kvôli tomu hádala, teraz už ani nemám síl. Mám to povedať jeho rodine? Dohovoria mu? Oni nič nevedia, myslia si že sme ideálna rodina. Nevidia, že prestal jesť, piť, že je celé dni zavretý v izbe, prebdene noci, vyrážky na tele, že schudol 10 kg. Dá sa z toho dostať? Čo mám robiť? Nechcem odísť, pred tým sme spolu boli takí šťastní...

martinmmartin
25. dec 2023

Depresia ako z praku. Vies povedat co bolo spustacom? Tazke pripady sa musia riesit odborne lebo hrozi fakt pruser

janetinka27
25. dec 2023

Ahoj, treba volat lekarovi a poradit sa, mozno navrhne prevoz do nemocnice. Mozes volat aj cez sviatky.

maribu222
25. dec 2023

Treba to riešiť so psychiatrom. Určite to nenechať len tak. Rodine povedať, možno pomôžu.

seahorse27
25. dec 2023

Ma depresiu, tam ziadne dohovaranie nepomoze. Vyhladaj mu co nahrychlejsie psychiatra, tvoj muz potrebuje liecbu. Blbe je, ze su sviatky…mali ste to riesit skor

loliki
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klementinka58
25. dec 2023

rodina by mohla pomoct tebe aby si to zvladala s nim

tamitamitami
25. dec 2023

Určite smer odborník pre začiatok by som začala psychológom tam termín dostane rýchlo (ak bude treba tak aj psychiater). Keď má chuť sa zabiť je namieste to začať riešiť rázne (tu už žiadny rozhovor s tebou nepomôže).

3009
25. dec 2023

Okamžite vyhľadať psychiatra. Má silnú depresiu. Choď aj teraz s ním na pohotovosť ak hovorí o zabití. Nečakaj.

marca12
25. dec 2023

Najdi mi psychologa,psychiatra. Tu uz nepomoze dohovor.

zuzana76
25. dec 2023

Určite smer lekár, čo najrýchlejšie, psychiater nepotrebuje ani výmenný lístok, takže netreba ist ani obvodnému, ale zase pozor, depresia môže mať aj pôvod v inej chorobe, poruchy štítnej žľazy, anemia atd… takže by som sa poradila s tým psychiatrom, či netreba aj iné vyšetrenie

marianarem
25. dec 2023

Ak hovori o samovrazde, tak urcite psychiater, vyzera to ako depresia Jedine, co je mi ale divne, su tie vyrazky, takze treba vysetrit asi aj celkovo, ci za tym nie je iny zdravotny problem.

lenkakravcova
25. dec 2023

Hádala si sa s ním preto?
To nepomáha, len ho k tej samovražde postrčíš. :(
Smer lekár.

ildiko36
25. dec 2023

Tie vyrážky ,nemôže mať lichen ruber planus? Úzk
ostné sťavy vyvolávajú rôzne ochorenia a jedna je z nich aj ruber..vyrážky po tele,môze byť aj v ústnej dutine aj na genitálií, a keď to má aj tam dole tak to vedie ešte väčšej depresii.Jednoznacne teba kožné vyšetrenie a psychiatra.Ked má suicinde myšlienky môže to spraviť v slabej chvíľke, rieš to čím skôr

mamina7070
25. dec 2023

ak spomenie samovrazdu volaj normalne rzp nech ho vezmu na hospitalizaciu na psychiatriu a cim skor k psychiatrovi netreba vymenny listok

minenkak
25. dec 2023

Myslím,že muž je zrelý už na hospitalizáciu a nie na rozhovor s rodinou

lentilka46
25. dec 2023

Ak hovori o samovrazde, nevahaj a volaj sanitku, ak uz o tomhovori nahlas, rozmysla o tom, necakaj, kym nebude neskoro 🙏

janinah
25. dec 2023

Hneď dnes riešiť...lebo raz vojdeš do tej jeho izby a bude neskoro...volaj na psychiatriu..
Nechápem na čo čakaš.on si sám pomôcť nechce a nevie.

sterea
25. dec 2023

Treba čo najskôr vyhľadať pomoc psychiatra a čo sa týka rodiny, povedala by som to iba jeho rodičom, ale aj to sa môže otočiť proti tebe, že to je tvoja vina, ratan s tým 🙁, držím palce

stuplicek33
25. dec 2023

My sme si tymto istym prešli. Manzel dusil všetko v sebe. Nakoniec to skoncilo tym, ze bol v pátraní, 3dni sme nevedeli ci zije, kde je. Nepriala by som toto nikomu zazit😭. Neskor nastupil sam na liečenie, chodi k psychiatrovi, ale musim povedať, ze ako sa hovori, všetko zlé je na nieco dobré, tak nas to neskutocne spojilo, rozpravame sa o všetkom a najväčším darom pre mna je, že sme spolu, všetci. Takze, prosim, rieste to!Potrebuje odbornú pomoc 🙏, sama to nezvladnete. On vam povie len to, co on chce a nie všetko. Chlap je nadstaveny ako hlavny pilier rodiny, ktory zabezpecuje rodinu, mozno u vas je to, ze ste v podnájme a neda sa mu zabezpečiť byvanie. Ťažko povedať, co je u neho ten hlavny dovod. Pomaha aj psycholog, tam sme sa tiez dozvedeli vela veci o sebe, aj on vnimal svoje chovanie inak, aj ja. Ale urcite potrebuje liecbu.Lieky nemusia byt na cely zivot iba na urcitu dobu, ale potrebuje ich. Preto, vy mu musite pomôcť 🙏Drzim palce, nech sa da do poriadku a mate krasny život 🙏❤️

lentilka46
25. dec 2023

@stuplicek33 ach boze, to muselo byt strasne, nekonecne 3dni 😔 hlavne,ze sa mu pocas nich nic nestalo a ze ste ho nasli 🙏🙏

stuplicek33
25. dec 2023

@lentilka46 Ano, vtedy sme spadli na úplne dno. Ta beznadej, strach, doteraz nevie kde bol, kade išiel, ale nakoniec všetko dobre dopadlo. 🙏❤️. Preto treba si všímať, počúvať a nenechať to zájsť ďaleko. Polícia, pátrači, ľudia z okolia, rodina urobila maximum pre nas. 🙏

autor
25. dec 2023

Možno som zabudla povedať že začal brať drogy. Tie stavy má myslím z toho. Preto sme sa aj hádali ale on to robí zas a zas aj keď vie že mu je z toho zle. Hanbím sa o tom aj povedať jeho rodine a ešte aj takto cez sviatky. K psychológovi asi nepôjde, nenávidí doktorov, skôr sa na mňa urazí

ann092
25. dec 2023

Prečo začal s drogami?

autor
25. dec 2023

@stuplicek33 veď práve, aj môj už takto zmizol, síce len na jeden deň ale nedal o sebe vedieť, neozýval sa a keď vám ešte deň pred tým rozpráva o samovražde, zomierali sme strachom, čo je s ním. Potom sa chvala Bohu ukázal ale viem že to už takto nejde, potrebujeme pomoc

autor
25. dec 2023

@ann092 neviem čo bolo spúšťačom, možno narodenie dieťaťa, venovala som sa len jemu, možno sa cítil odstrceny, potom povýšenie v práci, kúpa auta, nové možnosti. Pre niekoho radostné udalosti, ale tiež veľká zmena

sterea
25. dec 2023

Ak sú v tom drogy, jednoznačne smer psychiatria, odvykačka + terapie, máš doma dieťa.

stuplicek33
25. dec 2023

Skusila by som ist k obvodnemu lekarovi, porozprávať sa o možnostiach. Co sa týka liečenia, odbornej pomoci, tam je treba jeho suhlas. Je mi to luto, ale sviatky-nesviatky, treba konat. Uz je v tazkych depresivnych stavoch, do toho tie drogy, aby nebolo neskoro. Nechcem plasit, on velmi trpi a potrebuje pomoc. Konajte! 🙏

bennn
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alickapusinka
25. dec 2023

No jasne že sa cíti zlé ak berie drogy .Vieš čo je schopný človek ktorý spadne do drogovej závislosti. Všetko popred len aby mal na dávku. Pre peniaze ťa je schopný zabiť ak je v afekte. Treba to povedať jeho rodičom a podmienku s tvojej strany ak sa nepôjde liečiť a ak nepôjde tak koniec manželstva. To len postrašiť ho. Takú podmienku mu dať lebo je svojprávny ak nebude chcieť ísť sám môžete sa postaviť aj cela rodina na hlavu. ON nepôjde už len tým že si to prizná a povie že sa chce liečiť tak je na dobrej ceste. S liečbou treba začať rýchlene a na nič nečakať. A čo berie fajči marihuanu.

daniela1911
25. dec 2023

Odišla by som s dieťaťom. Povedala pravdu jeho rodine. Jemu, že sa nevrátiš, kým nepôjde na liečenie.
Depresia je jedna vec, ale ak má tieto stavy z drog, už mu nepožeš ani ty ani rodina žiadnym dohováraním.
A keď spomínaš úspech v práci, možno od začiatku sú v tom drogy a tie vyvolali stavy úzkosti a depresie.