Muž to nezvláda. Mám to povedať rodine?

25. dec 2023

Zmenil sa. Už ho nič nebaví. Jeden deň chce odísť z práce, druhý hovorí o samovražde. Bývame s malým dieťaťom v podnájme. Skúsila som rozhovory, ultimáta, nič. Zo začiatku som sa s ním veľmi kvôli tomu hádala, teraz už ani nemám síl. Mám to povedať jeho rodine? Dohovoria mu? Oni nič nevedia, myslia si že sme ideálna rodina. Nevidia, že prestal jesť, piť, že je celé dni zavretý v izbe, prebdene noci, vyrážky na tele, že schudol 10 kg. Dá sa z toho dostať? Čo mám robiť? Nechcem odísť, pred tým sme spolu boli takí šťastní...

seahorse27
25. dec 2023

Ked su tam drogy a nevie/nechce s tym prestat, tam pomoze len hospitalizacia s detoxom a naslednou liecbou deprsie…to ale ovsem musi chciet on sam. Ak nechce, nic s tym nespravis…zachran aspon seba a dieta, odid. Rodine by som nic nezamlcovala, nech vedia, co riesite, aby potom neboli prekvapeni, ked od neho odides…

domkakvet
25. dec 2023

Na liecenie, porozpravaj sa s nim o lieceni.

ghoul_
25. dec 2023

Treba ho na psychiatriu dostať

tiika
25. dec 2023

Pokial môže ohroziť na živote seba alebo druhého, na psychiatriu ho môžu odviezť násilím proti jeho vôli. A popravde by som takú možnosť využila, i keď sa javí dosť krutá. Kvôli záchrane jeho života, možno vzťahu to stoji (to by uz ale musel chcieť sam zostat čistý).
Ak bude hovoriť o samovražde, navyše zmizne, konaj, volaj záchranku prip. políciu.

eludka
25. dec 2023

To je hneď na záchranku, je to na psychiatrickú liečbu, neváhaj

zuzanka.zuzu
25. dec 2023

však to je "detail" keď si zabudla spomenúť drogy 🤦🙄

lucimichi
25. dec 2023

Je to feťák! Od feťáka treba čo najrýchlejšie ujsť! Drogy sú pre neho na prvom mieste!

janinah
25. dec 2023

Teraz čítam o takej " malickosti" akou sú drogy.
Prepáč,ale ty si nejaká naivná puťka alebo čo..? Odkiaľ má peniaze na drogy? Sa spamatas,keď ti začnú veritelia búchať na dvere...
Hneď chod za jeho rodičmi,všetko im povedz,nech ti pomôžu ho dostať na psychiatriu na liečbu.To v prípade,ak ti na ňom ešte záleží.A ak nie,tak sa odstahuj aj s dieťaťom,lebo vás stiahne so sebou do pekla.Ale aj v druhom prípade o situácii povedz jeho rodičom.Ak ste manželia,tak pozor na svoj majetok.

bbshop
25. dec 2023

Hneď som chcela napísať, že to nie je depresia, ale drogy..vďaka vyrážkam som to vedela hned. Autorka ty si tiež nejaká zvláštna, keď toto zabudneš spomenúť.. je to prípad, keď už treba rovno volat záchranku. Povedz, že sa bojíš o jeho život alebo aj o ten svoj a o dieťa. Zoberu ho na psychiatriu.

j_m
25. dec 2023

Volaj 112

0martina0
25. dec 2023

@bbshop to napadlo aj mňa,že sú tam drogy

daniela1911
25. dec 2023

Na druhú stranu, zdravotnici majú iné “vážnejšie” prípady ako prevážať závislých. Ospravedlňujem sa, koho sa to dotklo, ale je to tak. Každý život je dôležitý, ale jeho stav trebalo riešiť už skôr. Nie cez sviatky volať 112.

mikadooo
25. dec 2023

Áno, povedz. Vyzerá to na depresiu. Ak nepočúva teba - partnerku, je ešte šanca, že počúvne rodičov, ak mu dohovoria. Ak ani tak nič, zváž odchod. Je chorý, musí sa liečiť, ak odmieta liečbu, spôsobuje traumatický život tebe aj dieťaťu. A to sa niekedy niekde prejaví (negatívne samozrejme). Odchod ako ultimátum, ak sa nepôjde liečiť, by tiež mohol zabrať. Ale musíš to myslieť vážne. Aj, pozerám, že aj drogy, no tak tým dupľom - jedno ultimátum a hajde preč, nech sa ozve, keď bude čistý.