Nahnevala ma sestra

3. feb 2024

Ahojte, nahnevalo by vas toto?
Dcerka mala 5 rokov, dnes ma oslavu s rodinou, na ktoru som pozvala najblizsich v dostatocnom predstihu.
Sestra (zaroven dcerina krstna) byva 3.5 hod cesty vlakom od nas, prisla uz vo stvrtok k rodicom, ktori byvaju v rovnakom meste ako my a najprv vravela, ze ostane do piatku. Na co som jej ja povedala, ze ok, nech robi ako chce, ale ja som stvrtok a piatok v robote, ze to spolu ani nebudeme a oslavu presuvat kvoli nej nebudem (ani neviem na kedy, nerealne aby si aj ostatni zobrali volno na piatok alebo tak). Tak potom ze teda ostane do soboty, ale uz o tretej pojde na vlak, lebo nechce prist neskoro vecer domov ( dalsi by jej isiel za 2 hodiny a domov by s nim prisla o deviatej vecer, co podla mna nie je moc hrozne, kedze v nedelu nerobi ani nema iny plan). A zaciatok oslavy som dala na 13.30.
Neviem co sa tak ponahla domov, ale tak pride 3-4 x do roka a nevie tu vydrzat. Pritom vzdy vravi, ako sa na malu tesi a neviem co. 🙄

trema
3. feb 2024

Mna by to nenahnevalo, nemrzelo, nikdy sme nerobili velke oslavy, ked niekto prisiel na 5 hodin, tak ok, ked niekto len na hodinku, tiez ok. A ked niekto prisiel zagratulovat o tyzden skor alebo neskor, tiez ok, akurat bol bez torty 🙂 sestra keby chcela k tebe mohla dobehnut uz v sobotu rano, pokecali by ste, bola by aj s dcerkou

sissy27
3. feb 2024

@grof_monte_christo ustupkom som to nazvala ja, ako to vnima autorkina sestra netusim. Faktom zostava, ze ona napriek dlhej ceste svoje plany bola ochotna zmenit, zatialco domaca v pohodli svojho domova ani krok 🤷‍♀️ takze tie sladke slova o tom ako vsetci spolu skvelo vychadzaju nebudu az tak pravdive, minimalne sestry maju medzi sebou nejaky problem.

grof_monte_christo
3. feb 2024

@sissy27 Ústupkom si to nazvala práveže správne, takto presne to je. Ako som už povedala, nedokážem to pochopiť, pre mňa prísť domov o deviatej večer nie je žiadna katastrofa a leharo v nedeľu nepotrebujem, kľudne by som sa vybalila aj v nedeľu. Ale tak, každý sme asi iný, možno to vnímam z pohľadu, že vlastné deti nemám a veľmi rada by som bola na oslave môjho krsniatka.

komplikovana
3. feb 2024

sestra vie dostatocne dopredu, ze v sobotu je oslava. Pride vo stvrtok s tym, ze v piatok odide, potom to upravi, ze v sobotu. Mne z toho pride, ze s vami velmi nechce byt. ( ak hovoris, ze iny program na vikend nemala.) Cloveka nemozno nutit, ale ano, dotklo by sa ma to.

h2
3. feb 2024

Keď si ju pozývala na oslavu v sobotu, potvrdila, že príde? Ak áno a teraz to mení na poslednú chvíľu, bola by som možno sklamaná, zvlášť, ak nemá iné plány. Prečo v tom prípade nezostane u rodičov až do nedele?

vilma7
3. feb 2024

Moja predstava istotu na oslavy ani nechodí...čo už. Neriešim, zvykla som si.

ivik4
3. feb 2024

Ja by som sestru, teda ani kamosku nenechala ist vlakom tak neskoro ze o 21vystupi. V dnesnej dobe ked pomaly musis nozik vo vrecku mat lebo nevies kto na Teba vyskoci a bude Ti chciet ublizit🤦‍♀️🤮.
Akoze chapem Teba ale ona kvoli Vam ostane o den dlhsie . Urcite by som tu oslavu posunula na skorsi cas,pripadne nech ona pride uz o 12tej ,pohoda.

bluka2
3. feb 2024

Možno na také oslavy nie je, mňa by sa to nedotklo. Tiež nechodím, kam sa mi nechce. Človek celý týždeň pracuje, víkend je krátky, lepšie si oddýchnuť a mať ho podľa seba. Urobila kompromis

bmolko
3. feb 2024

Bože, zase obrovský problém!!! Posuň oslavu na skôr, vsetci ste z jedného mesta, len sestra nie. Tak by si sa mohla prisposobit ty. Ale asi to už nepomôže. Už budeš aj tak nafučaná a všetko priblblo komentovať.

autor
3. feb 2024

@ivik4 ved ja ju nenutim ist neskoro vecer domov, kludne mohla zostat spat u nas/u rodicov a v nedelu doobedu ist po svetle domov. Ine plany nema na vikend, len v pondelok do prace ako aj my ostatni.

januska12323
3. feb 2024

Z tvojej pozície by mi to bolo úplne jedno, očividne býva ďaleko a nie ste si nijak extra blízke. Budeš tam mať celú rodinu len sestru nie, tak prečo sa upínať práve na ňu? Keby ste mali lepšie vzťahy prišla by na návštevu ku vám aj bez oslavy.

jasminet
3. feb 2024

ked prisla uz vo stvrtok a v piatok chcela ist domov - vedela vobec o tej oslave? lebo teda je to divne, ze vedela a den pred odide...

lalilla
3. feb 2024

Asi by ma to nachvilu sklamalo, ale potom by som to vypustila. Je dospele zena, ked sa zdrzi hodku dve aj to je nieco.
nepojde v piatok domov ale sobotu, sice skor ale bude s vami, takze by som to prijala ako kompromis
Osobne tiez by som nechcela cestovat sama vlakom o 18 podvecer bohvie kam..tri hodiny.
Zial, nie vzdy je vsetko podla nasich predstav

sasa1310
3. feb 2024

bože, mladá baba, bezdetná slobodná, určite má iné priority ako niekoľko hodín sedieť na oslave. Veď stačí tá 1 hodinka, poprípade nech príde skôr a nech si ide užiť víkend s kamošmi. Za mňa neurobila nič zlé. Je mladá, takéto oslavy ešte budú mať u nej význam, keď bude mať aj ona rodinu. Treba pochopiť aj druhú stranu, jej život sa netočí okolo tvojej dcéry

autor
3. feb 2024

Baby ja neviem ako, niektore si tu domyslate ine scenare, tak objasnim. Sestra vedela o oslave cca 3 tyzdne. Najprv ze ok pride, ze na ten termin ako sme sa dohodli. Oslavu som nechcela davat na 12 hod. ani skor, z troch dovodov.
1. Nechce sa mi vstavat o siestej, aby som stihla do 12 navarit, napiect, upratat, vyzdobit, este aj seba obriadit a prichystat. Ano, niekto toto mozno stihne za hodinu - gratulujem vasej sikovnosti - mne priprava oslavy zaberie v priemere 5 hodin.
2. Bola som dohodnuta ist po tortu o jedenastej, takze by som sa musela hnat.
3. U nas ked je oslava, tak hostia sedia niekolko hodin a dcera je zvyknuta este si poobede pospat, inak je podvecer uz protivna a chcrela som sa tomu vyhnut, aby v pohodicke vydrzala a zvladla to.

Nevidim na tom nic zle, ved predsa ja usporiadavam oslavu a teda ja rozhodujem, kedy maju hostia prist a nevidim na tom case, ktory som urcila, nic zle.
Dalej nie je pravda, ze som si neprisposobila cas vo stvrtok a piatok, stvrtok vecer sme boli u rodicov, teda vsetci spolu a v piatok som bola so sestrou na obede.
V piatok dcera do skolky chcela ist a tesila sa, lebo ked ma niekto narodeniny, urobia mu v skolke ucitelky oslavu, gratuluju oslavencovi a podobne, cize sa na toto tesila, tak neviem preco by som ju mala o to pripravit a dat ju na cely den sestre.
Nasi rodicia este pracuju normalne cez tyzden, ako aj brat so zenou, preto oslavy su vzdy cez vikend. Sestra tiez vikendy nerobi, takze sobota mi vysla z toho ako najidealnejsi den na oslavu.

autor
3. feb 2024

@sasa1310 ma 40 rokov a nie je slobodna, neviem ako si prisla na to, co pises

ivik4
3. feb 2024

Pockaj toto teda meni situaciu, teraz sestru chapem este viac a uz vobec by som nahnevana nebola,vsak ste boli spolu vsetci aj vo stvrtok a ty s nou este aj piatok. Vsak to bohate staci ked na oslave bude tak kratsie

luccija
3. feb 2024

Má doma deti?tak sa možno ponáhľa za nimi.Ak nemá deti mohla prespať a ísť ráno na vlak, alebo ju mohol muž zaviesť a spravili by ste si výlet
Zbytočne tu budeme písať čo a ako spýtala si sa jej prečo nezostane dlhšie?inak ani ja by som sa netýkala večer vlakom, že vystúpim o 21 a ktovie koľko to ešte má domov ďalším spojom, alebo pesi

marryen
3. feb 2024

Podľa mňa to veľmi prežívaš. Sestra má svoj život a prepáč za výraz....určite sa z toho neposkladá, že Tvoje dieťa má narodeniny. Všetci sa majú prispôsobiť , lebo ty si si to tak naplánovala. Ju čaká ešte dlhá cesta, kým ty si budeš v pohodičke doma.
Určite ju má rada, keď je teta či krstná, ale zas nemôžeš čakať, že sa všetci postavia do pozoru, lebo ty robíš oslavu.
Ty zo svojho neupustíš, skôr oslavu nie, ani obed nie, lebo tebe to nevyhouje, musela by si skôr vstávať a pod. ...ale ostatní majú skákať, ako ty pískaš, lebo ty robíš oslavu.
Tak ako sorry, ale nie si jediná na zemeguli. 😀

jasminet
3. feb 2024

Tak ked ma muža, asi chce stravit nedeľu s nim. A aj keby nie, tak ma narok stravit nedelu ako uzna za vhodne. Mala si sa jej opýtať preco, ked ta to trápi.

komplikovana
3. feb 2024

ja viem, ze kazdy ma priority inde, ale ked som raz krstna mama a moje krstna oslavuje 5 rokov, tak si ten cas najdem. Ide o dieta, ktore uz rozumie, co znamena oslava narodenin. Potom nech sa ludia necuduju, ked vstahy nefunguju, kedze sa o nich nestaraju. Ak viem datum 3 tyzdne dopredu, viem sa aj zorganizovat. Mila autorka, dobuducna uz vies, ze sestra meni plany necakane, tak sa podla toho zariad a nebudes sklamana.

elizita
3. feb 2024

Jasné že by ma to zamrzelo. Ja som tak zo začiatku riešila oslavy,že som sa všetkých najbližších vypytoval či im vyhovuje termín a vždy som ho prispôsobila aby sme všetci boli spolu. Ale vždy sa našlo individum ktoré buď ani neprišlo, prišlo o 3hod neskôr a pod.! A ano,mrzelo ma to vždy. Dcéra sa vždy na všetkých tešila a potom mala otázky prečo. Už na to seriem a skôr ma podaktorí trápia dlhodobo ako sa správajú. Už dám len termín ako vyhovuje mne,dám včas vedieť a kto príde príde. Ja som napr môjmu synovcovi nebola na oslave posledné 3-4r z jednoduchého dôvodu. Boli sme zavolani deň pred oslavou o 23,00 alebo 2h pred oslavou. Z toho mi jasne vyplýva,že sestre vôbec nezáleží na tom,či tam budeme lebo nie. Ale keby už nemám iný program,určite by som aj tak prišla a špeciálne ak by som o Tom vedela 3 týždne vopred.

autor
3. feb 2024

@luccija deti nema, na oslavu bol samozrejme pozvany aj jej muz, no tomu sa nechcelo prist.

babulkomale
3. feb 2024

Pripadas mi ako tie premotivovane svagrine, ktoré tu viaceri maju 🤭

autor
3. feb 2024

@jasminet muz bol pozvany tiez, ale jemu sa prist nechcelo. Pytala som sa jej, tak odpoved bola, ze zajtra potrebuje cely den prat. Ked som sa spytala, ze co nepopral dnes muz, ked mal volny vikend, tak neodpovedala.

autor
3. feb 2024

@babulkomale ano, mozno som premotivovana, ale ked odchadzala, dcera bola smutna a pytala sa, ze preco krstna uz musi ist, ked bola len chvilu. Tak co uz no, uz na to kaslem, nabuduce budem vediet

autor
3. feb 2024

@marryen tak to mozno vidis ty, ale ja som sa tri tyzdne vsetkych dopredu vypytovala, ci mozeme dat oslavu na tento datum, ci uz nemaju ine plany a pod. Nikto nemal problem ani s navrhnutym datum, ani s casom. Tak ako neviem ako som piskala, daky termin sa snad urcit musel, nie??

autor
3. feb 2024

@marryen a okrem toho, mozeme sa na to pozerat aj tak, ze ona si sadne do vlaku, da sluchatka, pozrie v klude film a ja som doteraz kmitala a riadila, takze neviem, kto ma vacsiu pohodicku

babulkomale
3. feb 2024

Ja ta z jedneho pohladu chapem, ale nemozes nikoho nutit. A povedat narovinu, ze ju to nebavi, to je asi nad jej sily.
Citam vedla o obtazovani - nuz nevies ci sa neboji ist sama domov vecer, ci je muz ochotny pre nu ist napr.k vlaku, aky maju vztah, ked on neprijal pozvanie k vam, mozno jej ofrflava navstevy u rodiny a tlaci na nu aby prisla skor....moznosti je milion.
Ja som si vsimla ze ludia mnoho veci nepovedia, taja ich lebo sa hanbia za ne.
Kamoska co sa rozviedla po 23 rokoch hovorila, ze ona nikdy nikomu nehovorila, co sa dialo u nich, ako bola nespokojna, proste nezatazovala nikoho so svojimi problemami. Az to raz prasklo a idu od seba.

letfenixa
3. feb 2024

@autorka mne sa tvoje plánovanie zdá ok, vysvetlenia tvojej sestry nie. Ak máte normálny vzťah, tak by som sa jej na rovinu opytala, či nechce tráviť čas s tvojou rodinou.