Náhradní starí rodičia v Trnave

marcelatt
10. nov 2016

Ahojte..mozno divna otazka..ale z muzovej strany mame iba dedka a moja mama s tatom - akoze stari rodicia - tak to je nula bodov..mam 5 rocneho chlapca..existuje moznost ze mu najdem nieco ako nahradnych starych rodicov, ktory by ho mali radi resp by mali z dietata radost? poradte prosim ako ich najst...som z Trnavy, dakujem

janickacrazy
10. nov 2016

@marcelatt Daj si inzerát do novín, prípadne na net, aj ked tam asi starší ľudia veľmi nechodia, no nejakí moderní sa určite nájdu, moji rodičia majú okolo 70 a brázdia internet v pohode. Normálne si takto ľudia hladajú náhradné babičky.

muffinka8
10. nov 2016

Skús kontaktovať domov dôchodcov. Môžete sa tam spoznať, navštevovať babičku, starých rodičov a tak prehĺbiť vzťahy.

oli18
10. nov 2016

@muffinka8 v domovoch dôchodcov sú už veľmi starí ľudia, už nič nevládzu. Ona myslí ešte vitálnych ľudí, ktorí žijú v domácnostiach, kde by jej syn mohol chodiť napr. cez prázdniny. A nebojte sa, aj takýto chodia na net, dokonca na MK. Ja som toho príkladom, ale mám vlastné 3 vnúčatká, ktoré su pre mňa všetkým. Každý deň niektoré vidím, príp. opatrujem 🙂

marcelatt
autor
10. nov 2016

@oli18 ano, hladam vitalnych starych rodicov..aby moj chlapec mal nejakych starych rodicov, nemusia byt pokrvni...

katka708
10. nov 2016

Skús sa popýtať aj v skupine Trnava. Možno tam nájdeš nejakých nádejných starých rodičov alebo ženy o niekom z rodiny budú vedieť

marcelatt
autor
10. nov 2016

@katka708 napisala som, dakujem

sense
10. nov 2016

skus inzerat v novinach, aleb kludne aj internet...a takisto nie v kazdom domove dochodcov su ludia co uz nevladzu...alebo nejaky penzion pre dochodcov,kamaratkina babka tak byva ze jej je tak lepsie byt medzi seberovnymi, ako sama na dedine....

muffinka8
10. nov 2016

@oli18 Nie vždy a všade je to tak. Ale chápem ako to zakladateľka myslela. No zas starý rodičia nemusia mať aj funkciu "strážcov" 🙂 aj tí menej vitálny vedia byť veľkým prínosom.

marcelatt
autor
10. nov 2016

nehladam iba strazcov - obcas ano, lebo maly je rad ked moze niekam ist, ale nema kam ist.. rada by som spoznala starych ludi co napriklad nemaju svoje deti resp nemaju vnucence, aby sme si boli navzajom nieco ako rodina

mihula
10. nov 2016

@marcelatt no ja si myslim,že na to nie ste až tak zle.Z tvojej rodiny mama a otec a z mužovej dedko.Vies kolko rodin nema ani toto?
Mna by sa velmi dotklo,keby moje vnuca travilo cas s niekým iným ako s rodinou.Je toto ozaj potrebne?
A ak hladas niekoho,aby ste si mohli byt nieco ako rodina,nechapem,preco si ich nehladal už davno

erickatt
10. nov 2016

@marcelatt pekná myšlienka.

marcelatt
autor
10. nov 2016

@mihula hladam velmi velmi davno...

erickatt
10. nov 2016

@marcelatt že, bydem sa pýtať v robote xi. Veka ľudí mi tam chodí

katka708
10. nov 2016

@mihula v úvode píše že jej mama a otec sú ako starí rodičia 0 bodov.... čiže je tam asi nejaký problém: nezáujem z ich strany, nedostatok času, zlé vzťahy alebo zlý zdravotný stav..... takže asi ani nebudú nahnevaní ak sa vnúča bude stretávať s niekým iným.... myslím...

marcelatt
autor
10. nov 2016

@erickatt a kde pracujes? do toho, pytaj sa, fakt budem rada ak sa niekto najde..

erickatt
10. nov 2016

@marcelatt v kaderníctve

marcelatt
autor
11. nov 2016

@erickatt v ktorom, v trnave? lebo teda aj kadernicka by sa mi sikla 🙂

zivotkratky
11. nov 2016

toto mi pripadá, že chceš trestať svojich rodičov, možno chceš stráženie zadarmo, poprípade sponzorov a zneužiť starých dôverčivých ľudí. Si špekulant, chceš robiť nezištne radosť cudzím ľudom so svojím dieťaťom? = hovadina

marcelatt
autor
11. nov 2016

@zivotkratky nepis sem veci a nesud, ked nepoznam mna a ani moju rodinu ! moji rodicia su sice moji rodicia, ale o mna sa nezaujimaju, ani o mojho syna ci manzela..moja mater cely zivot nadrziava mojmu bratovi a ofukuje mu rit aj ked ma uz po 40tke a tiez jeho dietatu a jeho zene...ich vnuka bravali cele detstvo na vylety krizom krazom napriec slovenskom aj ceskom, zahranicie...mojho syna maju problem postrazit co i len chvilku..robia obrovske rozdiely a som si povedala ze mojom veku to uz prestanem tolerovat, uz sa nedam psychicky deptat mojou materou a podobne..z toho dovodu viem ze existuju aj ine starsie manzelske pary, ktore nemali napriklad svoje deti a radi by mali tzv "rodinu"...a strazenie zadarmo?? to si napisala ty, je to ubohe od teba, ale ja ta sudit nebudem

mamulka211
11. nov 2016

@zivotkratky asi, ked ta to napadlo si spekulant ty.

arielka79
14. nov 2016

@marcelatt uplne ta chapem, ja by som tiez radsej nasla pre moje dieta cudzich ludi, ktori sa onho budu aspon trochu zaujimat ako takychto starych rodicov, u nas tiez tak, ze prvy vnuk od dcery bol od malicka nonstop u svokry- kazdy vikend, prazdniny, pocas choroby, aj inokedy ,nas ma uz 5 rokov a nebol tam ani 5 min sam, detto u nas, prvy vnuk dovolenky, vylety, prazdniny, vsetko a teraz nas fakt len v nevyhnutnych pripadoch, na jednej ruke spocitam, ked sa nedalo mm vymenit v praci pocas synovej choroby.Taktiez mi je to luto, ked vidim, ako ini stari rodicia travia cas s vnucatkami, rodicia maju cas pre seba, neriesia stale, co bude, ked deti ochoreju, ked budu prazdniny atd ako my co sme na vsetko sami.

marcelatt
autor
15. nov 2016

@arielka79 je to hrozne, ked su taketo "vztahy" v rodine...ja sa najviac trapim tym, ako to jedni rozumni rodicia mozu takto vobec robit...aby svoje deti a deti ich deti takto selektovali :o( toto nikdy nepochopim...niekedy som schopna zblaznit sa z toho, manzel mi hovori, ze sa s tym proste musim naucit sa zit...a teda hladame si niekoho, s kym by sme mohli travit cas, ku komu mozeme ist na kavicku ked je vonku skarede pocasie, s kym by sme sa porozpravali a tak...ty si odkial?

pitik
15. nov 2016

No poznam to doverne tiez, moja mamina uz zomrela, druha babka je cca 10 km od nas, ale pre jej urazenost a zatatost, ani neviem preco sa s detmi nestretava. Je mi to luto, najma ked mi najlmladsi ukazuje v skolke vykres, co robili pre babicku a vlastne ani nevie, co ten pojem znamena ☹. Co uz s tym, ano pomohlo by mi pri detoch, keby aspon niekedy aj ked po jednom si niektoreho vzala, uz len kvoli tomu, aby sa mohli deti dosyta vyrozpravat a mali posluchaca len pre seba. Tiez som roznyslala nad "adopciou" babicky, len som sa k tomu nikdy neodhodlala.

mirro
15. nov 2016

Aj ja by som prijala babku s dedkom... stačilo by mi,aby mali moje deti úprimne radi. Zo svojich starých rodičov majú už len dedka,pre ktorého je 10km neprekonateľná diaľka. Má "svoje" vnúčatá vedľa v dome a to mu stačí. Toto nepochopí,kto neprežije.

lavazzake
15. nov 2016

Poradiť neviem, lebo sme z druhého konca, ale myšlienka je to podľa mna krásna..moze to byt skvele pre obe strany...ja som včera stretla jednu pani, co sa tak potešila z mojej najmenšej a vzdychla si, ze ona vnucata nema...a takých ľudí je kopec,len nie každý ma odvahu otvoriť sa a prijat niekoho nového...nezavrhovala by som ani domovy dôchodcov...moja známa napr.do jedného domova každý rok posiela pohľadnice starkým, ktorí uz nikoho nemajú...osetrovatelia vravia, ze sa im nesmierne potešia...urcite aj v domovoch su agilne babicky a deduškovia, ktorým by male sidlo sprijemnilo den...postrazit by asi nepostrazili, ale o to ti (podľa mna) prioritne nejde...

zivotkratky
15. nov 2016

@marcelatt
som matka, ktorá má už dospelé deti, niečo majú spoločné, niečo iné, a predsa ich milujem rovnako, nikdy som nemala pocit, Teba mám radšej, Teba menej, vždy sa
snažím rozdať všetkým rovnako, niekedy sa to úplne rovnako nedá, raz potrebuje moju pomoc jeden, potom druhý. Vždy vedia, že sa môžu s čímkoľvek obrátiť na svojich rodičov, ale viem povedať aj nie, keď je na to dôvod. Skús televíznu svokru.
Ja ako mladá, si neviem predstaviť, že by som vyhľadávala staršie páry. V každom veku
sú iné priority, záujmy, koníčky, aktivity, starosti, radosti iná vlnová dĺžka......
Keby som bola špekulant, dnes som v parlamente a nie v modrom koníku

lavazzake
15. nov 2016

@zivotkratky možno preto je pre vas ťažko pochopitelne, ze rodičia vedia uprednostniť jedno dieta pred druhým...ale aj moje sesternice to tak maju...jedna je úspešná,športovkyňa, druha byvala fetacka co z rodičov len sosa peniaze...a aj tak je tato stale uorednostnovana...jedna si sama zarobila na dom, ma slušného priateľa, do druhej len vrážajú peniaze, dieta ma s jedným, vlaci sa s druhým...a aj tak je ona lepšia...a co sa týka súžitia starých a mladých...ano, každý z nich je na svojej "vlnovej dĺžke", ale to podľa neznamená, ze by sa ich svety nemohli občas niekde stretávať, pretínať...je to tak medzi "normálnymi" starkými a vnúčatami, tak preco nie medzi "nájdenými"... Ide skôr o to, ci si budu rozumieť po ľudskej stránke...potom nezáleží na tom, ze jeden ma 5 a druhy 99...ja si u nas v bloku najlepšie pokecam s 80 rocnou susedou...

marcelatt
autor
15. nov 2016

@zivotkratky tak si potom uzasna matka pre svoje deti, klobuk dolu..moja matka nie je taka a cely zivot mi to dava pocitit a este to aj prizna a na chvilku akoze ukaze city ze ako mi ublizuje a brata miluje..ale po chvilke je zase taka ista, ucim sa s tym zit

loginexistuje
15. nov 2016

Aj ja hladam a tiez som z dediny od Trnavy .... ale skor sa orientujem v mojom blizkom okoli ...

u nas tiez babky nefunguju uz roky ... a po tych rokoch aj keby mali zaujem tak neviem ako by to vobec deti prijali ...

Proste ak sa napr. stary rodic 5, 10 rokov nezaujima o vnuca, s vynimkou povinnej navstevy raz dva krat do roka na hodinu (lebo inokedy nema cas - uziva si zivot) resp. ak ma cas tak sa venuje len jednemu z x vnucat (stale tomu jednemu) tak proste tie ostatne vnucata si k nim vztah nevytvoria.

U nas sa to tak stalo. Moj syn mi napr. povie, ze babka ma rada iba meno. Ak sa teda nepomyli a neoslovi ju teta alebo pani ucitelka. 😀 Videli sa teraz na rodinnej oslave (krste ) Dcera je uz v puberte, ta neriesi ... ako ked ju oslovi odpovie ale inak nic. Nema vztah ale zasa jedine kam mojich zobrala je nakup do tesca a inu vnucku berie na vylety doma aj v zahranici a pod. Mojich a dalsej sestry ani na zmrzlinu.

rimon
15. nov 2016

myslela som si, ze sme jedini divni s takouto predstavou 😀 ze si najdeme starych rodicov pre nase deti.. ale cestu veru neviem, ako k nim, ako ich najst.. pre tie, ktore nevedia pochopit ako sa nieco take da, ked deti maju skutocnych pokrvnych babky a dedkov.. som z rozvedenej rodiny a mojich rodicov zaujima len zivot s novym partnerom, akoby minulost chceli zastriet a nevidiet, nezaujimam ich ja, brat, ani zdrave vnucata.. stretavame sa iba na velkych oslavach, kde je cela rodina.. rovnako aj manzelova mama, ma svoj zivot.. ked si spominam ake som mala detstvo, co som sa naucila od babiek a dedka, co som u nich zazila, kolko pribehov v spomienkach mam, tak mi je do placu, ze moje deti nic take nikdy nezaziju.. maju len nas rodicov