Náhradní starí rodičia v Trnave

marcelatt
10. nov 2016

Ahojte..mozno divna otazka..ale z muzovej strany mame iba dedka a moja mama s tatom - akoze stari rodicia - tak to je nula bodov..mam 5 rocneho chlapca..existuje moznost ze mu najdem nieco ako nahradnych starych rodicov, ktory by ho mali radi resp by mali z dietata radost? poradte prosim ako ich najst...som z Trnavy, dakujem

marcelatt
autor
15. nov 2016

@rimon krasne si to napisala...ja som tiez smutna z toho, lebo ja s mojho detska viem ako ma varovala raz jedna babka, raz druha babka, ako ma vselico naucila, vysvetlovala, ako ma ucili piect a take ine veci ako s mamou a tatom to boli...a strasne ma trapi ze moj syn toto nema a nikdy mat nebude :o( akurat ked sa pyta mojim rodicom ze ci tam nemoze ist spat, uz ma 5 rokov tak moja mater mu povie ze "naco?"..tak maly uz chape ze nema cenu babke vysvetlovat, ze chce niekam ist prespat, zazit pre neho ako 5rocneho dobrodruzstvo ze je u babky a u dedka...

janickacrazy
15. nov 2016

@marcelatt Ozaj je to smutné, ked starí rodičia nemajú záujem o vnúčatá, naši sa tiež nejdú nejak pretrhnúť, ale aspon raz za čas prídu a aký-taký záujem prejavia. Ale tiež mi to občas príde ľúto, ked vidím ako iní sa fakt tým deťom veľa venujú, lebo aj ja mám krásne spomienky z detstva na starých rodičov.

arielka79
15. nov 2016

@marcelatt ja som zo žiaru nad hronom, ale tu vacsinou kazdy v okoli ma vlastnu rodinu, vnucatka, takze take nieco ako nahradni stari rodicia nehrozi

oli18
15. nov 2016

Dievčatá, je mi do plaču, keď čítam tieto príspevky. Nielen vaše deti sú ochudobnené o lásku starých rodičov, ale aj oni o lásku vnúčat. Nevedia o čo prichádzajú, ale asi ani neľutujú, keďže nemali možnosť lásku vnúčat pocítiť. V každom prípade, prichádzajú o veľa. Na vlastné deti sa môžme zlostiť, aj hnevať, ale vnúčatá by sme mali z toho vynechať.
Som babkou 3. vnúčat, 5r, 2r a 9 mesiacov. Obe moje dcéry sú ešte na materskej a bývame v jednom meste. Napriek tomu im s manželom s deťmi pomáhame stále, keď to potrebujú. Teraz bola jedná z nich na 6 dňovom výlete a dve deti ostali na zaťovi. Vie si s nimi poradiť, ale my sme mu aktívne boli nápomocní. 5-ročný vnuk tu spáva kedykoľvek. Nikdy nepovieme, že nemáme čas. Napriek tomu máme čas na vlastné záujmy, Neviem si predstaviť nevidieť a nezaujímať sa o vlastné vnúčatká. Sú pre nás všetkým, Ak ich pár dní nevidím, pozerám fotografie 🙂. Kvôli mojim vnúčatkám mi nie je ľúto, že som už stará, lebo cítiť ich lásku stojí za to.
Ak by som ich mala napr. v Amerike, bez váhania by som bola babičkou cudzím deťom.

marcelatt
autor
16. nov 2016

@oli18 tak presne po takejto babke tuzim !!! klobuk dolu pred vami, tiez mam kolegyne a kamaratky co maju taketo babky na jednotku s hviezdickou, ze babka si velakrat vypyta ci nemoze vnuka varovat resp s nim niekam ist, alebo len tak s nim travit cas...ja toto veru nepoznam...ja sa svojej matke iba vnucujem ked potrebujem povarovat resp co ja viem co, a ked sa maly pyta babke ze chce niekam ist...aach jaj...strasne pekne ste to napisali, mate moj obdiv 🙂

oli18
16. nov 2016

@marcelatt Ďakujem za uznanie 🙂 Máme to v rodine, moja mama mi veľmi pomáhala. Svokra nie, ale vnúčatá mala rada, aj oni ju. My len robíme to, čo sa od každých normálnych starých rodičov očakáva. Manželovi vyšla slza, keď mu vnuk povedal: "Dedo, ty si môj kamavat". Prajem ti, by si mala to šťastie a našla dobrých ľudí, ktorí nahradia tvojim deťom starých rodičov 🙂

danielapirosova
5. nov 2017

@marcelatt zravím ťa marcelatt.Už sa ti podarilo nájsť náhradných starých rodičov?

marcelatt
autor
5. nov 2017
danielapirosova
5. nov 2017

@marcelatt písala som Ti cez poštu pozerala si?odpíš mi na mail,dala som ti ho.

marcelatt
autor
5. nov 2017

@danielapirosova dakujem, ozvem sa