Nezáujem starých rodičov o vnúča

22. jún 2020

Ahojte žienky viete mi niečo poradiť, čo robíť aby starí rodičia z mužovej strany mali záujem o malú vnučku,? Malá ma 17 mesiacov a boli ju pozrieť iba 2x.My tam chodíme pomerne často, ale problém v je v tom, že vždy ked tam prídeme, tak stará mama je na zákusku alebo kávičke s kamoškou v meste.Starý otec tiež nejaví záujem.Pri tom je to ich jediné vnúča,iné nemajú.Obaja sú na dôchodku, celé dni sú doma. Malá sa ich bojí ,velmi ich nepozná aj ked my tam ako som písala chodíme často, nevedia si nájsť k nej cestu.Ked tam prídeme tak začnú vravieť že prečo malá nevie toto, alebo tamto, prečo sama nenapá, prečo už nehovorí.Iba ju kritizujú.Pre tie čo budú písať ano ja viem starí rodičia nie sú povinní starať sa o dieťa, ale záujem by mohli mat.Co by ste robili vy na mojom mieste?

amelia000
22. jún 2020

Nic, nikoho nedonutis aby mal zaujem o vnuca.

janci05
22. jún 2020

Tak tam nechoďte často, keď nemajú záujem. Pozvite ich k vám a ak neprídu, tak by som to nesilila. Nemajú záujem, ich chyba. Možno sa to neskôr zmení.

maxxim
22. jún 2020

Ahoj, no z tim asi vela mlieka nenamútiš. Tvoj manžel by sa ich skôr mal spýtať prečo sú taký zanieteny, preco sa tak chovaju. Veď predsa vnúča je pre iných radosť, každý sa zvycajne teši, no ked tvoji svokrovci sú odmeraný tak asi taký sú...ale poviem ti aj tak že niekto sa neciti dobre ...keď si uvedomi že už je dedko alebo babka"... hlavne ak sa cítia mladý. Poznam taký prípad kde vnúča neprináša úsmev, ba skôr naopak akúsi neradosť že už stárnu. Ale nič si z toho nerob, kazdý je iný a snaď raz na to prídu...no dieťa ich už nebude chcieť pustit bližšie.pekný deň

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
22. jún 2020

@maxxim moj manžel je z toho nešťastný len nemá odvahu sa ich spýtať prečo su takí, ale ja mam pocit, že jeho rodičia si radšej posedia pri kávičke alebo idú do obchodu, skor majú radi také veci ako spraviť niečo pre seba a nie venovať sa vnúčatku.Pri tom nikdy nam ju nestrážili, nevedia čo ma dieťa rado, čo rada papá, aké mliečko pije.Proste nechápem ako možu taký byť:( Malá je krásne dieťa, dokonca sa podobá do ich rodiny a oni nič :(

autor
22. jún 2020

@viestta Tak mala sa ich bojí, lebo ked tam prídeme a ak sú doma, tak stále že prečo nevieš rozprávať, prečo nevieš svoje meno, a prečo sama nepapáš a to by si mala vedieť už toto, alebo tamto. Si myslím ved ked tak dobre vieš radiť tak to prídi aj ukázať ...

mon29
22. jún 2020

Ty to mas lepsie ako ja..moja svokra neprisla za vnuckou ani raz.. ani ked sa narodila ani po tom..uz pomali 6 rokov. A to je tiez jedina vnucka u nich. Ano zamrzi, aj mna to dlho bolelo.. ale bohuzial ak nechcu, nic s tym nespravis...

prasiatko30
22. jún 2020

Pozri sa nie kazdy ma vztah k tak malym detom - pre nas matky nepochopitlne, vsak su take zlate, sikovne a x dalsich veci - ale je to len malicke dieta, ktore este ani nevie povedat co ho zaujima/boli/tesi. Ked bude vacsie tak sa to mozno zmeni ked aj to dieta same pride k dedkovi/babke a popyta ho aby mu citali alebo zobere za ruku aby s nim isli niekam takto zatial je dieta neunosne - lebo treba krmit, prezliekat plienky a ak reve tak sa pomaly ani nevie preco

sonnenshein
22. jún 2020

Co robit? Zmierit sa s tym, ze nikto nie je povinny spravat sa tak, ako Ty ocakavas. Nechcu? Nemaju zaujem? Neries.
Samozrejme, plati to aj vice versa, cize aj Vy (Ty, manzel, dieta) mate pravo venovat svoj cas tomu, co Vy povazujete za spravne.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejka1974
22. jún 2020

Musis sa s tim naucit zit moji svokrovci nase deti bravli pocas roka len na jarne prazdniny a moji rodicia tak u nich moje deti prespavali kazdy vikend na striedacku najprv najstarsi a teraz tie mladsie a to vsetci byvame na jednom sidlisku od seba peso maximalne 30 minut proste ked nemaju zaujem to nezmenis moj muz to uz neriesi nema to zmysel

deti95060810
22. jún 2020

ani moji svokrovci sa netrhajú o moje deti - ich vnúčatá.... Dokonca mi svokra povedala že by im niečo aj kúpila , ale ona nevie aké sú veľké a koľko majú rokov....😉
Nič som si z toho nerobila. Jedným uchom von, druhým dnu. Bývame od seba 30 km...

marygk
22. jún 2020

Ahoj, nie každý sa ide roztopiť keď je v spoločnosti malého dieťaťa. Možno ani nevedia, čo s ňou ako sa s ňou zahrať a zabaviť ju. Majú svoje koníčky a neriešia to. Oni sa malým deťom už venovali toto obdobie majú za sebou a teraz to už nechcú riešiť. Asi by som nerobila nič, každý je aký je. Keď to má byť vzťah z povinnosti, nasilu to by bolo tiež o ničom. Možno keď bude vnučka väčšia, nájdu si k sebe cestu a vyrieši sa to samé.

elanor
22. jún 2020

mozno uz len zabudli ako sa tesit aj z tak maleho dietatka. Asi sa vedia prihovorit a hrat len so strasimi detmi. Ono nie kazdy ma dar vediet zaujat a vediet sa hrat aj s babatkami a malymi detickami. MOzno ked bude tam 3-4 roky, bude tade behat, tancovat, recitovat basnicky, alebo hadzat loptu, mozno sa s nou budu uz vediet. Tazko povedat. Alebo su mozno take surove povahy, a lepsie to uz nebude.
Neries. Kasli nato... Ich to bude nakoniec mrziet... Im uteka cas, a uz ho zial nedozenu, ale to nevysvetlis, kedze nemaju zaujem.

catherine1989
22. jún 2020

Tak v prvom rade je divné, že vy ich prídete pozrieť a svokra tam ani nie je. Či tak to mám chápať, že je u nej kamarátka a pijú spolu kávu u svokrovcov doma? Neviem, ja keď niekoho idem pozrieť, tak očakávam, že ten niekto bude aj doma a keď ma už iný program, tak tam ani nejdem. A čo sa týka toho, že malú stále kritizujú, už zrejme zabudli, ako to bolo, keď oni dieťa vychovávali. Ja sa na tom už iba smejem, aj moja mama/svokra/babička majú obľúbenú vetu: "No vy ste toto teda nerobili." Ale robili, len už oni skrátka zabudli. Ja mám niekedy pocit z ich rozprávania, že my sme boli doslova dokonale deti, čo sa samé najedli, len ticho postávali v kúte a v 6mesiacoch sme sa už pýtali na WC a popritom citovali Hviezdoslava. Jedným uchom dnu a druhým von. Oni sa oberajú o možnosť tráviť čas s vnučkou

lula313
22. jún 2020

Od nás býva svokra par km a tiež moc nejaví záujem, dceru videla asi 3x a to aj preto, že ju tam muž zobral. Moji rodičia tiež boli takí, že keď som mala rodit, odisli si na dovolenku, pritom, keby sa mi má narodiť vnuca, sedim doma, veď som mohla pri porode zomrieť, mat poporodnu depresiu, proste hocico, mne by logika dávala zostať doma a byt dcere k dispozicii😀 teraz už sa začali zaujimat a aj si ju bravat, ale zas riesime, že keď je tam, má zabalenú zdravu stravu a oni jej davaju jest sprostosti🤦🏽‍♀️

mariska1989
22. jún 2020

No ja k manželovim rodičom nechodím ,máme doma 2 mesačné bábo svokra tu bola len raz a švagriná teda 2x .bývame od seba cca 13 km .a naďalej nemienim tam s malú ísť kvôli svokrovi 😂 pre mňa lepšie stále som ja na koni lebo on si otvoril na mňa hubu bezdôvodne tak som sekla zosebou A nechýba mi to ak bude chcieť vidieť konečne vnučku tak nech si príde .manžel so staršími tam sem tam zájde tiež sa ale nedotrepu a auto majú

simsalabim
22. jún 2020

Manzelovi rodicia su taki isti. Fotkami vnucat sa pochvalia, ale zaujem minimalny. Prazdniny u babky moje deti nepoznaju. Vobec sa to casom nezmenilo, nezaujimali ich ani ako babatka, ani ako skolkari, ani ako skolaci a teraz dvaja starsi ani ako dospeli. Ked synovec prisiel o rodicov, myslela som, ze ho budu chciet vziat k sebe, ale ani vtedy sa neprebudili. Maju bohaty spolocensky zivot a vnucata donho nepatria. Ani od jedenho zo svojich 3 deti. Ziadne 🤷‍♀️

dajana1983
22. jún 2020

To akoby som počula svoju sestru,rovnaký problém .Zvláštne je že predtým to tak nebývalo,veľmi dobre si pamätám moju starkú či dedka.Zial,terajší záujem starých rodičov akosi opadá🥴ale nesmú sa potom čudovať že ak sa budú ledva hýbať a budú mať zrazu záujem,že to vnuca nebude chcieť,je to dosť pravdepodobné

queen_mary
22. jún 2020

Niektori ludia su proste asi radi, ze vychovu svojich deti maju za sebou, a starat sa o dalsie, hoci aj vnuca, nemaju zaujem...

makova333
22. jún 2020

"čo robíť aby starí rodičia z mužovej strany mali záujem o malú vnučku,? " Nic. Nikomu nemozes vnutit svoju mieru zaujmu o tvoje dieta. Naucte sa to nebrat s muzom osobne. Radsej chodia po nakupoch a kavickach? Ok, tak respektuj. Im mozno staci ten kontakt, ktory im s dietatom ponukate (pridete tam) a viac nepotrebuju.

daganov
22. jún 2020

nechodila by som tam, aj keď chápem, že je to manželovi ľúto. Pozvite vy ich, ak prídu, prídu, ak nie, prežijete. Ak by sa pýtali, prečo tam už nechodíte, tak by som im na rovinu povedala, že nevidíte dôvod, ak tam prídete, aj tak nie sú doma (inak to nechápem, veď sa ohlásite, či?), a keď náhodou sú doma, tak len kritizujú, čo nevie a nejako zvlášť sa ňou nezaoberajú. Nechodila by som okolo horúcej kaše.

tykat
22. jún 2020

Nič.
Nie kazdy ma rad deti. Ked nechcu tak nechcu, nestrkaj im ju. Chodite tam casto lebo vas pozyvaju? Ci len sa rozhodnete ze idete tak idete?

autor
22. jún 2020

Dievčatá tak vám vysvetlím ako som to myslela, že ak tam prídeme tak niesu doma. Viackrát sme tam prišli a nikto nebol v dome, ano boli sme ohlásený ale že vraj zabudli, že sme mali prísť. Potom som si povedala, ved stále vravia že sú doma a nudia sa, tak sme si s manželom povedali že ich prekvapíme. A teda boli sme prekvapení my.Babka bola na kávičke s kamoškou a dedko sa hral na počítači. Ked sme tam prišli iba pozrel na nás pozdravil nás a hral sa dalej.

autor
22. jún 2020

@tykat Pravdu povediac velmi nás tam ani nevolajú, len ja som chcela aby moje dieťa malo s nimi kontakt, ale asi je to zbytočné.

autor
22. jún 2020

Aj ja začínam rozmyslat nad tým že tam prestanem chodiť , je to zbytočné asi.

whatever1
22. jún 2020

Co robit aby mali záujem? Nič. Ten záujem bud je alebo nie je. Nechodila by som tam - ich to otravuje, dieťa sa ich bojí, ty s mužom ste smutní... Samé negatíva. Radšej zoberte dcérku napr do zoo.

nika_m
22. jún 2020

A vy sa ohlasite, ze k nim idete, ze si svokra prave vyrazi s kamoskou na kolacik a kavicku a robi to naschval alebo idete bez zavolania? Kazdopadne ak nemaju extra zaujem tak ja osobne by som to nesilila...je to smutne ale nemozes nutit nikoho...este by som aj tie cesty k nim obmedzila, lebo ocividne im to je jedno ci vidia vnuca alebo nie 🤷

makova333
22. jún 2020

Preco chces, aby tvoje dieta malo kontakt so starymi rodicmi, ktory o neho a ani o vas zjavne zaujem nemaju?

maciatkolulu
22. jún 2020

Tak ono keď ste si povedali, že ich prekvapite, tak ste prišli asi ne ohlásené... Ci? Na tom, ale nie je nič zvláštne potom, ze svokra bola preč.