Najväčšia bolesť v živote

rodinka1
19. jún 2010

Najväčšia bolesť v živote ☹ ☹ ☹
Zdravým všetkých užívateľov na tomto fóre. Chcel by som vám porozprávať jeden smutný skutočný príbeh. Tak pred mnohí my rokmi som sa zoznámil s jednou milou dievčinou do ktorej som sa nesmierne zamiloval, proste bola to láska na prvý pohľad. Táto moja láska prežívala smutné ale aj dobré časi proste boli chvíle krásne ale aj smutne nie vždy je všetko tak jak si predstavujeme takže sme sa aj občas rozišli tieto rozchody som vždy znášal ťažko lebo vždy som si uvedomil že to nemuselo vždy končiť rozchodom a mohol som sa aj krajšie správať ku svojej láske. No a jak som sa ja nevedel zmieriť s týmito rozchodmi tak som si siahal na život proste som chcel skončiť zo životom lebo som si povedal nemám tu už prečo Zít stratil som to CO som miloval a sám som si bol na vine. Ona mi vždy dala šancu a verila tomu že sa zmením a bude všetko krásne ale nie vždy to tak bolo možno aj preto že som mal v rodine dosť problémov a nie vždy som situáciu zvládal tak jak by sa malo alebo skôr som sa mal porozprávať o svojich problémoch s niekým a bolo by to lepšie neviem toto si len myslím. Jedného krásneho dna mi ponúkla aby som šiel kuním bývať lebo som nemal kde byt a jej mama a aj ona sa nemohli nato pozerať tak sme spolu niekoľko rokov bývali v malo by tíku ale aj to pominulo nakoniec som odtiaľ odišiel zasa zo svojej chyby, ale naďalej sme boli spolu a už sme si pomali plánovali že si založíme rodinku proste sme veľmi tužili mat spolu dieťa. No a prišiel ten krásny deň keď mi moja milovaná oznámila že je tehotná jaj nikdy na ten deň nezabudnem bol som nesmierne šťastný proste veľmi krásna sprava krajšiu som ešte ani nepočul. Nakoniec sa nám narodil krásny syn na ktorého sme sa obaja veľmi tesili,ale aj v tej nemocnici to nebolo všetko OK hneď niekoľko dni po pôrode sa rozhodla moja mama so sestrou že prekvapia moju lásku a kúpia kočík no a už tu bol problém keď jej doniesli kočík do pôrodnice tak ju to strašné nahnevalo lebo ona si ho chcela isť vybrať sama a jej mama mi vtedy povedala že som chrapun čomu som nepochopil ja som zato nemohol že sa ten kočík kúpil a nechcel som nikomu tým ublížiť tak sa nakoniec kočík vrátil a ja a moja láska sme šli spolu do obchodu kde asi ona napokon vybrala aký chcela. No ale atak boli nezhody v rodine proste skrivilo to jak z jednej tak aj z druhej strany. No a nakoniec v tomto roku sa stala taká vec zem oja láska si povedala tak už dosť a rozišla sa opát sodnou bol to strašný deň premena lebo stratiť svoju lásku zas to som nechcel.Snazil som sa jej vysvetliť a porozprávať sa srnou aby mi dala ešte šancu a že už aby bola posledná lebo ja ju nesmierne milujem a nechcem ju stratiť ale nesloto povedala že nie a už mi nedoveruje,no ale už tu bol problém dieťa a to aby som ja vydeľ dieťa alebo aby som bol sním tak som vždy došiel do kontaktu aj s mojou láskou CO som ťažko znášal a vždy sme sa pre niečo poškriepili a ja som potom odišiel takže som bol malo s malym.Tak jedného dna som sa rozhodol a povedal som jej zlatko keď mi dvaja nevieme byt spolu tak bolo by dobre keby som si po malého prišiel a bol sním sám ale chcel som aby aj malý umná spal SIM ona nesúhlasila a ja som bol stého dosť nervózny tak som došiel kej a proste malého som si chcel zobrať aby bol somnou.No a tu nastal problém ona kontaktovala právnika a nakoniec podala návrh na pridelenie dieťaťa do jej opatera a zároveň aby sud určil ako sa mam stýkať s malym,zo začiatku som nevedel CO mam roby a bol som nepríjemný Nánu ale nakoniec som si povedal OK nebudem jej brániť v ničom jak sa rozhodla tak aj bude budem to rešpektovať ale prosil som ju o jedno chcem byt s malým ktorého nesmierne ľúbym a strašné mi chyba ale ona stým nesúhlasila že mi nevery po tom CO som chcel malého jej zobrať proste že mi ho nedá a ani sodnou nepôjde von tak jedine jak som ho mohol vydier a byt sním bolo ráno keď ho brala do škôlky ale to bol malo cca 15 min. No a teraz mam čakať na sud ktorý určí ako to bude jej advokát mi povedal že chcel som spáchať samovraždu a to použijú na sude proti mne takže zamedziť mi stôk s dieťaťom a toho sa ja obavám najviac lebo žiaden človek na svete nevie ako veľmi milujem ja svojho syna a jak veľmi mi chyba a aby cudzí človek rozhodoval že čí môžem alebo nie byt so svojim synom je podľa môjho názoru blbot a jediný sud a sudca je podľa mňa BOH a jedine ten môže rozhodnúť takže jediný sud ktorý sa uskutoční je tam hore jak vravme a tam sa budem so svojich hriechov spovedať a aj následky niest.Mozno si myslite omne že to nemám v hlave poriadku ale ja už nemám prečo Zít moje srdce bolo rozdelene na dve poli jedna patrila mojej láske a jedna môjmu synovi a keď som stratí obe svoje poli tak už nemám načo ďalej Zít proste tento život už nemá zmysel premena a Čaka ma ten sud pred bohom preto chcem aby si všetci dobre rozmysleli CO robia a aby svoje Lasi len láskou obdarovávali a vyjadrovali vždy svoje city najavo a hlavne tak aby aj doticna osoba vedela ako ju milujete lebo potom to môže mat takéto strašné nasledky.Takze teraz budem dávať na nich pozor tam z hora a ochraňovať ich od zlého keď som to nedokázal zdola tak hádam zhora to už dokážem.........Preto chcem všetkým chlapom povedať vážte si ženy a dajte im čo najviac lásky a hlavne im neubližujte ako ja.....

bonparuska
19. jún 2010

toto nemyslíš vážne, ved tvoj syn má iba jedného otca a to si ty, so súdom sa nič nekončí, budeš mať stanovený čas kedy sa môžeš naplno svojmu synčekovi venovať, ale samozrejme sa musíš dať do poriadku psychicky, dieťa ti nikto neberie, to že tvoja ex to dala na súd, ešte neznamená, že sa nebudeš so synom stýkať, to by si musel byť neaký alkoholik, tyran, psychopat, ja ťa nepoznám, ale podľa toho čo tu píšeš prežívaš ťažké depresívne obdobie kvôli strate svojej lásky, ale ty sa práveže kvôli svojmu synovi musíš postaviť na nohy a začať znova od nuly, určite by sa ti nepáčilo keby sa tvoj syn dozvedel že jeho otec spáchal samovraždu, takéto myšlienky si musíš zakázať, a treba sám sebe pomôcť, nikto iný to za teba nespraví, iba ty sám to dokážeš

bamarama82
19. jún 2010

tvoja bolest je velka, ale su aj vacsie, hlavne sa daj dokopy, ked si podla teba tolkokrat sklamal, ukaz konecne, ze sa vies chovat aj inak, nepros ju o sancu, daj sancu sam sebe, najprv to dokaz sam sebe ze sa zmenis a potom to mozno uvidi aj ona. synovi nepomozes tam zhora, zabojuj, a ked radis aby sme svojim laskam neublizovali, tak neubliz ani ty svojmu synovi svojim "odchodom". Skus to, drzim ti palce

janinah
19. jún 2010

tvoj syn ťa potrebuje tu na Zemi,nebudeš mu môcť pomáhať ani radiť,ak tu nebudeš,mysli na to....choď za niekym blízkym,za rodičom alebo kamarátom ,neostávaj sám a čím skôr choď za psychiatrom a psychologom,to nie je žiadna hanba,máš chorú dušu a potrebuješ pomoc,aby si aj ty mohol pomáhať svojmu synkovi

kanabis
19. jún 2010

@rodinka1 podla mna je toto volanie o pomoc.. kto sa chce naozaj zabit, ide a urobi to v tichosti, a nikomu nic nepovie, aby mu to nikto neprekazil.. on to nechce naozaj urobit, len sa potrebuje vyzalovat, porozravat. podelit sa s bolestou s druhymi. ak je naozaj pravda, to co tu dotycny popisal. .

moniqe3
19. jún 2010

Tak ako píše bamarama. Ukáž že vieš byť iný. Miluješ svojho syna a chceš vedieť ako vyrastá? Teraz je maličký ale raz keď bude starší on sám bude vidieť akého má obetavého a najlepšieho ocina akého môže mať. Nezahoď túto šancu. Nič sa nevyrovná tomu keď ti dieťa povie, že ťa miluje. Chceš túto možnosť stratiť? Chceš naozaj zbabelo "odísť"? A hlavne čo si syn pomyslí ak by sa raz dozvedel, že akého ma otca zbabelca. Si chlap!!! Ty si ten čo má byť v rodine sila a opora. Tak ukáž, že presne taký si a uvidíš , že jedného dňa budete kompletná rodina. Sny sa stávajú skutočnosťou ak ich neustále vyslovuješ. Sila myšlienky je silná.

jankaroy
19. jún 2010

To co tu pises nic nevyriesi. Ak si chlap ako hovoris zacni bojovat a nie zbabelo utekat zo zivota. To ze ta tvoja laska zradila a dala to vsetko na sud neznamena ze sa so svojim synom neuvidis. Zi prave kvoli svojmu synovi, prave kvoli nemu bud zodpovedny. To ze tu nebudes mu nepomoze. Porozpravaj sa o svojich starostiach so svojimi blizkymi a popros ich o radu, o pomoc. Vsetko sa da vyriesit. Drzim palce.

bamarama82
19. jún 2010

vyzaluj sa, vyplac, vytrap, ak kamarati nechapu, tvoja mama ci sestra snad pochopi, podrzi ta, ale sam to nezvladnes. hoc kto ti moze povedat co robit, neposluchnes, mas svoju pravdu. to rozhodnutie na zmenu musi dozriet v tebe. opri sa o rodinu a zajdi za odbornikom, skus to inak ako doteraz ked to neslo. ukaz ze si schopny chlap

centik
19. jún 2010

@rodinka1 siahnut si na zivot je to najzbabelejsie a najhorsie riesenie ake mozes urobit... mysli nato ako tym ranis svojho syna ktory sa raz bude pytat kde je jeho otec.. bude ta potrebovat ziveho a nie mrtveho..

bzucinka2
19. jún 2010

@rodinka1 veru, dievcata maju pravdu, tvoj syncek ta raz bude potrebovat tu na zemi a nie v nebi, tak sa postav zdvihni hore hlavu a problem ries najprv u seba a potom sa to mozno poriesi aj s tvojou laskou, hoci ako pises asi si ju velmi sklamal, ale ked uvidi, ze si sa zmenil a vyriesil si si svoj problem tak sa zmeni aj jej postoj k tebe, hlavne mysli na synceka, ktory ta raz bude este velmi potrebovat, tak bojuj a nevzdavaj to...

diddi
19. jún 2010

a co tym vyriesis?!....urobis to najhorsie,co mozes...tvoja zena bude vdova a syn nebude mat otca....je to velmi jednoduche-zbavit sa vsetkej zodpovednosti/zabit sa....si dost labilny,nevies sa postavit pred problem a konat ako muz/manzel/otec!....a ked sa odvolavas na Boha-ako vies,ze budes u neho a zhora sa pozerat a ochranovat svoju rodinu...samovrahovia urcite koncia niekde inde-nie su s ostatnymi,co nedobrovolne odisli....citala som jednu knihu,kde bolo pisane o samovrahoch - nikdy v skutocnosti neodidu za Bohom,stale a stale su vracani do situacie,kedy sa zabili....je pravda,ze nikto to 100% nevie,ale uvazuj!...ako mozes byt na jednom mieste-ty ako samovrah,s clovekom/dietatkom,ktore ochorie,tragicky zomrie - to by bola velka nespravodlivost!!! Tak sa daj dokopy,tvoj syn nebude vecne dieta-najde si k tebe cestu....ale ked ta tu nebude - nikdy ta nenajde!!!

mircalla
19. jún 2010

@rodinka1 ver tomu, ze sme si tu prezili vseliake bolesti....a ze si tu niektore zeny ci pary prezili aj to, ze prisli o dieta, ze im zomrelo, alebo maju deticky chore, opustil ich partner
ale ani jedna zena tu nemala take uvahy ako ty. ved si chlap, zober sa trochu!

ejco
19. jún 2010

Tak ako syn potrebuje matku,tak potrebuje aj otca.Ak odides ublizis najviac len a len svojmu synovi.Ano mozno teraz potrebuje viac tu matku,lebo ona je ta s ktorou ma najblizsi kontakt,ale pride na rad aj tvoja uloha,ked sa bude viac tahat k tebe.Kto ho nauci vsetko to co maju vediet urobit muzi?Vsetko nechas na svoju zenu?Zbabelec.Pozerat sa z hora ako tvoj syn bojuje bez teba na tomto svete.Toto nepochopim.

rodinka1
autor
19. jún 2010

Dakujem všetkým co ste sem napysali a davam vam aj za pravdu a stym ze porozpravat sa z niekim bohuzial ale niet skym mojej mame to je jedno ta sa nechce dotoho starat a niet skym.A to ze si tu podaktory myslia ze toto je volanie o pomoc tak nie nevolam o pomoc len som chcel napisat co nieje spravne robyt a radsej sa k tym zenam chovat slusne a neviem ci niekto vie ako srdce boly a hlavne za dietatom ked ho milujete a nemozete byt snim.Ale dakujem za rady,namety a pripomienki precital som si kazdu pozorne tak vdaka Drzte sa a nepokazte si to ako ja caute.

janinah
19. jún 2010

rodinka,tak sa rozprávaj tu s nami 😉 a hľadaj si kontakty na združenia otcov,ktorým matky robia problémy pri stretávaní sa s deťmi a poraď sa s ľuďmi v podobnej situácii ako tvoja,hlavne to nevzdávaj,tvoj syn ťa potrebuje.

darina77
19. jún 2010

Diddi, aj mna to napadlo, že však ked spácha samovraždu tak sa nedostane hore ale niekde dole a syna už neuvidí ani na druhom svete

macka01
19. jún 2010

kto sa vyhráža samovraždou ju obyčajne nespácha,len vyhraža,aby si ho niekto všimol.JE to volanie o pomoc aj ked rodinka1 hovorí že nie.Ved ak nemáš blízku rodinu,ktorá by ťa vypočula načo máme odborníkov?Psychologov??to nie je hamby zajsť sa poradiť.Pomôže ti sa vysporiadať a pochopiť problém,čo máš a vyriešiť ho.Nič konkrétne si neuviedol,ale myslím,že si si nevedel dať rady sám zo sebou tak si strpčoval život iným,čo ti ponukli pomocnú ruku.Teraz za to pykáš.A čo si čakal???do kedy ti bude odpúšťať????

janinah
19. jún 2010

macka,toto mu teraz nepomôže,my im do kuchyne ani spálne nevidíme,ale teraz to rozoberať netreba 😉 to nech predebatuje s lekármi odborníkmi

aero
19. jún 2010

myslím,že obaja nesiete vinu na vašom vzťahu, postavili ste sa na "zadné" ......
.ty mne tak-- ja tebe ešte horšie
vieš, život nieje o tom, či mne niekto kúpi kočiar, či ja sama si chcem vybrať.../ja by som bola rada,kebyže mne kúpili/
či moja rodina ,alebo tvoja.....
život prejde ako voda a nič už nebudeš vedieť vrátiť...... 😒
daj sa doporiadku, ako tu už niekto písal predomnou, nieje hanba navštíviť hoci aj psychologa
skús to a skús možno aj trochu zabojovať 🙂
posielam pozitívnu energiu......veľa šťastia

macka01
19. jún 2010

@janinah ano to som chcela povedať riešiť to s odborníkom,najlepšie obaja ísť do poradne,aby videli problém aj očami toho druhého.Len záleží na tom,či vlastne ešte spolu do budúcna počítajú,alebo sa navzájom odsuzdili uplne.A ide už len o to stretávanie sa so synkom.

cikyta
19. jún 2010

Z 90% je toto prípad môjho brata.Len s tým,že nemá syna,ale dcerku.Pri samovraždách ho zachranovala záchranka.Bol na psychiatrii a navštevuje psychologa......
Zatial mu jeho bývalá dovoluje návštevy dcerky,ale kedže jej zakaždým robí výstupy...bombarduje ju dennodenne telefonátmy,ktore velmi nesuvisia s dcerkou,ale s tým,akého mandanta si našla,čo má on lepšie,horšie,nadávky,urážky...a tak čakám,že aj ona povie DOST a dá to na sud!
Brat sa pýtal psychologičky,že či mu môže sud zakázať stretávky s malou-kdyby neco...ak by ho dala ex na sud...vzhladom na to,že sa pokušal zabiť,bol liečený atd...
No a psychologička mu povedala,že on je nebezpečný hlavne sám pre seba,nie pre okolie,takže na sude to velmi nezaváži.
Ale nie to som chcela...
Chcem ti len povedať,že ak budeš mať zase chuť si siahnuť na život,tak si uvedom,že na tvojho syna si budu celý život ukazovať ludia prstom že:
-Aha,ide ten,čo bol jeho otec bláznom a zabil sa!
To by si chcel??? Myslím,že nie!
Bojuj a vzchop sa pre neho! Nie pre tvoju bývalu...Je mi jasne,že ju lubiš...alebo lepšie povedane,skôr si na nu chorobne naviazaný,lebo inu si v živote nemal,je ti to tak trochu,ako tvoja matka.Aj u brata to takto vidím,aj ked on tvrdí inšie....Klame!
Ak nezabojuješ a nevzchopíš sa,može sa stať,že skončíš v blázinci a ver mi,dušu ti nevyliečia! Možno ti daju nejaký liek,ťažke lieky,z ktorých ti bude tak zle,že budeš skoro stále spať!
Všetko záleží na tebe.Bud dobrým otcom.Venuj sa synovi.Nájdi si koníček.Nájdi si čas na kamarátov a hlavne nezatváraj sa doma a NELUTUJ SA !!!
Si otec! Rozumieš?
Preto si nájdi psychologa.
Taký psycholog ti pomôže tak,ako nikto na svete.Dôveruj mi.Viem,o čom píšem....Vidím brata....Vidím,ako sa môžeš trápiť aj ty,no NEMUSIS.

Držím palce........................

janinah
19. jún 2010
bamarama82
19. jún 2010

nesudme ci sa kto dostane do neba ci pekla a kto si co zasluzi, to nie je na nas ale na bohu, su v zivote velke bolesti, rozneho charakteru, a kto hovori ze spachat samovrazdu alebo sa o nu pokusit je zbabele asi nebol nikdy tak na dne ze prezival neznesitelnu bolest z ktorej sa nevedel vykupit. Keby clovek v tazkom citovom rozpolozeni vedel racionalne hodnotit, nepotreboval by odbornu pomoc a pomohol by si sam. tym co maju niekoho pri sebe-partner, rodina sa lahko sudi, ale ked clovek ostane na vsetko sam, nikto mu nerozumie, to bohvieco nie je. Preto skus vyhladat pomoc, ludi s podobnym problemom, najst odbornika, nie kazdy z nich ti pomoze alebo ta pochopi. musis skusat, hlavne ale sam kvoli sebe aby si si dokazal ze tvoje chovanie nebolo spravne a uvedomujes si to, skus sa trosku polepsit, ja ti velmi drzim palce, chyby robi kazdy, ale nedaju sa tolerovat vecne, skus to. kvoli sebe aj synovi.

inkinka
20. jún 2010

@rodinka1 ludia, ktori prezili klinicku smrt po tom, co si sami siahli na zivot, doznavaju, ze ich problemy sa tym nevyriesili, ostali, ale stratili akekolvek prostriedky, ktorymi by nieco mohli zmenit...jeden moj kolega hovorieval: vzdy mas dve moznosti, ako sa rozhodnut...takze prosim vyber si tu, ktora ta navedie na dalsie dve a nie tu, z ktorej uz ziadne dalsie moznosti nevyplyvaju: samovrazdu

bonparuska
21. jún 2010

milý rodinka, to čo si popísal v svojom príspevku mi príde strašne sebecké, ty chceš dobrovoľne odísť z tohoto sveta, vieš čo by som ti odporučila, aby si šiel navštíviť nemocnicu, kde sa liečia onkologickí pacienti, ľudia ktorí majú bolesti, a musia žiť s tým že tu už medzi nami dlho nebudú a oni nad samovraždou nerozmýšlajú, ono niekedy si človek neváži to čo má, tak ti to s manželkou nevyšlo, stávajú sa aj horšie veci, nechcem byť zlá, ale mysli aj na syna, nielen na seba, ako sa ty strašne trápiš

evina313
21. jún 2010

presne ako pise bonparuska, suhlasim. A vedz, že ak by si to urobil, Tvoj syn Ti to v živote neodpusti. To viem na 100% !

aero
21. jún 2010

bonparuska = 100 bodov 😉
veľmi dobrá reakcia 😉

dsnadja
22. jún 2010

a ja zase nechcem byť bezcitna,ale ked som toto čitala ....je pravda že vam nevidime do kuchyne,a možno že tvoja laska s tebou fakt vybabrala ale....možno že nie....tiež poznam takyto pripad vždy len slubujem,slubujem,laska moja,nemožem bez teba žiť,sms.každu minutu.....no toto je pre mna nemyslitelne.....milion krat ta ista chyba alebo to je jedno aka,a potom prosim prosim.....dokolečka dokola....ja na taketo vylevi nemam žaludok....a vyhražanie sa samovraždou????ha ha ha ...nehnevaj sa ja keby som sa chcela zabiť,tak napišem list alebo ani to nie a ukončim to .....ale tak aby to bol fakt koniec nie nejake lažo plažo.....ALE NIKDY HOVORIM NIKDY BY SOM TO NEVEDELA UROBIť!!!!!!!!!.....lebo si to ty čo tu zostanu nezaslužia....a laskavo prestan plačkať a vzchop sa!!!!!takto jej chceš dokazať že si schopni????však by mi bolo zle z takehoto divadla!!!!!a ty sa čuduješ že ti maleho neda na noc????VZCHOP SA!!!!a ukaž jej že nie si neschopny....ked ti najprv da maleho len na chvylku tak to vydrž,neskor ti ho určite da aj na dlhšie,len nesmieš polaviť,musiš jej dokazať že si chlap....nehnevaj sa že takto surovo pišem toto su moje pocity a takto by som citila ja keby mi toto robil moj partner.....poviem ti pravdu zhnusil ba sa mi uplne....ja dufam že sa u vas všetko utrasie a da do normalu a budeš mať pekny hodnotny vzťah so svojim synčekom....lebo že ho lubiš tym som si ista....HORE HLAVU!!!!

berika
28. jún 2010

Aj ja mám doma dosť ťažkozvládnutelného a nervozneho manžela a často som si myslela že možno by bolo lepšie bez neho, ale ako som čítala tvoj príspevok, tak ten môj oproti tebe je úplne v pohode. Tak som si trošku vydýchla, že mnohí ludia žijú ovela-ovela horšie než my. Musíš sa dať sám najprv doporiadku, ato zdravotne, finančne a všelijako, a potom sa budeš môcť vedieť postarať aj o rodinu a tvoja žena určite zmení prístup. Musíš byť pokojný a dôveryhodný. Držím palce a neboj sa pýtať o pomoc, oplatí sa.

believe2
28. jún 2010

najdi a chod za psychologom, nie je na tom nic zle.....a nerob hluposti, vzchop sa !!!

dajna11
28. jún 2010

@dsnadja úplne s tebou súhlasím,z tých výlevov mi je zle....len rázdne reči a reči.....urobil chybu,nejako nevidím že by sa ju snažil napraviť. ja neverím prázdnym večným slubom a stle do kola sa to i tak opakuje.....