Návštevy svokra

barbii016
29. máj 2022

Ahojte, bývam s priateľom a 1 mesačným bábätkom v priatelovom dome, svokra býva inde a aj svokor (sú rozvedený)
svokor býval v tomto dome a keď zistil že som tehotná tak sa odsťahoval a nechal nám tu dom lenže v jeho izbe má ešte nejaké veci a v garáži tak isto má svoje veci.

Môj problem je ten že sem každý jeden deň chodí, mame ovce ktoré on doniesol, podľa priateľa sem chodí kvôli ovciam aby im dal vodu. Mne skôr vadí že sem chodí každý jeden deň aj keď na 3 minútky. Príde pozrie sa na malu opýta sa či je všetko v poriadku (každý jeden deň) a ide prec. Občas mi pripadá ze nás kontroluje alebo si neuvedomuje ze nám ten dom prenechal a chceme mat aj my SUKROMIE. Vadí mi ze nemôžem nakojit malu v obývačke pretože nikdy neviem kedy vtrhne, vždy keď pride návšteva mu to oznamujeme a aj tak sa tu ukáže. Už nám je blbe mu hovoriť že niekto príde aby si zas nemyslel že nechceme nech príde. Ja chápem ze má tu svoje veci a zvierata ale podľa môjho názoru by nemusel sem chodiť každý jeden deň. Keď tu niečo robí, preberá si veci a berie si ich to chápem ale aby prišiel na 3 minuty sa pozrieť… (som vďačná za to ze nám nechal dom a nesedí tu cely deň)
Aký je váš názor na toto? Preháňam ja?

melanta
29. máj 2022

Preháňaš. Kúpte si vlastný dom a tam si môžeš nastaviť svoje pravidlá. Kým si neni vo vlastnom, akceptuj majiteľa.

gabriellka
29. máj 2022

@barbii016 áno prehanas

pribinak
29. máj 2022

@barbii016 si nevdacna! Sa ti nepáči? Tak sa odsťahuj do vlastného

55kvetinka55
29. máj 2022

Ak je to papierovo stále jeho dom,tak ti žiaľ neostáva nič iné len to prekusnut..a bud rada ze sú to len 3min.a nie 3hodiny🤣🤣srandujem..viem je to také narusanie súkromia..skús mu navrhnúť že keď chodi len kvôli zvieratkám tak ty im tu vodu das aj jedenie,aby nemusel on..chce ta podľa mňa od toho odbremenit,tak preto chodí každý deň radšej on.Pokial tam tie ovečky budú tak čakaj každodennú návštevu..možno keď sa pominu trvaj na tom ze uz ďalšie nebudú ak je to teda vás dom a tým sa možno vyhnes častým navstevam🙂držím palce

h2
29. máj 2022

@barbii016 Nuž, vieš, je to jeho dom. Nemusel vôbec nikam odchádzať, mohol tam zostať bývať. Buď vďačná, že ste dostali dom a buď rada, že príde len na 3 minúty a potom ide preč.

matkav21
29. máj 2022

tak ja neviem, keď ozaj príde na pár minút pozrieť a nejak neotravujte, opýta sa len ako sa máte, tak si nemyslím, že je to niečo strasne. Samozrejme s tým kojenim ho treba upozorniť, nech nevchadza dnu bez zaklopania, že zvyknes dieťa v obývačke dojčiť, tak nech sa stihnes aspoň obliecť alebo dačo. Takéto veci sú dosť individuálne čo komu vadí, ale pokial sa so vás nestará a ken sa zaujíma a neotravujte dlho, tak je to celkom milé, že sa zaujíma.

ukulela
29. máj 2022

Obriadis mu statok ty? Mas na vlastne byvanie? Nie/nie? Nestrpis 3 min za byvanie zadarmo? Nie, nie si vdacna. Si nevdacna.

sonicka96
29. máj 2022

Tak keď sa ti nepáči že tam chodí tak mu povedz že sa o tie ovce budeš starať ty ! Si myslíš že ono je to len tak mať ovce a nechať ich len tak? Presne ako píšu vyššie si nevďačná...

mogaa
29. máj 2022

nuž ak je to jeho dom, tak samozrejme tam môže prísť kedy chce.....hádam sa ti nemá ohlasovať pred tým ako príde, veď dom je jeho.....ak ti to tak prekáža, kúpte si vlastný dom alebo si ho prenajmite, ale aj tam ti občas príde majiteľ nehnuteľnosti....

mariali31
29. máj 2022

Preháňaš ..Tri minúty denne ?Ja čo by som dala za to keby starý rodičia mojich detí mali o nich záujem aspoň na tri minúty denne ...

0silvia0
29. máj 2022

@barbii016 nedokazes trochu preukazat vdacnost? Pozvat ho na kavu, na obed, na kolac. Dojcit mozes aj v spalni za zatvorenymi dvermi.

barbii016
autor
29. máj 2022

@55kvetinka55 papierovo to je priateľov dom, svokor tu má trvale bydlisko len. Jasne to chápem ja som aj rada že tu neni niekoľko hodín len mi vadí že sem chodí každý deň opýta sa či je všetko v poriadku a za pár minút odíde to mi fakt príde zbytočne. Radšej nech príde každý druhý/tretí a posedí si tu aj hodinku dve😶

lesana25
29. máj 2022

Aký je tvoj prínos do domu (okrem toho že si začala chodiť so synom a máš s nim dieťa), že si dovoluješ komentovať, ako často má chodiť majiteľ do SVOJHO domu?

aeruginosa
29. máj 2022

🤦🏼‍♀️Ked tu niekedy citam diskusie tohto typu, tak si tak hovorim, aki su niektori mladi ludia neslusni, nevdacni, neschopni, no hlavne, ze uz maju dieta. Mame dieta, tak automaticky nam ini musia prispiet, kupit, darovat, starat sa, zaujimat sa, navarit, upratat, inak je zle.. tu zasa dostanu byvanie zadarmo, co je, povedzme si uprimne, na dnesne pomery obrovska pomoc a aj tak sa im nepaci. Tak, autorka, odidte si do vlastneho. Ale to uz by bol asi problem skrz financii, vsak? Vycitat niekomu, ze pride na vlastny pozemok je uz naozaj sila.

barbii016
autor
29. máj 2022

@pribinak keď sa to tak vezme je to náš vlastný, keďže papierovo je priateľov a kompletne sme si ho prerobili a kúpili všetko…

jaden
29. máj 2022

@barbii016 ak sa ti nepáči, postav/kúp si svoje... Zadarmo si dostala a už ideš vyhadzovať z cudzieho, kde si sa ty nasackovala... Mal si tam svokor doživotné právo nechať a by si doskakala

pribinak
29. máj 2022

@barbii016 tak to si mala napísať v úvode

lesana25
29. máj 2022

Keď sa to tak vezme, je to len frajerove, ty mu nie si nič keďže si ta nevzal. Ten dom nie je tvoj ani náhodou, ani “keď sa to ta vezme”. To zistíš až sa napr. s tebou rozide.

melanta
29. máj 2022

Tak ty si tam na návšteve, keďže nie si manželka. Dom je priateľov. Takže ak tak, môže to s otcom riešiť on.

barbii016
autor
29. máj 2022

@jaden Predstav si že tu má doživotne právo 🙂 A že do tohto domu som dosť veľa investovala keďže sme so ho kompletne prerobili takze nie, nebyvam tu zadarmo a všetko si platíme my🙂

luccija
29. máj 2022

@barbii016 a to koľko prijímas návštiev?
Veď kojit môžeš nie?a to by bola zrovna náhoda, že vtedy by si kojila....ja neviem si veľmi nevďačná.Byval tam, má tam zvieratá, vnučku, syna....hľadáš problém kde nie je.Asi si precitlivela...

melanta
29. máj 2022

@barbii016 ale to je tvoj problém, ak si do cudzieho investovala svoje peniaze. To ti nedáva na vlastníckom práve nič. Rozumná žena by svoje peniaze do cudzieho nedala a radšej by investovala do niečoho vlastného.

lily246
29. máj 2022

@barbii016 investovala si do niečoho, čo nie je na tvoje meno, ale na priateľove, ach jaj...zlý nápad

melanta
29. máj 2022

Apropo, či na to povedal tvoj priateľ, keď si mu povedala, že ti vadí, že jeho otec sa príde pozrieť na svoje zvieratá a tým pádom aj na vás každý deň až na 3 minúty? To by ma zaujímalo, aký ma na to názor priateľ.

joesvk
29. máj 2022

Autorka, hoci ti to vadí, vydrž to. Možno muž by mu mohol medzi rečou navrhnúť, že nemusí chodiť každý deň... Ale stojí ti to za to, že naznačíš, že ti vadí na tie 3 minúty? A budeš mať kľud,súkromie, ale dotkneš sa veľmi toho človeka...

A možno aj preto chodí, že proste chce na chvíľku vidieť aj zvieratá,proste má taký svoj rituál.Nauč sa s tým žiť...

mogaa
29. máj 2022

@barbii016 ale ak tam má doživotné právo, tak tam predsa môže byť celé dni, nie chodiť na pár minút.....buď vďačná za takého svokra, asi by si ho nechcela meniť za svokru čo k vám bude chodiť denne na pár hodín a obšťastňovať ťa dobrými radami ako vychavávať dieťa😝

sense
29. máj 2022

Dom je priateľov nie vás. Jeho otec tam ma doživotne právo takže áno môže chodiť bez ohlásenia každý deň aj keď len 3 minúty. 3 minúty je nič proti tomu žeby tam mohol byt nonstop a pravom

jaden
29. máj 2022

@barbii016 tak ak má doživotné právo, nie je o čom.... Musíš držať, vieš, ako sa hovorí...

stanulienkat
29. máj 2022

Ty si priatelovi cudzi clovek. Otec je jeho rodina. To, ze si otehotnela (predpokladam, ze si "ostala" tehotna), ti nedava lepsi status. A vrazat peniaze do cudzieho je dalsia hlupost ( to uvidis pri rozchode).
A vadit niekomu 3!!!! minuty, no ty musis byt iny clovek. On nemusel zo svojho ani paty vytiahnut, este ti aj mohol zakazat sa tam nastahovat. Ty si mu nic neni.

lujza123
29. máj 2022

@barbii016 jedine svokrovi povedať to isté čo si napísala sem, ale je otázne ako zareaguje.

Bohužiaľ, si v blbej situácii. Dom je tvojho priateľa, svokor tam ma doživotne právo, garáž aj izbu plnú veci a zvieratá = dôvody prečo tam je každý deň. Ty si tam síce investovala peniaze ale pravne tam nič nieje tvoje. Moc možnosti čo spraviť so svokrovi my návštevami veru nemáš. Možno nejako diplomaticky naznačiť svokrovi ze o ovce sa mu postarate nech sa tam nemusi toľko trepat.