Názor na výšku medzi partnermi

zuzulik280
15. dec 2013

Moj manžel je odo mňa nižší, ja mám 175 a on 171, nie je to zasa tak brutálne, že mi je po plecia.....:D aký mate nazor na vyškový rozdiel ked je žena vyššia? Ked si dam opatky, je to samozrejme viac. Inak sme ok, až na bežne vykyvy, viem že je to možno maličkost, ved mozno co by som mala zo 190 cm keby ma podvadzal kade by chodil? Chcem len vediet vaše nazory, či vam to nepriopada smiešne.....ružove okuliare mi už opadli, ked sme spolu chodili mi to nejako nevadilo, bola som tažko zalubena.Samozrejme že rozvadzat sa za to nejdem, :D chcem len vediet vaš nazor. Dakujem .

lubina
15. dec 2013

tak takyto "problem" by som vôbec neriesila 😉

aga2011
15. dec 2013

ahoj, podla mna je to v pohode, pokial to nie je velky rozdiel do oči bijuci zeby bol muz zene po plecia. aj v telke som si vsimla aj mazelka petra kočiša je vyssia, aj sklenarikova bola o kus vyssia od toho manzela čo mala. podla mna pohoda hlavne,ze maju muži iné kvality 😀

wena
15. dec 2013

@zuzulik280 Smiešne mi to nepripadá, ale mne sa nepáči keď je muž nižší od ženy. Podľa mňa to nevyzerá dobre, čisto z estetického hľadiska.
Samozrejme, že vo vzťahu sú dôležitejšie veci ako výškový rozdiel, ale ja by som nižšieho partnera nechcela, necítila by som sa pri ňom dobre. Môj partner je odo mňa vyšší o 20 cm, ja nosím bežne 10 cm podpätky (aj viac) a rozdiel tých 10 cm medzi nami mi príde akurát.

juliana77
15. dec 2013

@zuzulik280 na toto som počula taký názor, že v posteli sa to vyrovná.

koralinka
15. dec 2013

mne to tiež vadi, muž je síce len o nejaké 2-3 nižší ale ked vidim tie krásne topánky na opätkoch a ja som nemala už 10 rokov opätky tak plačem :D a ked vidim o hlavu nižšieho tak sa usmejem, aj mám doma ,,krpana" :D o hlavu by som nezniesla osobne, chlap má byť chlap :D

dai
15. dec 2013

@zuzulik280 neries... Moj otec a mma maju tolko co vy - mama sa samozrejme vzdaa vysokych opaetkov - pri jej vyske a postave to absolutne nevadilo...su spolu 38 rokov a riesili urcite aj vaecsie problemy ako toto, aj ked som mala pocit ze otec s tym niekedy problem mal - na jednej strane bol na mamu pysny ze je totaka krasna zena, na druhej strane nejaky ten komplex tam bol... Fakt je ze maju stastne manzelstvo.
Ja som krpata a vzy ma balili aj sa mi pacili len vyrazne vyssi muzi - moj muz je o 30 cm od mna vyssi - pre niekoho tiez uz smiesny rozdiel - sme spolu 13 rokov a este nikdy sme to ako problem neriesili

horana
15. dec 2013

Vela aj slavnych parov to tak ma ze je v nich muz tym nizsim od svojej zeny, namatkou: spevak Habera, moderator Kocis, spevacka Sisa Sklovska, podnikatel F.Flasik, spevak K. Gott...
Aj v zahranici, tiez namatkou Rod Stewart, Tom Cruise ,Nicolas Sarkozy, Mick Jagger,Claudia Schiffer, Matthew Vaughn, Nicole Kidman...
Ked ma ten muz charizmu, vobec to nevadi, mne to napr. smiesne vobec nepripada. Ba naopak, to niekedy moze byt take zaujimave, podnetne.
Ked je vsak v tom pare dominantnejsia zena a zaroven taka prieraznejsia aj navonok, problem to byt moze, pre spoluzitie tych dvoch, nakolko pre tu zenu ten muz straca dalsie body navyse za tuto esteticku stranku, tym ze sa to akoby prirata k tomu jeho charakteru a vystupovaniu, moze pri nom citit te zena nedostatok akejsi ochrany alebo ako to povedat. A muz sa zas az prilis moze citit "podriadene". To musia vycitit ti dvaja konkretni ludia ci im tento aspekt do vztahu lezie ci nie, je to individualne.
Kazdopadne ani si nezacat s muzom len na zaklade jeho vysky mi prijde maximalny predsudok, vyberat "len podla estetiky" - to je fakt smiesne. Take nezrele, vhodne do takej pubertackej kolonky akoze ja chcem len s modrymi ocami a ciernymi vlasmi,to su "moje typy" a ini nemaju sancu..to je asi rovnaka uroven.

andrea78
15. dec 2013

ak ste s tým stotožnení vy a nevadí vám to, čo zrejme nevadí, keď ste sa vzali, tak názor a pohľady iných ľudí ti už teraz môžu byť ukradnuté 🙂

evelynm
15. dec 2013

@zuzulik280 , pre mna bola vzdy uzasnym prikladom Sophia Loren s manzelom Carlom Pontim. Nahodila opatky, vzala ho pod kridlo a hrdo sa spolu niesli 🙂
Myslim, ze je to o sebavedomi oboch partnerov, ak su dostatocne silne osobnosti, toto pre nich nemusi byt problem.
Ono sa dobre hovori nizsim dievcatam 🙂 . Mam 177 cm a ked som za mladi videla dvojmetrového chalana s drobnym dievcatom vedla seba, tak som si hovorila - no a co my, vysoke, mame robit, ked nam male baby vychytaju vysokých hcalanov? 🙂 - ale to tak na odlahcenie 🙂
Mala som kedysi frajera nizsieho odo mna, ale bolo to presne o tom, ze som mala nedostatok sebavedomia, tak som s tym mala problem. Moj muz je odo mna vyssi asi o 6 cm, takze ked si dam opatky - a to si napr. plesove saty inac predstavit neviem 🙂 , tak som mozno aj vyssia. Ale absolutne to neriesim, skor naopak, natiahnem sa a uzivam si svoju majestatnost xixi

hradnapani
15. dec 2013

@evelynm presne tak, je to o sebavedomi oboch partnerov.
Neviem, ci ste niektora videli film Julia a Julia (hrala tam Meryl Streep, ktora bola o hlavu vyssia od filmoveho manzela, na zaklade skutocnosti) a to bola radost pozerat na ten ich krasny vztah 🙂

A ked sa tak zamyslim nad tym, ze mozno nahodou moj syn bude nizsieho vzrastu, tak mi je trochu smutno z toho, ze ho niekto odpise len pre jeho vysku. Ale zaroven dufam, ze mu vybudujem dostatocne sebavedomie a najde si partnerku, ktora oceni jeho ludsku podstatu 😉

haslerka27
15. dec 2013

to nie je skutocny problem....ak vztah funguje je to v poho ale popravde pisem za seba- aj ked dnes je podla mna v mode,ze zena je vyssia,vidim okolo seba vela parov edy muz je len akysi hribik,mensia disco gula a zena prinom kraca vysoka a rovna ako pava.a drzi si ho😉)))mne to pride trapne.ako nic v zlom,ale ja sa tak smejem potichu.mne by to vadiloja ptorebujem mat pocit ze je pri mne chlap,opora,ochrana.a nie hribik.ale je to kazdeho sukromna vec.rovnako tak sa mi abssolutne nepacia chudi muzi

tilly
15. dec 2013

ja mam asi o dva cm viac ako mm... mam 178 cm a to sa dost tazko hlada partner a teda vyska je uplne nepodstatna vec ked ostatne funguje...

tykat
15. dec 2013

@zuzulik280 u iných mi to nevadí, všimnem si hneď ale je to ich vec. U mňa by mi to vadilo a to mám 180 cm.
Vadilo by mi aj keby bol muž tenší ako ja, nepriťahujú má chudí muži. Ja skrátka potrebujem CHLAPA a nie mladšieho brata 😀

kimmie
15. dec 2013

@zuzulik280 Podla mna je tych par cm uplne v pohode. Hlavne je ze sa mate radi a rozumiete si. Staci si pozriet mk, kolko zien tu ma problemy s partnermi, ale urcite nie kvoli vyske 😉.
Cisto z praktickeho hladiska, ak budete mat, alebo mate dceru, tak bude pravdepodobne nizsia ako 175 cm (co nie je az take zle pre dievca), no a vas syn by bol urcite vyssi ako 171 cm (to je tiez fajn pre chalana).
Drzim paste aby vam to dlho vydrzalo 🙂 .

zuzana76
15. dec 2013

@zuzulik280 par cm hore dole, asi by som sa na tvojom mieste vzdala vysokých opatkov, aby to nebolo zase az 15 cm napríklad, ale inak by som to vobec neriesila

digysa
16. dec 2013

@zuzulik280 Mne osobne to vadi a taky muz ma nedokaze ani fyzicky pritahovat. Ale na druhych paroch mi to nevadi, lebo to nie je moja vec. Je to na tom svete usporiadane dobre, kazdy ma rad nieco ine.... 😉 Ide hlavne o tvoje vlastne pocity, ale kedze uz ste manzelia, tak by som sa tymto moc nezaoberala....toto by malo byt pre teba tabu. 😅

kiki68
16. dec 2013

vyska nemoze vadit,hlavne ak ide o par cm...tak si na nejakej spolocneskej udalosti zena odpusti vysoke opatky a este ziska,ze ju nebudu nohy boliet 😉 mne skor take srandovne pride to,ked je zena velmimalinka oproti napr. 2m vysokemu chlapovi...ale laska si nevybera podla vysky...a ked ano tak je to potom skor casting do modelingovej agentury a nie prava laska...

lucia006
16. dec 2013

Ja mam 175cm priatel 168cm o opatkoch uz ani nesnivam 😉 zacali sme chodit ked som mala 16rokov takze som este co to podrastla,lebo vtedy som bola nizsia,trosku mi tomcasom zacalo vadit hlavne ked sme na niejakej zabave ja nieze nemozem zobrat niejake pekne steklicky,ale aj bez nich pritancovani to dost prekaza,ale co uz ako pises nerozvedies sa kvoli tomu a ja nerozidem, 🙂

mima4
16. dec 2013

@zuzulik280
nepripada mi to smiesne, dolezite je to, ako sa ty citis, ako sa citi dana zena.
Co sa tyka mna ako osoby, moj manzel je asi o 13 cm vyssi a neviem, ci by som chcela nizsieho.. mne by sa to asi nepacilo.

maribell
16. dec 2013

@zuzulik280 ahoj ja poznam vela parov ked je muz nizsi a nevidim v tom ziadny rozdiel ..to je len tak dane ze muz "musi" byt nizsi ..ked sa lubite a rozumiete si tak co by si ho opustila len pre to ze je nizsi? 😀 moj manzel je tak narovnako odomna ale ked ideme na svadbu tak mam stekle a je nizsi ..mame v rodine este jeden taky par a nikto to neriesi ani to nikomu neprekaza 😉 ked ho lubis nieje co riesit

veronicka1901
16. dec 2013

Moj manzel je odo mna o 20 cm vyssi, ja mam 168 cm, on 188 cm. Keby bol nizsi, asi by som to neriesila, ved som si ho vybrala 🙂. Laska nie je o vyske.

fiffinkaa
16. dec 2013

ja som mala ex manžela nižšieho, každý vravel že nerieš to..mala som ho rada preto som si ho vzala, ale v kutiku duše mi to niekedy prekážalo..že nebol chlap v pravom slova zmysle o kt. sa môže žena oprieť!..znie to zvláštne že..ale jednoducho veľký vysoký chlap vo mne evokuje práve toto oporu, ochranu!..

aneri66
16. dec 2013

myslím, že to je detail..... mám kamarátku a jej manžel je jej po plecia nakoľko ona ma min 195 cm a fungujú bez problémov...

jituska666
14. dec 2015

zuzulik280: ja mam ten isty problem. sme spolu s partnerom uz 15 rokov, sme v podstate narovnako vysoki (mozno1-2cm), ale ked si dam opatky tak som o nieco vyssia, ale niekedy si tym pripadam cudne,tucna nie som, za to moj partner je chudy, a to mozno robi tiez svoje. mame spolu uz aj dieta, je to dobry muz, spolahlivy, starostlivy,atd....a presne ako pises, ruzove okuliare uz opadli,a teraz to clovek vidi inymi ocami, a nechcem to tak vidiet. ja to vnimam uz ako komplex u mna, niekedy mam take stavy ze si pripadam ako 2m pri nom. a viem ze to je v mojej hlave, ale neviem sa toho pocitu zbavit. ☹
tiez ho neplanujem opustit,ale ani toho komplexu sa neviem zbavit. v dokumentoch mame obidvaja 172cm,jaj ,co robit 🙄

timea7
14. dec 2015

ja som bola od bývalého manžela nižšia o 6cm, takže keď som si dala riadne štekle, tak som bola vyššia. Jemu to nevadilo vôbec, dokonca mi tie štekle sám kupoval, mne, priznám sa trošku áno, ale keby bol toto náš jediný problém, tak sme doteraz spolu. Môj terajší partner má takmer dva metre, to sa mi síce páči, ale keď mu chcem dať pusu, tak si musím stúpiť na špičky a on sa zohnúť, ale to sú také nepodstatné prkotiny, že neriešime. Oveľa ťažšie je zohnať na neho nohavice, ktoré mu nebudú krátke, posteľ v hoteloch, v ktorej sa pohodlne vyspí, nešoféruje sa mu dobre v každom aute, má problém aj pri nastupovaní doň.....ale keby sme mali v živote len takéto problémy, tak som šťastný človek. Tiež to neriešim u iných, ak si rozumejú, je fuk, či je muž nižší, starším, mladší....

jituska666
14. dec 2015

Timea7: dik za reakciu, len môj problém je v mojej hlave, mám proste pocit ze budem na smiech. Tak rada chcem nosiť vysoké topánky, ale dá sa to? Tak nosím opätky len nie ze úplne vysoké.

nikuliak
14. dec 2015

Keď ti to nevadí, tak to nerieš. Ja osobne dávam prednosť vyšším mužom (a to nie som nejako extra vysoká - 168 cm), proste keď má 170, tak ma nejako nepriťahuje.. Neviem čím to je, ale je to tak. Ale keď tebe to nevadí, tak nerieeeš. 🙂

sense
14. dec 2015

Keby je rozdiel 20-30 cm tak by mi to prekazalo ale takemu chlapovi by som asi sancu nedala viem je to povrchne ale uprimne aj ked je charakter podstatnejsi predsa len clovek nas najprv pritahuje zovnajskom al. Niecim ck z neho vyzaruje ...ale par cm by mi urcite nevadili tvlast potom keby opadnu ruzove okuliare a bol by to spolahlivy charakterny a milujuci chlap...ja mam 172 a chlap o dobrych 15cm viac a stekle neznasam....max tak 5 cm opatok ale mala som aj priatela kt. Boo o 2 cm nizsi a ych 5cm som nosila nevadilo mi to...a nerozisli sme sa kvoli vyske ....a suhlasim s tym ze zrejme je to problem len v tvojej hlave

jeannna
14. dec 2015

No moja, ja meriam 181 cm a vysku neriesim vobec. Lebo ked si dam aj topanky na podpatkoch, tak je mensi kazdy druhy chlap 🙂 Telesna pritazlivost nie je o vyske partnerov.

magmolatus
15. dec 2015

@zuzulik280 V posteli sú si všetci rovný, kašli na to. Pokial on s tým problém nemá, tak teba to nemá čo trápiť.