Nebaví ma život a sama si neviem pomôcť

nani1122
5. nov 2014

mozno potrebujem len vysypat tu tazobu, ja neviem. Prosim moralistov a vzorne mamy nech ma nechaju dychat, aj ked budu mozno v prave... vopred prepacte za chyby, nemam naladu na opavu chyb...
Uz cele mesiace, mozno aj roky sa tocim v zacarovanom kruhu v rodine v totalnej frustracii zo vsetkeho, uplne vsetkeho okolo mna...
Som vydata skoro 10 rokov za nervaka, ktory sa tri roky hra na podnikatela, z coho ma ide slak trafit, lebo vsetky neuspechy a problemy vo firme si vyzere rodina a k tomu odvtedy samozrejme na rodinu mu zostalo tak 20% casu nez predtym. A k tomu pomaly obden hadky len cisto o firme a nedostatku casu na nas, Financne to za to nestoji vobec.. Ano, trvala som na zruseni firmy, prosila som, vyhrazala sa, po dobrom, po zlom, ale on firmi nezrusi , lebo - chlapske ego, myslim si, ze aj akoze co by povedali kamarati. nadava mi, neskutocne ziape za kazdu blbost....
Mame skolkarku a skolaka, zdrave sikovne deti, super - tesim sa z toho, akurat ze ma ignoruju, starsi ma problem so spravanim v skole, hoci je jednotkar, vyrusuje, stazuju sa, vymysla. Tiez som milion x skusala dohovarat v dobrom, aj po zlom, s trestami aj bez, motivovala som, venujem sa mu, ucime sa, nic nepomohlo. Dcera je v skolke, ale onal tiez ide v bratovych stopach. Doma este obcas posluchnu, v skole a v skolke otrasne. Len výnimocne. dokola, stale v kuse.
....Tým,ze mame s muzom velke vztahove problemy, ktore prisli s prvym dietatom, ako napr. neustale hadky, absolutne nejednotny nazor na vychovu, na zivot, na buducnost, tak hlavne kvoli tomu sme sa za celych blbych 10 rokov manzelstva nedokazali odstahovat od svokra, kt. je dochodca, vdovec.. Cize dalsi problem - žiadne sukromie, aj ked sme mu vdacny za strechu nad hlavou.Aa nemame ani cent našetrene.
Pridem s detmi zo skolky a skoly, okamzite sadame s Matom za knihy. Prestavky po prichode sa neosvedcili vobec. A toto mam doma DENNE a pritom mi vrieska muz za chrbtom, do toho vrieska svokor, nech sa nehadame, ze to tam nevydrzi, do toho si Maťo prederaví gumou matiku, uz vrieskam po detoch jak šialena, Maca pýta veceru, ktoru som este ani nezacala robit, to uz muž sedi za PC - lebo ved zakaznika rieši, zas vrieskam po detoch, v hlave pocit, ze sa zblaznim, ze to uz nevydrzim, a bezmocnost, ze to nedokazem cele mesiace zmenit, ze nevidim lepsiu buducnost, ze nemame ani vlastne byvanie so sukromim, ze moj muž ma uplne ine plany do buducna, ze s nim nikdy nerisknem hypoteku...
Na seba nemam okrem sprchy ani 5 minut, deti nemam dat komu povarovat, svokor ma zdravotne problemy. Z prace letim pre deti, nezastavim sa.
Zaspavam s placom, s vycitkami, ze som zas nervne len vrieskala po detoch, serie ma muz, ze zas riesi novy tender, bez iskricky nadeje, ze to raz skonci.
V poslednej dobe mi hlavou preletela aj myslienka, ze to proste nema zmysel, ze som nestastna tak dlho, neustale, ze to nezvladam, ze sa zo mna stala hystericka, cholericka zena, zijuca v strese a chaose, ze by bolo lepsie umriet... viem - kvoli detom nemozem, ale uz nevladzem.
mam pocit, ze nas kazdy ohovara, zazera, moze mi to byt jedno, ale nie je.
Naozaj som sa snazila, podla vsetkych priruciek, rád, odporucani, rozdelit si povinnosti tak, aby to bolo jednoduchsie, ale ani to nepomaha. Ale na nastartovanie hysteraku mi staci blba poznamka v ziackej, alebo prichod muza z prace, nemozem ho uz ani vidiet. Nebavi ma tento zivot, nebavi, naozaj nie... Trapi ma to velmi, velmi... rozmyslala som, ze si dam nieco na ukludnenie, ale vysledok bude, ze deti ma odignoruju este viac, muz bude vrieskat dalej a bohvie este ako to vyuzje, ci nebude vrazat vyplatu do dalsich kseftov, ked ho tak nebudem na sedativach krotit... podla mna tie nemaju v tomt zmysel. Najradsej by som ho vystrelila na Mesiac, nech da pokoj aspon on... keby toto trvalo tyzden, ale nie mesiace, az roky...

horana
6. nov 2014

@rutie Aha jasne, som si nevsimla narychlo som citala, no hej, ved vacsina matiek aj s ciastocnou pomocou okolia (manzel, stari rodicia) zamestnane a vecer dalsia sichta varenie a ucenie , casto padaju na hubu, nieto este ked sa manzel vyvlieka a vyhovara na podnikanie. Mame aj v sirsej rodine taky pripad, zial, tiez sa to neobislo bez rozvodu. Sice sla zena s detmi hodne dole so zivotnou urovnou, ale bola to nutnost, on ten muz ich uz zacal stahovat dole vsetkych ako rodinu aj financne postupne. Ale samozrejme ja som vzdy skor za riesenia nez zutekavania, az teraz som si precitala tvoj prispevok tuto vyssie a uplny suhlas, aspon nemusim formulovat, tiez by som takto skusala.

nez
6. nov 2014

fuuuu....tak to pekna paseka.....pozitivne je, ze si to uvedomujes a podla vsetkeho aj poznas svoje cervene tlacidla, ktore ti spustaju kolotoc prehnanych reakcii...ja som byvala tiez nervacka...ked som bola mladsia a bez deti...da sa naucit spravat sa inak...zo zaciatku je to tazke , lebo clovek to ma uz ako automaticke reakcie, cize musis zmenit automatizmy...vedome...poznamka v ziackej ? prichadza vlna hnevu, ides kricat...zostan ticho, narataj do desat , usmej sa ( staci aj vnutorne, lebo zas dieta musi chapat, ze poznamka nie je ok) nadychni sa a ries to v klude so synom, ze preco to urobil atd....ono darmo mu budes vysvetlovat, ze ako sa ma spravat, ked doma vidi to co vidi...preziva to, co preziva....jeho spravanie v skole je presne odraz toho, co ma doma...
...neviem ako ste na tom financne, ale nemohol by ti niekto ( nejaka studentka) povedzme 2x do tyzdna pomahat s detmi...zeby si so starsim napisala ulohy , s dcerou sa pohrala a tak...aby si si ty mohla len tak niekte sadnut a relaxovat ??? kazdopadne to ries, kvoli detom a kvoli sebe, lebo prostredie, ktore im vytvarate rozhodne nie je v poriadku !!!

nikus88
6. nov 2014

@nani1122 no stacilo mi precitat po vetu ,kde Ti uz vsetko dava za vinu,,,,ja som vydata 7 rokov, manzel podnikal s drevom,,,,tak isto v lete dobre v zime zle,,,hral sa na podnikatela a hlavne,ze deti mali na Vianoce pouzite hracky,,,,,tiez som trvala na zruseni firmy,,,neostalo nam nic, len 85000eur uver na dom,,,,uz rok je nezamestnany ,,vraj nemoze ani zivnost zrusit pokial nema vyplatenu socialku . ja robim aj na nete/sekac/ + chodim na smeny do prace,,,,,,,,,,,,,,,doma neurobi nic,,nechce ani povysavat,,,,svokra nam sem tam pomoze s hypotekou,,,,lebo ma zalozeny kvoli nam byt,,,,,v kuse som nervozna,nespim-lebo dookola to iste pred ocami co ako,,,,jak s tymi peniazmi,,,,,,vrieskam,lebo som z toho nervozna,,,mam 7 a 4 rocnu dceru, hadky pred detmi denno denne ,,hucka ich proti mne,,,vyvreskuje,ze som hyjena,neschopna matka, Hitler,Gestapo atd,ze sa nestaram,,,,,tak akoze cez volno robim v kuse na nete,,,,,,potom ucim s detmi a spat,rano o 5h do prace,pridem vecer o 18.00 bordel doma, ona lezi na gauci a deti lazom plazom,,,,,nosim este aj jest z prace aby som to nejak zakryla aspon trosku s tymi peniazmi,,,,,,vcera boli so svokrou riesit aby sa zbavila tarchy,,,,oznamil mi,ze si mam vybrat,ktore dieta chcem,,,akoby to bol tovar,,,ze mu mam vyplatit vsetky tie roky, co on platil uver,,,,ze predava dom atd,,,,no strasne nieco,,,,,teraz co mam robit,,,,,,,? a zeby si to robotu naslo, to nie,,,,lebo vraj jeho nikto nechce,lebo ma naviac,,,,,no chudak,,,,no povedzte ............moja viem, co prezivas,,,,,,,

sonice
6. nov 2014

@nikus88 Len nak sa pokojne rozvedie, nikdo, žiadny súd deti nerozdelí!!! A naviac nezverí do osobnej starostivosti niekomu, kto nemá prácu anaviac, pokiaľ sa matka o detí stará!.
LEn ja by som ho predbehla, požiadala o rozvod, ale najmä prvé o zverení obidvoch detí do vlastnej starostlivosti.

nikus88
6. nov 2014

on momentalne nema peniaze,,tak asi to tak urobim,,,,lebo aj tak nam zoberu banka dom,,,,,lenze a ked sa rzvediem,pridem aj o pracu tym padom,,pretoze sa prestahujem 110km,,,,

mima4
6. nov 2014

@nani1122 a chces vobec tie veci, ktore piseš, riešiť? A ako si to dalej vobec predstavujes?

bodka70
6. nov 2014

@nikus88 , ja by som odišla od takého darmožráča - to, čo sa ti vyhráža, je len táranie do vetra , deti len tak nerozdelia, ani vyplácať ho z úveru nemusíš, kedže ste manželia a máte predpokladám BSM, takže všetky tie roky, čo platil úver , ste platili obaja, boli to vaše spoločné peniaze. To, že budeš musieť aj po rozvode riešiť vaše dlhy je už jedno, lebo tak či tak to finančne ťaháš ty. 😒 . Nejaký menší prenajatý byt, pre teba s dievčatami stačí 1 či 2izbový, deťom dáš jednu izbu a ty do obývačky si urobíš priestor, aj bude menej bordelu, nemusíš robiť ešte aj na neho. A prácu si nájdeš aj inde, vidno, že si vieš poradiť 🙂.

nikus88
6. nov 2014

pojdem k mame,,,,,robit mozem na nete dalej ako som robila,,,a bude si on na mna pekne platit,lebo robotu si bude musiet najst tak ci tak,,mamka ho len tak nevezme,,,,,,okrem toho,ze mame dom na hypoteku prevezmem aj jeho dlhy zo socialky,,,?co sa tyka domu trvala by som na predaj a vyplatenie uveru

nikus88
6. nov 2014

bodka70
pojdem k mame,,,,,robit mozem na nete dalej ako som robila,,,a bude si on na mna pekne platit,lebo robotu si bude musiet najst tak ci tak,,mamka ho len tak nevezme,,,,,,okrem toho,ze mame dom na hypoteku prevezmem aj jeho dlhy zo socialky,,,?co sa tyka domu trvala by som na predaj a vyplatenie uveru

bodka70
6. nov 2014

@nikus88 , ak môžeš ísť k mame a vychádzate spolu dobre, to je ešte lepšie - už aj kvôli lepšej možnosti práce - má ti kto pomôcť s deťmi. Do 3 rokov od rozvodu sa musí vysporiadať BSM, v prípade že sa dohodnete, dá sa to samozrejme aj skôr.

oldman50plus
6. nov 2014

Dnes je v podnikaní veľmi, veľmi ťažko. Skrachovali aj veľkí chlapci pre ktorých už ani Aston Martin nebol dosť nóbl auto. Vidím to všade okolo a zdá sa mi že to ide čím ďalej tým horšie, nielen mne osobne.
Zarábajú väčšinou len tí ktorí sú schopní podplatiť tých správnych aby sa dostali k Eurofondovým zakázkam. Ja by som v tejto situácii nezačínal. Niekedy by som tým už sám praštil.

bodka70
6. nov 2014

@nikus88 , veľa závisí od toho, či váš spoločný majetok (dom) je vo vyššej hodnote ako vaše dlhy (vrátane sociálky, zdr.poistenia atď... ). Tak či tak, radila by som ti, poradiť sa s dobrým ekonomickým i rozvodovým právnikom, ako to všetko poriešiť.

bodka70
6. nov 2014

Zišlo by sa pozisťovať hodnotu všetkého vášho majetku, reálnu (t.j. za koľko by sa dal dom teraz predať), odrátať dlhy a zvyšok majetku napolovicu medzi teba a muža, možno by sa ti oplatilo požiadať o zrušenie BSM ešte pred rozvodom, aby sa na teba nenabaľovali ďalšie prípadné dlhy zo sociálky. Poprípade by ti manžel mohol robiť napriek a ešte pred rozvodom nabrať nejaké úvery od nebankoviek napríklad. Na to si daj pozor.

Ale tak či tak bolo by zrejme výhodnejšie nečakať na exekútorov a vyplatiť dlhy teraz. Muž sa tak či tak bude musieť vzdať domu, ak nemá finančné prostriedky, aby ťa vyrovnal zo zvyšného majetku, do 3 rokov od rozvodu je to povinnosť.

keziah
6. nov 2014

teraz nepisem o tom, co by bolo alebo nebolo vyhodnejsie, ale taka pripomienka:
bsm nie je nutne vysporaduvat. po 3 rokoch po rozvode dochadza k vyporiadaniu BSM zo zakona, v zasade kto co uziva, to mu patri a nehnutelnosti idu na polovicu. vyporiadanie na sude je, alebo aspon pred casom bolo, iba hanebna zlata bana pre advokatov.
kopirujem priamo z obcianskeho zakonika: Ak do troch rokov od zániku bezpodielového spoluvlastníctva manželov nedošlo k jeho vyporiadaniu dohodou alebo ak bezpodielové spoluvlastníctvo manželov nebolo na návrh podaný do troch rokov od jeho zániku vyporiadané rozhodnutím súdu, platí, pokiaľ ide o hnuteľné veci, že sa manželia vyporiadali podľa stavu, v akom každý z nich veci z bezpodielového spoluvlastníctva pre potrebu svoju, svojej rodiny a domácnosti výlučne ako vlastník užíva. O ostatných hnuteľných veciach a o nehnuteľných veciach platí, že sú v podielovom spoluvlastníctve a že podiely oboch spoluvlastníkov sú rovnaké. To isté platí primerane o ostatných majetkových právach, ktoré sú pre manželov spoločné.

hradnapani
6. nov 2014

@nani1122 najprv sa musis postarat o seba. Ak to nedokazes sama, navstiv psychologa, terapeuta. Niekedy je to na nezaplatenie, ked ta niekto skuseny prevedie cez to najhorsie a pomoze ti objavit a vydolovat vnutornu silu. Alebo aj sama. Musis si najst cestu, ktora ti je blizka. Uzivaj magnezium, b-komplex - poctivo a dlhodobejsie a nebudes taka podrazdena a pesimisticka. Cim viac kricis na deti, tym viac ta ignoruju, lebo oni uz automaticky vypinaju sluch.
Daj si par tyzdnov iba pre seba a to aj za cenu, ze syn donesie poznamku zo skoly, ze nebude mat dobre urobenu ulohu.
Muzi a podnikanie - tazka tema, v ktorej bojuju ako levy a nechcu prehrat. Toto teraz neries, pokial nie ste financne na dne alebo v dlhoch, to si nechaj na neskor.

nikuska744
6. nov 2014

Baby mate u mňa obrovský obdiv, aké ťažké to máte doma, ako to chcete zvládnuť všetko, ako si navzájom pomáhate....a ja sa sťažujem...toto chcem, tamto chcem, hento nemám, tamto potrebujem...klobúk dolu pred vami!

bodka70
6. nov 2014

@keziah , no ja som to tak myslela, že majetok manželov sa do 3 rokov rozdelí, či sa to niektorému z manželov páči alebo nie (nemá právo či možnosť robiť obštrukcie), nie to že to musí robiť nejaký právnik. 😉 .

I keď realita od zákona je občas niekde inde , poznám zo svojho okolia... 🤐 😔

adri266
6. nov 2014

@nani1122 ludia uz aj kvoli mensim problemom skocili z okna, a mne sa zda, ze Ty si koledujes bud o depresiu alebo o vazne zdravotne problemy.
Takze, prva vec, najdi si dobreho terapeuta alebo psychologa, cez urad prace to mas zdarma. Potrebujes to zo seba dostat von, lebo viditelne, muz ta ma na haku, deti, aj okolie. To, ze na deti kricis, je pricinou ich spravania k Tebe. Deti len kopiruju spravanie rodicov. Ak si Ty nevazis manzela a ani on Teba, tak ani vase deti vas nebudu respektovat.
Ano, doba je zla, ano , podnikatelia to maju tazke, ale kto to do kelu nema v dnesnej dobe tazke??? Obycajny zamestnanec sa boji, ci dostane vyplatu, alebo ci na dalsi mesiac nejaku robotu bude mat.

Skus sa zmenit sama, a postupne sa budu menit ludia okolo Teba. Velmi Ti drzim prsty, aby si sa z toho kruhu dostala.

lulu0902
26. nov 2020

@nani1122 som na tom presne ako ty /len teda byvame sami v dome na hypo/bez svokra-inak to isté 😞