Nechce si ma vziať

carrera4
15. jan 2013

Ahojte žienky. Obraciam sa na Vás s prosbou o radu, lebo sama si poradiť neviem a neviem ako ďalej. Mám priateľa, sme spolu už 3 roky. momentálne čakáme naše prvé bábo. Hned ako som otehotnela, tak prve na co som cakala bola ziadost o ruku, nejaky zasnubny prsten a planovanie svadby , hoc aj na urade, bolo by mi to jedno. chcela som aby sme boli kompletna rodina. lenze nic take sa nekonalo, a ked som sa ho spytala kedy dostanem prsten, povedal ze to su len zbytocne vydavky, ze teraz treba peniaze na ine. povedala som ze nemusi byt prsten, len aby sme sa vzali, ze nechcem aby dieta vyrastalo v takej rodine (neodcudzujem ludi,ktori tak ziju, ale ja tak zit nechcem). neviem si predstavit, ze dieta, ktore nosim pod srdcom bude mat ine meno ako ja. a vobec nechapem preco muz , ktory tvrdi, ze ma miluje, si ma nechce vziat. ked som dala navrh aby sa svadba konala na urade , len my dvaja a svedkovia (aby sa usetrili peniaze) povedal, ze som velmi mudra a ze len vymyslam. ze dnes to uz tak nefunguje. citim sa strasne. 2.problem je ze sa mi absolutne nevenuje. nedviha telefon a niekedy aj tri dni neviem ani co robi. vobec sa nezaujima ako sa citim, ci nieco nepotrebujem, ako budeme dalej zit. nevie ani co robim cele dni! 3. neviem ci uz mne sibe, ale zda sa mi ze ma problem s alkoholom. pije na moj vkus prilis casto, na tahy, a ked zacne neviem o nom nic. ani kde je. 4. vykaslal sa na mna na narodeniny. nedostala som ziadny darcek. akurat mi v den narodenin povedal vsetko najlepsie. mali sme to ist oslavit vecer spolu. oslava trvala asi hodinu, pretoze mal vypite, bol neprijemny a a povedal ze sa mu ani nechce byt von. povedal aby sme to odlozili na druhy den. no a na druhy den sa mi vobec neozval, ani dalsie styri dni. nic som nedostala. ani snubny prsten, ani darcek na narodeniny (lebo ze vraj to vobec nie je potrebne ) . citim sa sama, opustena, nemilovana. Boli sme na 4D sone spolocne, dali nam cd. ked som povedala ze podme si to pozriet, povedal ze on to nebude pozerat, lebo tam dieta vyzera hrozne. myslela som ze mi srdce pukne. na druhy den mi povedal ze materske mlieko musi byt otrasne. neviem uz odlisit co je uz vela,a co si len domyslam kvoli tehotenskym hormonom. neviem kde je hranica , co si moze ku mne dovolit. vobec si ma nevazi ten clovek. a ja ho lubim velmi. som sklamana zo vsetkeho. neviem co mam robit dalej. neviem si predstavit napriklad ze dieta bude zit bez otca. ale ja mam zit s clovekom ktory si ma vobec nevazi?? poradte. (vdaka za precitanie dokonca )

aliza
15. jan 2013

@carrera4 ja viem, zazila som to tiez...a teraz si tukam na celo, ze aka som bola hlupa, tolko zbytocneho trapenia pre jedneho chlapa....preto ti radim, ak sa da, vypusti ho z hlavy a skus sa naladit len na to male, ver mi, ono ti to vsetko vynahradi 😉.

carrera4
autor
15. jan 2013

@stanislava2 ja kvety vidim tak akurat v kvetinaci vo svojej izbe.

weronyca
15. jan 2013

@carrera4 ked sa to tykalo nas tak netrebalo zoaden suhlas, kedze sme neboli svoji.. Praveze nam povedali, ze by trebalo suhlas, ak by som chcela priezvisko po otcovi.. Neviem ale ci to tak este plati, ja som to riesila pred 3rokmi

aliza
15. jan 2013

@carrera4 a k tomu priezvisku, moze si dat chlap podmienku, ze uzna otcovstvo iba ak bude mat dieta jeho priezvisko. Co poznam, maloktory suhlasil s tym, ze dieta ma priezvisko po matke, tot muzska jesitnost 😖. Takze by som sa na to nespoliehala, ze uzna otcovstvo a dovoli ti dat tvoje priezvisko. Ale to teraz tiez neries, uvidis, ako sa situacia vyvinie, este mas cas. Mozno to dojde az tak daleko, ze ho do RL vobec nedas zapisat. Lebo ak spolu nebudete zit, tak to fakt asi ani nema zmysel, zbytocne si bude na maleho narokovat, budes mu musiet umoznit stretavanie, neskor aj bez tvojej pritomnosti a ak si raz najdes noveho partnera, co si bude chciet tvoje dieta osvojit, tak narazis na velky problem u bio otca a tvoje dieta tym moze dost trpiet. takze daj vsetkemu cas, mas skolu, malinke v brusku, mas toho dost, na co zameriat svoje myslienky a ver, ze vsetko bude dobre.

andiekens
15. jan 2013

zabudni na ne ho..cim skor, tym lepsie. skus ho zacat ignorovat, uvidis ako sa zachova. zrejme je nauceny, ze je mu vsetko odpustene a vzdy za nim pribehnes. ak mu nic nebliknem, nemas nad cim rozmyslat..

elena9
15. jan 2013

@carrera4 Normalne to funguje tak, ze ked nie ste manzelia, tak idete na matriku, kde podpisete taky papier, ze ste sa dohodli na priezvisku dietata a to si beries do porodnice. Podla toho zapisu otca aj priezvisko. Ak nebude suhlasit s tvojim priezviskom, do porodnice pojdes bez toho papiera a do rodneho listu nenahlasis nikoho. Potom budes sudnou cestou ziadat o uznanie otcovstva a vyzivne. Asi takto sa to da.

carrera4
autor
15. jan 2013

@andiekens to som uz skusala, napisal par sms typu ,,viem ze uz ma nechces" potom ,,uz mas ineho" a potom ,, bude ako chces" v zmierovacej faze (ktora nastane moju zasluhou) ,, uz sa to nestane" ,,dokazem sa zmenit". potom prejdu dva tyzdne a sme tam kde sme boli.

somsa
16. jan 2013

@carrera4 ludia sa nemenia...nie v takychto podstatnych veciach...ja som si to uvedomila po dvoch rokoch podobneho vztahu. a uvedomila som si to v momente ked som mala podozrenie ze som tehotna a prve co ma napadlo bolo ze mu to nepoviem...vtedy som sa prebrala a uvedomila si ze toto nikdy fungovat nebude...tehotna som nebola (nastastie) ale tiez mi este aj po pol roku vypisoval listy ze si ma po skole chcel zobrat a vychovat somnou nase deti..ale ked som videla ako zije..ze sa nic nemeni ani ked uz niesme spolu tak nad cim uvazovat? keby ti chcel dokazat ze sa zmeni tak by to uz urobil..a toto su iba prazdne slova... uzivaj si tehu a radsej popros o pomoc rodicov ako čakať na zazrak ...a prajem ti aby si uz nabuduce stretla aspon takého ako ja teraz (to sa budes vytesovat z kazdeho dna a narodeniny budu skutocne sviatkom-o vianociach ani nehovorim :D)

andiekens
16. jan 2013

@carrera4 hm, tak je cas začať myslieť len na seba a malého..! naozaj ti za to trápenie nestojí aj ked sa to ľahko píše, ale inak kona..

mima4
16. jan 2013

@carrera4
chces poradit? skusim.

Sadni si s nim face to face a povedz mu v laske a ucte k nemu vsetko, co si napisala v uvodnom prispevku. Povedz mu, co prezivas, ako to citis, ze ta to zranuje a hovor s nim PRIAMO!!! Priamo sa ho spytaj, ci si ta chce vziat a zmenit niektore veci vo svojom zivote. Pokial ta lubi, bude dbat na tvoje dobro a hladat pre vas "TROCH" riesenia.... pokial nie, netreba s nim stracat cas - je to egoista co vidi len sam seba. Tot moj nazor 😀

Je dolezite komunikovat, komunikovat, komunikovat.....

cecil36
16. jan 2013

@carrera4 prva chyba- chodit s takym chlapom, druha chyba- cakat s nim dieta, tretia chyba- chciet si ho vziat, stvrtu chybu- vydat sa za neho uz nesprav..... 😒 On ta lelubi, nechce s tebou travit cas, nechce sa pozerat na vase dieta, nechce si ta vziat..... co este musi spravit aby si ho poslala do predele? To nie je muz na spolocny zivot a na zakladanie rodiny uz vobec. S tehu hotmonmi to nema nic spolocne.

adenka
16. jan 2013

Uff mas to velmi tazke. Suhlas s tym co pise mima4 ale ak sa nezbada, tak zbal seba, brusko, tehu knizku a chod od neho prec. Budes s nim mat velmi smutny a nenaplneny zivot a v konecnom dosledku si to najviac odtrpi to drobatko co nosis pod srdcom. A ze sa ma volat po nom? Ja by som NIKDY nedala dietatu meno po chlapovi, ktory by si ma nevzal. Drzim ti vsetky palce...

perletka
16. jan 2013

kto chce, hľadá riešenie
kto nechce, hľadá výhovorky

vieš, ono sa hovorí, že je to papier. ale nie je to len papier. je to čosi viac. je to rodina. je to pocit istoty. a ak ty po tom túžiš, čo je normálne a on nemá záujem, tak niet o čom. ja na tvojom mieste mu poviem, že dieťatko bude mať priezvisko po tebe. hotovo. 😔
nestresuj sa pre takéto veci. dieťatko potrebuje v prvom rade pokojnú mamku, lebo ak ty budeš v strese, bábu to vôbec neprospieva. a bábätko je prvoradé, ono nemá nikoho len teba. ty si ešte môžeš nájsť niekoho iného, kto bude rešpektovať aj tvoje bábo. nebola by si prvý a ani jediný prípad. 🙂
ja by som ti poradila - choď k vašim, normálne sa tam nasťahuj naspäť a TY HO V ŽIADNOM PRÍPADE NEKONTAKTUJ. otvor si oči, ako dlho sa o teba vôbec nebude zaujímať. treba mu dať poriadnu facku, nech príde v tej kose prosiť k vám domov o odpustenie. len tak si ťa (možno) začne vážiť. inak budeš nešťastná ty aj maličké. a to dúfam nechceš.

zivika
16. jan 2013

@carrera4 ahoj, ked som zacala citat tvoj prispevok, prve co ma napadlo bolo, ako si mohla otehotniet, ked nechces zit len v partnerskom vztahu, ale chces mat oficialne manzelstvo...na to si mala bohuzial mysliet skor, lebo dietatom muza do svadby nedotlacis...ale to je uz teraz jedno...ked som citala dalej, tak som sa vlastne za teba potesila, ze s tym muzom ta zakon nezvazuje a mozes od neho odist...co sa tyka mena dietata, nikde nie je napisane, ze sa musi volat inak ako ty, kludne mu daj tvoje meno a keby mal priatel vyhrady, povedz mu, ze ak sa zmeni a zoberie si ta, zmenis menu aj dietatu 🙂 nevie, ci sa tvoj priatel ku tebe choval tak ako pises od zaciatku, alebo sa takto zmenil az po tom, co si otehotnela...ak az po otehotneni, mozno len ostal v strese a rychlo chce este postihat zabavy kolko sa da, kym sa dieta narodi...mojho to tak chytilo, castejsie si vypil a zabavil sa, zabavila sa, ale na druhej strane, ku mne sa spraval vzdy dobre, co sa o tom tvojom povedat neda ☹ ...takze mozes pockat a dat mu sancu, ci sa nezmeni, ked mu docvakne, ze je otcom, lebo vacsinou to chlapom dojde az ked uvidia dieta, lebo kym je skryte v bruchu tak predsa nie je 😀 a este ma napadlo, ze je tvoj priatel asi este mlady, nevyblazneny...no neviem, mas to tazke...ja by som z takym muzom neostala, ale ty ho poznas a musis citit, ci je sanca, ze sa sam bez natlaku uvedomi...ked nie, tak od neho chod, bude ti lepsie...drzim palce 😉

marmete
16. jan 2013

@carrera4 Robí Ti obrovskú službu, prejavuje sa taký aký presne je, na nič sa nehraje a tým pádom Ti otvára oči od samého začiatku. Ty sa zamysli akú oporu v ňom máš, osobne na mňa príde veľmi necitlivo a chýba mu obrovská dávka empatie, takže pre mňa by taký vzťah resp. človek nemal žiadnu šancu. Napriek tomu, že čakáš dieťatko, nič nie je stratené a buď rada, že si slobodná čakateľka, ešte sa veľa vecí môže zmeniť a pozitívne. Netlač alkoholika do svadby... tým sa to iba všetko zhorši. Drž sa!!! 😉

fiffinkaa
16. jan 2013

@carrera4 si si odpovedala, zmier sa s tým že budeš slobodná mamička a možno raz strešneš muža, ktorý bude rodinný typ ale ten tvoj to určite nie je :(
Neviem kolko máte rokov, ale Tvoj mi pripadá na 20, čiže nezrelý..

luciferkax
16. jan 2013

A to ti je ľúto, že si ťa enchce vziať? Na tvojom mieste by som bola šťastná.. chápem, zrejme ho ľúbiš, a čakáš s ním dieťa, ale nikdy neprinútiš ty jeho, aby ťa miloval, aby sa ti venoval a aby sa oženil.... ak je po troch rokovch vzťahu totálny sebec, čo myslíš, aký bude o pár rokov... ak vyberám manžeela, tak na celý život...a ja by som s takýmto človek nechcela stráviť ani rok.. neunáhli sa, ani nevieš, kolko uuuuuuuužasných, pozorných chlapov behá po svete D:

sissika
16. jan 2013

@carrera4 ked ho uvedies do rodneho listu, potrebujes papier z mestskeho uradu, ze on je otec a potom to priezvisko je automaticky po nom

jabadaba
16. jan 2013

@carrera4 nikdy si nemozes mysliet, ze nieco bude normalne ak to take nie je od zaciatku. "Vadny" jedinec sa nezmeni a je naivne ocakavat to. Lubit musis predovsetkym samu seba a potom mas aj patricne naroky na inych a nestane sa, ze sa tak seknes vo vybere partnera. Nemozes predsa lubit niekoho kto vykazuje tolko chyb. Jedine ak by si bola masochistka a vyzivala sa v sebatrizneni. Som prekvapena, ze ste miminko planovali za danych okolnosti, teda najma Ty. Na buduce sa svojich predstav o zivote a rodine nevzdavaj. Nikto za to nestoji. Ak si mala predstavu, ze kompletna rodina je vtedy ak si muz vezme zenu, mala si na tom trvat. T.j. hladat partnera, ktory vyznava rovnake hodnoty a predstavy o vztahu. Ak nie si vyznavackou pravidelneho pitia, nemala si si hladat takeho partnera. Pripadne si hned pozisteni, ze pije mala hodit spiatocku, laska nelaska. Nauc sa rozmyslat aj pragmaticky, cisto rozumom, nenechat sa vlacit citmi. Ono je to pekne byt zamilovana, ale nesmu city prevalcovat zdravy rozum a nesmu ist proti tebe samotnej. Nicoho si sa pre lasku vzdavat nemusela, tak to nefunguje normalne. Len treba hladat, mat naroky a nie si nakopnut prveho dacana co pride pod ruku a zrazu zabudnut od lasky k nemu na seba. Mas sa co ucit este. Byt tebou, mam dieta ako slobodna matka, slobodna, ale nezavisla, stastna s perspektivou do zivota. Pri terajsom partnerovi Ta necaka vonkoncom nic. Nic z toho co si od zivota chcela. Zacni si budovat pevne zasady co ano a co absolutne nie vo vztahoch. A nespustaj z nich len preto, ze sa Ti zapalia lytka. Ved ten pravy neutecie, ak mu das najavo co ocakavas. Tak sa presne triedia zrna od pliev. Ak si toto osvojis tak verim, ze viac na takeho trola nenarazis.

stanislava2
16. jan 2013

@fiffinkaa nesuhlasim z vyjadrenim že 20 ročný muž musi byt nezrelý.Moj muž si ma bral 20 ročný a zrelý bol a taky aj zostal zodpovedný starostlivý pozorný a miluje ma aj po 20 rokoch manželstva.Tento jej či by mal 20 alebo 50 rokov nedorzeje dosmrti nikdy.

zuzlik_666
16. jan 2013

Poslala by som ho kade lahsie... Preco sa chces preboha za neho vydavat? Ved si Ta absolutne nevazi... Zrejme si si nevsimla, ze uz davnejsie spolu nezijete, ale iba vedla seba... Mas na vyber, preco by si s nejakym chumajom mala pokazit zivot? Tes sa na babatko, meno mu das po sebe... Uvidis, ze casom do Vasho zivota vstupi niekto, kto si bude vazit a lubit nielen Teba, ale aj Tvoje drobciatko... Zacat od znovu bude tazke, ale lepsie pre Teba i dieta... Drzim Ti palce, nech uz sa rozhodnes akokolvek...

hajajanka
16. jan 2013

@carrera4 Preco si s takym muzom? Nehrn sa do svadby, ked vies, aky je. Tym narobis zle sebe a aj dietatu. Bud mu daj ultimatum, aby so sebou nieco robil alebo ho posli, kade lahsie. Ked sa k tebe sprava takto po 3 rokoch vztahu, tak ako to bude vyzerat o 10 rokov?
Pije. Pre mna by napr. bol dovod, preco s takym clovekom nebyt. Teraz pije, nevazi si ta, nejako zvlast sa nezaobera dietatom a ty sa chces za neho vydat? Preco?????? Povedz mi jediny dovod, preco si ho chces vziat za muza a zavesit si na krk takeho niemanda.
A k tomu priezvisku dietata. Ja som vydata, mam svoje rodne priezvisko a moje deti maju priezvisko po muzovi. A predstav si, som tu a nemam z toho ziadnu psychicku traumu 🙂 Ved priezvisko predsa nie je dolezite! Ci chces sa vydat len preto, ze budete mat vsetci rovnake priezvisko? Slaby dovod na svadbu.
Ja by som vobec uvazovala, ci ho dat zapisat ako otca. Ked pred narodenim nepodpisete prehlasenie o uznani otcovstva na matrike, tak v porodnici mu daju tvoje priezvisko a na toto meno bude zniet aj rodny list. V podstate ho mozes z tohto procesu uplne vynechat. A by som tak veru urobila.
Rozmyslaj aj hlavou, nielen srdcom. Laska je krasna vec, ale ked mu budes v ramci zamilovanosti tolerovat veci, ktore popisujes, tak dopadnes velmi zle. Zamilovanost casom pominie a zamilovanost nie je laska. Laska je o vzajomnej dovere, ucte, podpore, pomoci a mnohom inom. Poskytuje ti toto tvoj partner? Ak nie, tak ho posli kade lahsie.

kveta
16. jan 2013

@carrera4 Ak bude otec v rodnom liste, budes od neho kazdu chvilu potrebovat pisomny suhlas a podpisy, napriklad aj pri zmene trvaleho pobytu dietata. Kde ho budes nahanat?
Priezvisko po otcovi by som dala len ak by sme spolu zili. Vazne chces, aby Ta vsade volali priezviskom toho alkoholika?

A ak bude otec v rodnom liste, bude mat narok na styk s dietatom. Myslis, ze toto je clovek, ktoremu by si zverila bez dozoru svoje dieta?

Usetris si velmi vela starosti, ked nebude zapisany v rodnom liste. Dieta sa od Teba dozvie aj bez rodneho listu kto je jeho otcom. Otec nebude mat na Vas pravny dosah a budes moct svojim rozumom regulovat jeho kontakt s dietatom.

stanislava2
16. jan 2013

@kveta presne taký názor mám aj ja.Ja by som ho za otca neuznala a ked sa začne spravat tak ako má potom premýšla o zmene.Podla mna nebude mat problém dotatočne tak urobit.

marcelatje
16. jan 2013

@sissika potvrdenie o uznaní otcovstva síce potrebuješ, ale meno nie je automaticky po otcovi. Keď to vybavuješ nahlasuješ aj ako sa dieťatko bude volať, kľudne po matke, alebo aj po oboch 🙂

sissika
16. jan 2013

@marcelatje to som nevedela

lila69
16. jan 2013

@carrera4 a aj ostatne baby, uvedomte (uvedomme) si ze ak chlap pocas vztahu chlasta, huli travu, gambluje, alebo ma ine "cnosti" tak s tym pocas manzelstva urcite neprestane - cest vynimkam, ale to musi hlavne on sam chciet a cesta k naprave byva dlha a velmi tazka.
K manzelstvu - no ani by ma nenapadlo si takehoto ..... zobrat. Ty len bud rada ze on svadbu nechce, lebo keby hej, mala by si v tejto chvili nie len na prd partnera ale aj na hov.... manzela = nezabudaj ze s manzelstvom sa nemeni len tvoje meno, ale si automaticky tak trocha zodpovedna za manzelove ciny = napr. dlhy.
K tvojej siutacii - bud rada ze za tebou stoja tvoji rodicia(co by za to niektore baby dali) a aj keby si nahodou zostala nejaky cas sama a bez prostriedkov, tak hladom ty ani tvoje dieta neumriete. To ze ti nedviha telefony aj niekolko dni - vies si predstavit ze by ti to robil keby ste spolu zili v jednej domacnosti a ty si sa starala o male dieta???
Este mas do porodu par tyzdnov, vela veci sa moze zmenit, vykrystalizovat, ale na teraz by som urcite zostala u rodicov, nekontaktovala ho - ak ma o vas zaujem, nech sa snazi on.
Niektorí chlapi si potrebuju na fakt ze budu otcami zvyknut, aj moj partner (nie som vydata a ani byt nechcem 😉 ) si musel zvykat, ked som bola na 3D sedel vonku na chodbe a nesiel so mnou do ordinacie, ale teraz je tak na maleho naviazany, uplne sa v nom vidi a nedal by ho za svet.
Ale ak ma tvoj priatel problem s alkoholom, ak ta ignoruje uz teraz, tak obavam sa ze sa to porodom k lepsiemu asi nezmeni. ☹

mata1001
16. jan 2013

@carrera4 toho muza by som nechcela ani zadarmo...a tiez by si sa mala zamysliet ci s nim chces byt...nechces aby vase dieta malo ine priezvisko ako ty?tak mu daj tvoje a mozno vtedy sa tvoj drahy zobudi...

luludia
16. jan 2013

@carrera4 muza by som hodnotila podla cinov, nie podla slov. Ciny toho tvojho hovoria za vsetko a je v nich odpoved. Pozriet sa pravde do oci chce velku odvahu ale radsej skor ako sa roky nadejat, ze ma clovek vedla seba zodpovedneho partnera a nakoniec i tak zistit, ze zodpovedny nie je.

carrera4
autor
16. jan 2013

@fiffinkaa ma davno po 30-tke...