Nosenie snubného prsteňa

13. máj 2020

Ahojte baby.
Som tu nová a neviem, či moja otázka nebude divná xD
S priateĽom sme sa zasnúbili. Povedala som ÁNO. Otázka je: ak ste nosili alebo nosíte zásnubný prsteŇ, boli/sú aj dni, kedy si ho nedáte a vezmete si nejaký iný prsteŇ? Alebo ak je to snubný, nosíte ho stále? Ďakujem za každú odpoveĎ😇

sona96
13. máj 2020

Ja nosím svoj len príležitostne.

jarka9669
13. máj 2020

Ja nosím stále

karhu
13. máj 2020

snubny nenosim, obrucky sme si s manzelom nedali, su romanticke, no neprakticke

pracujucazienka
13. máj 2020

Odkedy som ho dostala som ho nosila stále ale už som vymenila za obrucku 🥰..však ani tu si nedáš dole aby si si dala iný prsteň

petkaaa
13. máj 2020

Ja nosím keď niekam idem, do prace, von a pod. Keď som doma a varím, alebo sa sprchujem, umyvam... tak ho nemám

natalala
13. máj 2020

Nosim iba zasnubak a obrucku spolu na jednom prste, ziadne ine prstene. Ked pridem domov davam ich dole inak vzdy ked odchadzam z domu si ich dam.

autor
13. máj 2020

Ďakujem vam, ste veľmi milé 🙂

lucinka1988
13. máj 2020

Od mojich zásnub ubehlo 7 rokov, nosila som ho najmä prvé 2-3 roky, potom podľa situácie a okolnosti. aktuálne nenosím žiadne prstene, ani obrúčky a riadim sa tým, že svojho manžela mám v hlave a srdci, nepotrebujem na to prsteň. Nenosím ho len preto, lebo som si odvykla a je mi pohodlnejšie bez, ale keď mám náladu, tak si ho dám a keď s ani hodí iný prsteň- napríklad perlový, dám si ten..

autor
13. máj 2020

@lucinka1988 asi aj ja to tak vnímam 🙂

althinka
13. máj 2020

je to osem rokov a nosievam ho stále. Pred svadbou na ľavom prstenníku a po svadbe na pravom🙂 dole si ho dám len ak robím niečo, čo by ho ozaj mohlo poškodiť🙂 ale nosievam ho veľmi rada🙂

sweetlife001
13. máj 2020

Ja keď som dostala snubný prsteň som ho nosila zo začiatku možno týždeň vkuse, potom som si ho dávala len občas keď sme niekam išli a potom už nie ani neviem kde je, dlho som ho nevidela - asi také 3 roky 😀
Ale obrúčku nosím stále, len raz sa mi stalo, už ani neviem prečo som si ju dala dole a išla som do práce bez , no hruza, straaasne mi chýbala, som sa cítila jak holá, musel mi ju muž doniesť do roboty, od toho dňa nebola ani sekunda kedy by som ju mala dole z prsta.. ale teda nenosím ju preto aby ľudia videli že som vydatá alebo aby som mohla myslieť na manžela 😂 proste som na ňu zvyknutá.

queen_el
13. máj 2020

Nosím vždy, do svadby na ľavej ruke a teraz na pravej

janinah
13. máj 2020

Nenosím ani manžel,nebudem ho stále dávať dolu,lebo v práci musíme byť bezprsteňoví.

ciusinka
13. máj 2020

Nosila som ho každý deň,potom aj s obruckou na jednom prste,jediný čas,kedy som prstene nenosila bolo tehotenstvo,keďže mi napuchli prsty a nezmestili sa mi na ne a hneď ako som mala znovu prsty v pôvodnom stave som si dala prstene naspäť..Zložila som ich až keď ma môj už exmanžel opustil..

annamivo
13. máj 2020

Nosim ho od vtedy ako som ho dostala. To isté aj obrúčky. Ani ja ani manžel si tieto prstene dolu nedávame. Manžel má pritom manuálnu prácu 🙃

0silvia0
13. máj 2020

nenosim ani obrucku, ani manzel nenosi obrucku. Ja prstene nemam rada😳

ledgerka
13. máj 2020

Zasnubak nosim prilezitostne, obrucku mam stale. Davam ju dole len vo fitku, pri tazkych cinkach mi zavadzia.

dzina007
13. máj 2020

ja nosim aj obrucku aj zasnubny pprsten vzdy... dokonca aj doma.. nejako mi prisrastli k ruke.. 😀

titla
13. máj 2020

Nosim stale. Odkedy som sa vydala nosim snubak spolu s obruckou na jednom prste. Neskladam ich s ine prstene nenosim.

diewcatqoo
14. máj 2020

Nenosim ani snubak, ani obrucku. Nemam rada prstene, ani naramky, zavadzia mi to na ruke.
Obrucku som nosila obcas mozno mesiac po svadbe, reku skusim si zvyknut. Ale nezvykla som si a nenosim. Ani manzel.

lavender273
14. máj 2020

Snubny prsten je odlozeny v skrini, obrucku som stratila 🤭 nosila som zo zaciatku ale vadil mi prsten.

lenuliatko84
14. máj 2020

Ja nosim svoj denno denne a to ma diamant.davam ho z ruky len ked varim nieco ci musim miesit rukami

katrin69
14. máj 2020

Sme jeden z mála párov, čo snubné nemali. A obrúčky máme zo striebra a nenosíme ich. S manželom si ich raz začas vyskúšame, či nám prsty neopuchli, vyobjímame sa, zaspomíname a odložíme ich naspäť do škatuľky 🙂

misha27
14. máj 2020

Ja nosím snubný prsteň stále,len pri varení alebo upratovaní si ho dávam dole.

jaja8_9
14. máj 2020

Od nášho zasnubenia ubehli 3 mesiace a nosím každý deň 🙂

nikiki29
14. máj 2020

Nosila som kým sa narodil syn stále, potom mi zavadzal kameň pri práci s bábätkom, tak nenosím. Po svadbe ale chcem nosiť obrúčku

sasesoe
14. máj 2020

Ja som nosila stale az pred porodom som dala dole. Teraz nenosim, len vynimocme, ak nejaka vacsia prilezitost a idem bez deti 😀 kludne si mozea dat aj viac prstenov. Ja som chvilku nosiila snubny + obrucku. No a potom som si "vypytala" (akoze za porod) iny prsten, praktickejsi, hladky, bez ocka a nosim stale ten + obrucku.

fokuska
14. máj 2020

Neexistuju na to pravidla, ze co je spravne, co nie, kazdy si robi podla seba a toho co komu vyhovuje.

Ja pocas beznych dni nenosim ziadne sperky okrem zasnubneho prstena a obrucky. Niekedy si dam nausnice a iba na vnyimocne prilezitosti mam napr naramok (ples, svadba, divadlo...)

Odkedy sme sa zasnubili nosim prsten stale - najprv na prstenniku lavej ruky a vo svadobny den som si ho prelozila na lavu ruku a na pravej mam obrucku.
Ja som sa na tie prstene tesila, ze ich budem mat, su pre mna symbolom (tak ako niekto nosi amulet, alebo fotku v medailoniku, alebo fotky v penazenke, alebo svorlistok a pod.) a nevidim dovod mat ich odlozene niekde v skatulke a nosit ich len prilezitostne.

Tym, ze ie sperky nenosim, tak aj krasne vyniknu 🙂 Manzel sa presne trafil do mojho vkusu, vedel co sa mi paci, takze mi robi radost nosenie.

A niak mi nezavadzia pri praci, ani domacich pracach ani nicom inom, oba su kvalitne a s briliantmi, takze nehrozi, ze by mi kamineok vypadol, sedia mi skvele, takze sa nemusim bat nai toho, ze ich stratim. Su uz mojou sucastou a ked ich nemam (napr. vysetrenie kde nemozem mat kov) tak citim, ze mi na prste chybaju.

s_a
14. máj 2020

Stále

annlia
14. máj 2020

Ja svoj prsteň nosím len príležitostne ak niekde idem, doma ho nenosím.