icon

Nechcem, aby sa k nám nasťahovala svokra

avatar
pytame_sa_za_teba
15. jún 2026

Svokra sa dostala do situácie, keď bude musieť opustiť súčasné bývanie a reálne nemá veľmi kam ísť. Manžel automaticky navrhol, že by sa nasťahovala k nám, aspoň na nejaký čas.

Lenže ja si to úprimne neviem predstaviť. Nemáme zlý vzťah, ale sme veľmi rozdielne povahy a už teraz mi občas lezie na nervy, keď je u nás pár dní. Predstava, že by sme spolu bývali pod jednou strechou mesiace, ma dosť desí.

Zároveň si pripadám ako hrozný človek. Veď ide o jeho mamu a naozaj sa ocitla v ťažkej situácii.

Ustúpili by ste, alebo by ste trvali na tom, že spoločné bývanie nie je dobrý nápad? Alebo by ste sa skúsili prekonať? Obávam sa, že z "na nejaký čas" bude nastálo.
Ešte upresním, že za to, ako dopadla, si môže svojimi zlými rozhodnutiami.

Nechcem, aby sa k nám nasťahovala svokra
Strana
z2
anonym_9acc00
15. jún 2026
@anonym_385f39

@anonym_9acc00 keď príde dieta za rodičmi je ine ako opačne. Keď by si sa ty vrátila domov, nepredpokladám, ze by si tam vašim rozkazovala co a ano a čo nie. Co opačne vylúčené nie je, lebo stále je to tvoj rodic a ma pocit ze ta môže (minimalne) poučovať. U kamošky takto bývalá babka a z detstva si spomínam, ze komandovala celý rodinu.
A prepáč, aby ma svokra buzerovala v mojom vlastnom dome, tak to asi ťažko. A teda nielen svokra, ale aj moja matka napríklad. Aby ti nebolo o tom, ze robím teraz rozdiely.

@anonym_385f39 tak ale to nie je hneď fakt, že taká bude. Si mi to napísala, ako keby schvaľujem svokrinu buzeráciu. O autorkinej svokre nevieme absolútne nič okrem toho, že nemá kde bývať tak prečo by som si mala hneď domýšľať? Je možné, že to bude tak, ako píšeš. Napísala som svoj názor, nemusíme sa tu doťahovať v komentároch o hypotetických veciach. Veď autorka s mužom svokru/mamu poznajú lepšie ako my. Poradila som jej, čo by som ja robila a hotovo.

anonym_b477e2
15. jún 2026

Ja by som s tým nemala problém,kto iný má pomôcť,ked nie najbližšia rodina
Nehovorím, že je to super ideal ale priorita nieje pohodlie ale aby rodina bola v poriadku

avatar
michaela329
15. jún 2026
@anonym_b477e2

Ja by som s tým nemala problém,kto iný má pomôcť,ked nie najbližšia rodina
Nehovorím, že je to super ideal ale priorita nieje pohodlie ale aby rodina bola v poriadku

@anonym_b477e2 vieš, ono časom môže práve tá rodina utrpieť, ak sa tam stretnú povahy, čo si nesedia. Vzniknú konflikty, vždy bude niekto musieť ustupovať, cítiť krivdu. Niekedy sa dobré vzťahy lepšie pestujú oddelene. To neznamená, že nepomôžu, ale spoločné bývanie môže byť práveže na škodu rodine a radšej si to hneď vysvetliť a naplánovať, ako riskovať.

anonym_0223dc
15. jún 2026

No do coho sa namotala?
Tvoj chlap je jedinacik?
Namiesto vdacnosti nastane peklicko...
Aku ma penziu, utiahla by najom?
Svokru nebrat❗

anonym_b477e2
15. jún 2026
@michaela329

@anonym_b477e2 vieš, ono časom môže práve tá rodina utrpieť, ak sa tam stretnú povahy, čo si nesedia. Vzniknú konflikty, vždy bude niekto musieť ustupovať, cítiť krivdu. Niekedy sa dobré vzťahy lepšie pestujú oddelene. To neznamená, že nepomôžu, ale spoločné bývanie môže byť práveže na škodu rodine a radšej si to hneď vysvetliť a naplánovať, ako riskovať.

@michaela329 áno ale nikto nevie do predu ako to bude, možno je to aj príležitost ako popracovať na sebe vzťahoch a pod. ak by vyzadovala situácia
Svoju rodinu ani mojho muža neberiem ako nepriateľa bez ohľadu ako s kým si rozumiem a nemusim si s každým rozumieť,hlavne aby boli v poriadku a pomáhať si

anonym_d4e571
15. jún 2026

@pytame_sa_za_teba čítam tu vela príspevkou že aj dalšie svokry minuli prehrali proste nemajú...ja si tk teda neviem predstaviť takú nezodpovednosť ze na stare kolena nemat našetrené a nemať na byt.Moja mamina má dva roky do dôchodku ale vlastní byt ,chatu má našetrené na pohreb a ozajže slušnú rezervu....pochopím mladícku nerozvážnosť ale toto....uorimne by som jej asi prispievala na garzonku

avatar
anjelicek26
15. jún 2026

Prispela by som svokre na garzonku, kym sa da na vlastne nohy...

avatar
michaela329
15. jún 2026
@anonym_b477e2

@michaela329 áno ale nikto nevie do predu ako to bude, možno je to aj príležitost ako popracovať na sebe vzťahoch a pod. ak by vyzadovala situácia
Svoju rodinu ani mojho muža neberiem ako nepriateľa bez ohľadu ako s kým si rozumiem a nemusim si s každým rozumieť,hlavne aby boli v poriadku a pomáhať si

@anonym_b477e2 a bola si už v situácii, kedy si s takým človekom bola stále? Že Ti v podstate zmenil celé fungovanie, súkromie? Ja mám v rodine pár poriadne narusených vzťahov - práve toho dôvodu, že museli tí ľudia takto fungovať a vznikli tam niekedy až filmové situácie. Ja by som si na toto dala veľký pozor, lebo mi na mojej rodine záleží.

anonym_b477e2
15. jún 2026
@michaela329

@anonym_b477e2 a bola si už v situácii, kedy si s takým človekom bola stále? Že Ti v podstate zmenil celé fungovanie, súkromie? Ja mám v rodine pár poriadne narusených vzťahov - práve toho dôvodu, že museli tí ľudia takto fungovať a vznikli tam niekedy až filmové situácie. Ja by som si na toto dala veľký pozor, lebo mi na mojej rodine záleží.

@michaela329 no zazila som to opačne
Moja mama potrebovala a to aj starostlivosť a muž vôbec nevahal bez ohľadu aká bola moja mama
A ja by som tak isto neváhala ani sekundu pomôcť
Vzťahy môžu sa aj prehlbovať a nie len rátať s tým, že všetko sa určite pokazí.
Človek sa musí učiť vychádzať s ľuďmi

avatar
michaela329
15. jún 2026
@anonym_b477e2

@michaela329 no zazila som to opačne
Moja mama potrebovala a to aj starostlivosť a muž vôbec nevahal bez ohľadu aká bola moja mama
A ja by som tak isto neváhala ani sekundu pomôcť
Vzťahy môžu sa aj prehlbovať a nie len rátať s tým, že všetko sa určite pokazí.
Človek sa musí učiť vychádzať s ľuďmi

@anonym_b477e2 lenže Tvoj muž asi nemal na sebe gro tej starostlivosti a pravdepodobne nemal a Tvojou mamou už dopredu ten problém, čo autorka. A o tom píšem, ak už dopredu tušíme, že to nechceme, môže to ublížiť práve tej rodine. Moja prababka napríklad išla k mojej babke a kompletne ich tam šikanovala všetkých 10, čo tam žili. Moju babku dokonca prežila. A poznám ženy, čo síce dochovali svokry, lebo sa to patrí, no niektoré sa potom už nevedeli na svojich mužov nehnevať, niektoré sa rozviedli. A ak autorka už teraz vie, že to nebude ok, je správne, že rozmýšľa nad inými formami pomoci.

avatar
petamich
15. jún 2026

@pytame_sa_za_teba za mňa nie a nie (a to platí aj pre moju mamu, nielen svokru), radšej by som jej podnájom zaplatila a to mám so svokrou nadštandardný vzťah a úprimne ju mám rada, aj tak nie

anonym_b477e2
15. jún 2026
@michaela329

@anonym_b477e2 lenže Tvoj muž asi nemal na sebe gro tej starostlivosti a pravdepodobne nemal a Tvojou mamou už dopredu ten problém, čo autorka. A o tom píšem, ak už dopredu tušíme, že to nechceme, môže to ublížiť práve tej rodine. Moja prababka napríklad išla k mojej babke a kompletne ich tam šikanovala všetkých 10, čo tam žili. Moju babku dokonca prežila. A poznám ženy, čo síce dochovali svokry, lebo sa to patrí, no niektoré sa potom už nevedeli na svojich mužov nehnevať, niektoré sa rozviedli. A ak autorka už teraz vie, že to nebude ok, je správne, že rozmýšľa nad inými formami pomoci.

@michaela329 jasné veď kazdy je iný,ja mam svoj postoj a poznám, kde funguju ok ci so svokrou od ženy alebo od muža
alebo príde potencionalna nevesta bývať k nim a je to ok
A pokial to nieje vyslovene nejaka zloba žena,tak prečo by si nemohli ako-tak vychádzať
Lebo nechcu? alebo naozaj nemôžu?

avatar
margotka17
17. jún 2026

@pytame_sa_za_teba veď nech ide do podnájmu do garsónky. Ak už teraz sa ti to nepozdáva, nezlepší sa to časom.

anonym_5fe9ed
17. jún 2026

@pytame_sa_za_teba Keď si ju nezoberieš k sebe,bude ťa to chvíľu mrzieť,ale keď si ju k sebe zoberieš,bude to oveľa horšie.Ked nevedela gazdovat so svojím,tak s vašim majetkom, časom, dôstojnosť už vôbec nie.

avatar
cacianka
18. jún 2026

Ťažko sa radi čo urobiť, keď nevieme okolnosti, viac relevantných údajov..
Veľkosť našho bytu, prečo musí odísť ( alkohol, gembling, pokles príjmu pre chorobu, rozvod a delenie majetku či niečo iné ? )
Povaha a snaha vychádzať alebo jej ego je viac ?
Veľmi zla snaha o anonymný prieskum

anonym_0d36f7
18. jún 2026
@melanta

Admin, odporúčam začať sa správať menej amatérsky. Konkrétne - pri týchto diskusiách najprv zistite od autorky podstatné informácie a až potom zakladajte diskusiu. Napríklad pri tejto diskusii chýba info:
- prečo prišla svokra o bývanie
- ako rieši náhradné bývanie a teda na aký čas by k vám prišla
- ak nemôže riešiť náhradné bývanie, tak prečo (aby bol jasný dôvod, prečo ostane u vás navždy)
- aké iné možnosti manžel pripúšťa resp. aké riešenie hľadá, ak ty nebudeš súhlasiť?

Toto sú dosť závažné informácie, ktoré tu chýbajú a ak chce autorka relevantnú odpoveď, tak tieto informácie prispievajúce potrebujú vedieť, pretože sú zásadné pre stanovisko. Je totiž rozdiel, či je zrejmé, že svokra u autorky ostane navždy alebo je zrejmé, že ostane maximálne mesiac, pretože má vyriešené nové bývanie. Tiež je rozdiel, či manžel rozhodol, že jeho mama k nim pôjde hoci aj navždy aj napriek nesúhlasy autorky alebo zohľadňuje aj jej názor.

Takže odporúčam do budúcnosti pri týchto anonymných príspevkoch uzrejmiť si s autorom otázky podstatné informácie a až potom zverejňovať otázku. Inak môžu byť odpovede zmätočné a tým pádom uniká význam tohto typu otázok.

@melanta asi si si poplietla co je modry konik nakolko tato tvoja poziadavka je skutocne zvlastne ockavanie.. toto je verejne forum, kazdy moze polozit akukolvek otazku s akymikolvek informaciami a na zaklade toho dostane laicku odpoved.. v zivote v ziadnom fore nezistoval admin pri kazdom prispevku dodatocne informacie, admin sluzi len na dozeranie pravidiel a mazanie neziaduceho obsahu.. ak sa na zaklade chybajucich informacii nevies vyhadrit - tak sa bud autorky spytaj alebo sa jednoducho nevyjadruj

anonym_be2a0f
18. jún 2026
@anonym_9acc00

Škoda, že si sa nespýtala anonymne, mohla by si nám odpovedať na podstatné otázky. Dôležité je, prečo nemá svokra kde bývať. Ak je nezodpovedná a problémová, tak by som ju k sebe nezobrala vôbec. Ak to, že nemá kde ísť je neprijaznivá situácia a nie úplne jej chyba, tak by som sa s manželom dohodla na tom, ako dlho u vás môže zostať, vopred ju s tým oboznámila a na ten čas jej umožnila u vás bývať, kým si niečo nenájde. A jasne dodržať čas. Po tej dobe keby sa k ničomu nemá by som aj zámky vymenila. Ak je neproblémová, iba sa dostala do takej situácie, tak ťa úplne chápem, ako moc príjemné ti to nebude, ale vzala by som ju k sebe. Nikdy neviem ani ja, či neprídem o bývanie a so sklopenými ušami neprídem za rodičmi. Keby ma odmietli, len, lebo chcú mať svoj kľud, tak by ma to mrzelo. Podľa toho by som sa zachovala. Ale opakujem, problémového človeka by som doma nechcela. To sa žiaľ pri tomto type otázok nedozvieme, neporadíme viac.

@anonym_9acc00 tiež nerozumiem prečo sa ľudia nepýtajú anonymné, ale musia použiť pýtame sa za teba.Potom žiadna odozva, žiadne doplnenie príbehu.Je rozdiel či je svokra chorá, po operácii, alebo má dlhy a idú ju delozovat.

avatar
vroni
18. jún 2026
@anonym_0d36f7

@melanta asi si si poplietla co je modry konik nakolko tato tvoja poziadavka je skutocne zvlastne ockavanie.. toto je verejne forum, kazdy moze polozit akukolvek otazku s akymikolvek informaciami a na zaklade toho dostane laicku odpoved.. v zivote v ziadnom fore nezistoval admin pri kazdom prispevku dodatocne informacie, admin sluzi len na dozeranie pravidiel a mazanie neziaduceho obsahu.. ak sa na zaklade chybajucich informacii nevies vyhadrit - tak sa bud autorky spytaj alebo sa jednoducho nevyjadruj

@anonym_0d36f7, ty asi nebudeš najostrejšie ceruzka v peračníku. Táto diskusia nemá autora, je to otázka od adminov a žiadne doplnenie informácií sa nerobí. V tomto prípade je otázka položená tak všeobecne, že sa na ňu da odpovedat zase len všeobecnými odpoveďami, ktore imaginarnej pytajucej sa pomôžu ako mŕtvemu kabát. Prečo sa admin musí pýtať v mene nejakého anonyma, mi je už absolútnou záhadou, evidentne trpi niekto v konskom tíme nutkavou obsesiou spisovať zhrnutia odpovedí, ale tak keď ho to teší a platia mu za to....

avatar
melanta
18. jún 2026
@anonym_0d36f7

@melanta asi si si poplietla co je modry konik nakolko tato tvoja poziadavka je skutocne zvlastne ockavanie.. toto je verejne forum, kazdy moze polozit akukolvek otazku s akymikolvek informaciami a na zaklade toho dostane laicku odpoved.. v zivote v ziadnom fore nezistoval admin pri kazdom prispevku dodatocne informacie, admin sluzi len na dozeranie pravidiel a mazanie neziaduceho obsahu.. ak sa na zaklade chybajucich informacii nevies vyhadrit - tak sa bud autorky spytaj alebo sa jednoducho nevyjadruj

@anonym_0d36f7 v otázke, ktorú položí autor, či už pod svojim nickom alebo anonymne, nemusí admin nič zisťovať. Autor odpovie na doplňujúce otázky priamo v diskusii a na základe toho potom dostane odpovede. Tu autor neodpovie, lebo otázku za neho položil admin. Ak odhliadnem od toho, že aký mentál musí byť niekto, kto nedokáže otázku položiť ani len ako anonym a musí to robiť cez admina, tak akú vypovedaciu hodnotu majú tieto adminovské otázky, ak nie sú v nich uvedené podstatné fakty? Ako napísala vroni, nebudeš najostrejšia ceruzka, ak si nepochopila, o čom som písala. Či chceš tvrdiť, že tvoja reakcia na túto diskusiu by bol rovnaká bez ohľadu na to, či k nim svokra musí ísť pretože je po operácii, ťažko chorá, alebo neplatila bývanie tak ju vyhodili a chce u nich ostať navždy zadarmo?

avatar
zuzana76
18. jún 2026
@ria_sprout

Moja svokra nie je zlý človek, ale ani náhodou by som s ňou nebyvala, pokiaľ by si to nevyžadoval jej zdravotný stav. Radšej by som zaplatila podnájom, alebo zobrala hypotéku, kúpila garsónku na moje meno a skúsila pomáhať takou cestou. Ale spolu nie, rovnako tak moji rodičia. Ti síce už nežijú, ale nie. Už by som nechcela s nimi žiť

@ria_sprout a keby to vyzadoval jej zdravotny stav, vedela by si si predstavit byvat napr 15 rokov a starat sa o svokru, ci matku?

avatar
zuzana76
18. jún 2026
@michaela329

@anonym_b477e2 lenže Tvoj muž asi nemal na sebe gro tej starostlivosti a pravdepodobne nemal a Tvojou mamou už dopredu ten problém, čo autorka. A o tom píšem, ak už dopredu tušíme, že to nechceme, môže to ublížiť práve tej rodine. Moja prababka napríklad išla k mojej babke a kompletne ich tam šikanovala všetkých 10, čo tam žili. Moju babku dokonca prežila. A poznám ženy, čo síce dochovali svokry, lebo sa to patrí, no niektoré sa potom už nevedeli na svojich mužov nehnevať, niektoré sa rozviedli. A ak autorka už teraz vie, že to nebude ok, je správne, že rozmýšľa nad inými formami pomoci.

@michaela329 presne toto je ten problem, ze zavisi od starsieho cloveka, niekoho sa da doopatrovat, lebo je nenarocny, dalsi vie sikanovat za kazdu malickost. Za mna je najhorsia kombinacia telo nefunguje, nohy, clovek sam nic nevie vybavit, zariadit, ale mysel mu funguje na 150 percent a chce vsetko riadit, kazdeho komanduje, sice on nevladze, ale chce zit ako za mlada, zrazu musi byt vsetko este lepsie urobene, upratane ako ked to robil on, lebo druheho sa lahko komanduje, vsakze. Zrazu zacne dohanat lekarov, u ktorych nebol pomaly 20 rokov, lebo si uvedomi, ze 70-tka za nim a blizi sa akurat tak smrt a on teda ani nahodou nechce do hrobu a znici kompletne celu rodinu, co vsetci skacu okolo a veru neraz sa stalo, ze ten co sa staral umre skor ako ten, o ktoreho sa staraju.

avatar
ria_sprout
18. jún 2026
@zuzana76

@ria_sprout a keby to vyzadoval jej zdravotny stav, vedela by si si predstavit byvat napr 15 rokov a starat sa o svokru, ci matku?

@zuzana76 nie, nevedela resp. Nemám na to možnosti. Avšak keby to vyžadoval jej zdravotný stav tak by sa to nedalo riešiť gsrsonkou a už vôbec nie ihneď nejakým umiestnenim do vhodného zariadenia - takže na čas kým by sa vhodne zariadenie vyriešilo by prirodzene isla k nám, kam inam.

avatar
zuzana76
18. jún 2026
@ria_sprout

@zuzana76 nie, nevedela resp. Nemám na to možnosti. Avšak keby to vyžadoval jej zdravotný stav tak by sa to nedalo riešiť gsrsonkou a už vôbec nie ihneď nejakým umiestnenim do vhodného zariadenia - takže na čas kým by sa vhodne zariadenie vyriešilo by prirodzene isla k nám, kam inam.

@ria_sprout samozrejme, na par mesiacov, ci rok, ale su rodiny, kde sa vyzaduje doopatrovanie do konca zivota a niekedy to ej aj tych 15 rokov a to ej naozaj dlha doba a hned potom padne zvacsa ten, co opatroval, lebo sa znici, za mna, nie na ukor mojho zdravia a rodiny, nikdy.

avatar
ria_sprout
18. jún 2026
@zuzana76

@ria_sprout samozrejme, na par mesiacov, ci rok, ale su rodiny, kde sa vyzaduje doopatrovanie do konca zivota a niekedy to ej aj tych 15 rokov a to ej naozaj dlha doba a hned potom padne zvacsa ten, co opatroval, lebo sa znici, za mna, nie na ukor mojho zdravia a rodiny, nikdy.

@zuzana76 ja to veľmi dobre poznám, žila som v tom bohužiaľ

Strana
z2