Nechcem odlúčenie. Ľúbim ho

simonka1789
7. nov 2016

Nemam sa s kym porozpravat tak by som poprosila rady od vas, som vydata 5 rokov, spolu s manzelom mame 2 krasne deticky, nas vztah nikdy nebol idealny ale tak snazili sme sa, mame sa radi, ale postupne nase odlisne povahy nas oddeluju, hadame sa velmi velmi casto a to fakt uz aj pre hluposti, manzel chodi na tyzdnovky,vtedy je to ako tak ok a ked sa vrati tak 3-4 dni super, Lubime sa, mojkame, travime splolu cas ale potom sa zacnu hadky...vcera sme spolu telefonovali lebo je na tyzdnovke a bol mlkvy, nechcel sa ani moc rozpravat, ja mu hovorim ze ci je smutny a on ze ano a ze z nas, ze rozmysla nad tym aby sme isli od seba ☹ akoby mi facku dal, hrozny pocit, nechcem o neho prist, Lubim ho a urobim cokolvek aby som ho nestratila. Slubila som mu ze sa zmenim (slubila som to uz 1000x ale tentokrat to dam) ale ako to urobit? hovori ze mu stale nieco vycitam (ze je s nami malo, ze sa venuje svojim konickom viac ako nam, co mozno ani pravda nie je neviem, som si uvedomila ze ci sa nahodou nechovam ako matka k dietatu ze ho chcem prevychovat, komandovat, usmernovat co ma robit kedy to ma robit ako to ma robit...chcem uz aby bol stastny a pritom aj ja...ako si urobit aby mi nevadilo ze ide na tie ryby, ze chce ist s kamosmi, ze kuka na tablete stale tie auta, ze si sem tam (maaalo) zapali cigaretu??? ako to urobit aby som mu nic nevycitala, ako by s nim spokojna? chceeeem pomozte mi

catherinah
7. nov 2016

Musíš len chcieť sama.
Proste "nehučať" doňho stále, chlapi to vrcholne neznášajú.
Ak si celkovo nervózna, podráždená aj na iných, tak MagneB6, oddychuj čo najviac, nájdi si niečo príjemné (pre niekoho stačí horúca sprcha na uvolnenie, príjemná hudba....).

Ale ak je to len vo vzťahu k manželovi, tak SILNO sa zaprieť, zahryznúť si do jazyka a neriešiť.

lucinka511
7. nov 2016

@simonka1789 tak ho nekomanduj ,je to jednoduche,nechaj ho zit a venovat sa konickom,ved si si sama odpovedala.tak skus riesit ten problem kt mas ,,na to nepotrebujes MK,ked odpovedat si vies sama.

glorikarebeka
7. nov 2016

@simonka1789 daj mu toto precitat,ale ak je chlap rozhodnuty,no nic moc a po telefone toto povedat,skus naposedy nieco zmenit ty,maloktory chlap sa da komandovat a ako vycitat mu par cigariet,pokial to neni vela alkoholu,zenske nedaj boze bitky alebo vyvalovanie suniek doma tak urcite by som ho nechala dychat-chlap je hlava rodiny,ale ty si ten krk co s tou hlavou tocis

simonka1789
autor
7. nov 2016

@catherinah SILNO sa zaprieť, zahryznúť si do jazyka a neriešiť- presne toto musim urobit ale ako to mam dokazat? jeminku ved ja stale za nim chodim ze kde ide, co robi,s kym volala, preco toto preco tamto, co bude zajtra robit, s kym...ja som uz hotova som fakt hrozna manzelka asi

catherinah
7. nov 2016

@simonka1789 Prečo ho tak kontroluješ???

lucinka511
7. nov 2016

@simonka1789 ved ale ty si teda poraidna stihacka a to chlapi neznasaju..ako si zahryznut do jazyka? no teraz budes museit ,lebo ti hrozi rozchod,,,tak si povedz nie a skratak necahj ho dychat a ed budes za nim chciet zasa s nejakou kravinou ist alebo s komandom,tak anrataj do 100,alebo chyt vysavac do ruky a povysavaj,resp chod si zabehnut...nieco rob aby si sa zamestnala.

sardinka336
7. nov 2016

@simonka1789 nemá on uz na tých týždnovkách nejaku inu? Vieš ja ta aj chapem....keby mi chlap chodil na týždnovky a potom pride na vikend domov a z toho chce byt ešte na rybách a s kamošmi tak na toto neviem ako by som si zvykala. Hovorí sa, ze na chybu su vzdy dvaja...ano, niečo musiš na sebe zmenit aj ty ale niečo asi aj on...lebo nemoze len jeden dávat a druhy len brat v tom vztahu. Pripadne ty ako oslík prikyvovat na všetko a on si bude zit ako slobodný...takze treba si to vykomunikovat čo ti vadi, prečo ti to vadí, či je to naozaj len blbost ktoru proste uz nebudeš spominat a oplieskavat mu o hlavu alebo je to niečo na čom aj on musi popracovat.

glorikarebeka
7. nov 2016

@simonka1789 tebe by sa to pacilo keby ta takto kontroloval,ak ho nechces stratit tak poto ti odporucam manzelsku poradnu,mas dve deti nepriprav ich o otca alebo mas potom dvovod ho kontrolovat?

nikolette75
7. nov 2016

Kompromisy!!!!! Nic ine by som neradila.Ale vycitkami neustalymi si ho neziskas spat len odozenies.Ak tie ryby mal rad pred tym a vedela si o tom brala si si ho s tym.Je to pre neho isty relax a kedze on pride domov a ty do neho hucis ani sa nedivim,ze chce na ryby 🙂 ale hlavu hore Toto sa zachranit da.Ja som si vzala chlapa futbalistu nie profesional 🙂 ale proste 2x do tyzdna trening a 1x zapas.A tiez mi to pri dvoch detoch vzdy vyhovuje a tiez chodil na turnus prec.Ale toto mu vziat nemozem.A vedela som to aj pred svadbou.

simonka1789
autor
7. nov 2016

@catherinah ja neviem :( ale minuly rok som ho nacapala ako si vypisoval s babami na azete :( vsetko mi dal precitat, hrozne ma to mrzelo, dala som mu facku, plakala som, kricala, odisla som s detmi na noc k nasim a na druhy den som sa vratila slubil ze uz nebude nikomu pisat.... ze to bol len ventil kvoli nasemu vztahu...

lulu_2323
7. nov 2016

@simonka1789 ahoj poviem ti jedno takato som bola aj ja ked sme spolu len chodili nechcela som aby chodil von s kamaratmi do posilky a kade tade lietal ale potom som presne ako ty videla ze mu to vadi ze sa kvoli tomu hadame a potom som prestala ked chcel ist von povedala som ok teraz sme manzelia mame dcerku a urcili sme si ze ked chce ist do posilky ide dva krat do tyzdna na hodinu mne to nevadi a on je stastny ked chce ist von poviem ok ale aj tak nejde lebo nakoniec povie ze doma mu je lepsie takze rada pre teba ked mu to dovolis tak sa rad bude vracat domov nebude tam chodit tak casto a cas bude travit radsej s vami nekontroluj ho stale ty nie si mama ale manzelka prekonaj sa zahryzni si do jazyka dovol mu to s usmevom a uvidis ten rozdiel viac casu pre vas bez hadok a bez kricania klud doma urob si aj ty nejaky program dopraj cas pre neho jemu a cas pre seba sebe bud vesela a vsetko zrazu bude lepsie a ze kuka auta? Ved asi chce nejake kupit moj manzel ich tiez kazdy bozi den kukak az kym nekupil toto su malickosti kvoli ktorym si nenechaj rozbit manzelstvo

esther03
7. nov 2016

@simonka1789 tvoj cely problem je v tom, ze si mu neodpustila co spravil, nevies to predychat, nevies na to zabudnut...a preto kontrolujes, aby sa to znovu nezopakovalo. Ak chces vztah zachranit popracuj na tomto (mozno aj s pomocou psychologa) a uvedom si, ze ked ta bude chciet podviest, spravi to aj cestou do obchodu a ty sa to nikdy nedozvies.

dominika6
7. nov 2016

@simonka1789
presne to vystihla @sardinka
jasné všetku vinu si hádž na seba...na hádky sú dvaja..
ak je chlap doma 3 dni v týždni z toho 1 deň s kamošmi a druhý deň na rybách tak nechať ho žiť a dať mu pokoj,nech si robí svoje a nech je hlavne žena ticho... je riadne debilná rada...

glorikarebeka
7. nov 2016

@dominika6 ano to je pravda,ale ak ho doma dusila co vie len ona tak sa necudujem a treba pekne deti nachystat nech idu s nim za kamaratom(ak su neni malicke)

katarinapekna
7. nov 2016

@simonka1789 tvoj muž si žije svoj zivot na tyzdnovkach a dni ked sa vráti sú naburanim bežného stereotypu všetkých zucastnenych a nikomu neprospievaju. Nechaj ho ist.

dominika6
7. nov 2016

@glorikarebeka
jej na ňom záleží a zaujíma sa o neho..jemu chudáčikovi vadí to že sa ho opýta kde a s kým ide...ale že namiesto toho aby bol doma ako otec,ide s kamošmi...čo má 18?
je to syndrom odlúčenia kedy si on žije svoj pohodlnný život na týždnovke..

katarinapekna
7. nov 2016

@simonka1789 a ty si myslis,že keď mu dáš facku a zbalis sa s deťmi het,že prestane písať a sukat s inými?????? Nebuď hlupa! Chlap,ktorý navrhne odlúčenie či rozchod má už dávno vtáka zaparkovaneho v inom hniezde len sa este potrebuje zbaviť teba.

maciatkolulu
7. nov 2016

@katarinapekna zaujimavy nazor, inak nikde som sa nedocitala, zeby "sukal" s inymi, tak si to treba citat poriadne, to, ze si pisal a dal to precitat zene, neznamena, ze suka s inymi...
@simonka1789 ked sa vrati, treba sa porozpravat, bez deti a v klude a vtedy sa dozvies co a ako, skus porozmyslt kde robis chyby, aby potom nebolo neskoro, lebo tomu ver, ze najdes tie chyby aj na sebe, sama si ich vlastne uz priznavas, tak sa skus zapriet a najma, ci sa zvladnes zapierat, ci zmenit, lebo to zapieranie tiez dlho nevydrzi

dominika6
7. nov 2016

@simonka1789 a čo si s nimi vypisoval?
bavil sa o počasí alebo vychvaloval teba?

sardinka336
7. nov 2016

@dominika6 presne ako píšeš....5 dni je mimo dom...dajme tomu pride v piatok večer domov...no čo uz sa stihne s deckami ze? A v sobotu by mi ,,zahalašil,, ze on ide s kamaratmi na ryby ...Ved ja nehovorim, ze občas sa neda, jasne ze neda sa držať človeka na reťazi doma ale toto mi zavana tým, ze on si chce robit čo on chce a ona ma byt spokojna a ,,zmenit sa,, ze teda nebude nič pozadovat, zámerne nehovorim vyčítat...ale pozadovat čas venovany detom a rodine lebo za ten týžden im nevenoval ani minutu.
Tiez si myslím, ze si zije pokojne, pohodovo na týždnovkách kde si zije ako slobodný mladenec a doma zrazu prebudenie do reality ze aj niečo treba - venovat sa rodine, niečo porobit, pomoct...

majaxy
7. nov 2016

Ryby, ryby by mi nevadili, a šla by som s ním, aj s deťmi..Piknik, opekačka s deťmi,intimita v stane..Možno by si mala skúsiť prikloniť sa k nemu, a očakávať že aj on sa prikloní k tebe

dominika6
7. nov 2016

@majaxy každý chlap ti povie že ,,ísť na ryby,,znamená,že sa ožerú s kamošmi alebo ide úplne niekde inde 😀
ryby je akoby krycia formulka..

petra3312
7. nov 2016

@sardinka336 dominika6, presne tak baby...mna by prekotilo, keby si moj chlap, ktory sice nechodi na tyzdnovky, ale ma na rodinu minimum casu, este to malo venoval svojim konickom a kamaratom. Nikdy som mu to nezakazovala, raz za cas si ide, ale jeho to sameho ani nenapadne. Sam povie, ze na to cas nema aj keby chcel. To vypisovanie s inymi ani nejdem komentovat - a je mi uplne jedno, ci si s nimi pise hoc aj o pocasi. Nie zakladatelka je stihacka, ale jej muz sa sprava ako slobodny mladenec. Este jedna taka poznamka - chlapi su povacsine dost pohodlni na to, aby menili zauzivane stereotypy len tak pre srandu kralikov, tiez ma napadlo, ze uz niekoho ma.

marfikchov
7. nov 2016

@simonka1789 no chudák, a jemu čírou náhodou došlo smutno, práve počas telefonátu s tebou, keď ako sama píšeš, v čase keď je na turnuse je to lepšie obdobie, tak namiesto toho, aby ti povedal, ako mu chýbate, tak on ti zahlobždí, že mu je smutno z vás a rozmýšľa o rozchode. No a dúfam, že ty si mu nasľubovala hory doly a samozrejme zapojila slzy, aby sa borec ujistil, že je furt v kurze.... by som mu za tú dobu čo nie je doma toľko roboty nachystala, že by počas tých dní doma nepomyslel, ani na ryby, ani na pivo, ani na chlapov a na tliachanie na azete tobôž! Ako mňa vedia vytočiť takýto trpáci, čo je 3/4 z roku mimo domov, všetko je na žene a ona by mala byť ešte aj happy, keď príde chudák unavený z práce domov a ak by náhodou chcela niečo po ňom, tak je oheň na streche... ak by túžil po rybačke, pribalím mu i deti, nech majú konečne zážitok s otcom a ja by som si urobila také leháro, konečne vygruntovala byt (to je môj prípad, lebo keď sú deti doma, mne je zbytočné upratovať), kukla telku, prečítala časopis, spala a trebárs aj na kávu s kamoškou vyšla....pochybujem, že na toto všetko máš toľko času, koľko chceš, keď je milostivý mimo dom

majaxy
7. nov 2016

@dominika6 No tak toto nie je pravda.Čo robia chlapi bez nás, neviem, ani ma to nejak nezaujíma, ja môjmu verím, ale ked sme šli spolu, vždy to bola čistá romantika, aj so synom, plus zobrala som deti sestry, a odmyslela si tie hávede okolo mna, lebo ja stanovanie nemusíííííííííííííííím,ale urobím pre spoločne strávené chvilky všetko, no ale to čakám aj na oplátku

ematko29
7. nov 2016

Tak zlata zakladatelka.Nech si teda zbali caky paky azdekuje sa.Vesa Ti hovadiny na nos.Kto sa mu dennodenne stara o deti?A ked sme uz pritom mas cas pre seba ?Mas predsa nejaku hrdost?

janinah
7. nov 2016

Nerada toto píšem,lebo ťa zraním....má inú...

rebeka7501
7. nov 2016

@simonka1789 ako ti majú pomôcť neznáme ženy ? Prepáč, ale keď budeš mm len komandovať, kontrolovať tak sa nediv, že od teba utečie. Nájdi si nejaké koníčky i ty, prípadne spoločné.
Píšeš, že si sa snažila zmeniť niekoľko krát, ale vždy sa to vrátilo do starých koľají. A čo tak vyhľadať odbornú pomoc ?
Nechcem ti brať ilúzie, ale ak nezačneš na sebe pracovať, prípadne sa porozprávať s mm nedopadne to dobre. Plus je to, že si priznávaš a uvedomuješ chyby, ktoré mm možno prekážajú (komandovanie, výčitky). Manželstvo je vždy o dvoch.

stanulienkat
7. nov 2016

ved ty si prakticky slobodna matka. Naco je ti chlap, co sa ako chlap nesprava??,, Preco sa chces menit ty stale????? ON je dokonaly???? Nech ti plati alimenty a zivot budes mat stale ten isty-bez chlapa a otca deti.

jeannna
7. nov 2016

@simonka1789 Pises:

Slubila som mu ze sa zmenim. Chyba.

Lubim ho a urobim cokolvek aby som ho nestratila. Este vacsia chyba.

Robi si s tebou, co chce a uz ani to ho zrejme nebavi.