Nechcem sa vydať

katarina6856
31. aug 2022

Ahojte, s partnerom sme už polroka zasnúbení, s radosťou som mu povedala áno pretože sa ľúbime a chceme spolu byť. No problem je v tom, že neznášam svadby neznášam pozornosť a hlavne rodinné stretnutia sú pre mňa hotovou katastrofu. On však chce svadbu ako sa patrí so všetkými tradíciami, hostinou, tancom a podobne... Pre mňa je už len predstava tancovania pred ostatnými hrôza, nie to ešte aby mi každý gratuloval, plakal od dojatia a podobne... Chcela by som mať iba obrad na úrade, s dvoma svedkami a peniaze ušetriť na dolezitejsie veci ako je svadba, ktorú si ani neuzijem.
Bola ste niektorá v podobnej situácii? Ako ste to riešili? Naozaj sa snažím premôcť a dokopat sa aspoň k menšej svadbe no pri pomyslení na ten večer je mi strašne zle a nechcem to vôbec zažiť...

lija22
31. aug 2022

ano ja. svadbu som odmietala lebo ze mi je to neprijemne a ze sa hanbim, a ze predstava, ze vsetci na mna pozeraju mi je neprijemna. A tak termin nebol nebol a deti rastli rastli a vies ako pri malych dvojickach uz absolutne nemas cas na pripravy svadby ani sily na saskovanie a tak raz na matrike, ked sme tusim menili detom priezvisko ci take cosi prisla rec na volne terminy obradov a dali na termin za sedem dni. my dvaja a dvaja svedkovia, vybavene

zmrzlinka2021
31. aug 2022

@h2 A ty si nepisala niekde, ze si nechces vziat sucasneho priatela kvoli majetkom aby po tebe nededil?

h2
31. aug 2022

@zmrzlinka2021 😯 Oooch, tak toto znie hrozne, keď to takto napíšeš. Vyzerám teraz, ako riadna mrcha. 😈 Ale trošku je to vytrhnuté z kontextu, ja som tam vtedy písala, že môj muž má deti z prvého manželstva a hoci ich mám rada a sú super, dosť by to skomplikovalo situáciu v prípade, že ja umriem prvá. Proste môj syn by musel sestry vyplatiť a keby na to nemal, tak možno aj predať dom... Hoci viem, že oni by to od neho nežiadali. Rovnako ani ja nechcem mať nárok na dedičstvo po mužovi. Nech po ňom dedia jeho deti, ja nechcem nič. Ale to dedenie aj tak nie je ten hlavný dôvod, prečo sa nechcem vydať. Proste mám zo svadby fóbiu a navyše nevidím dôvod, pre čo by som to robila.

hendikep
31. aug 2022

@katarina6856 tiez som to tak mala, ale nevymyslala som, prezili sme to a bolo… poviem Ti bol to pre mna taky nepredstavitelny milnik v zivote ktoreho som sa obavala, ja v svadobnych satach, vsetky oci na mne + tie zvyky nosenie nevesty atd… ale ten den zbehol ako voda, a s muzom sme sa snazili urobit si to co najprijemnejsie,.. napriklad ja neznasam hovorit do mikrofonu tak som sa dohodla s fararom bez, saty som si dala usit tak aby som sa v nich citila sama sebou… svadobny tanec sme mali na piesen z pelisiek, “ Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě “ .. :D bolo to take nase a teraz nato radi spominame 🙂 fakt to zbehne ani sa nenazdas, ked manzelovi natom zalezi nechcela by som ho o to obrat..

0kristina0
1. sep 2022

Ja som presne ako ty "vadna". Tiez nenam rada pozornost, oslavy a pod. Nastastie muz suhlasil so svadbou pri mori s dvomi svedkami.

maryetta
1. sep 2022

Urcite ak by som chcela kompromis. Ak uz tak len obrad a nejaky obed. Ta najblizsia rodina. Pripadne naj kamoska 😉

kiki234
1. sep 2022

Skus mu navrhnut alternativu.. Napriklad bude mala svadba a usetrene pebiaze sa minu na inu vec ktoru chcete obaja. Ja neviem uprimne tiez sme zasnubeni, nastastie svadbu planujeme na tajnasa.. Len my dvaja a deti.. Nikto iny..mojim snom je aby ma moje deti priviedli k oltaru a nic viac nepotrebujem, svojho otca uz zial nemam. Svadba bude neskor ked minimalne najmladsi bude aspon chodit 🙂 za usetrene tisice cgceme ist nie na dovolenku ale na minimalne 3 tyzdne prec.. Bude to mat pre nasu rodinu vacsi osoch ako hostit ludi, ktori na nas seru 🙂

mtnns
2. sep 2022

@katarina6856 kompromis... Nieje fér ze by mal ustúpiť jeden z vás... Jeden večer sa dá prežiť nie? Áno, je to drahé a stoji to čas a nervy ale však je to len 2x, 3x za život nie 😂😂😂

feb13
6. sep 2022

Po obrade, alebo najneskor po polievke pojdete na fotenie na dalsie 3 hodiny a rodina nech si uzije hudbu a tanec. Kedysi sa nefotilo den vpred.

mija_ja
6. sep 2022

@katarina6856 Treba sa uprimne porozpravať o svojich pocitoch zo svatby. Ak maš takyto problem v socialnych kontaktoch tohto typu a on ťa lubi, určite bude chciet aby si sa citila dobre a nebude ta do ničoho tlačiť nasilu. Chapem aj jeho predstavu, aj ja som taku mala, ale ak by moj partner situaciu nezvladal a svadbu mal len pretrpieť, určite by som mu ustúpila. Možno by sa dal spraviť nejaky kompromis v ktorom sa budete citit obaja dobre. Hlavny je život po svadbe, nie ten 1den 🙂

tatiana1329
6. sep 2022

Ahoj. Necitala som vsetko ale kompromis urcite. On chce velku svadbu, ty chces len vy a svedkovia. Tak si urobte stred... spravte si svadbu kde bude max 40 ludi aj s vami len tych naj. My sme to mali rovnako a spravili sme to takto a na urade a bolo to super.

odesi
6. sep 2022

Pockaj tebe vadi len priebeh svadby? Ved to sa da vyriesit len svadbou o svedkoch, alebo sa vezmite niekde v zahranici a hotovo. Nemusite predsa robit obrovsku svadbu

elze8
6. sep 2022

Co tak ho prehovoriť a vziat sa o 2 svedkoch v piatok niekde na urade a v sobotu uz v lietadle na male divy alebo podobnu exotiku... V hoteli by vam vedeli zaobstarat tortu, fotografa na tychto miestach nieje ziadny problém s vyzdobou na plazi a vy by ste si len vzali letné biele saty, zenich bielu lanovu koselu a kusok krajšie kratasy a mate tak naaadhernu "svadbu" hoci by ste uz boli svoji par hodin pekne uradne na Svk ale s tym ze by to vypadalo ako svadba v exotike... Nikto by nenamietal... Ved mohli ist...len by si to museli zaplatit 🤭🙃 a myslim ze este stale sa da do mesiaca vycestovat na stary pas (teda za slobodna) myslim ze po svadbe je lehota 30 dni na zmenu dokladov ak sa to nezmenilo medzicasom) a tiez ti, ktori su vam blízky vam svadobný dar daju ci by ste da vzali pred nimi alebo kdekolvek inde. Ty by si nemala ziadny stres, peniaze na svadbu by ste si uzili hlavne vy a noe jednu noc ale min. 10 dni... Svadba so svadobnou cestou v 1... 🤷‍♀️😊

katka700
6. sep 2022

@katarina6856 Som na tom podobne ako ty, svadbu som mala dávno, malú len pre 25 ľudí z najbližšej rodiny. Aj tak nebola najlacnejšia a doteraz si pamätám niektoré stresové momenty a nestíhacky. Hlavne že hostia boli spokojní 😂 Keby som to mala absolvovať znova tak na úrade s 2 svedkami ani šaty neriešim.
Príde mi zarážajuce že snúbenec trvá na veľkej svadbe keď viem že svadby neznášas a budeš sa cítiť nekonfortne.

wlf
6. sep 2022

Ja to mam rovnako. Keď ideme na nejakú veľkú oslavu ako 50tka atď, nikdy netancujem tie debilne ľudovky a teraz co letia tie kktiny cigánske. Tiež by som chcela iba ísť na matriku a odtiaľ max. na obed, ale keď som niečo také povedala pred mamou, tak ona "ale ved to sa patrí, to máš pamiatku" Pozerám ze a pamiatku na čo? Na to, koľko peňazí ma to vyjde? Keď máme so snubencom hypotéku a snažíme sa o dieťa, čo nám ide momentálne do peňazí? Áno, kedysi bola doba, že rodicia deťom zaplatili svadbu, ale vtedy to ani zďaleka nestalo toľko peňazí. Navyse. Môj drahy je rozvedeny, užil si svadbu, ako sa patrí a v kútiku srdca som dúfala, že bude so mnou súhlasiť, no mam pocit, že vidím na ňom sklamanie. Povedala som mu, že peniaze radšej dám na bábätko ako na chlast, žrádlo a DJ-a. Dúfam, že sa umúdri, pretože nechcem, aby malo moje dieťa iné priezvisko ako ja.

viky173
6. sep 2022

Urobte kompromis, nejaku malu svadbu s posedenim v restauracii a hotovo. Snad tych par hodin prezijes posediet a zabavit sa v kruhu rodiny.

bororka
6. sep 2022

@katarina6856 pri 1.svadbe, očakávala svokra, že zavoláme pol BA. Keďže všetci jej súrodenci (7) mali partnerov a priemer každý 3 deti, ktorí už mali partnerov a priemer 3 deti, skoro som sa rozplakala.
Vydupala som si, že prišli len jej súrodenci s partnermi. Aj tak nás bolo cca 80ks. Všetky ceremónie okolo.. Pre mňa to bolo strašné. Dodnes mám z toho zlé spomienky, až kým som nezačala piť 🤭
2.svadba, už len blízka rodina, obrad úrad a obed. Aj tak som to tak nechcela. Ale tak rodiny sa spojili..
3.svadba už bude podľa mojich predstáv 😃

Chce to kompromis sa hovorí.. Ja už nebudem robiť žiadny. Hovorí sa, že to je náš deň, ale zatiaľ som to tak necítila ani raz. Chcela som si to užiť len v 4.
Nech to bude akokoľvek, nájdi si svoje svetle body v tom dni a naň sa fixuj. Kaderníčka, torta, káva, drink.. Našťastie to ujde, tak ani nebudeš vedieť.

kaca222
6. sep 2022

Pre mňa by to o dvoch svedkoch nebola svadba. Z mojej strany bolo na svadbe 70 ľudí a neviem si predstaviť, že by som tam kohokoľvek z nich nemala. Manžel mal 20 ľudí lebo majú malú rodinu.
Budete musieť nájsť kompromis, ale ak tam chce manžel všetkých blízkych, myslím že kompromis v počte ľudí sa bude hľadať ťažko. Možno skôr poľaviť z nejakých zvykov keď autorke vadí pozornosť a nechať tomu voľnejší priebeh 🙂

roberta27
6. sep 2022

@katarina6856 ja som zazila obe svadby so svojim muzom. Tak sme sa dohodli a tak sme si to slubili. Prvu sme mali taku klasicku s tradiciami, s hudbou, rodinou, kamaratmi. Obrad sme mali civilny a vonku, tak ako som si to vysnivala. Bolo super, mam krasne spomienky. Druhykrat sme sa vzali aj v kostole- tak sme si to vtedy slubili. Svadba bola iba s rodicmi a sestrami, spojena s krstom druhorodenej. Pohostenie sme spravili u nas na zahrade a taktiez bolo super . Obe svadby mi vyhovovali, lebo som ich absolvovala s clovekom, ktoreho lubim. Treba si to vykomunikovat a uzit tak, aby ste mali pekne spomienky, lebo ste to chceli VY tak a nie okolie. To je dolezite.

aurorastone
6. sep 2022

@katarina6856 mam pocit ze som to písala ja, poradiť neviem, pre mňa by bolo ideál poslať na úrad mail a oni by nám spat poslali potvrdenie ze sme svoji 😁🙏

wlf
6. sep 2022

@aurorastone si môj človek 😂 ved my sa už cítime ako svoji. Žijeme spolu, mame hypo, pracujeme na babe, tak načo cirkus 😅 ja som beztak strašne úzkostlivy clovek, nie ze noc pred svadbou by som nespala, ale aj mesiac 😂 navyše som tučná, mam dve brady, padnute viečka, otrasne vlasy. No nerada by som sa videla na fotkách 🤣🤣🤣🤣 plus spať sa mi chce už o ôsmej a nie ze do rana

vero_29
6. sep 2022

@katarina6856 musíte si nájsť kompromis tak ako on chce mat pompéznu svadbu so všetkým ty chceš mať skromnú a skoro žiadne tradície..sadnite si a spoločne si spolu prejdite čo každý tam chcete mať a z čoho ste ochotný aj upustiť.. 😉

lucia147852
6. sep 2022

No kompromis. Ja som tiež nechcela veľkú svadbu. Mali sme takú strednú s rodinou a par kamarátmi. Niektorí potom prišli po 21 ako gratulanti.Nakoniec to bolo celkom ok. Akurát mi bolo ľúto starejsieho, keď som mu rad za radom všetko zamietala 🤣🤣🤣

natalka13
6. sep 2022

@katarina6856 u nas to bolo podobne, presvedcila som ho. Musite diskutovst ako pisu baby. Nakoniec peniaze sa nam zisli na dom, co uznal sam muz.

khkt
6. sep 2022

@katarina6856 Svadba je stale aj o ostanych clenoch rodiny, nie iba o Vas dvoch. Napriklad moja babka zomrela 3 mesiace po nasej svadbe a som velmi rada, ze ju mame na svadobnom videu a fotografiach. A zasa moja sesternica sa asi mesiac po nasej svadbe, na ktorej boli so snubencom, potajomky vzali, dozvedeli sme sa to z facebooku. Samozrejme, kazdy si spravi svadbu, aku sam chce, ale niekedy to moze druhych zamrziet.

natalka13
6. sep 2022

@khkt snad su dospeli a mozu si urobit svadbu aku chcu oni.
Nieje to o inych clenoch rodiny, ale o tych dvoch. Nik iny za nich ich zivot zit nebude. Nemusia sa ani vziat a nikoho do toho nic a uz vobec nie tetky z tretieho kolena.

hefo
6. sep 2022

Je otázkou, či partner bude vedieť dlhodobo tolerovať tvoje všeobecné odmietanie spoločenských kontaktov (to nie je len o svadbe), možno teraz to z určitej zaľúbenosti nepovažuje za problém, ale neskôr to môže vybuchnúť, pokiaľ sa budeš kompletne strániť jeho rodiny či iných blízkych. Málokedy sa nájdu takí dvaja, čo si navzájom vystačia na sociálny kontakt sami.

zoeeoz
6. sep 2022

Ja som tiež nechcela a nakoniec svadba so 60 hosťami a teším sa, že to tak bolo a dúfam, že taký žúr ešte niekedy zorganizujeme:D

romankova
6. sep 2022

My sme chceli usetrit peniazky na prerabku ale dohodli sme sa na malej (28ludi a potom este prisli 17ti z robot a kamosi z dediny) svadbe. Nikdy by som na nej nic nemenila... pozornost ako nevesta som si uzivala velmi aj ked som potom mala 5 herpesov na papuli z tych vycmagancov. Kolko nas svadba vysla, tolko sme na nej zarobili, este teda sa nam vratilo aj viac trosku. Videjko mame a som zan rada, ze su na nom vsetci co uz teraz nie su medzi nami. Ale ty si iny pripad.... treba sa trosku premoct a spravit kompromis 😉

aurorastone
6. sep 2022

@wlf teraz sa cítim schizofrenicky, úplne do bodky všetko sedí aj u mňa, až na to ze babo už máme ináč všetko sedí, a myslím ze vzhľadom nie si na tom vôbec zle, ja som na tom oveľa horšie 🤣