Nedala som si pozor na ústa

22. jún 2022

Ahojte. Najradšej by som si dala zopár faciek. Bola som v obchode a po čase sedela v pokladni jedna mladá predavačka, nebol pri nej nikto tak som si vyložila nákup. Keď som ju videla naposledy, mala dlhé vlasy pod pás. Teraz ich mala úplne na krátko (veľmi jej to nepristane) a tak skôr ako som stihla premýšľať som vypustila z úst, že či bola tak dlho preč kvôli tým vlasom, že sa strih nepodaril. Myslela som to ako srandu. Ona sa len zarazila, mala slzy v očiach a ostala ticho. Mne to nedalo a tak som jej povedala, že jej vlasy dorastú, že každý urobí blbosť, tak nech sa usmeje, lebo predavačka má byť usmiata. Potom povedala, že vlasy museli ísť dole kvôli tomu, že jej operovali hlavu, kvôli zrazeninám na mozgu, že dobrovoľne sa nedala strihať. Ja sprostá som poveadala "aha" a odišla. Mám sa jej ospravedlniť? Je mi tam už trápne chodiť. Ja si proste neviem dať pozor na hubu.

stanulienkat
23. jún 2022

Je to troll ako vysity.😁

dskjhfdlkdjhl
23. jún 2022

Autorka-ano, predavacka nema byt citlivka, ked robi s ludmi, ale na druhej strane-hlupy clovek by sa nemal radsej druhym prihovarat😉

janasim
23. jún 2022

Toto sa naozaj nestalo,že? Ja neverim ....

iwesska
23. jún 2022

Nuz nie kazdemu bolo nadelene rozumu a empatie rovnako. Ona sa narozdiel od teba vylieci a vlasy jej dorastu, ty uz taka .... zostanes🤷‍♀️

melanta
23. jún 2022

Nemá byť citlivka? No fakt, že si komentovala výzor cudzej osobe sa dá ospravedlniť hlúposťou. Ale ak ti ten človek následne so slzami v očiach povie, že mal operovaný mozog, tak to, že si jej na to povedala, že sa má usmievať lebo predavačka sa má usmievať, to už sa ospravedlniť nedá, lebo tomu ja hovorím hyenizmus. Nádor sa z mozgu vyoperovať dá, toto čo máš ty nie.

ivanka12311
23. jún 2022

Verím že tá predavačka na teba nikdy nezabudne😌... predavačky sa majú usmievať to je nejaké pravidlo?? obzvlášť po tom čo sa do nich dokonalý krásny zákazníci navážajú?a ešte po tvojom výstupe🤦...jej vlásky dorastu bohužiaľ ty už ostatneš ty už ostatneš je... navždy👌

oblecenie99
23. jún 2022

Ona je zvyknutá robiť s ľuďmi, nie je citlivka,vie, ze sa pred tou pokladňou za deň vystrieda rôzna úroveň.. iba si ju zaskočila, lebo nejak predpokladala, že od nepríjemnej tety s fialovymi vlasmi, ktorá preratava každú bobulu hrozna po jednom este aj pri vážení pri pokladni a tam si rozmysli, čo všetko napokon so sebou neberie a vracia a poloobleceneho vtipkujúceho spiteho týpka v montérkach už nižšie nie je, a potom si prišla ty 😉

mijunik
23. jún 2022

Ty si uvedomuješ, čo tá žena prežíva? Či po estetickej stránke, keďže mala vlasy pod pás, tak jej asi na nich záležalo, ale najmä po zdravotnej stránke. Operácia hlavy nie je úplná sranda a už vôbec ten dôvod operácie, možno strach, že sa tie zrazeniny vytvoria znovu. 😦 To, že si jej komentovala účes - no, čert to ber, čo už, vyletelo to z Teba, už to nevrátiš. Ale keď Ti povedala dôvod, tak ak si nezareagovala vhodne hneď potom, zastav sa za ňou s vopred premyslenými slovami ospravedlnenia. Ideálne po jej pracovnej dobe. Možno Ťa pošle do kelu, ale ak jej povieš (ak si to úprimne myslíš), že Ťa to celé veľmi mrzí, že jej praješ rýchle uzdravenie, veľa optimizmu, veľa dobrých ľudí okolo nej, málo takých trúb, ako si Ty, jednoducho niečo zo srdca, ale vopred premyslené a rozvážne povedané, ja si myslím, že tá horkosť, ktorú si v nej včera určite zanechala, z nej možno vyprchá. Určite ju to stálo veľa odvahy, kým sa rozhodla vrátiť do práce. Treba ju podporiť, najmä teraz, keď vieš, že si prechádza ťažkým obdobím. Ak si netrúfaš na slová, možno napísať jej to krasopisne do pohľadnice a tú jej dať. Na záver - podľa Tvojich slov nemá pracovať s ľuďmi, keď je citlivka. Podľa tohoto kľúča by neempatickí ľudia mali mať zákaz rozprávania, ale to by potom bolo asi na veľa miestach dosť ticho… 🫤

tykat
23. jún 2022

"Kašlem na ňu, nemá byť citlivka keď robí s ľuďmi."
Zajdi do toho hrackarstva, tam je taky drsnak, ten by ta tak poslal ze uz by si v zivote ani po tej ulici nesla 😂🤪

bambinomio99
23. jún 2022

@luliu zial bohu je a takych ludi velmi vela ...stretavam sa s podobnym pomaly denne a zial uz to chytaju aj deti od svojich rodicov

katkami123
23. jún 2022

Skôr ju zarazilo tvoje spravanie, tiež som robila s ľudmi, ale veru taký neempatický blbeček ako ty, to som ešte nikdy v živote nikde nestretla a to som pracovala aj v rôznych iných krajinách mimo Slovenska. 😉 buď rada, že si nestretla niekoho takého s mojou povahou, to by si so slzami v očiach odchádzala ty, tiež viem zhodnotiť 😀
Za tie roky som sa naučila, že k ľuďom ako ty sa neoplatí byť taktný, proste potrebuju stret s realitou.

retatka
23. jún 2022

@autorka A to bežne komentuješ výzor ľudí v obchode ,na ulici,kdekoľvek ?Tak Teba by som nechcela stretnúť .Si ako nevychovaný BURAN ,v ženskom tele .

mamkalentedkova
23. jún 2022

Viem si predstaviť ,aké to je pre ňu ťažké ,že prišla o vlasy ..stalo sa to aj mojej dcére 😔 .Mala vlasy už takmer po zadok ,ale minulý rok ju kvôli operáciám úplne vyholili..bola na Tom veľmi zle ..jasne ,že si uvedomuje ,že najdôležitejšie je ,že je zdravá a s nami ..ale vlasy ju mrzeli ..donedávna.nosila.stale kapucňu a to jej vlasy dorastli už niečo nad plecia ...ale dosť ju to trápilo .Určite je na mieste sa ospravedlnit a potešiť ju nejakou drobnostou..aj keď si nemohla tušiť ,čo sa jej stalo

beronsche
23. jún 2022

autorka - ty mas vazny problem, skus psychiatra, moze pomoct..
pretoze tu bud trolujes a to robia len vysinuty ludia s psych. problemami, alebo ani len netusis, co je to byt taktny, slusny a empaticky clovek. Dobra sprava - aj to sa da naucit.

jaskolka
23. jún 2022

Dúfam, že len vymyslená téma...
Lebo ak skutočne je to pravda, tak autorka, ona teda nemá byť" citlivka"....
a ty nemáš byť taká hlúpa , aby si bez rozmyslu trepala každému, čo ti slina na jazyk prinesie.Lebo také "srandy" ako hovoríš ty, sa to raz môžu veľmi nepekne v živote vrátiť, keď ti niekto viac temperamentny a menej citlivka aj ručne stručne možno vysvetli, kedy, si treba zahryznut do jazyka.

katarinkapetko
23. jún 2022

Áno skús tak vysvetlit ,že si hneď povedala bez rozmyslu a neuvedomili si si ,že za tým môže byť kadečo. A ,že ťa to mrzí a nechcela si jej ublížiť, že sa cítiš teraz veľmi zle.

zuziiiii
23. jún 2022

Komentovať účes úplne cudzieho človeka 🤦‍♀️.... Jebni si 👋

nuni11
23. jún 2022

Najskor tu prejavis lutost voci nej a potom nasledne ides hned do utoku, ze nemala byt taka citlivka. By si sa mala pocuvat a v tvojom pripade by som to nechala tak, lebo by si jej zas mohla nieco nemiestneho povedat

heidi4
23. jún 2022

Si fakt strasna. Za takychto ludi sa hanbim jak pes, lebo oni ocividne sami hanbu nepoznaju.

V zime som mala popri praci aj sezonnu brigadu - predavala som isty tovar, kde som obcas musela vyjst aj spoza stanku, so zakaznikmi komunikovat postojacky telo pri tele - ukazovat a opisovat im vystaveny tovar (pripadne priniest zo skladu zabaleny, ked si vybrali). Ako tak stojim a opisujem istej zakaznicke vystaveny kus (odpovedala som jej na otazku, ktoru o nom polozila), ona kuka na mna a v polke vety zadre: "Vy ste tehotna??" Ja polozartovo, polovazne "Nie, len dobre zivena." (btw som stihla, 172cm, len mam oblejsie vypuklejsie brusko + rada maskrtim, no ziadna obezita alebo vykysnutost, ale viem, ze mohla by som znova zacat cvicit - som si vedoma svojich nedostatkov - jasne, ze nie som ziadna modelka, ale ved ani ona nebola 😀) Mna osobne sa nedotkla ani neranila, takito zaostali ludia to este duplom nedokazu, som dobre obrnena a vyrovnana so sebou. Slusne som jej vysvetlila (mohla byt nejaka 50-nicka, ziadna skolkarka - ktori maju obcas viac rozumu nez dospeli), ze taketo otazky sa nepatri druhych pytat, su nevhodne, ako aj pytanie sa na vek, vahu, deti atd. V tom veku to uz fakt mohla vediet, taku zakladnu vec slusnosti. Vyjavene na mna cumela, ze to v zivote nepocula (😂) a taketo pravidla pise len nejaky debil, to su len pisane pravidla a zvasty, ktore si niekto len vymyslel. Ze to su nejake pravidla proste, aby len nejake boli, ci co. Hanbila som sa za nu, ze ani po tomto jemnom usmerneni si hudla svoje dalej a ani vobec jej nebolo trapne.

Spravala som sa dalej slusne a profesionalne, ale na takychto ludi mam len jedno pomenovanie: Sedlana. A ze totalne trapna.

Pri skolkaroch to este pochopim (ako au-pairke mi jedno dieta okomentovalo moj zadok a'la JLo♥ 😀, ze ''Nikola, what a big butt you have!'' 😂 zasmiala som sa, suhlasila som a sli sme dalej 😀). Ale takato osoba v strednom veku by sa to mohla uz za ten dlhsi zivot naucit, aj keby nechcela. Hanba jej, vam.

Neprekvapilo by ma, keby si bola ty nejaka pribuzna tej pani. 😀 Vy by ste si rozumeli. Vas aj ak rodicia nestihli nic naucit, vychovat, divim sa, ze zivot vas este nenaucil, spravat sa k ludom slusne (a ak nie - citit sa aspon trapne - po tomto by ste si uz 2x rozmysleli, co z ust vypustite). Zhadzujete len seba, nie tu ''spovedanu'' osobu.

michellemary
23. jún 2022

@h2 Vieš, keby nebola na operácii, tak by sa jej kritizovanie jej vzhľadu asi natoľko nedotklo...trochu viem, o čom hovorím, celý život krívam kvôli DMO, a tiež sa ma vždy dotkne, keď na to ktokoľvek upozorní. Naproti tomu som si v puberte z vlastnej vôle nechala ostrihať vlasy nakrátko, vtedy ma ľudia zastavovali so slovami: Slečna, dlhšie by vám pristali viac," a to som aj od cudzích ľudí brala ako dobrú radu, lebo som to MOHLA OVPLYVNIŤ. A v tom je 🐶 zakopaný... Autorka, nabudúce 2x premýšľaj, kým niečo povieš.

babalenka
23. jún 2022

Mlčať je zlato a treba si dávať pozor na hubu čo vypustia z pusy.Kebyze je aj do hola ostrihana s tetovaním na hlave tebe to môže byť tak kľudne jedno.Ty sa staraj hlavne o svoju hlavu.Ja by som ti asi jednu vrazila namiesto blokovania tovaru.Ospravedlnit ako slušný človek si sa mala hneď ako si taku somarinu vypustila

svetlonos
23. jún 2022

@veronikazuko Vadni su ti ludia a tiez by som im to aj povedala. Nema to napisane na cele, ale to aku drzost maju, ze sa toto opytaju?

svetlonos
23. jún 2022

Autorka, tak to uz nema obdoby ! Ty nie ze si neslusna, okolo teba ludskost ani len nepresla. Ty si tu zalozila vlastne temu, aby ti to tu ludia odobrili, ze si vlastne v pohode. To len „citlivka“ po vaznejsej operacii proste blbo reagovala. Nik sem nik tam- keby si stala predo mnou a povedala toto, taku ti vrazim, ze ti zakonite ta pokladna da druhu! Ja ti z duse prajem, aby si si zazila nieco podobne. Mozno sa potom zacnes chovat ako clovek so srdcom a nie kusom skaly.

123andy123
23. jún 2022

predavacka reagovala uplne normalne nie je to ziadna citlovka, to ty si reagovala drzo, arogantne a zbabelo si utiekla odtial. Ani komentare nezvladas taka sracka si, keby si mala prezit to co prezila ona skoncis na psychiatrii. Ked sa jej mas ospravedlnit uz si neni taka hrdinka co?

zanka777
23. jún 2022

Niekedy treba vedieť kedy držať jazyk za zubami ... Nie všetko čo vidíš alebo čo sa deje nutne potrebuje tvoju "múdru alebo vtipnú"reakciu... Asi toľko k tomu do budúcna

mrva
24. jún 2022

urcite ano. Aj ona sa bude citit lepsie

metoyou4
14. feb 2023

Išla by som tam ešte raz kúpiť jednu drobnosť ,ospravedlnila sa jej a nechala jej väčší tringelt

veronikaszabova
14. feb 2023

@metoyou4 uz troska neskoro by sa sla ospravedlnovat...

metoyou4
14. feb 2023

@veronikaszabova jaaaaaj,🫣nepozrela som dátum,🤔😏

nice202
Autor odpoveď zmazal
Zobraz