Nedospelý muž?

tlieskamti
25. dec 2018

Neviem ani kde začať. Chcem len pocut iny názor. Momentálne som tehotná s druhým dieťaťom. Môj muž je doma a ja som trosku zakrvacala. Zdá sa, že je všetko v poriadku, ale snažila som sa dnes ležať a oddychovať. Keďže prvorodený je dosť aktívny a živý. Môj muž dnes musel upratať, kŕmiť dieta, neustále za ním behat, uspavat ho, navaril raňajky, obed atd atd. Nevie, alebo nechce si uvedomiť, že toto mam každý deň a že je to dosť náročné. Popri tom celom sa správa ako keby ani nevedel, že som tehotná, že v prvom tehu sme o malého skoro prišli, že som krvacala. Hundre si, že aj on by si chcel citat. Aj on by chcel ležať. Proste narážky na to, že ja oddychujem. Pritom je dlhodobo v zahraničí, kde príde z prace, vyspi sa, pozrie si film, oddychuje aj cely víkend. Mne tu nemá kto pomôcť. Som sama na druhom konci sk od rodiny. Nevidí a nechce vidieť problémy. Nič sa nedeje. Mame len krízu. Ako náhle má všetko robiť, je v prvom rade boh, v druhom rade to zvláda najlepšie na svete a do tretice ja preháňam. Nechápe, z čoho som unavená. Pritom večer zaspí hneď s malým. To nehovorím, že ma vždy samozrejme čaká další kolobeh upratovania a do sprchy sa už len vlečiem. Za všetko chce ďakovať, že umyl džús, ktorý maly rozlial, lebo on nedával pozor atď... pritom z jeho úst som nepočula slova vďaky nikdy. Iba keď mu to nadhodím, tak cez zuby povie ďakujem. Alebo prepáč. No je to také... teraz sa pýtate, možno, prečo ďalšie dieťa. No bolo to už iné. Maly už bol v pohode a tých “problémov” na riešenie nebolo. A teraz je toho zase moc, muž sa zahrabe do svojej jaskyne, nevidí problémy, nechce ich riešiť, ani si ich pripúšťať. On zas odíde do zahraničia, keď skončia sviatky a ja tu ostanem sama so všetkými problémami. Je možné sa z toho kolotoča dostať? Alebo len prečkať ťažké obdobie ? Ďakujem, že ste dočítali až sem, aj to mi pomohlo, sa vypísať, je jasne, že kamošky, svokra či mama su na mojej strane. Možno potrebujem pocuť nestranný, nezainteresovaný názor, po prípade nehejtujúci. Aj tak mám náladu dosť pod psa. Pekné sviatky

marion09
29. dec 2018

Keď toto čítam tak len Bohu ďakujem že mám takeho muzicka ako mam

sarah2437
29. dec 2018

@ tlieskamti Byt Tebou, tak si sadnem s manzelom a o vsetkom sa porozpravam s nim. Jedna vec je to, ze ked Tvoj manzel pride zo zahranicia, ze nie je zvyknuty na vas tyzdenny chod rodiny a dalsia vec, pises, ze byva unaveny a oddychuje. Ja si myslim, ze nech si manzel v pohode oddychne a potom by Ti mal s niecim aj pomoct. Neverim tomu, ze je vycerpany natolko, ze by Ti nezvladol s nicim pomoct. Ako tu uz niekto pisal, ze peniaze nie su vsetko- suhlasim s tym, len treba si uvedomit, ze niektori ludia ziju na miestach, kde je malo prace alebo je praca malo financne ohodnotena a vtedy je clovek doslova nuteny ist pracovat bud do ineho regionu alebo do zahranicia. A kedze si tehotna, myslim, ze toho zvladas az- az a ze manzel by mal byt viac ohladuplny hlavne cez vikend, ked je doma a mal by ti pomahat. Zaklad rodiny tvori zena, muz a deti. Takze , aj Tvoj manzel je sucastou rodiny a mal by sa podla toho aj spravat. A nie ze pride po 5 dnoch domov a nepohne ani brvou.

simca06022011
29. dec 2018

Úplne typické 😂 myslím že väčšina by vedela presne takýto príspevok napísať 🙂)) a je jedno či je polovička v zahraničí alebo doma ..

tatalin
29. dec 2018

Každý má lepšie a horšie dní. Muž aj žena majú svoj pohľad na všetko. Je to určite ťažké. Ale ty vieš prečo to zvládaš. A to co je teraz nemusí byť navždy. Myslím skôr tu ťažkú situáciu nie manželstvo... Muži často NIKDY nepochopia život ženy. Ale pre niečo sme sa s nimi spojili. Nevravím ze ich treba ospravedlňovať, ale netreba im ani prikladať. Poviem to rovno tak ako upratovanie a behanie za dieťaťom neprospieva tvojmu tehu ani stres ktorý máš z toho ze tvoj muž musí čeliť tejto situácii. Ale najväčšia láska je niekedy nechať toho druhého nech ma vlastnú skúsenosť. A potom podľa možností bez ega sa s ním o tom rozprávať. A podla mňa, poďakovať mu za jeho neobvykle službu nie je zas také ťažké ci? Keď si vezmeš že ten kúsok pokory ti môže zabezpečiť niekoľko hodín pokoja... Keď je človek neprebudeny tak môže takto reagovať ale ty ho takého ľúbiš predpokladám a preto sa chcete sprevádzať na ceste Rastu. Nie idylkovej stagnácie. Je to vlastne najkrajšie čo môže byť. Keď ho môžeš vnímať aj takto a môžeš na neho láskyplne vplývať. Zdôrazňujem že viem ze to nie je tak jednoduché ako to vyznieva z môjho textu... No prečo sa vzdávať? Co zistame tým ze sa otočíme chrbtom? Často iba viac problémov... Takže hlavu hore. Pri jeho sťažnosti mu podľa možností daj pocítiť že bez neho by to bolo ťažké. Ze tato jeho pomoc je významná... 🙂 veľa sily lásky :*

rudkocam
29. dec 2018

Zo skuseností viem, že pokiaľ nebude doma každý deň, ono sa to ani nezmení. A veru veľa manželstiev na tomto krachlo. Rodina musí byť spolu a veľa komunikovať. Želám veľa zdaru 🙂

ivankomonika
29. dec 2018

Takmer žiaden chlap nie je stavaný na to aby sa staral o dieťa takže ťažkú hlavu si z toho nerob, áno sú chlapi co to dokážu robia ale je ich máličko, muža to nebaví lietať okolo domácnosti, to nezmeníš, zbytočne sa rozčuľujes.....

vikieva
29. dec 2018

Keď čítam tieto komenty stále prídem NATO akého dobrého manžela mám,on upratuje vari,o deti sa stará chodí snimi von ,zobere ich sosebou na nakúpi aby som ja mohla doma kľudne na variť poutratovat,a pritom ťažkú prácu má narobí sa každý deň.

11mirka22
29. dec 2018

@vikieva to preto, že máš doma ozajstného partnera! Nie len nositeľa výplaty. Aj ja som vďačná za takého partnera.

optive
29. dec 2018

Ahoj, musíš si určiť priority. Nedá sa mať všetko. Chceš mať životný štandard tak musíš sa zmieriť s tým ako je. Myslím si že takých manželov ako je Tvoj je veľmi veľa. Možno to až príliš hrotíš. Chlapovi rozkazovať to nevedie k ničomu dobrému. Musíš zistiť ako na neho aby si dosiahla svoje. A občas si len ľahnúť a ignorovať bordel. Však možno zajtra pozajtra bude lepší deň a potom upraces. Jedlo si objednaj. Nemusí byť všetko tip top. Ja som sa to už pri troch deťoch naučila. Muž mi tiež nepomáha skoro s ničím. Ale naučila som ho nešomrat keď nie je upratané navarene a oprate

marion09
29. dec 2018

A viete aký je dospely muž? ... Idem s malou späť a medzi rečou môjmu spomeniem že som mala asi slabu večeru lebo som nejak hladná...mala zaspí,ja dojdem do obývačky a na stolíku ma čaká podomácky pripravený hamburger...no nemilujte ho!

vikieva
29. dec 2018

@11mirka22 asi sme dobre vybrali už 11rokou sme spolu a stále tak ľúbi,rozmaznáva má ,ale aj ja ho veľmi ľúbim snažím aj ja jemu pomáhať,ale pritom každý deň sa hádame 😊za hodinku akoby sa nič nestalo .

vikieva
29. dec 2018

@marion09 to je krása musíš mať aj ty dobrého manžela

marion09
29. dec 2018

@vikieva áno mám.tiez sa občas pohasterime aby sme sa nenudili🙂 ale má viac plusov ako mínusov.a tiež má fyzicky náročnú prácu.

vikieva
29. dec 2018

@marion09 tak ma bit to je ozajstný stah.

tatisna
30. dec 2018

typický chlap...napr.ja mám perfektného chlapa ale keď ma teraz na sviatky dovolenku tak zo začiatku to bolo ťažké. Po asi 2 dňoch povedal že ešte jeden taký deň a ho trafí šľak, a to sa len malý pogrcal pár hodín po tom čo upratal...
Moja rada je, že treba zahrnúť zuby a pockat kym si zvykne, je to predsa len náročné keď si zvyknutý na rozumných dospelých a odrazu máš na starosti dieťatko. Píšeš že aj pomáha aj keď s komentármi, to je super, treba ho len chváliť a ďakovať že ináč by si musela všetko robiť Ty. Viem, je to trochu na hlavu postavené ale to sú chlapi, aj s tými najlepšími zatrasie denná starostlivosť o dieťa...Keby sa to však nezlepšoval o, tak treba odísť k mame ak môžeš a sústrediť sa na tehotenstvo, nech to dobre dopadne....držím palce

montemotherone
30. dec 2018

@tlieskamti zameraj sa len na bábo ktoré je v brušku a teraz sa nezaoberaj tým prečo sú veci ako sú, prečo je to tak a nie inak. Oddychuj, chváľ ho, oddychuj, chváľ... KAŽDÝ chlap potrebuje chváliť. Všetko berú ako nadštandard. Urob to pre dobro bábätka. A hlavne uber z nárokov na tip-top poriadok a podrobne... Jednoducho nech to nejako prežijete. Aspoň to najrizikovejšie obdobie

alicka14
30. dec 2018

@majka992 budem mať ten istý vekový rozdiel...stale sa utešujem, že to nejako dám, ale keď som si prečitala váš príspevok, už to nevidím tak ružovo 😂

majka992
30. dec 2018

@alicka14
Tak prvý rok bol náročný ale aj mladšia dcérka bola veľmi náročná. Vyžadovala si stálu pozornosť a bola strašný nervak od narodenia, večne nespokojná a strašný "cecek" Non stop namne prilepená. V noci každú hodinu hore a staršia dcérka mala 1,5 r a tiež vyžadovala veľa pozornosti... keď sa mladšia naučila chodiť už to bolo lepšie. Teraz vo februári bude mať mladšia dva a už papa sama cikať chodia spolu na wc bez pomoci ,spinkaju celú noc sami v izbe. Takže neboj zvládnuť sa to dá, len je to náročné trochu. Ale teraz mi zase pripadá všetko ľahko zvládnuteľné keď si to porovnám.

alicka14
30. dec 2018

@majka992 my máme Grétku takú náročnú, dúfam, že malá nebude toľko plakať a bude lepšie spať. Tiež som si tak povedala, že prvý rok bude boj a potom snaď bude dobre, len vydržať 😉

soleil001
31. dec 2018

Chlap chce dieťa. Teda myslí si to. Rodičia naňho tlačia, všetci kamaráti, kolegovia naokolo už majú tak aj on chce, chce ho lebo si potrebuje dokázať že ho dokáže splodiť. A potom sa dieťa narodí a chvíľu je hrdý. Lenže chlap je sebec. Chlap sa nechce prispôsobovať. Chce mať full servis ako doteraz. Navarené, upratané, opraté. Chce isť s kamošmi na pivo a večer si v telke pozrieť šport. Chce mať svoj život a svoj klud. A už vôbec sa nechce niečím zaťažovať a starať sa lebo on je živiteľ rodiny, pán tvorstva. Asi tak

soleil001
31. dec 2018

Ja som taká ťava vieš. Rada si dokazujem že všetko zvládnem.Hej zvládnem ale je to extrémne náročné. Sama som zistila že :
Chlapa treba ZAPÁJAŤ. Čo najviac aby vedel aké to je inak to nikdy nepochopí.
Chlapa treba CHVÁLIŤ lebo to potrebuje jeho ego (áno aj za tie veci čo ti robíš každodenne) a potrebuje sa cítiť
POTREBNÝ a treba sa mu
POVENOVAŤ aj z tej inej stránky, veď vieš.
6 ročný fakt nemá čo robiť vo vašej posteli.
Držím palce nech ste v pohode

tlieskamti
autor
31. dec 2018

Každý má určitú pravdu. Ďakujem. Najviac som si uvedomila asi to, že chcem všetko. Chcem aby on chápal, že som na rizikovom, ale ja tomu sama nechápem. Neviem povoliť tempo. Najlepšie je VŽDY pozerať najprv na seba. Proste som si ľahla a ignorovala všetko a robila len najnutnejšie veci. Muž pripravil menu na 25 decembra a teraz pripravuje silvestrovsku kapustnicu a ostatne pochutiny. Sama chcem, aby chápal, že mi neni dobre ale 9 druhov koláčov som napiekla. No komu niet rady. A to musíme stihnúť do pól roka prerabku domu. A teda on s tým isto nepohne. Takze sa musím zase ukľudniť. Ďakujem Vám všetkým. Všetko dobre do nového roku.

bmuller
31. dec 2018

...no neviem, asi treba panovi manzelovi pripomenut, ze to cakane dieta nie je tvoje sukromne, ale vas oboch. a ak sa ma narodit v poriadku, musis byt v poriadku hlavne ty, lebo dietatko zije z tvojho tela. a kedze krvacas a nemas tehotenstvo uplne v pohode, tak je pochopitelne, ze sa musis setrit - a kto by ti v tom mal pomoct, ak nie manzel ako otec dietata.
drz sa aj s babatkom...a vela rodinneho porozumenia 🙂

slunce3
31. dec 2018

Ako ja neviem akoci vy ale mne chodi chlap rano pred 6 z domu a pride okolo 17:30 hadam mi ale nebude este aj pomahat, cely od oleja,smradlavy? Tam radsej nech sa okupe pojasi s deckami a vyvali na gauc, viem aku ma tazku robotu aj fyzicky aj psychicky a nezaraba malo na to aby som ho v tyzdni ie...ala za to ze si nehodil ponozky do kosa na pradlo ale, nechal pri posteli 😂 dostane najest a ide spat.
Cez vikend ho vyzeniem na ryby,nech sisa v pokoji spracem, lebo ked je doma tak ma len zabava 😂 ja si navarim,upracem za 2-3h decka vyvencim... on dojde z ryb oddychnuto-umaveny 😂😂
Jeden den z vikendu je spolocny
Nejake extra upratovanie nerobi, to si spravaimto priebezne ale aj tka nieje co upratovat .... zmyt podlahu a vysat? To mam 10m. Kym povysavam zohreje sa mi parny tak rovno zmyjem, hned je to aj suche....
Cez vikend v zime nerobime nic ked nie sme venku, na ryby tak na hodku dve vybehne... to jak keby ani nebol vez zima je 😂😂 v lete sme furt vonku, takze zase ziadne upratovanie, oprat a vyvesat? Ved perie pracka... v lete sme na rybach vsetci,jazero kupaanicko, pivecko, udice vyvezene ... lazo plazo...
Naozaj nepotrebujem mat byt ako z katalogu, nevadi mi ked zotrem prach ked si spobeniem a idem okolo s nejakou spinavou ponozkou z izby... kazde rano ked sa zobudim uz je prec ale vzdy ma caka uvarena kava 😘

Ale ja sommam celkom mamvpicista, radsej budem s mim ako od neho pozadovat,spravi ajaj sam, aj navari, ked je jar porobi sa vsetko co sa nedalo v zime alebo sa nam nechcelo,od maja do sept. Sa vobec doma nepretrhnem furt som s deckom vonku a druhe v skole aj ked je pravda ze v kuse som na nohach a vecer padam na hubu,ale len pre bolave nohy 😂😂😂 mne to vyhpvuje denne nachodim8-10km aj doma. Ja neobsadim na rici. Keby bol doma neviem z coho by sme zili, a peniaze tiez z neba nepadaju. Robi tvrdo a ja tiez, je pravda ze to mozno vidia inac ale, ty mi to povedz ukaz, moj ked pride z prace tak mi povie co kde ako, doma mu telefon furt zvoni ... zakaznici ajtak cez vikendy sviatky volaju.... jak taky pajacik na stranku, vobec mu nezavidim. Ale ked chce taky plat ako ma bohuzial. Ja ked pojdem do prace, este viac eliminujem domace prace resp. Tym ze tu nikto cez den nebude ani sa bordel nenarobi. Len ten vecerny zakopnem do rohu... skus mozno trosku polavit z, narokov na domacnost,mozno ozaj aj sama sebe zbytocne nakladas. Niektore veci ozaj netreba. Ja som zminimalizovala vsetko,spotrebice v kuchini, toustovac? Dpc raz som ho pouzila po 3r. Letel z domu, ziadne sosky aa serepeticky co potrevuju furt utoerat prach, handier mam tiez tolkokolko potrebujem na to aby som nemusela ajplatit tyzden prat ale zas nie moc aby som sa nemusela v tom brodit aj decka. Nepotrebuju 300topanok k celenke,k bunde,ku kabelke,k ciapke aa co ja biem k comu.... cim viac veci tym vacsi bordel.a zrazu mam cas aj na seba, aj na decka aj na chlapa aj na kamosky... sice mam 10 rocnu a 2,5r. Ale teda s desinou plieska puberta a to je teraz vsetko ne a dokopat ju k uloham je umenie.... ja kebyze chodim dodo roboty a chlap je doma chovam sa rovnako oko chlap,hodim saa na gauc a hotovo. Je to tak. Tak isto dcera dojde zo skoly a myslis ze sa tesi ze moze robit ulohy? Jasne ze nie lebo to je akoraketa ked ty prides z prace a musis este dalsie 2h. Pracovat doma ... to je toez psycho.
Obo tento stav prejde, hlavne naozaj ty pre seba najviac urobis ak zminimalizujes hovadiny v dome, vsetko co nepouzivas,nenosis, nebudes nosit,zbav sa toho,deckam nechaj par hraciek vonku zbytok srodinyovaj,ked ich omrzia vymenis,nebude bordel a ajaj decko sa viac pohra akaj nebude mat 30hraciek ale len 4-5 niekde na policke na ociach. Moj sa dokaze hrat aj 2h s plastlinou potom poskace ponahanam ho a hra sa aj 2h s lehom, ja sisom sadnem k nemu a hackujem si napr. Sem tam s niecim pomozem ale mam v pazi. Omrviny len pozametam aj tak budu znova.. nevysavam kazdy den a nechcem ani roboticky vysavac, len mi isiel na nervy a zaberl miesto.
Neporovnavat chlapa s inymi, vsimaj si na nom tie jeho dobre vlastnosti nehladaj chyby,to by aj on mohol..ja viem ze to ide na nervy ale my zeny sme schopne robit 300veci na raz a z nicoho nic si zmysliet ze toto teraz musi byt takto inac sa zblaznim,pritom to vedia byt aj riadne chujoviny co vystrajame.
Ked zacnes pracovat uz to bude zase ine, mozno chlap o par mesiacov ostane doma a tebe zacne liezt na enrvy ze je doma az moc 😂

slunce3
31. dec 2018

Vidis, ty spomal a on sa apotom prida 😂 ty si na nehoto proste rychla 9druhov kolacov? Kokos radsej klobasu a mas vybavene 😂😂 u nas sa to ani neje a ja pecem len medovniky co mi chutia, na co budem vypekat? Ak by somchcela radsej kupim od susedy starej ta ma na to aj cas aj ju to bavi aj by sisom zarobila 😂
Ubeeeeeeer 😘😘

lubmo
31. dec 2018

@tlieskamti necitala som ostatne komentare, ale na tvojom mieste by som sa zbalila a sla do zahranicia spolu s muzom 🙂 mam v okoli pripad, ked muz dlhodobo pracoval v zahranici, a su si s manzelkou tak cudzi, ze po 20 rokoch jej vlastne realne doma skor zavadzia, nez by sa z neho tesila, pricom on by pre nu spravil tzv. "co jej na ociach vidi" (jasne, nie je dokonaly, ale rozhodne do toho vztahu investuje viac on, nez ona). ak ti ten vztah za nieco stoji a jeho praca v zahranici je perespektivna (predpokladam, ze ked pracuje aj v zime, nejedna sa o zber jahod), tak by som si zbalila kufre aj s dietatom a sla za nim. aby ste fungovali ako rodina, a nie ako "dovolenkovy tatko"...

tlieskamti
autor
1. jan 2019

@lubmo áno je to možnosť, ale tým, že ja jednoducho nechcem vybavovať veci po nemecky a on nevybaví nič ani po slovensky tam nejdem.

tlieskamti
autor
1. jan 2019

@slunce3 vieš koly mne som ich nerobila ani koly synovi ale koly nemu... no taká vdaka.

slunce3
1. jan 2019

@tlieskamti ahaaa tak je cas zacat mysliet viac na seba, ak budes spokojna tyto zbytok sa prida. Nemozes vsetkych stavat pred seba, najskor si ty ako zena,nie ako matka, potom chlap lebo ked deti vyrastu odidu a, zostane ti len ten chlap a ty, potom deti a potom az vsetko ostatne 🙃
Ale ozaj,zacni naplnat aj svoje potreby, co ty chces sama pre seba, nemyslim hmotne kabelky a topanky ado pod. Ale tu potravu pre dusu,ak sa chces ucit jazyk tak sup s tym, do usi, ak chces citat citaj ak chces tancovat tancuj,ak si smutna plac aj ked ta vidia iny, nie si hromozvod a nemusis vzdy kazdemu vyhoviet 😂

martinamat
1. jan 2019

@tlieskamti ahoj, v prvom rade je dôležité, aby si si uvedomila, ze keď si teraz celeho kolobehu vycerpana, co budes robit po porode druheho babätka.... viem, co obnasa rizikove tehotenstvo. Som matka 3deti, a presla som si to s kazdou dcerou, 2x som absolvovala hospitalizaciu. Maloktory chlap toto vsetko pochopi. (škoda reči) V prvom rade tebe poradim pozitivne myslenie. A kedze pises, ze manzel je prec, rodina prec tak by som sa nad tym zamyslela, co je pre vas najlepsie do dalekej buducnosti.... najst spolocny kompromis. Jednak ho ty este len budes velmi potrebovat: pôrod, nemocnica, sestonedelie).... a deti budete mat predsa obaja. Chapem, ak mate napr. rozostavany dom, potrebujete financie. No, na druhej strane budu financie a ty budes na konci so svojimi fyzickymi a psychic.silami.... ja by som urcite riesila pracovnu ponuku na SVK. Aj za cenu nizsieho prijmu... prajem ti nech vsetko dobre dopadne, a snaz sa co najviac setrit😉