Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nemám už chuť a silu ďalej žiť

havedka
10. júl 2014

uz ma nic nebavi ,same starosti,problemy,vycitky od deti,mali ste taky pocit ze sa vam uz nechce zit?viem prejde to ale momentalne mam taky pocit,maminy ktore moje prispevky poznaju vedia ake mam starosti,najradsej by som sa zbalila a malym a odysla dakam dalekooo a zacala odznova

nikawero12
10. júl 2014

@havedka nie, ja som taký pocit nikdy nezažila a vieš prečo? Lebo patrím k ľuďom, ktorí sa snažia svoje problémy riešiť a nie o nich neustále vypisovať na kadejaké internetové fóra. A to by som radila aj tebe - začni už konečne niečo riešiť !

monicm
10. júl 2014

@havedka pozor na pocit,ked sa už nechce žiť,jedna vec je melancholia a smútok a druhá vec je depresia.ak sú tvoje pocity veľmi silné a máš pocit,že to už nezvládaš,nehanbi sa a vyhľadaj pomoc.niekedy už len to nakopne človeka.môžeš to skúsiť aj sama,nájdi si niečo,čo miluješ a vyhrad si na to čas,skús začať športovať (cvičenie vyplavuje endorfíny),tráv čas na slniečku a obklop sa ľudmi,ktorých miluješ a ktorý milujú teba.ale ak máš pocit,že to sama nezvládneš,naozaj sa nehanbi a vyhľadať psychologa.to že máš deti,ktoré ťa potrebujú je jedna vec,ale máš samú seba a potrebuješ byť so sebou spokojná

a hlavne,ak máš problémy,tak ich rieš,samé sa nevyriešia,hľadaj riešenia,pomoc,ale nečakaj,že sa všetko samé vyrieši .neviem,kde je u teba problém,ale osobne si myslím,že všetko okrem zdravia dokážeme ovplyvniť a občas aj to zdravie,takže šup do toho

havedka
autor
10. júl 2014

@nikawero12 nevies vela riesim ich a kazdy den,len je toho vela

ttctwins
10. júl 2014

@havedka - no tak to urob, plakat, spekulovat dookola riesit v hlave a stazovat sa na to iste... hned dnes nieco zmen!

orchidea71
10. júl 2014

som na tom istom ako ty už nevladzem 😅

mima4
10. júl 2014

@havedka
a prečo odmietas riesit svoje problemy?
vies, ani ja, ani nikto iny ti neporiesi tvoj zivot, to co prezivas...mozeme ti tu pootvorit dvere, ale len TY SAMA musis nimi prejst...

Vies kto sa o teba postara najlepsie? len ty sama, tak vstan a zacni bojovat.
Pan Boh nas ludi utvoril silnych a nechce aby sme sa vzdavali... preto prestan sa lutovat, neboj sa a ver!

jmatisova
10. júl 2014

Havedka, nesledujem Tvoje príspevky, ale zdá sa, že máš toho moc... a pohľad na svet viac ako negatívny... ak chceš svoje problémy vyriešiť, naozaj nepíš na fóra, vyhľadaj vo vašom meste psychológa, psychiatra - sú väčšinou hradený z poisťovne... a tam ti určite poradia. myslím to vážne!!!! Aj ke´d ty si asi očakávala okamžitú podporu dievčat na fóre :(

babaker
10. júl 2014

@havedka Ja tvoje prispevky nepoznam, neviem, cim prechadzas. Ak mas chut o tom napisat, kludne sa z toho vyrozpravaj (vypis)...mne mozes aj cez IP. Niekedy pomoze rada nezaintresovanej osoby. 😉

lillika
10. júl 2014

@havedka Ahoj.V prvom rade vyraz syna z bytu,ak teda stale odmieta liecenie.Bud sa postavi na vlastne nohy,alebo...nebude mat inu moznost 😒 .Ak mas kam,zober deti a aspon na par dni zmente "vzduch".

lillika
10. júl 2014

@havedka A ano,aj ja mavam take pocity,aj ked,nemam tvoje problemi.Niet ti co zavidiet,ale mas este dve deti,ktore ta velmi potrebuju 😔

siska765
10. júl 2014

@havedka
skus si na papier napisat vsetko co ta trapi a chod bod po bode a pokus sa rozmyslat ci sa to da riesit.ak nie vyhladaj pomoc u psychologa.Depresia a podobne stavy su velmi tazke ,neviem ako na tom si ty ,ale bohuzial som zazila v rodine nieco podobne ,kde si v dosledku depresie clovek siahol na zivot a zomrel.Ak nemas nikoho kto by ti naozaj vedel pomoct- nejaka kamaratka ,pribuzna, tak vyhladaj pomoc.To nie je ziadna hamba.

siska765
10. júl 2014

@havedka hlavne prosim ta mysli na deti ze ta potrebuju,nesmies to vzdat,lebo nech to trapenie vizera akokolvek strasne a je to bolestive,deti vzdy trpia najviac.Viem o com pisem a preto nechcem aby si urobila nieco co by si uz nemohla vziat spat a deti by po zvysok zivota trpeli.Je tazke radit ked zatial este nemam vlastne deti ,ale vravim ti to z pohladu dietata

lillika
10. júl 2014

@havedka podaj ziadost na sud na zbavenie svojpravnosti,potom nebude problem dostat ho na psychiatriu.

anatalia77
10. júl 2014

@lillika ano taketo riesenie je lakave,ale rozhodne to nenakopne mladeho pana,aby riesil svoj zivot!!

@havedka pre boha ziveho,zacni to radikalne riesit! Sama vidis,ze sa nic neriesi. Co keby si urobila nieco ine ako doteraz?

lillika
10. júl 2014

@anatalia77 Ako by si to riesila ty? Nejaky konkretny priklad.🙂

jana_eyre
10. júl 2014

@lillika teraz neviem, ci anatalia nejake riesenie uz pisala, ale v minulych diskusiach uz havedke poradilo dost zien, dost vela moznosti.. neviem, ci si havedka nieco zobrala k srdcu, ale pytanie sa na modrom koniku jej bohuzial nepomoze...

tu sa mozeme len opakovat..

jana_eyre
10. júl 2014

@havedka tak odid s malym a zacni od znova...

anatalia77
10. júl 2014

@lillika po opakovanych neuspesnych pokusoch by som vzala svoj zivot do vlastnych ruk. Toto nie je 5 rocne dieta ktore odmieta papat zeleninu.

mariamay
10. júl 2014

@havedka Urcite si skusala "otvarat vselijake dvere" kde si hladala riesenie svojich tazkosti a problemov, ktore Ta obklopuju. Co tak skusit otvorit "dvere" Jezisovi?Odovzdaj mu vsetko, co Ta trapi ...Normalne si sadni do kresla, ci na postel, ci na zem ..to je jedno a stis sa ...predstav si, ze Jezis je tu s Tebou a len pre Teba....A chce Ti pomoct ...Vobec ho neunavuje pocuvat Ta..Zaujima Ho vsetko co mas na srdci ..vyklop mu vsetko ...co Ta trapi i tesi ..co by si chcela, aby bolo inak ....rozpravj sa s Nim ako s najlepsou priatelkou, uplne slobodne, nahlas ci potichu, to je jedno...Ver, ze On caka len na pozvanie ..On tuzi byt s Tebou a pomoct Ti ...Tuzi Ti dat silu i nadej ..Ved aj v Bozom slove Jezis hovori ..Podte ku mne vsetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení a ja vás posilním ... Ver mi, že to funguje ...a nie je to nejaka sugescia, ale Jezis je skutocne zivy ..len ho nevidime ...Ak si najdes cas, navstiv ho aj v chrame, kde osobitnym sposobom prebyva v bohostanku ..Je tu pre nas .Najviac ho boli ak otalame prist k nemu, lebo si myslime, ze ho to nezaujima...ale opak je pravdou ..zaujima sa aj o tu najmensiu, najnepatrnejsiu vec v nasom zivote ..Skus mu odovzdta vsetko scim sa boris a nevlac vsetko na svojom chrbte ..A vedz, ze On je Vitaz, je Bohom nemoznych veci, Bohom zazrakov, jeho Duch je Radca, je Tesiteľ zarmútených, záchranca zúfalých, pomoc nevládnym ....A mozes sa obratiť aj na Jezisovu a nasu Mamu..Ta ta isto pochopi, ved je Mama. Zehnam Ti ...

mariamay
10. júl 2014

@havedka Este, ak si z Bratislavy alebo okolia, skus niekedy zajst na otvorené pre kohokolvek stretnutie. kde sa tim ludi modli za rozne problemy alebo cokolvek...Skus tam zajst, urcite neolutujes ...ver mi..najblizsie bude buducu stredu ...vkladam Ti tu oznam:
Streda
Dátum:16.7.2014 Mesto: Bratislava
Drahí priatelia,
srdečne Vás pozývame na naše pravidelné otvorené modlitebné stretnutie "Stredu". Stretneme sa o 18:30 v Istropolise na Trnavskom mýte v Prednáškovej sále 3.
Počas prázdnin bude bývať Streda v Prednáškovej sále 3, ktorá sa nachádza na druhom poschodí. Miesto bude vyznačené šipkami od vchodu, takže nás určite nájdete. 🙂
Teší sa na vás tím Stredy.

havedka
autor
10. júl 2014

dakujem vam,niesom na to az tak ze potrebujem psychooga,psychyatra,nepotrebujem ani tabletky,a mam sa aj komu vyrozpravat mam priatela s ktorym zijem a vie vsetko,i ked mozno az tak dovnutra mu nevravim,mna len tazi spravanie deti,situacia aku mam aj financnu,a vela veci,keby som mohla odist idem hned ale nemozem niesom hlupa,kam by som sla to sa neda len tak zrazu odist,hladam si pracu i ked je to tazke koli postihnutemu synovi,nema mi ho kto strazit ked ja budem v praci,priatel robi na tri smeny a dcera ta skoro vobec nebyva doma ma svoj zivot,potrebujem odyst s tohto prostredia,pracovat a zbavit sa niektorych veci ,len zatial nemam silu

lyzzy
10. júl 2014

@havedka... Pozri.Každý z nás má svoje starosti.Niekto väčšie niekto menšie.Ide o to ako sa k tomu človek postaví.Sú ľudia čo sa veciam postavia čelom,sú taký čo potrebujú len nakopnúť a bojujú a sú takí čo strkaju hlavu do piesku a tam si potom sami pre seba hovoria a odovodnuju prečo to spravili.A ty si takýto človek.Ja som tvoje príbehy čítala a už som ti raz napísala že tahas seba aj svoje menšie deti do pekla.Tvoj syn je psychicky chorý a ty to vieš.A vieš aj to že sám si nepomôže.A čo sa týka výčitiek....samozrejme že ti to deti dajú pocítiť.Trpia s tebou ale narozdiel od teba s tým naozaj nevedia nič urobiť.Tak sa spamataj.

jahodka8
10. júl 2014

@havedka Možno na tie problémy moc myslíš. Ked niečo nejde, že napr. nemôžeš nájsť prácu, tak ju nehľadaj. Prečo hľadáš prácu, ak nemáš kam dať chorého syna? Ved sú všelijaké soc. dávky, o ktoré môžeš v tomto prípade požiadať. Ked niečo nejde, nie je čas, tak to nejde a nie je čas. Možno riešiš veci spôsobom, ktorý by to ešte všetko zhoršil. Hľadaním práce chceš len utiecť od problémov fyzicky a duševne, ale to by možno vašu situáciu ešte zhoršilo, napr. situáciu tvojho chorého syna, ktorý je na teba určite veľmi naviazaný. Ako by on znášal odlúčenie od teba? Jemu by sa určite pohoršil psychický stav a tým aj celý zdravotný stav. Možno súčasná situácia je lepšie ako to či by si chcela ty. Ja si v takýchto náladách vždy opakujem, ktoré dobré veci v živote ma stretli a ktoré mám. 🙂 🙂

mima4
10. júl 2014

@havedka mas postihnuteho syna, on nechodi do skoly? pripadne nie je v BA nejaka mozna denna forma ustavu, kde sa mu budu venovat odbornici? pripadne aj tak, ze v pondelok by si ho zaniesla a v piatok vzala?
zas aj ty mas svoje limity, si len clovek.... skus o tom pouvazovat a zohnat si informacie.
A toho drogistu vyrazte s priatelom z bytu... nech ide kadelahsie...
Ty sa pekne potom zamestnaj a daj psychicky do poriadku, drzim palce!

mima4
10. júl 2014

@jahodka8 ja sa jej necudujem, ze ju to ubija doma... mat pracu, to nie je len o peniazoch, ale aj o nejakej zmene pre cloveka... proste psychika robi svoje, ked clovek je tak dlho doma - nedobrovolne.

havedka
autor
10. júl 2014

@jahodka8 co satyka davky a pomoci nemam narok na ziadnu zistovala som,zijem len z opatovatelskeho a pridavkoch na deti 317eur a vyzivneho okolo 150eur,nestacim s financiami,dcera bude mat 18 potrebuje na skolu veci,a ine vydavky,musim do prace alebo aspon brigadu,maly nema problem byt bezo mna bol uz aj tyzden v skole v prirod a aj sam u sestri s tym neni problem len najst taku prac dobu
i

hatapkagb
10. júl 2014

@havedka Viem velmi dobre ako sa citis a tie pocity ze nemas chut na nic a najradsej zmizla so zivota ukryla sa niekde a zacala odznova poznam to a prezivam to.Ja mam sice iny pribeh a ty iny,no verim ze pride den a bude nam lepsie.Ja som daleko mimo sk mam dcerku,momentalne tehotna a snubenec odisiel po 15rokoch od nas,ale ja to nechcem rozoberat.cele tehu mi je zle,neuzivam si to,placem,plakala som,pomalicky sa staviam na nohy,len zatial stojim na jednej,ale pride den ked budem stat pevne oboma nohami.Citala som trochu tvoj pribeh,mrzi ma to ale to musis vyriesit len ty sama,vyzen syna prec,kric,plac,vrieskaj ako najviac vies a nadychni sa a na druhy den uz zacni pomaly novy zivot,ja uz druhy tyzden neplacem,musim ist vpred koli detom ktore ma potrebuju.Zelam ti vela stastia,trpezlivost....verim ze raz bude ok a uz bude klud

jana121212
10. júl 2014

@havedka skus pozriet na internete call centra (telefonne centra), tam potrebuju vela ludi, nevadi im vek a pracovna doba sa da prisposobit, jeden den mozes robit 4h, dalsi den vobec a dalsi den 10h, ako ti to vyhovuje. plat sa tam pohybuje od 2,5e do cca 4e. pripadne ak by si bola ochotna robit upratovacku, tak aj tam sa casy pohybuju rozne. skoly sa upratuju od tretej poobede, velke firmy po siestej hodine, nemocnice vacsinou rano. sice tam budes musiet chodit kazdy den, ale da sa najst nieco, co by ti casovo vyhovovalo. pripadne existuje aj nocne dokladanie tovaru v nakupnych centrach. mohla by si chodit aj roznasat letaky do schranok a tam uz je to na tebe o kolkej to roznesies. takychto prac je velmi vela. sice na tom nezbohatnes, ale aj to su peniaze. skus popozerat profesia.sk, tam su rozne inzeraty. pripadne noslus.sk, to je pracovna agentrura, ked tam pojdes osobne, tak ti brigadu najdu. je to zadarmo, nic im neplatis. ziju z toho, ze klient im da pre teba napriklad 3e na hodinu a oni ti vyplatia 2,8e. dopredu ti povedia kolko penazi dostanes a ak by im to aj klient nevyplatil, tak o peniaze neprides, vyplati ti to noslus

bibika55
11. júl 2014

@havedka OD PROBLÉMOV SA NEUTEKÁ. TO ROBÍ LE ZBABELEC.!!!§

Tu začni písať odpoveď...

Odošli